Skocz do zawartości

Houston mamy problem,czyli jak pozbyć się T-Maca.


Cimas

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogólnie o Rockets,bo uważam,że warto przyjrzeć się tej nietypowej drużynie bliżej.Dalsze losy McGrady'ego są nieodłącznym elementem przyszłości ekipy z Teksasu.

Pamiętam w przedsezonowych zapowiedziach sporo głosów,że Houston po stracie Yao i oddaniu Artesta zatankuje i to dość konkretnie.Póki co nic takiego się nie dzieje a Rakiety są jedną z większych niespodzianek ligi w tym sezonie.Obudowani są całkiem zmyślnie na prawie każdej pozycji a ich sytuacja niebawem może się jeszcze poprawić.Ale po kolei:

PG

A.Brooks-w swoim 3 sezonie AB wyraźnie okrzepł,podejmuje coraz mniej szalonych decyzji i można uznać,że całkiem dobrą decyzją było pozbycie się Alstona i oddanie piłki w ręce Brooksa.Jeden z najszybszych graczy w lidze z całkiem dobrym rzutem w tym 3pts.PG w Houston na lata.

K.Lowry-kiedy przychodził w trójstronnej wymianie Magic-Grizz-Rox dość szybko można było odnieść wrażenie,że nie jest to zbyt fortunny nabytek.Masa bezsensownych decyzji,straty do tego gracz bez rzutu,pudłujący nawet FT z częstotliwością Big Bena;] W obecnym sezonie jest w moim odczuciu MIP w Houston.Nabrał pewności siebie,trafia ważne rzuty i jest dobrym uzupełnieniem Brooksa.Ostatnio coraz częsciej Adelmann trzyma ich obu na parkiecie z wyraźnym pożytkiem dla drużyny.

SG

Ariza-całkiem nieźle wpasował się w drużynę Rakiet,choć decyzje rzutowe nadal podejmuje mocno przeciętne. Jako jeden z liderów Houston jest ok,gorzej kiedy próbuje samodzielnie im przewodzić.GTG z niego póki co średni,choć takiego w Houston tak czy inaczej nie ma.Typowego zmiennika na tej pozycji Rox nie mają więc z konieczności grywa Lowry i chociaż warunki fizyczne niezbyt imponujące,to nadrabia sercem.

SF

Battier-IMO najlepszy obrońca ligi,efektownością nie dorówna Howardowi,ale w indywidualnym kryciu niewielu może z nim rywalizować.Dodatkowymi atutami bardzo dobra 3 i doświadczenie niezbędne w tak młodej drużynie.

Budinger-oglądałem w tym sezonie ponad 20 spotkań Houston i w sumie nie bardzo wiem jak ocenić tego debiutanta.Jako solidny zmiennik póki co się sprawdza,na wnikliwszą analizę jego gry przyjdzie jeszcze czas.

PF

Scola-Argentyńczyk jest jednym z najważniejszych graczy Rox,w sumie trudno sobie tą drużynę wyobrazić bez niego. Wojownik na obu tablicach,z dobrze ułożonym rzutem.W obronie więcej niż solidny.

Landry-jeden z kandydatów do nagrody 6th man jak dla mnie faworyt ale patrze przez pryzmat sympatyzowania z Rox więc może to być nieco nieobiektywne.Nie śledzę jakoś wnikliwie statystyk,ale kojarze,że średnią ma koło 16 ppg i chyba nikt w Houston nie ma więcej.Zbiera masę piłek na atakowanej tablicy i sporo punktów sam sobie wypracowuje,więc jego rola w drużynie jest tym większa.

C

Hayes-najniższy center ligi,sporo zbiera,jako obrońca walczy bez kompleksów z graczami o 20 cm wyższymi.

Andersen-tak jak Budinger za wcześnie na wnioski.

 

W tym momencie zaczyna się sedno noszące nazwisko McGrady.Gracz niewątpliwie sporego kalibru,choć w Houston nic nie zwojował i nie zanosi się na szybką zmianę.Sadzę,że chętnych na ew wymianę nie zabraknie.Rockets oddać go muszą,zwłaszcza że nie dogaduje się on z Adelmanem.Napewno Houston za byle kogo go nie oddadzą.McGrady ze swoimi talentami rzutowymi, nawet taki łamliwy jest dość sporą pokusą dla większość GM w lidze.Jak na mój gust rozsądnym kierunkiem była by Atlanta.Nie brakuje im wysokich,a kogoś takiego by Houston potrzebowali+ jakieś uzupełnienie dla Arizy.Z kolei Atlanta z Tracym mogłaby wejść na kolejny level.Dodatkowym atutem dla GM Rox byłby fakt,że oddając T-Maca na wschód,nie wzmacnia żadnego rywala w swojej konferencji.

To tyle moich wniosków,czekam na jakieś propozycje odnoście Tradu z udziałem T-Maca czy też ogólne spostrzeżenie dot. Houston bo do tej pory nie powstał wątek na temat jednej z ciekawszych ekip ligi.

P.S.Nie jest tajemnicą,że to mój pierwszy wątek/post więc nie zabijajcie za merytoryczno-techniczne wpadki.

Jeśli ktoś doczytał do końca to już zapisuje to po swojej stronie sukcesów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cimaas skąd wiesz, że T-mac nie dogaduję się z Adelmanem?!

 

Landry to będzie zawodnik formatu all-starr, jeśli nadal będzie się tak rozwijał jak do tej pory, a wszystko na to wskazuje(mpg 26.4; ppg 16.9; rpg 5,9; 5miejsce w nba w FG 58% wyżej od niego są tylko centrzy)

 

Chase to urodzony strzelec. Idealnie ułożona ręka. B. dobre warunki fizyczne. Jak na białego to skacze świetnie. Pewnie dlatego że grał w siatkówkę. Walczyłby o tytuł Rookie of the year gdyby grał tyle samo co pozostali kandydaci. Wszyscy go chwalą. Stał się ważną częścią houston w bardzo krótkim czasie. Nie wiem dlaczego masz wątpliwości co do jego osoby :wink:

 

Anderson jest bardzo ciekawym zawodnikiem. Nie jest to typowy C. Zdecydowanie woli grać dalej od kosza. Dobry strzelec, słaby natomiast w obronie. Ciężko jednak stwierdzić czy będzie się rozwijał bo jak na rookie jest zdeczko 'stary'29lat.

 

 

btw Brooks jest najlepszym strzelcem houston 17.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem do końca :)

 

Houston w moim osobistym odczuciu pokazuje jak przecenia się w tej lidze pojedyńcze wybryki a niedocenia defensywy. Ogromny potencjał i głęboki fajny skład. Kto by się spodziewał?

 

A grubas* na nba.com przed sezonem zapowiedział że Houston będzie miało najgorszy bilans w lidze.

 

a co z zębami Landryego ? :D wstawili mu już ?

 

mam nadzieje ze rakiety znowu namieszają w playoffs

 

 

 

* round mound of rebound

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cimaas skąd wiesz, że T-mac nie dogaduję się z Adelmanem?!

 

Landry to będzie zawodnik formatu all-starr, jeśli nadal będzie się tak rozwijał jak do tej pory, a wszystko na to wskazuje(mpg 26.4; ppg 16.9; rpg 5,9; 5miejsce w nba w FG 58% wyżej od niego są tylko centrzy)

 

Chase to urodzony strzelec. Idealnie ułożona ręka. B. dobre warunki fizyczne. Jak na białego to skacze świetnie. Pewnie dlatego że grał w siatkówkę. Walczyłby o tytuł Rookie of the year gdyby grał tyle samo co pozostali kandydaci. Wszyscy go chwalą. Stał się ważną częścią houston w bardzo krótkim czasie. Nie wiem dlaczego masz wątpliwości co do jego osoby :wink:

 

Anderson jest bardzo ciekawym zawodnikiem. Nie jest to typowy C. Zdecydowanie woli grać dalej od kosza. Dobry strzelec, słaby natomiast w obronie. Ciężko jednak stwierdzić czy będzie się rozwijał bo jak na rookie jest zdeczko 'stary'29lat.

 

 

btw Brooks jest najlepszym strzelcem houston 17.1

http://realgm.com/src_wiretap_archives/ ... a_mystery/

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landry stracił 5 zębów. Siedział na krześle 6h. Znów ma je wszystkie^^

 

Co Do T-maca to myślałem, że miał jakieś spięcie z Adelmanem. O tym, że nie grał z NJN i dziś z Cavs to wiem. Cała ta sprawa jest jakaś dziwna. Najpierw Adelman tłumaczył ilośc minut T-maca ochroną jego zdrowia. Teraz mówi, że nie wie jak dać mu więcej?! Nie miał czasu na poukładanie tego wcześniej?! Nawet gdyby chcieli go wytransferować to czy nie powinni dać mu więcej minut, żeby pokazać zainteresowanym, że z T-maciem wszystko dobrze?! Czy też T-mac i jego marka jest na tyle solidna, że kluby wezmą go bez strachu, że się znowu połamie? Trochę to dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku Houston robi specjalnie szum wokól timaka aby go gdzieś oddać

 

Najpierw wyzdrowiał, trenował chciał grać, nie grał, później dostał szansę, ale mały PT i Adelman pokazuje, że go nie chcę, a teraz gdy zawołał minut Adelman go zbenchował i czeka na chętnego na spadający kontrakt, szumu już narobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety chca za T-Maca tylko spadajace kontrakty takie jak ma np JO. Zastanawiam sie dlaczego go nie wykupia skoro i tak z tym co za niego przyjdzie nie wiaza zadnych planow poza konczacym sie kontraktem? Podobno Tracy by poszedl chetnie do Orlando. Gdyby byl wolny to mysle ze i Cavs wyraziliby zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnych widzę w indianie i golden state aby pozbyć się tłustych ,przepłaconych kontraktów

I niby dlaczego Rockets chcieliby te kontrakty? Chyba, że myślisz o jakimś większym trejdzie (minimum 3 kluby).

 

Atlanta zwyczajnie nie ma kontraktów na T-Maca. W Miami widziałbym go (za JO) pod warunkiem dołożenia do wymiany Lowryego. Nie widzę zbytnio innych opcji, najbardziej prawdopodobny jest buy-out za kasę mniejszą o np MLE, które zapewne dostanie od jakiegoś contendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBrona, dawać tu LeBrona!

 

Wyobrażacie co by było, gdyby Jego Kingowatość zachciała tu zawitać? Houston to rosterowo lepsze Cavs, lepsze bo niezmanierowane, niestare... a płacić, płacą... A jakby jeszcze więcej niż połowa Yao wróciła latem 2010 do gry... No dobra, zbyt mały rynek... Z Yao? Wolne żarty.

 

Tracy. Gdyby Rockets tankowali, to zaczekałbym do końca sezonu. Dobra, najdroższy zawodnik ligi, ale co robić? Niech się Brooks z Arizą ogrywają, wysokie dobre bolki też. Ale w tej chwili zapowiada się bilans jak na NBA najgorszy z możliwych. Czyli końcówka seedów po, przy odrobinie pecha pierwszy poza. Ani nie grasz o tytuł, ani picka wysokiego nie masz. No chyba, że Rockets oddają przyszłoroczny pick, wtedy bez zastanowienia powinni handlować McGradym. Tylko za kogo? Ripa z Princem nie potrzebują. Branda też nie. Kto tam jeszcze jest na wylocie? Boozer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum juz bardzo dlugo, ale nigdy nie chciało mi się rejestrować. Jednakże z pojawieniem się tego wątku te chęci się pojawiły i oto jestem ;)

Rockets to jedna z drużyn za którą trzymam kciuki i chętnie oglądam.

Tak jak założyciel tematu myślę, że Battier to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy, obrońca ligi. Kiedyś gdzieś tu ktoś pisał, że zgodnie z jakimiśtam statystykami Battier jest jednym z lepszych zawodników w nba. Razem z Arizą tworzą mocny, defensywny duet. Co do samego Arizy to chyba nie był przygotowany na taką rolę i faktycznie gtg to z niego jeszcze nie jest, ale solidny punkt drużyny i jeden z liderów na pewno. Do poprawienia na pewno decyzje rzutowe i musi nabrać doświadczenia, bo czesto w sytuacjach kiedy houston nie idzie on popada w jakas frustracje.

Nie mozna nie wspomniec o Landrym, jak dla mnie to nagroda dla 6th powinna isc do niego, bardzo dobry sezon rozgrywa.

Minusy houston sa raczej powszechnie znane, lamliwy yao i t-mac. dzieki temu mamy dziure pod koszem, bo o ile scola jest jednym z najwazniejszych zawodnikow rockets, no to o hayesie tego powiedziec nie mozna. nie wiem, czy lepiej czekac na yao i liczyc ze sie juz nie polamie czy po prostu zainwestowac w centra (gortat?).

tmac to osobna kwestia, z tego co sie orientuje to on za bardzo przechodzic nie chce, zreszta - kto by chcial jak ma tyle pieniedzy za nic ;) a przez ta jego kontuzje jedynym porzadnym sg w druzynie jest ariza. gwarancji z mcgrady bedzie zdrowy i grajacy na dobrym poziomie nie ma. dochodzi jeszcze ten konflikt z trenerem i dobrze to nie wyglada.

ten pomysl mcgrady + lowry za JO jest sredni moim zdaniem, bo JO owszem rozgrywa dobry sezon teraz, ale chyba dobrze pamietamy jak to wygladalo jeszcze sezon czy dwa temu. plus lowry to w tej chwili zmiennik arizy, po oddaniu go mamy jednego sg. no chyba ze chodzi tylko o spadajacy kontrakt i wyniki schodza na drugi plan.

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisanie Jarmaine byłoby wielką głupotą. On też lubi się połamać i jego wachania formy to masakra. Do tego strata Lowrego- bardzo dobrego zawdonika, prospecta. Ja bym tam jednak poczekał na yao, wziął na razie na s5 Gortata, potem na backup, ochnąć timaca, innych i wziąć jakiegoś superstara :)

 

Wtedy, w przyszłym sezonie Rakietom mogłyby się przypomnieć złote czasy('94,'95) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak sie bedzie chcial go pozbyc to przeciez nie za darmo, nie po to go podpisywali zeby teraz sie go pozbywac za nic. Teoretycznie w gre moglaby wchodzic wymiana typu Gortat + Pietrus + jakis pick za McGrady'ego, ale to tylko teoretycznie, bo nie sadze ze magic chcieliby wziac lamliwego sg potrzebujacego pilki, kiedy maja juz vince'a, w dodatku z takim kontraktem. poza tym pewnie salary by sie nie zgadzalo ;) rockets niby by dostali dwoch porzadnych obroncow, ale za to centra ograniczonego ofensywnie i sg ktory ponad pewien poziom sie raczej nie wzniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku w lato T-mac stanie się wolnym agentem, a wtedy i Rox mogą cos wyłapać z rynku.

 

W sumie w tej drużynie nie widziałbym nawet Lebrona, ale jeśli już Wade miałby odchodzić z Miami(nieeeee) to chyba najbardziej bym go chciał właśnie w Teksasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Houston Rockets have granted Tracy McGrady an indefinite leave from the team and will work with his representatives to find a new home for the seven-time All-Star via trade, according to sources close to the process.

 

Sources told ESPN.com on Monday that phone discussions between Rockets general manager Daryl Morey, coach Rick Adelman and one of McGrady's agents, Arn Tellem, led to an agreement that both sides would work together in pursuit of a palatable trade before the league's annual trading deadline on Feb. 18.

 

The Rockets, sources said, are adamant about not buying out the remainder of McGrady's $23 million expiring contract and enabling him to become a free agent during the season. Yet, they also remain unprepared to promise the extended minutes McGrady has been seeking.

 

Sources said the sides agreed Monday that the best compromise is letting McGrady leave the team to work out on his own in hopes that a deal can be struck and so his teammates and coaches will be spared from the distraction of daily questions about McGrady's status.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.