Skocz do zawartości

Święta, Święta, Święta czyli najlepsze mecze w sezonie?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

no to faktycznie jestem slaby skoro wsrod tych moich setek postow musiales wygrzebac jakies gowna sprzed 2 lat (!!!) zeby mi cos tutaj udowadniac :mrgreen:

 

co do Shaqa, to zostalem omotany wtedy przez Loraka ktory dawal przyklad Kareema z Lakers 80s i mnie jakos przekonal. zly Lorak, zly Lorak. na poczatku rowniez bylem bardzo pesymistycznie nastawiony do tego trejdu, nawet mozesz ten temat znalezc to te posty beda.

 

takich genialnych tekstów kiedy jesteś święcie przekonany, że się sprawdzą miałeś wiele, nie chodzi tylko o to, że coś przewidujesz, że się stanie lub nie, bo takich przewidywań ma każdy z nas wiele, ale również o sposób w jaki o tym mówisz, stopień przemądrzałości i pewności swego.

konkrety, konkrety

 

ai3 to jest taki neostradamus ze wszystko co powie sprawdza sie odwrotnie wiec sory, ale ain't even the same ballpark.

 

że dwa lata temu Lakers nie przegrają z nikim poza Spurs czy Celtics, jak to, ze rok temu nie przegrają z nikim jak będą zdrowi, czy starsze jak to, że drużyna z Iversonem czy Nashem jako liderem nigdy nie zdobędzie tytułu.

czy nowsze jak to ze Miller bardzo dobrze sie wpasuje w Portland i odciazy Roya od prowadzenia gry dzieki czemu bedzie bardziej efektywny i poprawi im sie atak.

 

-ORtg z pierwszego miejsca w '09 na 12 w '10.

-Roy gorsza skutecznosc

TS% z 57.3 na 55.2

FG% z 48.0 na 45.2

3pt% z 37.7 na 34.2

-Roy wiecej strat

z 1.9 na 2.4

-Miller "wpasowal sie"

41.4% FG

51.8% TS

4.3 ast/2.0 TOs

11.2 PPG

 

to by bylo na tyle jesli chodzi o twoja nieomylnosc :D

 

EDIT:

 

Kily :lol:

 

Pozwól, że pozwolę sobie pominąć wszelkie osobiste wycieczki czy rzeczy zupełnie nieistotne i postarać się wyszkujać cokolwiek merytorycznego i wnoszącego coś do naszego sporu z twojego postu. Po kolei:

 

po czym w pierwszym paragrafie

 

Napisałeś wyraźnie, że zmieniłeś "tryby, czasy, bla bla bla, żeby nawet prof Miodek się przywalić nie mógł" [...]

 

po prostu mnie znisczyles, jeszcze na koniec paragrafu nokaut

 

Cytując Ciebie po raz kolejny - "konsekwencja".

 

haha

 

EDIT: zapomnialbym

 

Jesteś w stanie wykazać, że rzeczywiście Shane miał istotnie gorszy avarage przez tę "dużą cześć zeszłego sezonu"? I że w dalszej (również przy odpowiedniej próbce) miał ten avarage na poziomie tego 03-08? Bo osobiście nie zauważyłem żadnej dużej różnicy w poziomie gry Battiera w przekroju sezonu.

Battier mial kontuzje stopy na poczatku sezonu i zanim doszedl do siebie to zajelo mu to bardzo dlugo. moze ty myslisz, ze ta kontuzja nie miala wplywu na jego gre, ale to nie znaczy ze tak nie bylo. nie mam danych zeby to zweryfikowac, ale powrot do zdrowia Battiera to byl wlasnie jeden z czynnikow tego, ze Rockets grali tak swietnie w drugiej czesci sezonu.

 

32-21 pre all-star (49.5W)

21-8 post all-star (59.4W)

 

Battier opuscil calz pierwsyz miesiac wiec w sumie stracil tez training camp. chyba logiczne ze po takim czyms i kontuzji stopy trzeba dojsc do siebie. tym bardziej ze on jako obronca ktory nie nadrabia atletyzmem ale praca nog musi miec bardzo sprawne stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Shaqa, to zostalem omotany wtedy przez Loraka ktory dawal przyklad Kareema z Lakers 80s i mnie jakos przekonal. zly Lorak, zly Lorak. na poczatku rowniez bylem bardzo pesymistycznie nastawiony do tego trejdu, nawet mozesz ten temat znalezc to te posty beda.

 

tak, zwal na mnie winę ;]

 

poza tym czy Shaq grał źle? czy teraz suns bez niego grają lepiej?

 

suns w drtg

'09 - 26 miejsce (+3,3 nad średnią ligową)

'10 - 27 miejsce (+4,0)

 

suns w ortg

'09 - 2 miejsce (+5,3)

'10 - 2 miejsce (+7,1)

 

co ważniejsze, to chcę jeszcze wrócić do przywołanego przez ciebie def adj +/-

 

skoro się na to powołałeś i tak zdecydowane rzeczy głosiłeś, to chciałbym, abyś odniósł się do tego że:

1. cytując ciebie (przy okazji, Nash -2.32 czyli zle ale nie jest game changerem), albo w innych postach często podkreślasz, że nie jest tak złym obrońcą, jak forum sądzi, że zdecydowanie bliżej mu do średniej ligowej niż jego dołu. tymczasem dane przywołane przez ciebie pokazują, iż na 341 zawodników w zeszłym sezonie Nash zajmuje 276 miejsce jeśli chodzi o D, a więc jest właściwie bardzo blisko dna, co zdecydowanie przeczy twoim twierdzeniom

 

2. co ciekawe taki Billups jest jeszcze niżej

 

3. Camby, według ciebie nie zasługujący na DPOTY, jest wyżej od Duncana

 

4. w tabelce ze średnią z 6 sezonów (sam się na nią powoływałeś by pokazać, że Battier > LeBron) widać, iż Shaq jest lepszym defensorem niż Dwight

 

5. poza zastanawiam sie czy wiesz co to jest odchylenie standardowe i jakie ma znaczenie przy takich danych? zastnawia mnie też czy wiesz, czemu Ilardi podzielił graczy na tych, którzy rozegrali więcej niz 2k minut i tych, którzy rozegrali ich mniej.

 

mam nadzieję, że odpowiesz na wszystkie 5 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierce ma jakieś zapalenie w kolanie i opuści trochę czasu, więc ewentualny mecz Lakers-Celtics w święta nie byłby pewnie taki zajebisty.

Wiadomo coś dokładniej? Bo z Pacers zajebał 16 pkt w 4q i nie widać aby coś się stało albo mu dolegało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym czy Shaq grał źle? czy teraz suns bez niego grają lepiej?

spojrz sobie na kalendarz Suns to zobaczysz czy graja zle czy jak. oni w grudniu maja playoffy, a wlasciwie nawet trudniej bo jeszcze mnostwo back2backow i wiekszosc tych druzyn to takie uwazane za contenderow.

 

a przed grudniem byly stale wyjazdy. wrocimy do tematu na koniec sezonu, jak Suns w styczniu i lutym beda pogrywali z cieniasami u siebie (gdzie przegrali 1 mecz).

 

341 zawodników w zeszłym sezonie Nash zajmuje 276 miejsce jeśli chodzi o D

-ktore dane

-sprawdz samych PGs

 

-2.32 to nie jest game changer czy tego chcesz czy nie. to jest roznica miedzy TOP1 obrona ligi, a TOP5. jesli juz chcesz sie na adj +/- powolywac, zeby Nasha dyskredytowac to zobacz ktory jest overall.

 

3. Camby, według ciebie nie zasługujący na DPOTY, jest wyżej od Duncana

Duncan 4.78

Camby 4.19

 

4. w tabelce ze średnią z 6 sezonów (sam się na nią powoływałeś by pokazać, że Battier > LeBron) widać, iż Shaq jest lepszym defensorem niż Dwight

Dwight ma Gortata ktory ma adj +/- w defensywie na poziomie Duncana/Cambego. Shaq mial w ostatnich paru sezonach kmiotkow z D-league w Miami, potem Amundsona w Phoenix...

 

5. poza zastanawiam sie czy wiesz co to jest odchylenie standardowe i jakie ma znaczenie przy takich danych? zastnawia mnie też czy wiesz, czemu Ilardi podzielił graczy na tych, którzy rozegrali więcej niz 2k minut i tych, którzy rozegrali ich mniej.

bez znaczenia, to sa 6 year averages, a nie wskazniki z tamtego danego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie jestem slaby skoro wsrod tych moich setek postow musiales wygrzebac jakies gowna sprzed 2 lat (!!!) zeby mi cos tutaj udowadniac :mrgreen:

 

nie po prostu głupoty wypisywane na temat Lakers jakoś najlepiej zapamiętuję, gdybym miał czas i ochotę się dalej w to bawić przewertowałbym te twoje posty i znalazł jeszcze niejeden tego typu tekst, ale po co skoro zacząłbyś się z tego wyplątywać tak jak z tego co pisałeś o Shaqu ?

 

czy nowsze jak to ze Miller bardzo dobrze sie wpasuje w Portland i odciazy Roya od prowadzenia gry dzieki czemu bedzie bardziej efektywny i poprawi im sie atak.

jak zwykle masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem oczywiście tego fragmentu nie zauważyłeś:

nie chodzi tylko o to, że coś przewidujesz, że się stanie lub nie, bo takich przewidywań ma każdy z nas wiele, ale również o sposób w jaki o tym mówisz, stopień przemądrzałości i pewności swego.

 

Ty podobnie zresztą jak ai3 prawie zawsze wypowiadasz się w taki sposób, ja z drugiej strony tylko w pewnych sprawach kiedy jestem już czegoś jak to, że dwa lata temu Lakers nie przegrają z nikim poza Spurs czy Celtics, jak to, ze rok temu nie przegrają z nikim jak będą zdrowi, czy starsze jak to, że drużyna z Iversonem czy Nashem jako liderem nigdy nie zdobędzie tytułu.

 

Tak w ogóle Bastek czemu usunąłeś swój podpis ? fajny był, Suns - Masters of the West :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem oczywiście tego fragmentu nie zauważyłeś:

masz szczescie ze e-basketu nie ma i nie moge ci pokazac w jaki sposob ty to mowiles :lol:

 

Tak w ogóle Bastek czemu usunąłeś swój podpis ? fajny był, Suns - Masters of the West :lol:

ten z Suns i Celtics ? nie wiem co sie z nim stalo ale nie dziala. wzialem go od jakiegos goscia z rGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym fanom Lakers (mowie o tych w Staples) troche sloma z buciorow wyszla, a niby taka metropolia i kultura...

Kobas srednio, cos tam staral sie Artest i Gasol (choc slabizna w obronie), reszte pomine z litosci milczeniem. No moze poza wyjebanym w kosmos Vujaciciem, nie wiem co mu sie stalo, ale chlopakow w chicagowskich parkach lepszych bym znalazl od niego. To jest kradziez w bialy dzien co on wyciaga od organizacji LAL dajac w zamian wielka k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

341 zawodników w zeszłym sezonie Nash zajmuje 276 miejsce jeśli chodzi o D

 

-ktore dane

-sprawdz samych PGs

 

-2.32 to nie jest game changer czy tego chcesz czy nie. to jest roznica miedzy TOP1 obrona ligi, a TOP5. jesli juz chcesz sie na adj +/- powolywac, zeby Nasha dyskredytowac to zobacz ktory jest overall.

 

po pierwsze, to przecież podałem, który był overall – 276 na 341 możliwych miejsc jeśli patrzymy na tabelę przywiązującą największą wagę do ostatniego sezonu i 289 miejsce jeśli na tabelę, która jest średnią z 6 lat. tak czy inaczej wygląda to fatalnie. wśród samych PGs w ciągu ostatnich 6 lat zajmuje 53 miejsce na 68 możliwych i jest defensorem na poziomie Calderona. mało tego, według twojej logiki (pisałeś o tym przy Dwightcie – ma silnego zmiennika, Gortata, więc jego +/- są zaniżone; analogicznie więc mając słabego zmiennika +/- są zawyżone) Nash jest jeszcze gorszy niż te numerki pokazują, bo jego zmiennikami są jeszcze gorsi defensorzy czyli np. Dragic czy Barbosa (jeśli uznać go za zmiennika Nasha) - obaj w okolicach 62-63 miejsca.

 

a trzeba też pamiętać, że tabelka sześcioletnia nie uwzględnia wszystkich zawodników, którzy grali w ciągu tych sześciu lat, lecz jedynie tych, którzy wystąpili w ostatnim sezonie. więc jest bardzo możliwe (bo mało jest tak słabych defensorów jak kanadyjczyk), że gdyby uwzględniono większą ilość graczy, to Nash wypadłby jeszcze gorzej.

 

natomiast co do samej wartości -2,32, to jak na guarda jest to istotnie słabo. patrząc na górę, to tylko dwóch PGs przekroczyło granicę +2,23. poza tym jeśli teraz nagle dla ciebie nie jest to „bycie game changerem w D”, to powinieneś być konsekwentny i zrezygnować z jechania po Calderonie, bo obaj są tak samo słabymi defensorami.

 

3. Camby, według ciebie nie zasługujący na DPOTY, jest wyżej od Duncana

 

Duncan 4.78

Camby 4.19[/quote:xwflowxk]

 

w tabelce ze średnią z sześciu lat. sęk w tym, że Camby był DPOTY w ’07, a więc powinniśmy tu spojrzeć na tą drugą tabelę, czyli tą, która większą wagę przypisuje nowszym sezonom. i zobaczymy, że Camby ma 5,66, a Duncan 3,60.

 

poza tym w tabelce średniej sześciu lat różnica między nimi jest statystycznie nieistotna, a odchylenie standardowe tylko to potwierdza.

 

4. w tabelce ze średnią z 6 sezonów (sam się na nią powoływałeś by pokazać, że Battier > LeBron) widać, iż Shaq jest lepszym defensorem niż Dwight

 

Dwight ma Gortata ktory ma adj +/- w defensywie na poziomie Duncana/Cambego. Shaq mial w ostatnich paru sezonach kmiotkow z D-league w Miami, potem Amundsona w Phoenix...[/quote:xwflowxk]

 

ale przecież Shaqowi przez ostatnie sezony def adj +/- spadło! (co widać po tabeli z wagami dla sezonów) w średniej z sześciu lat jest za to lepszy od Dwighta, wyobrażasz sobie więc jak dobrym musiał być defensorem kilka lat temu?

mamy więc znowu dane, które sam przedstawiłeś i które przeczą temu, co piszesz.

 

poza tym Gortat nie gra z Dwightem przez całą karierę, więc kiepski to argument.

 

5. poza zastanawiam sie czy wiesz co to jest odchylenie standardowe i jakie ma znaczenie przy takich danych? zastnawia mnie też czy wiesz, czemu Ilardi podzielił graczy na tych, którzy rozegrali więcej niz 2k minut i tych, którzy rozegrali ich mniej.

 

bez znaczenia, to sa 6 year averages, a nie wskazniki z tamtego danego sezonu.[/quote:xwflowxk]

 

haha, Ilardi, doktor, czy może już nawet profesor na uniwerku, uważa że ma to znaczenie, ale Bastillon wie lepiej.

 

wskazówka dla ciebie: zastanów się nad tym, dlaczego zawodnicy, którzy rozegrali mniej sezonów (minut w ciągu tych sześciu lat) mają zwykle większy błąd standardowy i co to oznacza dla wyciągania wniosków przy pomocy tych tabel.

 

podsumowując, na podstawie danych, które według ciebie najlepiej pokazują poziom defensywy, widzimy że:

- Nash jest jednym z najgorszych zawodników pod tym względem, praktycznie na poziomie Calderona

- Camby w ostatnich latach jest lepszy od Duncana

- Shaq w ciągu sześciu lat był lepszy od Dwighta

- Billups (39 miejsce wśród PGs) jest defensorem na poziomie Iversona

- Ginobili jest lepszy od Bowena

- fani lakers bardzo niedoceniają Fishera, który jest jednym z najlepiej broniących PGs ostatnich sześciu lat

i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tabelce ze średnią z sześciu lat. sęk w tym, że Camby był DPOTY w ’07, a więc powinniśmy tu spojrzeć na tą drugą tabelę, czyli tą, która większą wagę przypisuje nowszym sezonom. i zobaczymy, że Camby ma 5,66, a Duncan 3,60.

 

poza tym w tabelce średniej sześciu lat różnica między nimi jest statystycznie nieistotna, a odchylenie standardowe tylko to potwierdza.

"nowa" tabela ma za zadanie pokazac sytuacje na TERAZ, a nie na sezon 2007. bardzo mozliwe ze Camby jest obecnie lepszym defensorem niz Duncan, bo ten drugi sie strasznie opuscil, jest znacznie wolniejszy niz kiedys.

 

w sredniej Duncan jest lepszy a 0.6 to znaczaca roznica.

 

ale przecież Shaqowi przez ostatnie sezony def adj +/- spadło! (co widać po tabeli z wagami dla sezonów) w średniej z sześciu lat jest za to lepszy od Dwighta, wyobrażasz sobie więc jak dobrym musiał być defensorem kilka lat temu?

mamy więc znowu dane, które sam przedstawiłeś i które przeczą temu, co piszesz.

nie rozumiem. Shaq w sredniej ma 2.44 nic specjalnego, a dodatkowo gral ~polowe tego okresu ze slabymi zmiennikami. obecnie Dwight ma 3.08, wiec niedosc ze jest lepszy to jeszcze majac przez ten czas Gortata jako zmiennika. chyba ze ty bierzesz srednia z 6 lat dla Dwighta, tylko nie wiem w jakim celu skoro przyszedl do ligi jako highschoolowiec i przeciez nie od razu zostal takim defensorem jakim jest teraz.

 

wskazówka dla ciebie: zastanów się nad tym, dlaczego zawodnicy, którzy rozegrali mniej sezonów (minut w ciągu tych sześciu lat) mają zwykle większy błąd standardowy i co to oznacza dla wyciągania wniosków przy pomocy tych tabel.

lol, czyli KG zagral mniej sezonow (minut) w ciagu tego czasu ? ty chyba nie wiesz w ogole na czym to podzielenie polegalo, a jeszcze zgrywasz madrale dajacego wskazowki. podzielil to pewnie po to zeby uniknac wielu low mins scrubow w tabeli pierwszej, szczegolnie ze czesto sa to rookies. to nie ma nic wspolnego z bledem standardowym bo w tabeli 2 jest mnostwo graczy ktory maja go na bardzo niskim poziomie, ale akurat w tamtym sezonie grali malo minut. Garnett Manu AK Foster Tmac, pierwsi z brzegu, st err ponizej 1. z pierwszej tabelki: Lebron, Duncan, Paul, Aldridge, wszyscy powyzej 1.

 

- Nash jest jednym z najgorszych zawodników pod tym względem, praktycznie na poziomie Calderona

- Camby w ostatnich latach jest lepszy od Duncana

- Shaq w ciągu sześciu lat był lepszy od Dwighta

- Billups (39 miejsce wśród PGs) jest defensorem na poziomie Iversona

- Ginobili jest lepszy od Bowena

- fani lakers bardzo niedoceniają Fishera, który jest jednym z najlepiej broniących PGs ostatnich sześciu lat

to i tak znacznie lepsze dane niz te ktorymi ty sie poslugujesz czyli Kidd > Kobe, Rondo > Garnett itd :lol:

 

tak poza tym to:

do Nasha jeszcze wrocimy, nie chce mi sie znowu do tego wracac teraz. Camby teraz jest lepszy od Duncana (bardzo mozliwe biorac pod uwage znaczny spadek Duncana ostatnio), Shaq jest znacznie gorszy od obecnego Dwighta, Billups mial Huntera w Detroit jako zmiennika, Bowen wchodzil na boisko wraz z gwiazda przeciwnikow, Manu wchodzil z lawki.

 

podsumowujac to niedosc, ze nie znasz zadnej lepszej metody na ocenianie defensywy i wysmiewasz te wyniki ktore i tak doceniaja defensorow (Bowen Battier Hayes) to jeszcze nie masz pojecia jak je interpretowac i nie bierzesz kontekstu pod uwage i na tej podstawie jeszcze chcesz mi udzielac wskazowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tabelce ze średnią z sześciu lat. sęk w tym, że Camby był DPOTY w ’07, a więc powinniśmy tu spojrzeć na tą drugą tabelę, czyli tą, która większą wagę przypisuje nowszym sezonom. i zobaczymy, że Camby ma 5,66, a Duncan 3,60.

 

poza tym w tabelce średniej sześciu lat różnica między nimi jest statystycznie nieistotna, a odchylenie standardowe tylko to potwierdza.

 

"nowa" tabela ma za zadanie pokazac sytuacje na TERAZ, a nie na sezon 2007. bardzo mozliwe ze Camby jest obecnie lepszym defensorem niz Duncan, bo ten drugi sie strasznie opuscil, jest znacznie wolniejszy niz kiedys.

 

tak, ma pokazać sytuację na teraz, ale jak chyba wiesz im nowszy sezon, tym ma większą wagę. dlatego jeśli już wyśmiewałeś DPOTY dla Camby’ego nad Duncanem, to nie powinieneś się posługiwać danymi ze średnią z sześciu lat, lecz tymi z ważonymi sezonami – bo one w tym kontekście więcej nam powiedzą.

 

w sredniej Duncan jest lepszy a 0.6 to znaczaca roznica.

 

widzisz, dlatego właśnie mówiłem, żebyś się zastanowił nad, albo po prostu poczytał o odchyleniu standardowym.

		def adj+/-	std err

Duncan 4,78 1,07

Camby 4,19 1,01

wynika z tego tyle, że ta różnica 0,59 jest w tym przypadku statystycznie nieistotna i w żadnym razie nie mówi nam to który z zawodników jest pod tym względem lepszy.

 

tak więc jeszcze raz – dane przywołane przez ciebie pokazują, iż wyśmiewanie defensywy Camby’ego było niestosowne.

 

ale przecież Shaqowi przez ostatnie sezony def adj +/- spadło! (co widać po tabeli z wagami dla sezonów) w średniej z sześciu lat jest za to lepszy od Dwighta, wyobrażasz sobie więc jak dobrym musiał być defensorem kilka lat temu?

mamy więc znowu dane, które sam przedstawiłeś i które przeczą temu, co piszesz.

 

nie rozumiem. Shaq w sredniej ma 2.44 nic specjalnego, a dodatkowo gral ~polowe tego okresu ze slabymi zmiennikami. obecnie Dwight ma 3.08, wiec niedosc ze jest lepszy to jeszcze majac przez ten czas Gortata jako zmiennika. chyba ze ty bierzesz srednia z 6 lat dla Dwighta, tylko nie wiem w jakim celu skoro przyszedl do ligi jako highschoolowiec i przeciez nie od razu zostal takim defensorem jakim jest teraz. [/quote:3gw44wuw]

 

chodzi o kilka rzeczy. po pierwsze, że nawet obecny wynik Dwighta nie powala (w porównaniu z innymi czołowymi – w powszechnym mniemaniu – defensorami). po drugie Shaq w pierwszych latach tego sześcioletniego okresu musiał być bardzo dobrym defensorem – znacznie lepszym niż dajesz mu kredyt – skoro jego średnia z sześciu lat jest taka, a nie inna, natomiast ta „na teraz” tak słaba. właściwie to średnia Shaqa z 6 lat jest na poziomie obecnego Dwighta (pamiętaj o std err!).

 

generalnie chcę powiedzieć, że z tych danych wynika, że Shaq jako defensor jest przez ciebie bardzo niedoceniany, natomiast Dwight jako defensor jest przeceniany przez – chyba - nas wszystkich.

 

- Nash jest jednym z najgorszych zawodników pod tym względem, praktycznie na poziomie Calderona

- Camby w ostatnich latach jest lepszy od Duncana

- Shaq w ciągu sześciu lat był lepszy od Dwighta

- Billups (39 miejsce wśród PGs) jest defensorem na poziomie Iversona

- Ginobili jest lepszy od Bowena

- fani lakers bardzo niedoceniają Fishera, który jest jednym z najlepiej broniących PGs ostatnich sześciu lat

 

to i tak znacznie lepsze dane niz te ktorymi ty sie poslugujesz czyli Kidd > Kobe, Rondo > Garnett itd :lol: [/quote:3gw44wuw]

 

generalnie jestem przeciwny posługiwaniu się jakimikolwiek dostępnymi nam statystykami do oceny defensywy indywidualnej i wiele razy dawałem temu wyraz – chyba nawet niedawno w rozmowie z Josephem. ale nie mam w zwyczaju posługiwać się argumentami z rodzaju „ja widziałem, więc wiem lepiej” dlatego jak już trzeba, to wolę się posłużyć bardzo wadliwymi metrykami niż niczym.

 

a poza tym to niby według czego KG jest słabszy w D od tych trzech zawodników? bo ja tu zdaje się przywoływałem tylko on/off i w zeszłym sezonie Garnett był od nich lepszy.

 

podsumowujac to niedosc, ze nie znasz zadnej lepszej metody na ocenianie defensywy i wysmiewasz te wyniki ktore i tak doceniaja defensorow (Bowen Battier Hayes) to jeszcze nie masz pojecia jak je interpretowac i nie bierzesz kontekstu pod uwage i na tej podstawie jeszcze chcesz mi udzielac wskazowek.

 

wolałbym, abyś jednak przestał kłamać. bo ani nie wyśmiewam tych wyników (wyśmiewam za to twoje twierdzenia, którym przeczą dane przez ciebie przedstawione), ani nieprawdą jest, że nie mam pojęcia jak je interpretować. ty jednak niestety ciągle nie rozumiesz, że nie możesz wziąć jakiejś dobrej metody i sobie do niej dorobić swoją ideologię „na oko”. bo oczywiście, zgadzam się, że kontekst jest ważny, ale tu np. adj i tak trochę bierze pod uwagę. ty chcesz wziąć jeszcze więcej i to jest ok, ale tym samym z rzetelnej metody przechodzisz do… brakuje mi słowa, w każdym razie do czegoś, co jest narażone tak na twoją jak i moją subiektywną interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ma pokazać sytuację na teraz, ale jak chyba wiesz im nowszy sezon, tym ma większą wagę. dlatego jeśli już wyśmiewałeś DPOTY dla Camby’ego nad Duncanem, to nie powinieneś się posługiwać danymi ze średnią z sześciu lat, lecz tymi z ważonymi sezonami – bo one w tym kontekście więcej nam powiedzą.

raczej nie, bo te wazone biora w znacznej wiekszosci ostatnie sezony.

 

2008-2009 = 1

2007-2008 = 1/4

2006-2007 = 1/8

2005-2006 = 1/16

2004-2005 = 1/32

2003-2004 = 1/64

 

dlatego to co bylo dawniej nie ma tutaj wielkiego znaczenia.

 

widzisz, dlatego właśnie mówiłem, żebyś się zastanowił nad, albo po prostu poczytał o odchyleniu standardowym.

wiec wytlumacz mi co to takiego, ja to rozumiem jako cos w stylu granicy bledu, tzn. Camby majac 4.2 moze miec w rzeczywistosci 3.2 przy bledzie 1. tak wiec powiedz mi jak jest naprawde, bo rozumiem ze to jest zle.

 

a poza tym to niby według czego KG jest słabszy w D od tych trzech zawodników? bo ja tu zdaje się przywoływałem tylko on/off i w zeszłym sezonie Garnett był od nich lepszy.

WP ;]

 

na reszte odpowiem jak wytlumaczysz mi co to jest st err

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ma pokazać sytuację na teraz, ale jak chyba wiesz im nowszy sezon, tym ma większą wagę. dlatego jeśli już wyśmiewałeś DPOTY dla Camby’ego nad Duncanem, to nie powinieneś się posługiwać danymi ze średnią z sześciu lat, lecz tymi z ważonymi sezonami – bo one w tym kontekście więcej nam powiedzą.

 

raczej nie, bo te wazone biora w znacznej wiekszosci ostatnie sezony.

 

2008-2009 = 1

2007-2008 = 1/4

2006-2007 = 1/8

2005-2006 = 1/16

2004-2005 = 1/32

2003-2004 = 1/64

 

dlatego to co bylo dawniej nie ma tutaj wielkiego znaczenia.

 

ale Bast, przecież o tym mówię! :-)

"ważone biorą w znacznej większości ostatnie sezony" - to twoje słowa, a przecież o to nam chodzi, że jeśli już chcemy się czegoś dowiedzieć o sezonie '07, to która z tabel więcej nam tu powie? ta, która dla każdego z sześciu sezonów daje taką samą wagę, czy ta, która dla sezonu '07 daje wagę większą niż dla trzech starszych od niego?

 

wiec wytlumacz mi co to takiego, ja to rozumiem jako cos w stylu granicy bledu, tzn. Camby majac 4.2 moze miec w rzeczywistosci 3.2 przy bledzie 1. tak wiec powiedz mi jak jest naprawde, bo rozumiem ze to jest zle.

 

nie, to jest dobre. tzn. może mieć zarówno 3,2 jak i 5,2. dlatego gdy obaj z Duncanem mają bardzo zbliżone +/- oraz std err to właściwie niewiele to mówi o ich wartości wobec siebie. czyli nie możemy z zadowalającą nas pewnością stwierdzić, który z nich jest lepszy, co najwyżej z pewnym prawdopodobieństwem, ale tak małym, że w sumie jest to nieistotne.

BTW, dlatego też przy statystykach +/- wielkość próbki jest tak ważna, że dopiero przy uwzględnieniu kilku sezonów uzyskuje się rzetelne wyniki i wraz z większą ilością uwzględnionych minut (sezonów) błąd jest mniejszy.

 

generalnie to jest jeszcze tak, że zbyt często ulega się temu, że widząc różnicę, nawet najmniejszą, w jakichś cyferkach wygłasza się jakieś definitywne twierdzenia, typu "x jest lepszy od y". a to szczególnie przy tych złożonych statystykach jest zgubne.

 

a poza tym to niby według czego KG jest słabszy w D od tych trzech zawodników? bo ja tu zdaje się przywoływałem tylko on/off i w zeszłym sezonie Garnett był od nich lepszy.

 

WP ;][/quote:pecqfyzr]

 

ok, pisałem kiedyś coś takiego, ale chyba kontekst by nam tu więcej powiedział. w każdym razie jako że WP w bardzo małym stopniu uwzględnia D, to nie stawiam tego ponad on/off czy tym bardziej ponad adj def +/-, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wytlumacz mi co to takiego, ja to rozumiem jako cos w stylu granicy bledu, tzn. Camby majac 4.2 moze miec w rzeczywistosci 3.2 przy bledzie 1. tak wiec powiedz mi jak jest naprawde, bo rozumiem ze to jest zle.

nie, to jest dobre. tzn. może mieć zarówno 3,2 jak i 5,2. dlatego gdy obaj z Duncanem mają bardzo zbliżone +/- oraz std err to właściwie niewiele to mówi o ich wartości wobec siebie. czyli nie możemy z zadowalającą nas pewnością stwierdzić, który z nich jest lepszy, co najwyżej z pewnym prawdopodobieństwem, ale tak małym, że w sumie jest to nieistotne.

Obaj nie macie racji :)

Odchylenie standardowe w statystyce matematycznej jest to rozpiętość w jakiej mieszczą się wartości naszej wielkości w stosunku do średniej, czyli im mniejsze odchylenie, tym wyniki są bardziej skupione wokół średniej wartości.

Na przykładzie Camby'ego wygląda to tak, że wartości poszczególnych sezonów mieściły się w przedziale <3.2;5.2> a średnio wynosiły dokładnie 4.2.

 

Tyle mi zostało ze studiów. Może Spabloo coś dopowie ew. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.