Skocz do zawartości

Defensywa Bryanta


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

Phil Jackson "chowający" MJa i KB w D- 10 tytułów

Bastek uznający KB a cianiasa- 0 tytułów

i nie wiem co chciales tutaj udowodnic poza moze brakami w czytaniu ze zrozumieniem skoro ja sie z decyzjami Phila zgadzam a o Jordanie pisalem w kontekscie tego ze NIE BYL chowany na nikim ?

 

posłuchaj tego co na jego temat mówi taki Van Gundy

JvG od wielu sezonow powtarza, ze Bryant jest bardzo dobrym defensorem, ale nie zasluguje na all-defense z wiadomych wzgledow. wielokrotnie mowil, ze Battier jest lepszym defensorem, a on jest nizej od Bryanta. jak juz sobie wymyslisz jakis argument, to wez go chociaz sprawdz.

 

Do tego się właśnie sprowadzają te twoje bzdury, że ci gracze są po prostu lepsi w defensywie od Bryanta no bo co innego mogłoby skłonić Phila do bronienia tymi zawodnikami ?

nie wiem, moze nie chcial zeby obrona Kobego byla exposed przed wszystkimi i zebys dalej mogl sobie wierzyc w te bzdury ze Kobe zasluguje na all-defense co roku ?

 

Pisze ci jendras że ciężko ukryć jordana w obronie przeciwko badboysom, ty piszesz że był rodman. No to ci odpisał jendras że rodman by zrobił 20 reb, a ty że nie dałbyś jordana na rodmana. LOL, WTF?

po pierwsze po co mam ukrywac w ogole Jordana ? majac takiego obronce wysylam go na najlepszego niskiego przeciwnikow, a nie na najgorszego.

 

po drugie wspominalem jeszcze Dumarsa (i Aguirre tez moglby byc), wiec nie wiem dlaczego sie przypierdoliliscie do tego Rodmana jakby byl wielkim ofensywnym wirtuozem.

 

po trzecie Rodman by sobie mogl zbierac. granie 4 na 5 w ataku jest samo w sobie niewesole biorac pod uwage spacing etc. teraz dodaj do tego Jordana podwajajacego badboys na obwodzie. brak straty bylby dla nich sukcesem... teraz co jest lepsze pare zbiorek wiecej czy zje***y spacing i non scorer w ataku ? jesli to pierwsze, to dlaczego zespoly nie wystawiaja po prostu Dampiera na SG ? przeciez niszczylby przeciwnikow na zbiorach ;]

 

zajebiscie to czego to doszlo, musze tlumaczyc dlaczego Jordan nie bylby niszczony przez Rodmana w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie jaka jest wartosc Bryanta w obronie skoro nie potrafi bronic bez siadania na lawce za faule ? jesli juz to ma byc argument to raczej PRZECIWKO niemu.

 

Tak na marginesie - jaka jest Twoim zdaniem wartość Howarda w obronie, "skoro nie potrafi bronić bez siadania na ławce za faule"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JvG od wielu sezonow powtarza, ze Bryant jest bardzo dobrym defensorem, ale nie zasluguje na all-defense z wiadomych wzgledow. wielokrotnie mowil, ze Battier jest lepszym defensorem, a on jest nizej od Bryanta. jak juz sobie wymyslisz jakis argument, to wez go chociaz sprawdz.

w przeciwieństwie do ciebie nic co tu powiedziałem nie jest nie zgodne z prawdą i kto jak kto, ale ty nie bedziesz mnie pouczał na temat wymyślania argumentów. Tak dla twojej informacji ja również na tym forum mówiłem, że Battier jest lepszym obrońcą od Bryanta co nie zmienia tego co powiedziałem wcześniej, że Van Gundy uważa KB za jednego z najepszych w historii pod tym względem. Nie mogłem sobie przypomnieć w trakcie jakiego meczu to powiedział a tu proszę na youtube pierwszy klip na temat defensywy Bryanta w meczu z Mavs i jest:

 

nie wiem, moze nie chcial zeby obrona Kobego byla exposed przed wszystkimi i zebys dalej mogl sobie wierzyc w te bzdury ze Kobe zasluguje na all-defense co roku ?

 

no właśnie kluczowy jest tu początek - nie wiem.

 

To jesteś właśnie cały ty, nie wiesz czegoś i zaczynasz rzucać idiotycznymi tekstami, zachowując się jakbyś się na wszystkim znał. Tym zdaniem doskonale jednak podsumowałeś samego siebie bo wygłaszasz tezy już tak głupie, tak się zapętlisz, że przyparty do muru sam w końcu nie jesteś w stanie tego niczym poprzeć i walisz tekst jak ten tutaj.

 

Jak dla mnie koniec tematu po raz kolejny niestety potwierdziłeś, że szkoda czasu na dyskusje z tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - jaka jest Twoim zdaniem wartość Howarda w obronie, "skoro nie potrafi bronić bez siadania na ławce za faule"?

Howard gra zwykle 35+ MPG. to ze ostatnio sedziowie go traktuja jak szmate nie zmienia jego wartosci ktora jest wielokrotnie wieksza od Bryanta.

 

Nie mogłem sobie przypomnieć w trakcie jakiego meczu to powiedział a tu proszę na youtube pierwszy klip na temat defensywy Bryanta w meczu z Mavs i jest:

to wlasnie pokazuje dlaczego Bryant jest overrated w obronie, wrecz kwintesencja - "when he wants to do this". Kobe bardzo rzadko tak broni, a na podstawie jednego possession ludzie mysla ze moze tak bronic caly mecz. juz nawet nie mowiac o tym ze

1) Terry to nic wielkiego

2) Bryant od razu zostal na zaslonie

3) nie ma sensu obrony tak wysoko

 

typowy mecz Kobego to mam wyjebane, nie closeoutuje, czasami cos stealne/zablokuje (gamblujac), chowam sie na slabych obroncach, trzy possession zapodam overaggressive lockdown D, na jednym z nich beda faule, na drugim blow-by, trzecie wybronie dobrze. ludzie pamietaja trzecie i mamy mit "Kobe lockdown defender" chociaz nikogo nie zamknal na przestrzeni serii playoffs. po co mi taki lockdown defender skoro nie ma to zadnego wplywu na PO ?

 

Tym zdaniem doskonale jednak podsumowałeś samego siebie bo wygłaszasz tezy już tak głupie, tak się zapętlisz, że przyparty do muru sam w końcu nie jesteś w stanie tego niczym poprzeć i walisz tekst jak ten tutaj.

to zdanie bylo prowokacja, nailed it 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla twojej informacji ja również na tym forum mówiłem, że Battier jest lepszym obrońcą od Bryanta co nie zmienia tego co powiedziałem wcześniej, że Van Gundy uważa KB za jednego z najepszych w historii pod tym względem.

a kto powiedział ,że Battier jest lepszy?

porównujemy najlepszego zawodnika ofensywnego ostatnich lat ,który tylko przez to ,że nie jest maszyną musi odpuszczać w obronie z zawodnikiem ,który skupia się wyłącznie na obronie a w ataku ogranicza się do trójek z rogu.

to zawsze taki Bowen ,Battier wypadną lepiej.

wystarczy wyobrazić sobie kb24 skupiającego się jak Ci dwaj wyżej panowie na obronie. szybkie ,długie ręce ,schodzenie nisko na nogach ,świetna praca nóg ,świetny pressing ,shot blocker z pomocy. potwór defensywny.

po co dyskutujesz z bastkiem? z osobą dla której wyznacznikiem obrony są wymuszane ofensy.

tylko każdy trener jak widzi ,że jego najlepszego zawodnika kryje świetny w obronie kb 24 to jakie wymyśla założenia taktyczne? prosta odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając się nieco:

 

Wiadomo, że Bryant był główną opcją ataku Lakers przez lata, nie mógł zapierdalać po obu stronach itp itd blabla. Jednak w tej konkretnej serii:

 

- Westbrook ciągnie z 3/4 gry Thunder

- jeździ z Fisherem jak chce i kiedy chce, robiąc sobie slalomy

- poza Bryantem Lakers mają w ataku takie nędzne opcje jak Gasol, Bynum i Odom - patrząc na drużyny z WC, to opcje 2, 3 i 4 Lakers są lepsze od niektórych opcji 1 i 2, poza tym, żadna drużyna nie ma 4 takich zawodników ataku - Mavs 3, Suns 3, Spurs 3, Blazers 2,5, Thunder 2, Jazz 2, Nuggets 3.

 

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wyobrazić sobie kb24 skupiającego się jak Ci dwaj wyżej panowie na obronie. szybkie ,długie ręce ,schodzenie nisko na nogach ,świetna praca nóg ,świetny pressing ,shot blocker z pomocy. potwór defensywny.

Już to gdzieś słyszałem. A już wiem. Rondo też taki jest.

 

Wiem że będę żałował tego że wogóle gadam z fanami KB i go obrażę ale jak widzę tą dyskusję to nie mogłem się oprzeć.

KB jest przewartościowany jeżeli chodzi o defence. Jest bardzo dobrym obrońcą ale nie aż tak żeby stawiać go tak wysoko. Jeżeli faktycznie odpuszcza żeby dać więcej w ataku i oszczędzać siły to czy nagrody przyznawane są za potencjał czy za wyniki?

 

Po co byłby DH w Orlando gdyby nie mógł bronić bo musi oszczędzać siły?

 

Czy mi się wydaje czy LBJ bronił Melo? I jakoś to do tragedii nie doprowadziło. Choć Brona to chyba nie można porównywać z nikim w lidze bo to całkiem inna półka (conajmniej 2 półki wyżej) jeżeli chodzi o wszechstronność.

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

A Pippen krył Marka Jacksona i wyłączył go z gry. Co było fenomenalnym posunięciem Phila. No ale widać KB nie dałby rady Wesbrookowi. Chyba że Phil wie że KB zniszczyłnby Westbrooka i stwierdził że seria byłaby zbyt łatwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB jest przewartościowany jeżeli chodzi o defence. Jest bardzo dobrym obrońcą ale nie aż tak żeby stawiać go tak wysoko. Jeżeli faktycznie odpuszcza żeby dać więcej w ataku i oszczędzać siły to czy nagrody przyznawane są za potencjał czy za wyniki?

nie jestem kibicem KB.

także uważam ,że te alldefense team są naciągane jak wszystkie inne nagrody. ale tak naprawdę to bardzo ciężko jest wymienić dobrych obrońców. statystyki jak jakieś są to są c***owe a z naocznych obserwacji ciężko jest jednogłośnie wskazać.

ale dziwne to nie jest ,że za najlepszych zawodników defensywnych uważa się graczy jak battier,bowen,wallace,varejao,anderson ,którzy ofensywnie odstają.howard także nie jest potworem ofensywnym czy Josh Smith. zresztą do obrony 1vs1 obu tych panów można mieć wielkie zastrzeżenia.

 

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

Chętnie bym to zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB jest przewartościowany jeżeli chodzi o defence. Jest bardzo dobrym obrońcą ale nie aż tak żeby stawiać go tak wysoko. Jeżeli faktycznie odpuszcza żeby dać więcej w ataku i oszczędzać siły to czy nagrody przyznawane są za potencjał czy za wyniki?

nie jestem kibicem KB.

także uważam ,że te alldefense team są naciągane jak wszystkie inne nagrody. ale tak naprawdę to bardzo ciężko jest wymienić dobrych obrońców. statystyki jak jakieś są to są c***owe a z naocznych obserwacji ciężko jest jednogłośnie wskazać.

ale dziwne to nie jest ,że za najlepszych zawodników defensywnych uważa się graczy jak battier,bowen,wallace,varejao,anderson ,którzy ofensywnie odstają.howard także nie jest potworem ofensywnym czy Josh Smith. zresztą do obrony 1vs1 obu tych panów można mieć wielkie zastrzeżenia.

 

Co więc stoi na przeszkodzie, żeby Bryant, skoro jest tak niesamowitym obrońcą, wyłączył z gry Westbrooka, tym samym zapewne rozwalając ofensywę Thunder?

Chętnie bym to zobaczył.

Tylko co ma ofensywa do defensywy? oO

All-defensive to all-defensive. Do all-nba wybiera się najelpszych zawodników overall. Toż to oczywista oczywistość.

 

Dla mnie w tej chwili taki Wade jest jednym z lepszych obrońców spośród guardów. No i jego się nie chowa za słabszych graczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle rzuciłem okiem na tą twoją śmieszną listę, fajnie jak wspomniałeś Manu i faktycznie te jego 11.7 i 14.7 PPG przeciwko Lakers to były świetne występy.

akurat w meczach ze spurs czésto KB byl chowany w D na Bowenie ale to nie przeczy tezie ze KB jest bardzo solidnym obronca poprzez ogranie, sprawnosc i IQ a warunki do twardej gry posiada gdyz chyba mimo haterowania nikt na forum nie napisze ze jest miekki...

 

to ze ma za plecami Eddiego Arize lub Artesta plus fajnego wysokiego ktory potrafi docisnac bloczek - SON Bynum czy nawet Kwame sprawia ze mial zawsze komfort grania w D 3-4 opcji co nie pokazuje ze jest slaby ....

 

nagrody NBA choc czasem kontrowersyjne jednak sa niezlym wyznacznikiem wartosci danego gracza

 

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc

rozumiem, ze kobe ma slabszy okres, gdzie gra z kontuzja jak sie okazuej nie tylko palca ale i kolana co ma dosc spory wplyw na to jak wyglada

ale pisanie, ze kobe gdzies sie za kims chowal (kwame brown?! r u kiddin me? brown byl ok 1on1 ale nie jako shotblocker z pomocy) jest sporym naduzyciem w stos do goscia, ktory ilestam razy byl wybierany do alldefensive teams.

 

jak ktos watpi w jego umiejetnosci defensywne to odsylam do mistrzostw ameryk 2007, gdzie wylaczyl najszybszego wowczas gracza ligi leoandro barbose. w calych mistrzostwach mial zadania tylko defensywne i wygladal spokojnie na dpoty.

 

dziekuje bardzo dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, lidera ofensywy prawie nigdy nie daje się na najlepszego ofensywnie gracza rywala, bo to jest po prostu logiczne. Powiedzmy, że KB w tej serii idzie na Westbrooka, niech będzie że pokazuje super lockdown D i tamten nie może nic zrobić. Niby spoko, ale ... LAL grając z odpoczywającym w obronie KB rzucają ~92ppg. Ile rzucali by. gdyby KB zostawiał połowę swojej energii w obronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego lidera ofensywy ?

mówimy o KB w konkretnej serii (z OKC).

odejmij Bryantowi połowę possesions (czyli liczba zdobywanych punktów spadnie dwukrotnie) a potem podziel tę połowę na 3 części i policz o ile wzrośnie liczba punktów biorąc pod uwagę skuteczność Odoma, Bynuma i Gasola.

albo jak kto woli to na 5 (uwzględniając jeszcze Artesta i Fisha).

a potem zrób to samo z possesions RW i zobaczymy ile punktów mniej będzie zdobywać OKC, że już nie wspomnę o asystach czy zbiórkach...

 

oczywiście nie da się wszystkiego ująć statystycznie (a już na pewno nie kiedy używamy aż takiego uproszczenia), ale chodzi o samą zasadę działania i podkreślenie roli jaką odgrywają w ofensywie swoich zespołów (w tej konkretnej serii) KB i RW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pippen krył Marka Jacksona i wyłączył go z gry. Co było fenomenalnym posunięciem Phila. No ale widać KB nie dałby rady Wesbrookowi. Chyba że Phil wie że KB zniszczyłnby Westbrooka i stwierdził że seria byłaby zbyt łatwa :D

tylko że Jackson w przeciwieństwie do Westbrooka nigdy nie był jakimś atletycznym fenomenem, a już na pewno nie wtedy, gdy miał ponad 30 lat. z drugiej strony Pippen był u swego szczytu i nie spoczywał na nim ciężar zdobywania punktów (oraz oczywiście zasady pozwalały na więcej). z kolei rzucenie Kobe na Westbrooka to byłaby głupota, bo i Bryant nie jest już tak sprawny jak kiedyś, i Westbrook jest zwyczajnie za szybki - kto tak w ogóle, spośród wszystkich graczy w lidze, byłby w stanie go ograniczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Westbrook jest zwyczajnie za szybki - kto tak w ogóle, spośród wszystkich graczy w lidze, byłby w stanie go ograniczyć?

Właśnie m.in. dlatego chciałbym w drugiej rundzie Thunder i Jazz. Deron Williams vs. Russell Westbrook - to byłby naprawdę ciekawy pojedynek, pokazujący czy Westbrook to jedna świetna seria, czy rzeczywiście wskoczył na najwyższą półkę rozgrywających w lidze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie jest ani overrated defens KB ani głupota PJ.

w tej serii poradzą sobie z jechanym Fishem i ceglącym Kobe , nie ma sensu marnować jego sił na uganianie się za kimś, nawet jeśli przyniosłoby to korzyści (a ja jestem zdania że by przyspieszyło nieuniknione zakończenie serii).

Kobe ma się oszczędzać na poważniejsze przeszkody niż banda PO rookasów, ma się wstrzelić, ma być gotów na przejęcie pałeczki w ofensywie gdy kolejny rywal będzie miał czym bronić pod koszem...

Phil myśli o kolejnych rundach bo ta jest formalnością, tak się przynejmniej wydawało, teraz gdy jest 2-2 i gdy widać że żółtodzioby mogą trochę postraszyć upsetem, nie wykluczam że Jackson zrobi adjustment i ograniczy trochę Westbrooka kosztem świeżości KB w przyszłych rundach.

ale celem LA nie jest przejście do drugiej rundy tylko tytuł dlatego też lepiej zagrać 6-7 spotkań niż 4-5 a mieć Kobego w formie strzeleckiej jaka będzie potem naprawdę potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą warto przypomnieć ubiegłoroczny finał konferencji wschodniej, gdzie Lebron James krył Courtneya Lee, a za Hedo ganiał o głowę niższy West. Taki sam zabieg jak Phil dokonuje teraz z Bryantem, żeby Lebron zachował więcej sił na atak. A co jak co, dzięki dynamice, sile, atletyzmowi, Jamesa słabym obrońcą bym nie nazwał. I teraz pytanie kto jest mądrzejszy? Użytkownicy forum, czy trenerzy NBA, chowając swoich asów ofensywnych w defensywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ci jendras że ciężko ukryć jordana w obronie przeciwko badboysom, ty piszesz że był rodman. No to ci odpisał jendras że rodman by zrobił 20 reb, a ty że nie dałbyś jordana na rodmana. LOL, WTF?

po pierwsze po co mam ukrywac w ogole Jordana ? majac takiego obronce wysylam go na najlepszego niskiego przeciwnikow, a nie na najgorszego.

 

po drugie wspominalem jeszcze Dumarsa (i Aguirre tez moglby byc), wiec nie wiem dlaczego sie przypierdoliliscie do tego Rodmana jakby byl wielkim ofensywnym wirtuozem.

 

po trzecie Rodman by sobie mogl zbierac. granie 4 na 5 w ataku jest samo w sobie niewesole biorac pod uwage spacing etc. teraz dodaj do tego Jordana podwajajacego badboys na obwodzie. brak straty bylby dla nich sukcesem... teraz co jest lepsze pare zbiorek wiecej czy zje***y spacing i non scorer w ataku ? jesli to pierwsze, to dlaczego zespoly nie wystawiaja po prostu Dampiera na SG ? przeciez niszczylby przeciwnikow na zbiorach ;]

 

zajebiscie to czego to doszlo, musze tlumaczyc dlaczego Jordan nie bylby niszczony przez Rodmana w obronie

ostatni raz...

 

Piszesz że kobe jest chowany w defensywie, a jordan nie był. Więc pisze ci jendras, że w tej serii nie było "słabszego" ofensywnie gracza, na którego można było dać jordana, żeby go chować w obronie. Ty piszesz rodman - no to ci odpisano że zbierałby mnóstwo w ataku. a ty na to że jordana nie trzeba chować. now you catch?

 

Dumars? on był słaby ofensywnie? na nim chciałeś schować jordana? dumars który miał 50% z gry i niewiele mniej 3pt%??

 

Aguirre zresztą też był bardzo dobrym ofensywnym zawodnikiem. W motown było to widać mniej, ale pamietam go z dallas, gdzie był mega kozakiem i jednym z najlepszych punktujących w lidze.

 

Chyba nie kumasz czaczy. Nie wiem czemu rodman miałby kryć jordana? i nie wiem jakie to ma znaczenie w dyskusji o kryciu rodmana przez jordana. a micheal pewnie ofensywnie by stracił przez konieczność walki o zbiórki z robakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.