Skocz do zawartości

Majdan


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dobra panowie. My tu pierdolimy o murzynach ,dupach, serialach ,jakiś sportach zimowych i innych głupotach a na Ukrainie dzieją się wesołe wydarzenia a wideo oraz zdjęcia z Majdanu przypominają sceny z Resident Evil. Na forum dawno nie było Bastilliona więc przeczuwam, że teraz z Mołotowem biega po Kijowie i rzuca w wozy opancerzone.

 

Tak na serio to temat był już lekko poruszany ale jak to widzicie? Pewne jest to że ktoś finansuje tych buntowników i na pewno to jest UE/Polska/Oligarchowie pro zachodni/USA (niepotrzebne skreślić) a po przeciwnej stronie Ruski. Więc teraz kwestia tego komu starczy determinacji. Wschodnie ludy z doświadczenia historycznego wiadomo, że lubią się ponapierdalać (nam w DNA także coś zostało) i u nich ofiary to nie ofiary tylko statystyka ,u nich luda mnoszka.

W którą stronę Waszym zdaniem powieje za rok flaga Ukrainy? Na Zachód czy na Wschód? Czy może podzieli się na dwie części lub nawet więcej?

Po Euro mam sentyment do Ukrainy , naprawdę piękne kobiety, świetna kuchnia ,fajny naród.

 

Oczywiście media pomijają fakt, że wybory Janukowycz wygrał , że poparcie przed tymi wydarzeniami miał wysokie tylko wspierają ekipę robiącą rewolucję w Kijowie.

 

więc jak Panowie? Schetyna będzie jeździł do Lwowa bez paszportu w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1891278_585071118246587_1465881277_n.jpg

A tak poważnie, to gdyby już coś dzielili, to żeby chociaż Lwów oddali. I tak o więcej nasi będą bali się zagadać. Oczywiście najlepiej, gdyby nic się nie działo, bo z takich podziałów biorą się później kolejne konflikty.

 

Ogólnie prawdą jest, że wschodnie ludy potrzebują bata nad głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wschodnie ludy z doświadczenia historycznego wiadomo, że lubią się ponapierdalać (nam w DNA także coś zostało)

 

Naah, nie wydaje mi się, żeby historycznie Polska, Czechy, Węgry i dawna Litwa same z siebie jakoś wybijały się skłonnościami do wojowania, wieczny wewnętrzny chaos i krwawy rozpierdol to raczej problem samej Ukrainy. Chyba, że masz na myśli ludy wschodnie-wschodnie, tzn ze stepu, ale to w naszym DNA są mikroskopijne ślady.

 

Co do Majdanu, to jak zwykle przychodzi z pomocą Huntington - przez Ukrainę biegnie granica cywilizacji, podział kraju na pro-euro i anty-euro pokrywa się dokładnie z tą granicą i jedyne wyjście to podział kraju albo kontynuacja rozpierdolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do genetyki, przypominam, że genetycznie nam bliżej do nich, niż Niemców.

 

jak kupowałem gazety na wakacje gdzieś w jakieś gazecie historycznej czytałem artykuł o genetyce i genealogii i tam było zawarte, że Polacy maja najbardziej zbliżone DNA do Litwinów, żydzi z Izraela do polaków, Niemcy do nas. Dżungla.

 

 

Nie ruszac, ich problem, niech sami rozwiążą. Najlepiej niech sie po prostu podzielą na wschodnią i zachodnią, to będzie spokój i tyle.

 

a wtedy Rappar pod przewodnictwem RAŚ-u będzie walczył o Śląsk ;P

 

 

Naah, nie wydaje mi się, żeby historycznie Polska, Czechy, Węgry i dawna Litwa same z siebie jakoś wybijały się skłonnościami do wojowania, wieczny wewnętrzny chaos i krwawy rozpierdol to raczej problem samej Ukrainy. Chyba, że masz na myśli ludy wschodnie-wschodnie, tzn ze stepu, ale to w naszym DNA są mikroskopijne ślady.

 

oczywiście dość uogólniłem ponieważ jeśli chodzi o napierdalanki w XX wieku to Niemcy zdecydowanie przodują. bardziej chodził mi o polityczny chaos.

 

 

Co do Majdanu, to jak zwykle przychodzi z pomocą Huntington - przez Ukrainę biegnie granica cywilizacji, podział kraju na pro-euro i anty-euro pokrywa się dokładnie z tą granicą i jedyne wyjście to podział kraju albo kontynuacja rozpierdolu.

 

nie trzeba być Huntigonem tylko wystarczy tam pojechać. za Kijowem zaczyna się Azja w pełnym słowa tego znaczeniu. Donieck to już Mongolia.

Ukraina to sztuczny twór i wystarczy spojrzeć na mapę I Rzeczypospolitej.

 

Rzeczpospolita_wojewodztwa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak kupowałem gazety na wakacje gdzieś w jakieś gazecie historycznej czytałem artykuł o genetyce i genealogii i tam było zawarte, że Polacy maja najbardziej zbliżone DNA do Litwinów, żydzi z Izraela do polaków, Niemcy do nas. Dżungla.

 

Jakąś dziwną gazetę kupiłeś, bo o ile dobrze pamiętam, z całego chaosu europejskiej genetyki akurat nasze totalne niepodobieństwo do dzisiejszych Litwinów jest chyba jednym z nielicznych stałych i wyraźnych punktów. Może chodziło o Białorusinów.

 

Z grubsza te badania genetyczne mogą być ciekawe co do czasów najdawniejszych, tzn kto w którym rzucie przybył do Europy i po kim gdzie zostały jakieś ciekawe minimalne ślady, ale poza tym ta cała faza sprowadza się do tego, że każdy jest podobny do swoich sąsiadów.

 

 

 

nie trzeba być Huntigonem tylko wystarczy tam pojechać. za Kijowem zaczyna się Azja w pełnym słowa tego znaczeniu. Donieck to już Mongolia.

 

Ale pytanie dlaczego tam się zaczyna Azja - no właśnie dlatego ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko inwektywami ;)

 

 

gdzie ? jak ? dlaczego ?

 

znam paru ślązaków i nic złego o nich nie napiszę. ;)

 

 

Bg6f9_fIAAAczDy.jpg

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15494087,Kolejne_osoby_przechodza_na_strone_Majdanu__Wojsko_.html#BoxSlotI3img

 

Lwów ;]

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych protestach myslalem ze sobie pokrzycza i rozjada sie do domow. Dzisiaj po 3 dniach rozlaki od swiata zewnetrznego wchodze na portale internetowe i glowne wiadomosci mowia o stu zabitych i anarchii na Ukrainie, ups...

Jakos nie mam zdania nt tego konfliktu i teoretycznie Ukrainczycy sa w dupie. Bo nie oszukujmy sie ale zarowno Rosja jak i UE chca ich wyruchac na wszystko co sie da. Chyba najlepsze wyjscie to rzeczywiscie podzial kraju na wschod/zachod i bedzie swiety spokoj. Najbardziej wkurwiajace jest to ze nasi sie niepotrzebnie tam pchaja, chyba na przestroge ich wysylaja bo u nas niedlugo to samo bedzie. Mam dobrego znajomego z Ukrainy i chcialbym zeby moglby kiedys wrocic do swojego kraju i zyc z godnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszac, ich problem, niech sami rozwiążą. Najlepiej niech sie po prostu podzielą na wschodnią i zachodnią, to będzie spokój i tyle.

 

+1 (sankcje UE i tyle, bez politycznych gestów i jeżdżenia tam nie wiadomo po co)

 

Nasi politycy nie odmówią sobie możliwości nabicia kilka punktów bezsensownymi wyjazdami do Kijowa. No telewizja przypomni sobie na chwilę o sierotach po Solidarności i poprosi o nic nie znaczącą opinię. Generalnie media u nas pieprzą na potęgę, przegadałyby nawet koniec świata.

 

Jedno mnie zaskakuje - to trwa o wiele dłużej, niż myślałem.  

 

Celna uwaga Chytruza odnośnie granicy cywilizacji.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co się dzieje jest bardzo przykre, ale nie ma się co oszukiwać to jest efekt tego co się działo na Ukrainie po 2004/05

pomarańczowi wtedy wygrali i jedyne co potrafili zrobić to żreć się o władzę Juszczenko i Tymoszenko ciągle prowadzili podchody i wojenki na górze, zachowywali się tak jak nasza prawica w latach 1989-1993, ciągłe afery, nieudolność rządów, a do tego Putin ciągle poprzez politykę surowcową wzniecał co jakiś czas kryzys ekonomiczny, do tego doszedł kryzys światowy i ludzie odczuli że mają gorzej niż za Kuczmy więc woleli powrotu to tego co da i obieca Janukowycz

sama Ukraina jest podzielona politycznie na część wschodnią (im bardziej na Wschód tym więcej ruskich) i zachodnią - większość przemysłu jest na wschodzie i kto wie czy kolejne konflikty nie będą się rozgrywały o strategiczne gałęzie przemysłu ukraińskiego

dla Putina to wszystko na rękę jak będą się tłukli to on tylko zyskuje na destabilizacji

protestuje tak naprawdę tylko zachodnia część, wschodnia nadal popiera bandytę

jednego jestem pewny USA i UE gówno mogą i żadne sankcje i inne dyplomatyczne pierdoły nic nie dadzą - oni muszą sobie sami poradzić 

wg mnie oni mogą skończą jak Białoruś, podział oznacza że Zachód Ukrainy będzie tak samo biedny jak Białoruś, a Wschód stanie się satelitą Putina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bandyta, bo go zachód nie lubi...

 

dużo w tym prawdy. tylko teraz pytanie czy Ukraina chce być przedłużeniem myśli Friedricha Naumanna o mittleurope czy chce być pod wpływami ruskich. my dokonaliśmy tego wyboru idąc pod płaszczyk Niemiec. patrząc na to co się dzieje u ruskich a co się dzieje w Niemczech ,dla Ukraińców chyba lepiej wybrać to drugie. mnie zastanawia co z postanowieniami Gorbaczow-Regan. między Niemcami a Rosją miała być stefa "buforowa" czyli taka co nie posiada wojska ani przemysłu, to był warunek dla zjednoczenia Niemiec o czym wspominał Edward Szewarnadze ówczesny minister spraw zagranicznych ZSRR. I wojna światowa skończyła się w 3 października 2010 roku przez ostatnie spłaty , działania wojenne w 1918. a Niemcy mimo tego nadal budują potęgę. niezwykły naród. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.