Skocz do zawartości

Defensywa Bryanta


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrącając się nieco:

 

Wiadomo, że Bryant był główną opcją ataku Lakers przez lata, nie mógł zapierdalać po obu stronach itp itd blabla. Jednak w tej konkretnej serii:

 

- Westbrook ciągnie z 3/4 gry Thunder

- jeździ z Fisherem jak chce i kiedy chce, robiąc sobie slalomy

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

Cóż zgadzam się, że byłoby to rozwiązanie ale pamiętaj, że z drugiej strony impact KB w ofensywie nawet jak mu nie idzia jest ogromny. Bo przypuścmy, że zajmie się Westbrookiem to już nogi nie te i w ofensywie pozostania lakersom 3 podkoszowych bo umówmy się, że ani Ron ani Fisher nie wykręcą liczb na wygraną(powiedziałbym, że dobrze jeśli w ogóle jakieś wykręcą) a samymi punktami z zamalowanego nie wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batalion mam nadzieje że oglądałeś/oglądniesz dzisiejszy mecz

kobe może jakoś specjalnie się nie pałował i nie uganiał za westbrookiem bo thunder wyszli w ogóle bez gazu, ale dobrze odcinał jego penetracje, dawał rzucać jumpery i nie pozwalał się mijać.

jak dla mnie na g5 PO przy stanie 2-2 wystarczy, żeby zamknąć tą jałową dyskusje.

 

możesz wrócić do porównywania wilta i howarda, albo nasha i jerrego westa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zostawcie jajogłowego :mrgreen:

 

nie ma takiej opcji żeby gracze jak Kobe ,Carter,Pierce,Allen,Wade,Lebron przy swoich warunkach fizycznych byli słabi w obronie.

to jest niemożliwe. wszystko zależy od ich zadań w ataku ,jeśli ktoś tego nie rozumie to jest idiotą i nie można z nim dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiacie sie Basta. Gosac najnormalniej nie potrafi zrozumiec, ze nikt przy zdrowych zmyslach nie wysyla swojej topowej gwiazdy do twardej obrony - nawet jak ta potrafi to robic. Taki manewr robi sie od czasu do czasu, na pojedyncze mecze, czy w ostatecznosci serie (bardzo rzadko), ale nie na stale. Bo to kosztuje za duzo sily. Przecietna obrona takiego kolesia w polaczeniu z jego aktywnoscia w ataku (najczesciej tak to wyglada) daja duzo lepszy efekt, niz twarda obrona i brak powera na atak.

 

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

30 lat na karku, 14 lat na parkietach i taki szczegol jak to, ze wysocy sobie pilki sami nie rozegraja. A mecze z OKC to ledwie I runda p-o. Jak zajezdza KB ganiajac nim za Westbrookiem, to kim zagraja potem? Vujacicem? Kobe jest takze bardzo waznym ogniwem rozprowadzania pilki w grze Lakers. Nie ma u boku jakiegos klasycznego PG, czy cos zblizonego do tej definicji. Fisher obecnie to slaby SG w ciele PG (kiedys byl lepszym SG, ale nigdy rozgrywajacym). Kazdy z wymienionych przez Ciebie zespolow ma skladzie PG bijacego na glowe to co biega w S5 LAL. A to czy ofensywa OKC sie rozpadnie, to poki co wciaz tylko gdybologia. Wydawalo sie, ze zatrzymanie Durranta bedzie mialo taki efekt - a tu nic z tego. Teraz mamy teorie z Westbrookiem. Kto bedzie nastepny? Ibaka?

 

A co do wybierania do all-team - IMO to forma wyroznienia za potencjal i te pojedyncze mecze pokazujace skale mozliwosci danego gracza. Zawodnicy pokroju KB, czy LBJ sa swietnymi obroncami i jeszcze lepszymi graczami ofensywnymi. Battier, czy Bowen nawet jakby zmienili swa orientacje w grze, to poziomu tych najlepszych nie osiagnal, wiec skupiaja sie na obronie, w ktorej sa niezli. Ci lepsi nie maja tego "luksusu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

30 lat na karku, 14 lat na parkietach i taki szczegol jak to, ze wysocy sobie pilki sami nie rozegraja.

]

 

A to przypadkiem trzydziestoletni, grający od 14 lat w NBA Bryant już nie został wystawiony na Westbrooka w G5?

 

Co do "rozgrywania piłki wysokim", to powiedzmy, że wrzucenie piłki na low/high post nie jest szczególnie forsującym ani wymagającym zajęciem, a czytając niektóre wypowiedzi, można odnieść wrażenie, że jeśli Bryant będzie musiał bronić jakiegoś wymiatacza, to w ataku będzie mógł jedynie położyć się na parkiecie albo udać się pod namiot tlenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli zatrzymanie Russella Westbrooka w jednym meczu playoffs swiadczy o tym, ze Bryant jest warty 9 all-defensive. rozumiem ze te poprzednie 10 lat sie nie licza, bo... po prostu sie nie licza. jeden mecz przeciwko Westbrookowi potwierdza, ze Bryant jest zajebistym obronca... give me a break.

 

PS. meczu nie ogladalem jeszcze, wnioskuje po waszych postach ze go dobrze bronil, ja tam nie pamietam zebym kiedykolwiek widzial Kobego zamykajacego kogokolwiek, ale niech bedzie. przypatrze sie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. meczu nie ogladalem jeszcze, wnioskuje po waszych postach ze go dobrze bronil, ja tam nie pamietam zebym kiedykolwiek widzial Kobego zamykajacego kogokolwiek, ale niech bedzie. przypatrze sie temu.

Znowu bez szału, bronił go nieźle, ale Westbrook przede wszystkim odbijał się (dosłownie) od wysokich po wejściach na początku, co potem ustawiło jego grę w znacznej mierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. to nie byl lookdown D

Lookdown na pewno nie :wink:

 

 

A wracając do tematu, od poczatku pisałem, że Bryant ma potencjał w defensywie. Co do tego nie mam wątpliwości.

 

Ale po raz kolejny zadaję pytanie, które mnie nurtuje. Czy on to dostaje za potencjał? Czy za pojedyncze mecze? oO

 

Bo jesli nie widać tego "na oko" to może da się zmerzyć. Ale..chwila, skoro Bast podważa jego obronę to na pewno sprawdził impact statystycznie.

 

Więc jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie widzialem by RW wjezdzal jak w maslo i nie tylko dlatego, ze byli wysocy pod koszem. wczesniej tez byli

Nie do końca wcześniej byli, bo Bryanta od Fishera odróżnia przede wszystkim to, że do pewnego stopnia dawał radę utrzymać się przed Westbrookiem, więc wysocy dawali radę wrócić i grać w half court, a Westbrook nie robił sobie slalomu mijając na całej długości boiska wszystkich Lakers i wchodząc pod obręcz względnie nie niepokojonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem trzydziestoletni, grający od 14 lat w NBA Bryant już nie został wystawiony na Westbrooka w G5?

nikt przy zdrowych zmyslach nie wysyla swojej topowej gwiazdy do twardej obrony - nawet jak ta potrafi to robic. Taki manewr robi sie od czasu do czasu, na pojedyncze mecze, czy w ostatecznosci serie

Znasz juz odpowiedz? Pobiegac w 1 meczu, a w 5 jest roznica - prawda?

 

Co do "rozgrywania piłki wysokim", to powiedzmy, że wrzucenie piłki na low/high post nie jest szczególnie forsującym ani wymagającym zajęciem, a czytając niektóre wypowiedzi, można odnieść wrażenie, że jeśli Bryant będzie musiał bronić jakiegoś wymiatacza, to w ataku będzie mógł jedynie położyć się na parkiecie albo udać się pod namiot tlenowy.

Ale akurat w przypadku Bryanta kwestia rozgrywania i rzucania laczy sie ze soba. W Lakers nie ma nikogo, kto od tego podawania odciazylby go. Tak, wysocy swietnie operuja pilka, ale najpierw ja dostaja gdzies tam niedaleko kosza, a potem czesto dziela sie nia. KB nie ma u boku kogos, kto by rozgrywal. Fisher nigdy zdaje sie do 4as. nie doszedl w karierze. Tak, wiem, same asysty wszystkiego nie mowia. Cos tam jednak podpowaidaja.

Pobiegaja sobie za taka szybkosciowa ekipa jak OKC w obronie i ataku przez jakies 35min. rozumiesz, ze mlodego by to zmeczylo, a co dopiero goscia, ktory ma ponad 1000 gier NBA w nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz juz odpowiedz? Pobiegac w 1 meczu, a w 5 jest roznica - prawda?

 

No.

 

1. Mówiłem po G4, że wypadałoby spróbować z Bryantem na Westbrooku (czyli najwyżej 3 mecze).

 

2. Potem odpowiedziałeś, cytując mnie, że ma trzydziestkę na karku i naście lat w lidze. W domyśle - nie zgadzasz się ze mną.

 

3. Mówię, więc, że przecież zagrał już w G5.

 

4. Cytujesz siebie: "taki manewr można zrobić od czasu do czasu, na mecz lub serię".

 

Z punktu 2 wynikało więc, że nie zgadzasz się z punktem 1, na co ja odpowiadałem, a teraz z punktu 4 wynika, że się zgadzasz. Tak więc aj hew noł ajdija łoczju tokin ebałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie akcje westbrooka:

jedna konczy sie 2ft

druga konczy sie dunkiem.

w obydwu akcjach mija fisha jak tyczke, fisher w ogole zostaje poza akcja. nawet grajacy na prostych nogach kobe szybciej przedostaje sie na zaslonach co przeszkodzilo w wjezdzaniu RW.

 

choc napewno swoje robi tu tez samo nazwisko kb. RW kilka razy nie odwazyl sie grac z kb 1on1 na wjazd, rezygnowal i szukal partnerow, a jak wjezdzal to konczylo sie czesto strata.

 

luki a ja po raz kolejny odsylam cie do glosujacych. ja mozliwosci defensywne kb znam bo widzialem jak rok temu radzil sobie z wade'm, widzialem jak ograniczyl najszybszego gracza planety na misrzostwach ameryk'07 itd. czy zaslugiwal na 9 wyborow do piatek obroncow? nie wiem. ale podobne znaki zapytania mozemy postawic obok nazwiska jordan i jego nominacji, bo nie zawsze gral w defensywie tak jak bysmy oczekiwali od all defensive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli zatrzymanie Russella Westbrooka w jednym meczu playoffs swiadczy o tym, ze Bryant jest warty 9 all-defensive. rozumiem ze te poprzednie 10 lat sie nie licza, bo... po prostu sie nie licza. jeden mecz przeciwko Westbrookowi potwierdza, ze Bryant jest zajebistym obronca... give me a break.

 

PS. meczu nie ogladalem jeszcze, wnioskuje po waszych postach ze go dobrze bronil, ja tam nie pamietam zebym kiedykolwiek widzial Kobego zamykajacego kogokolwiek, ale niech bedzie. przypatrze sie temu.

Bastek ty przypadkiem nie jesteś niewidomy ? w żadnym wypadku nie zamierzam się tu nabijać z cudzego nieszczęścia, ale to by wiele tłumaczyło. Jest teraz już trochę tego oprogramowania umożliwiającego niewidomym korzystanie z internetu, czytanie forum jest pewnie możliwe, podobnie jak różnych statystyk czy prawdopodobnie nawet śledzenie play by play w meczach na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki a ja po raz kolejny odsylam cie do glosujacych. ja mozliwosci defensywne kb znam bo widzialem jak rok temu radzil sobie z wade'm, widzialem jak ograniczyl najszybszego gracza planety na misrzostwach ameryk'07 itd.

ograniczenie Barbosy majac w druzynie Wade'a, LeBrona i Dwighta na boisku ? powaznie sie zastanawiam czy JA nie potrafilbym takiego zadania wykonac. niby Barbosa minalby mnie w 0.1 sekundy ale co moglby zrobic w sytuacji gdy moi partnerzy go niszcza ?

 

+ jeszcze byl ten mecz z jakims Portorykanczykiem czy ch wie kim, gdy sobie robil Kobego jak chce, nawet chyba go na dupe posadzil, ale nie jestem pewny czy nie myle juz w tej chwili z NBA.

 

w kazdym razie Bryant nie pokazal nic na tym turnieju co byloby przekonujace, zeby uznac go za all-defensive w NBA. zgodze sie natomiast ze Kobe zdobylby zasluzone all-defensive w lidze brazylijskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.