Skocz do zawartości

Kobe i inni kolesie których lubią arbitrzy.


elwariato

Rekomendowane odpowiedzi

panowie pogubiłem sie :wink:

 

tak, zeby krótko a treściwie to parę uwag:

 

1. KB vs kings - mimo, ze mógłbym byc stronniczy jako fan spurs spokojnie przyznam tu rację sedziom " no call" jak najbardziej poprawny, gdyz na boisku jak dla mnie nie wydarzyło sie az tak nic takiego w co powinni wtargnąć pasiakowcy ( gorzej jak za duzo gwiżdzą np. OKLahoma vs jazz faul pod koszem...) a że nie takie kroki widziałem, to na pewno vs KB takze w tej akcji gwizdka nie powinno sie uzywać

 

2. Mnie przeraza cos innego od conajmniej roku; liga poszła w 2 skrajne zachowania: wiele gwizdków przy floppach na korzyść obroncy i masakrycznie aktorskich próbach bronienia z równoczesnym nieużywaniu gwizdkach przy masakrycznie sprzecznych z przepisami RUCHOYMI zasłonami...qrva wielokrotnie mecze polegają na dobiegających zasłonach które kreują przewagę gracza ataku np. wysoki z małym i jest taka akcja wielokrotnie w meczu az do znudzenia :twisted:

 

3. najgorsze są gwizdki faulu obrońcy gdy powtórki pokazują że wysoki ( najczęściej) obrońca po prostu trzyma pionowo ręce w obronie a mimo to wbijacz wymusza faul i jest gwizdek - także wielokrotne i do znudzenia bo chyba liga uwielbia and1

 

poprzez powyzsze grzechy główne gwizdki czy brak na KB to pikuś Panowie

 

reasuując uważam ze brak gwizdka jest lepszy od gwizdka niesłusznego bo większą niesprawiedliwością jest karanie dobrej obrony niz ewentualne niegwizdnięcie lekko zachwianej pozycji atakującego w wyniku kontaktu z obrońcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasuując uważam ze brak gwizdka jest lepszy od gwizdka niesłusznego bo większą niesprawiedliwością jest karanie dobrej obrony niz ewentualne niegwizdnięcie lekko zachwianej pozycji atakującego w wyniku kontaktu z obrońcą

 

No tak ale ostatni to się zrobiło tak że w końcówkach oni właściwie w ogóle nie gwiżdżą, w myśl zasady żeby nie namieszać, to też jest do bani, później są teksty że co prawda błąd no ale to końcówka to arbiter nie interweniował, przecież to nonsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz odniosl sie tu do kilku ciekawych kwestii.

 

moze mi ktos wytlumaczy jak to jest z tym floppem? przeciez przed ubieglym sezonem liga miala to karac. a jak ogladam mecze w zyciu nie widzialem ukaranego flopera. varejao jak padal tak pada.

 

druga sprawa to ruchome zaslony. zespoly opierajace swoja gre o zaslone, wjazdy i rozrzucenia naduzywaja tego. ile to razy widzialem to u kg, scoli czy wielu innych. i moim zdaniem nie gwizdanie takich sytuacji czesciej wypacza wynik spotkania niz uzycie (badz nie) gwizdka w koncowce spotkania kiedy sytuacja czesto jest 50/50. a tak w czasie meczu wystarczy, ze sedzia raz popusci ruchoma zaslone z czego sa punkty i pozniej konsekwentnie tego nie gwizdze, bo chce zachowac te same reguly uzycia gwizdka co jest chore bo to moze wypaczyc wyniki.

 

uwazam tez, ze sedziowie o wiele czesciej powinni miec mozliwosc sprawdzenia na monitorze tego, czy dobrze zrobili. tak jest chyba w nfl, ze zespol moze ilestam razy rzucic flage, zeby sedziowie sprawdzili poprzez zapis video czy dobrze gwizdneli. w nba mozna by to wprowadzic np w 2 ostatnich minutach meczu. mozna by dac kazdemu zespolowi po 3 takie sytuacje do wykorzystania w kazdym meczu i po 1 w kazdej dogrywce. teraz moga tylko sprawdzic czy rzut wykonany byl w czasie 24sec czy przed syrena konczaca spotkanie. a tak mogliby sprawdzic wszystko w danej akcji. czy byla nadepnieta linia, postawiona ruchoma zaslona, czy rzut byl za 3/2 punkty, czy byl faul itd. technicznie jest to mozliwe tylko pytanie czy liga tego chce... odpowiedz brzmi "nie", bo mogli takie cos wpriwadzic juz dawno temu. skoro nie, to trzeba zapytac dlaczego nie..... a jak nie wiadomo o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam tez, ze sedziowie o wiele czesciej powinni miec mozliwosc sprawdzenia na monitorze tego, czy dobrze zrobili. tak jest chyba w nfl, ze zespol moze ilestam razy rzucic flage, zeby sedziowie sprawdzili poprzez zapis video czy dobrze gwizdneli. w nba mozna by to wprowadzic np w 2 ostatnich minutach meczu. mozna by dac kazdemu zespolowi po 3 takie sytuacje do wykorzystania w kazdym meczu i po 1 w kazdej dogrywce. teraz moga tylko sprawdzic czy rzut wykonany byl w czasie 24sec czy przed syrena konczaca spotkanie. a tak mogliby sprawdzic wszystko w danej akcji. czy byla nadepnieta linia, postawiona ruchoma zaslona, czy rzut byl za 3/2 punkty, czy byl faul itd. technicznie jest to mozliwe tylko pytanie czy liga tego chce... odpowiedz brzmi "nie", bo mogli takie cos wpriwadzic juz dawno temu. skoro nie, to trzeba zapytac dlaczego nie..... a jak nie wiadomo o co chodzi...

Sorry, ale to już by było chore, chciałbyś oglądać taki mecz? Ja nie. To byłby pokaz slajdów or what?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to już by było chore, chciałbyś oglądać taki mecz? Ja nie. To byłby pokaz slajdów or what?

Z drugiej strony to by było maksymalnie 6 takich przerw w meczu... a nawet jeśli to za dużo to warto by było pomyśleć o daniu nawet po jednej takiej sytuacji w meczu każdej drużynie, nie raz widziałem sytuację gdy aż prosiłoby się o taką powtórkę...jest technika jakiej nie było lata temu trzeba to wykorzystać, z głową bo z głową ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to już by było chore, chciałbyś oglądać taki mecz? Ja nie. To byłby pokaz slajdów or what?

Z drugiej strony to by było maksymalnie 6 takich przerw w meczu... a nawet jeśli to za dużo to warto by było pomyśleć o daniu nawet po jednej takiej sytuacji w meczu każdej drużynie, nie raz widziałem sytuację gdy aż prosiłoby się o taką powtórkę...jest technika jakiej nie było lata temu trzeba to wykorzystać, z głową bo z głową ale warto.

bb2 zaproponował 6 przerw dla obydwu drużyn w ostatnich 2 minutach meczu i o tym mówiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla tylko propozycja. rownie dobrze moga byc tylko 2 takie przerwy czy chocby 1. no problem. chodzi o to, ze wczesniej czy pozniej dojdzie do jakiegos wiekszego nieszczescia, i dopiero wtedy liga zareaguje. gdy juz bedzie po ptokach.

 

zreszta obecnie, mecze, szczegolnie te finalowe w koncowkach przypominaja i tak taki pokaz slajdow. duzo przerw, powtorek. tyle, ze nie la sedziow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czerwonej flagi z NFL (tzw. "challenge") to tylko dobre chęci ligii. To jest kapitalna sprawa. Oglądam NFL i nie wyobrażam sobie tego sportu bez challange'u. Jest to wzór dla innych sportów. Można zakwestionować każdą decyzję sędziego. Każda drużyna ma 2 czerwone flagi (+ trzecią w nagrodę za udany challenge).

 

5 sekund do końca meczu. 101:101. Zawodnik czysto blokuje innego. Nagle gwizdek sędziego i mamy 2 FT. Ktoś wygrał, ktoś przegrał. Trener rzuca czerwoną flagę i sędziowie są zmuszeni do obejrzenia powtórki oraz do cofnięcia decyzji o FT. Jest remis, dogrywka, gramy dalej. Nikt nikogo nie oszukał, nie ma pretensji. Mecz trwa i wygrywa lepszy.

 

NBA byłoby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.