Skocz do zawartości

Houston mamy problem,czyli jak pozbyć się T-Maca.


Cimas

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry filmik ;)

 

Tylko nie za Salmonsa, moim zdaniem Salmons i Miller to nie jest to czego potrzebuja Rockets.

Nie wydaje mi sie, ze wykupia kontrakt T-maca, predzej beda chcieli go przehandlowac. Tylko teraz, co dobrego moga dostac za niego ? Czy w ogole cos moga? Albo beda chcieli wyciagnac to co najlepszego sa w stanie, albo, co moim zdaniem byloby lepsze, wymienic go na jakies spadajace kontrakty i po zakonczeniu sezonu, kiedy wyklaruje sie sytuacja z Yao, miec pieniadze na podpisanie kogos.

a gdzie widzielibyscie T-maca ? Orlando, Lakers? Boston?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć Rockets do buyotów ma chyba jakieś podłoże moralne, albo nie chcą wzmocnić żadnego contendera (Magic bardzo by mogli skorzystać na usługach T-Maca).

Czemu tak twierdzisz? Akurat spośród contenderów Magic byliby chyba dla niego najgorszą opcją, i tak mamy nawalone zawodników na skrzydle i chyba starczy nam siły ofensywnej. Nelson - Carter - McGrady, fajnie, ale gdzie defensywa? Tak jak napisałem, widze dla niego góra 20 mpg z ławki w tej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyny ze spadającymi kontraktami wyrażające zainteresowanie T-Maciem jak Heat, Knick mają ostatnio zwyszke formy czy Bulls w których chętnie bym zobaczył T-Mac'a zaczynają lepiej grać ze zdrowym Thomasem w składzie (...nawet Salmons i Miller byli wczoraj bardzo skuteczni :o ). To napewno na jakiś czas ostudzi chęć zmiany w tych ekipach, ...JO gra ostatnio bardzo pewnie i co za tym idzie skutecznie, po co Heat mieli by go wymieniać? Rakietom napewno by się przydał :) O wymianie JO>T-Mac mogą sobie pomarzyć.

Ewentualnie widział bym jeszcze wymianę z Knicks, w stronę Rockets powędrował by Larry Hughes, który w tym sezonie jeszcze nie pokazał co potrafi, jest w CY i widać w meczach Knicks, że się stara, pasował by do Rockets ze swoimi umiejętnościami przechwycania piłek. W stronę Rocekts powędrował by także Jared Jeffries który także troche pasował by do Hoston ze swoimi umiejetnościami defensywnymi(minus to spory kontrakt, który w przyszłym sezonie z pewnoscią przedłuży na kolejny rok i to, że skrzydłowych mają już dosyć dużo), do tego wszystkiego niechciany w Knicks mimo, że całkiem skuteczny Nate Robinson :) Aby było miejsce w składzie Rockets dla trzech graczy musiał by trafić do Knick jeszcze Joey Dorsey :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechęć Rockets do buyotów ma chyba jakieś podłoże moralne, albo nie chcą wzmocnić żadnego contendera (Magic bardzo by mogli skorzystać na usługach T-Maca).

Czemu tak twierdzisz? Akurat spośród contenderów Magic byliby chyba dla niego najgorszą opcją, i tak mamy nawalone zawodników na skrzydle i chyba starczy nam siły ofensywnej. Nelson - Carter - McGrady, fajnie, ale gdzie defensywa? Tak jak napisałem, widze dla niego góra 20 mpg z ławki w tej chwili.

Zawodnicy Magic mają problemy z kreowaniem sobie i innym ofensywy. Tam wszystko to są in-and-outy, kickouty, rozrzucenia po obwodzie i jumpshooting, kiedy Celtics w święta im uniemozliwili taką grę Magic byli jak dzieci we mgle, a jedyną ich opcją były wjazdy na pałę w wykonaniu VC. Innym problemem od dawna jest brak playmakera, który wyczarowałby Howardowi trochę łatwych punktów. T-Mac zapewnia grę 1 na 1, ściąga obronę, co przy systemie Magic opartym na szerokim spacingu i podaniach otwierałoby zawsze kilka mozliwości, a do tego dużo widzi - same plusy za niską cenę (mam na mysli podpisanie po buyoucie rzecz jasna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisanie po buyoucie każdemu, bez wyjątku zespołowi w Lidze by sie opłaciło

A tak to niestety za duze ryzyko, pretendenci będa sie kilka razy zastanawiac znając przeszłośc Tracy'ego czy go brać, kasa duża, więc trzeba dużo poświęcić na gracza, który być może nie pogra dużo.

Trade z pretendentem mi się mało możliwy wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się... chętnie bym na obecnym etamie Tracyego w Sixers widzial. Dostajemy kasiorke i oddajac kogos z naszych dobrych mamy gwarantowany wysoki pick. Tracy moze sie u nas rozbijac, zdobywac po 30ppg i promowac się w grze o nowy kontrakt...

 

Oddałbym na ta chwile poza Holidayem i Speightsem każdego. Dalembert+Brand anyone ? ja myslę, ze Adelman by zmontował z tego mega, mega defensywę, po kolejnym sezonie 12 baniek Sammiego spada razem z Yao i Battierem i mozna robic na rynku FA co dusza zapragnie...

 

Szkoda tylko, ze za sprawą EJ'a Elton nie jest juz graczem wartym takich pieniędzy na rynku... Pomijajac te jego kontuzje, po ktorych bardzo juz sladu nie widac to na warunki Houston Brand jest nadal graczem 20/10, ktorego na runku tego lata nie będzie, a chyba na Bron Brona nikt tam na powaznie nie liczy...

 

Sixers mogą smiało zapakować jeszcze dodatkowo Younga, mogą dać i Iguodalę, zamiast Branda, ale to i tak ich srednio ustawia... anyway, mysle ze z paką Brooks/Battier/Ariza/Brand/Scola zrobiliby ładną rozperduche w D, a jakby jeszcze wzięli Younga co jest wykonalne i puscili Battiera za cos sensownego to jak dla mnie wyglądaliby całkiem zajebisaszczo...

 

W ogole Houston na dzis powinno miec tylko taki problem, zeby oddać Tmaca gdzies na wschód, zeby tam im w PO przypadkiem nie namieszał... chociaz znajac Tracyego to i tak nie ma sie o co martwic :D

Wyciągnąć za niego jakis pick, czy cos przydatnego dla zespołu z niezbyt długim kontraktem. Dla mnie to nie problem a zajebista sytuacja. Z bayoutem absolutnie nie spieszylbym sie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sources say Rockets totally against buying TMac out but have granted him indefinite leave from team while team/TMac's agents pursue trades

Chyba nikt tego nie dawał, kurde nie mogę znaleźć tego o Timaku w LA

 

http://www.youtube.com/watch?v=5FxrDBFwM9I

 

2:00 ;]

Mam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G-Ecx5v8vIo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracy w spurs na ten jeden rok calkiem niezla opcja ale nie za cene Jeffersona

 

Dlaczego?

 

GM uzyskal zgode przegiecie w lato 2009 z salary ( kasa na Jeffa ) a spurs to nie jest organizacja robiaca korekte o 180 stopni.

Wycofanie sie z Jeffa ( I jego kontraktu) wchodzac w czyszczacy kontrakt Tracego najwyzej sprawiloby ze za rok byloby miejsce w salary dla (obok przedluzenia Manu ) gracza pokroju Jeffersona ale bez gwarancji ze sie takiego zlowi. W LBJ Wade'a czy Bosha nikt w SA nie uwierzy wiec ruch bez sensu.

A w tym sezonie ( w PO) TMG nie da I tak tego co nawet slabiej grajacy Richard (w D nawet nie porownuje). Przeczekania w spurs nie bedzie bo sie starzeje Duncan I mamy sytuacje tu I teraz.

 

A dodatkowo Houston tez nie pojdzie na reke przeciwnikowi zza miedzy wiec trejd na prawde malo realny.

 

Ostatnim aspektem jest Manu. Gracz z kontraktem w granicy 10M walczy o ostatni 3-4 letni podpis I wyczyszczone salary spurs byloby pretekstem dla wiekszej kasy. Trywialnie I'm gorsza placowo sytuacja w SA tym nizej bedzie mozna go raczej podpisac bo tylu FA jako konkurentow (mlodszych) raczej Manu obniza wartosc.

Latwiej IMO podpisac w obecnej sytuacji Manu I miec na rok Jeffersona niz nawet z wyczyszczonym salary lowic 1-2 FA lub podpisac tanio Manu.

 

Bez Jeffersona ktorego w zyciu bym nie oddal salary na TMG sie nie zgadza liczac schodzace Masony Bonnery I Finleya razem

 

Jedyna opcja to dolaczyc Horrego a'la McKee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://realgm.com/src_wiretap_archives/ ... ockbuster/

 

heh, no czyli jedna z opcji, o ktorej pisałem, nie wiem tylko o jakim drugim youngsterze mowa - jesli np. byłby to Lou Williams/Jason Smith to i'll take it... Dorzuciłbym też chętnie Kapono.

 

Widać Philly poważnie myslą nad rebuildem, szkoda, ze pod EJem nadal.. Iguodala to zajebisty grajek, moj ulubienec i w ogole, ale z takim kontraktem do spóły z Brandem rozpizgał Sixers sallary... takie pieniążki to płaci się zajebistemu wysokiemu, albo GTG. Mysle, ze ten trade sprawiłby, ze szybko Stefan próbowalby się pozbyc Kapono, Greena i Dalemberta, ktorych kontrakty koncza się za 2 lata i próbowalby pewnie szaleć znowu na rybku FA.

 

Z perspektywy Houston wygląda to tak: dostaja wlasciwie najlepszego gracza na tąchwilę, jakiego za Tmaca da się wyciągnąć... z zajebistym potencjałem defensywnym, więc szybko w Houston możnaby z niego zrobić top D niskich w lidze.

 

O Battierze trzeba powoli zapomniec, bo jest za stary do tego zespołu, będzie chcial pewnie gdzies pograc dla contendera, wiec dosc szybko nalezy oczekiwac tradu... wiec mamy backcourt Brooks/Iguodala/Ariza. Myslę, ze Speights tutaj w grę w ogole nie wchodzi...

 

Nie jestem tylko pewien, czy osoba Iggyego ten zespol ustawia. Nadal nie maja pure gtg, chociaz jak pokazywaly ostatnie PO potrafią sobie swietnie bez takiego goscia radzic. Andre życzyłbym gry w Rockets i mysle, ze swietnie by się tam odnalazl, chociaz mimo ze rozsądek podpowiada, ze to dobry dal dla Sixers, to szkoda mi by było goscia bardzooo...

 

btw: wyobrażacie sobie 3 lata temu trie Tracy-Iverson-Brand ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. I to by ustawiało Houston. Iggy jest świetny, a z Arizą i Brooksem(!) tworzyliby świetne trio.

I nie mów Julius, że w takiej sytuacji(mając 3 baardzo dobrych zawodników, którzy robią różnicę i do tego świetnie bronią[no może Brooks nie tak świetnie] tak strasznie potrzebują gtg. Battiera można sprzedać, ale dopiero po sezonie, teraz przyda się z ławki, rzuci trójke, albo pokryje kogos z kim Iggy nie będzie dawał sobie rady. W takiej sytuacji będzie bardzo dobrze na pozycjach 1-3 i dobrze na wysokich. Tylko Yao brak. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.