Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 East 1st Round] #2 MIAMI HEAT (55-27) - #7 PHILADELPHIA 76ERS (43:39)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai przypiął/eła ten temat

Philadelphia 76ers I runda

Zaczynamy Play Offy!

Na wstępie przepraszam za późny opis, powinien być wcześniej ze względu na szacunek do wyżej rozstawionego rywala, ale niestety sprawy osobiste nad którymi nie chcę się rozwlekać, nie pozwoliły mi odpowiednio tego święta jakim są PO uczcić. Nie było to taktyczne zagranie, jeszcze raz przepraszam @Reikai

 

Koszykówka to teoretycznie bardzo prosta gra. Zdobywanie punktów głównie z rzutów za trzy lub wejść pod kosz.

Rzuty za trzy są dużo łatwiejsze gdy najbliższy gracz nie jest blisko rzucającego.

Wejścia pod kosz są łatwiejsze gdy jest pod koszem więcej przestrzeni.

Życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze gdy mamy dużo przestrzeni.

Koszykówka to gra przestrzeni, zdobywania pola na szachownicy, odwrócenia uwagi od miejsca ataku i wykorzystywanie luk w obronie.

Mityczny spacing. A co odpowiada za spacing? Off-ball gravity, czyli przyciąganie obrońców do gracza mimo, że nie ma piłki. Im bliżej kryty jest jeden gracz tym więcej robi się miejsca dla innych graczy.

Philadelphia 76ers w tym sezonie regularnym:

Centers

#1 Joel Embiid

 

Forwards

#1 Klay Thompson

Guards

#4 Tyrese Maxey

Do tego wysoko Kyrie Irving oraz Luke Kennard

 

Gra jest prostsza gdy ma się miejsce.

Gra jest prostsza gdy przeciwnik napotyka na wiele zagrożeń z różnych stref boiska. Embiid, Irving, Maxey oraz Klay, Kennard, ale także świetny w kończeniu w pobliżu kosza Clarke, który często będzie odpuszczany.

Gra jest prostsza gdy na boisku biega tylu bardzo dobrych i chętnych podających jak Embiid, Irving, Maxey.

Gra jest prostsza gdy najlepsi gracze nie zjadają swoich posiadań.

Gra jest prostsza gdy najlepsi gracze się uzupełniają a nie powielają.

Gra jest prostsza gdy uzupełnienia składu to są gracze nie potrzebujący piłki, którzy pomagają gwiazdom swoim skillsetem.

Gra jest prostsza gdy ma się w składzie psy obronne jakim u mnie jest głównie McDaniels, ale także Clarke i także wstawki kilku minutowe Andre Jacksona, który odda życie na boisku za drużynę.

 

Rotacja

Skład jest tym razem zdrowy, oczywiście Joela coś boli, ale staty są chorego Embiida.

Embiid 38/ Clarke 10/ Goga/ Lyles

Clarke 16/ Lyles 16/ Klay 16

McDaniels 36/ Klay 12/ AJax

Maxey 30/ Kennard 14/ Klay 4/ AJax

Irving 38/ Maxey 10/ Ajax

 

Opis rotacji

Trójkę głównych graczy ofensywnych dzielę na grupę Joel z Maxeyem a Irving osobno. Tyrese pokazał, że dużo lepiej gra gdy defensywa jest skupiona na Joelu a Irving gdy jest sam, dostaje pełne pole do popisu. Zawsze na boisku jest ktoś z nich.

Gdy gra Clarke lub Goga na centrze to na PF gra ktoś z dwójki Lyles/Klay by nie notować jednocześnie dwóch słabo rzucających/nie rzucających Clarke i Goga.

Klay i McDaniels gdy są razem to wymiennie grają na PF, pozycje umowne. 9/10 osobowa rotacja, w meczach na styk zmniejszana w zależności od potrzeb i dyspozycji dnia. Elastyczność i w zależności od potrzeb, możliwość wrzucenia bardziej defensywnego składu lub dorzucić jeszcze więcej shootingu.

Staram się oszczędzać Joela by nie był tak wypompowany w czwartych kwartach, wydaje mi się, że nie będę aż tak cierpiał bez niego jak Phila w realu i przykładowo piątka Clarke, Klay, McDaniel, Maxey, Irving nie da się pobić.

 

Wykonawcy

Joel Embiid

I runda

image.thumb.png.3d45a7af30ebe95c0f44f4977f8c68df.png

Sezon

image.thumb.png.7eef372d34118078787a5cbe8d7904d4.png

 

Statystyczny dominator. Tak, wiem, że w PO znikał czasami ofensywnie w czwartych kwartach, ale w zespole mam Maxeya, który go ratował w realu oraz Irvinga, który właśnie wtedy się uruchamia. 33/11/6 z bardzo dobrą defensywą. U mnie ma większą pomoc - Irvinga, Klaya, McDanielsa a nie Harris, Oubre i Lowry.

Staram się go bardziej oszczędzać, grać mniejsze minuty o ile to będzie możliwe. Świetna defensywa, mimo tego, że po tej stronie jednak oszczędzał się by nie mieć faul trouble.

Tak, wiem grał nieczysto i tak będziecie go postrzegać, ale to nie ma żadnego wpływu na tę serię, tak jak nie miało na tamtą.

Świetne wykorzystywanie wyłapywania fauli. Brook może mieć często faul troble a na ławce już zdecydowanie łatwiejsi przeciwnicy.

W realu grał naprzeciwko może nawet lepszym obrońcom jak Hartenstein i MRob a i tak robił świetne liczby.

Świetna obrona - pod koszem bronił na 46% a ovr gracze rzucali o ponad 5,5% słabiej niż normalnie.

Świetne +/- w PO - tylko w jednym meczu zespół z nim na parkiecie był na minusie i to tylko -1 a łącznie Phili była w 6ciu meczach +46 w czasie gdy grał.

 

Kyrie Irving

I runda PO

image.thumb.png.eb66c5b8875caa3804c86786a6f65c9e.png

Sezon

image.thumb.png.b6dd6d592cba1c6a5a82f817971c89d3.png

 

Piękna seria Irvinga jak i cały sezon. Świetna skuteczność, grubo ponad 60% TS, prawie 4 trójki na 45%, świetna dystrybucja piłki, współpraca zwłaszcza z wysokimi. Do tego zdecydowanie niedoceniana obrona, która w PO jes naprawdę na wysokim poziomie. Team player, gdy drużyna gra dobrze schodzi na drugi plan, gdy potrzeba depnięcia robi to doskonale. Król zwłaszcza drugim połów i 4tych kwart czym bardzo wspomoże Embiida.

Świetne on/offy w PO i świetne +/-

Potrafił włączyć 6ty bieg

 

Tyrese Maxey

 

I runda PO

image.thumb.png.5339916a9ca210d228bd0b6d8e1da6cb.png

Regular

image.thumb.png.3fc3753e231947e8ac55055ea155e20a.png

 

Robin? Embiida czy już pełnoprawny lider/współlider? Piękne PO Tyrese, miał swoje cudowne momenty. Także prawie 4 trójki na mecz na 40%

Wjazdy, 3ki a u mnie będzie miał jeszcze więcej miejsca, bo czasami w real Phili się mocno szamotał nie mając miejsca, bo część graczy była odpuszczana.

 

Jaden McDaniels

I runda PO

image.thumb.png.361de061b0cd616cbfd70dd8e430c6e2.png

Regular

image.thumb.png.e82f468c91e042c21b5418f7ef1d9176.png

Pies na najlepszych graczy przeciwnika. Miażdżył w obronie graczy Suns a naprzeciwko u nas będzie miał i Beal i Duranta.

U mnie raczej będzie głównym obrońcą na Doncica, uprzykrzy mu strasznie życie od samego początku parkietu. Doncic będzie machał rękami i się wściekał.

 

Brandon Clarke

Regular

image.thumb.png.71d8f9820684aff3d8ac68ffccb83475.png

Ostatnie PO w których grał

image.thumb.png.bb36389eb6c1076b35970c7f5b35ab05.png

Wraca po kontuzji. Gracz który nie pęka, gra twardo, silny obrońca, często będzie grał na Duranta. Mobilny, silny, odciąża także często Joela pod koszem. W ofensywie stworzony do pick and rollów z Irvingiem i Maxeyem, gdy Joel ma piłkę za linią za 3, grozi ścięciem pod kosz lub podaniem nad kosz. Świetnie kończy pod koszem, świetne ręce. Nie grozi za 3, choć wyciąga gracza i grozi w inny sposób.

 

Klay Thompson

Sezon regularny

image.thumb.png.3e308c3f1fce68978e1928c5e9e1fd03.png

Oczywiście pierwsze skojarzenie to 0/10 w play in. I tego nie wymażę, zdarza się najlepszym, ale też nie można wymazać całkiem udanego sezonu regularnego gdzie grał coraz lepiej i dobrze odnalazł się w roli ławkowicza. 3,5 trójki na 39%, nie zostawisz go wide open. Świetnie pasuje do mojego big3 i wydaje mi się, że może nawet lepiej grać jako czwarta opcja a nie druga na której obrona jest bardziej skupiona. Nawet jak nie trafia to swoim off-ball gravity robi robotę dla zespołu, zwłaszcza, że mam personel, który to może wykorzystać.

 

Trey Lyles

Sezon regularny

image.thumb.png.6a96b2352018fa396f27b8b9332d40d0.png

Mój stretch 4. Wysoki, z niezłą obroną trafiający w regular prawie 1,5 3ki na ponad 38%. Świetnie pasuje do robienia spacingu i wykorzystywania skupienia obrony na największych gwiazdach. Gra głównie gdy na centrze jest Clarke.

 

Luke Kennard

Sezon regularny

image.thumb.png.c0161192dc624e3bfd8905f9ebf197ce.png

Kolejny piękny strzelec - 2,7 trójki na 45% w 25 minut na mecz to jest koło 4rech per 36!

W Memphis więcej na piłce, u mnie hand offy z Joelem, trójki po zasłonach, czyli Redick vibe. A strzelcem jest doskonałym.

 

Andre jackson

I runda PO

image.thumb.png.3da22c0537357135610f1e857bf86b84.png

Sezon regularny

image.thumb.png.e36026da14356e7900aa58301543124f.png

Miał swoje piękne przebłyski w PO Bucks, zresztą skończył całą przegraną serię na plusie. W meczach w których grał Bucks byli łącznie -32 a wczasie jego gry +11. Używam go w krótkich fragmentach jako bulldoga w obronie. Z pewnością zepsuje humor big3 przeciwnika.

 

Plan ofensywny na serię

- Embiid gra mniejsze i bardziej efektywne (moje zdanie) minuty

- Embiid z Maxeyem a Irving bierze trochę oddzielnie z Clarkiem, którego kreuje w rollowaniu na kosz

- Mocny skład na minuty bez Joela, jak tylko można to reszta najlepszych graczy melduje się na boisku a Joel gra czasami z line upem Kennard/Lyles kreując ich rzuty

- Dużo inside/outside z line upami Embiid i shooterzy. Hand offy z Kennardem

- Embiid i Clarke mogą fajnie pasować wtedy Embiid z post lub zza linii ściąga graczy a Clarke wykorzystuje jego świetny passing pod koszem

- Clarke nastawia się na ofensywną zbiórkę i pewnie może mu się to często udawać ze słabiutkim w zbiórce Lopezem i niesprawdzonym i nie za dobrym w tym aspekcie Stevensie

- clutch Irving i jego czas, czyli czwarta kwarta

 

Plan defensywny na serię

Głównym obrońcą na big3 rywala jest oczywiście McDaniels, teoretycznie gra głównie na Doncica uprzykrzając mu życie i powodując jego frustrację. McDaniels jest mistrzem w unikaniu switchów także łatwo go Doncić nie strząśnie z siebie.

Duranta bierze głównie silny i mobilny Clarke, ale również mądrze grający w obronie Klay. Może nie jest już za szybki, może lepiej gra w obronie pod koszem, ale zostało mu jeszcze trochę w baku. Jeżeli trzeba to rzucam na niego także McDanielsa, ale raczej w ostateczności.

Bealem zajmie się Irving, który w tych PO gra chyba najlepszą obronę w karierze i jest powszechnie chwalony z azaangażowanie i wykorzystywanie świetnej pracy nóg w obronie. Beal zagrał słabą serię i nie sądzę, żeby tu mu lepiej poszło. Gdyby się rozstrzelał to wejdzie mu w głowę McDaniels i wybije mu z głowy podboje jak to zrobił w realu.

Embiid odpoczywa na Lopezie, dając się wyciągać. Brook go nie minie, ucierpi na tym obrona pod koszem, ale Clarke z pomocy powinien dobrze to łatać.

Jeżeli jednak potrzeba będzie wzmocnić obronę pod koszem to wchodzimy w opcję obrony strefą, ewentualnie z pojedynczym przyklejonym McDanielsem do Doncica. Odcinanie go od piłki, burząc flow przeciwnika.

Nie można powiedzieć, że Doncic gra jakieś dobre PO, ale mimo wszystko nie odpuszczamy go, bo to jest główny scenariusz przeciwnika - Doncić na piłce, zresztą innego być nie może, bo to nie jest gracz off ball, nie za bardzo umie patrzeć na to co koledzy zrobią nawet jak mu nie idzie a nie pomaga drużynie patrząc na to wszystko z boku.

Maxey głównie jest chowany na Stevensie i jest to mój najsłabsze ogniwo w obronie, choć bez dramatu. Staram się jednak unikać jak ognia Maxeya przeciwko Durantowi czy Doncicowi, wtedy idzie natychmiast pomoc.

Gdy trzeba w małych wstawkach, wybić z uderzenia rywali, melduje się AJax.

 

Dlaczego powinienem wygrać tę serię w skrócie:

- lepsze PO moich liderów

- Beal zawiódł oczekiwania w PO

- Durant nie potrafił wziąć na siebie odpowiedzialności

- słabe PO w wykonaniu Doncica

- większa ilość opcji ofensywnych po mojej stronie

- lepsza odpowiedź defensywna na najlepszych graczy przeciwnika

- Embiid bardziej wypoczęty, bo nie wszystko na nim wisi

- clutch Irving

- McDaniels i jego obrona

- lepsze dopasowanie liderów

- szerszy skład i większe możliwości reagowania na boisku zmianą taktyki

- shooting, shooting i jeszcze raz shooting - ponad 40% za 3 od Irvinga, Maxeya, Klaya, Kennarda a oprócz Clarke wszyscy inni też rzucają na dobrych procentach

- wymuszanie fauli przez Embiida - czy to się komuś podoba czy nie, jest w tym mistrzem

- krótka i bardzo słaba ławka przeciwnika. Gdy komuś nie idzie lub faul trouble to jest już bardzo słabo

- czwórka moich liderów ma genialne FT%, raczej nie przegram meczu, bo zespół zrobił jakieś 14/28 z linii.

- myślę, że zdecydowanie mogę wygrać deskę przeciwko Lopezowi aka 4 zbiórki na mecz i Stevensowi

 

Mój subiektywny typ 4-2 Phili

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i chyba nie tylko moim jest to najciekawsza para pierwszej rundy. Dwie ekipy z niezlym potencjalem jesli chodzi o liderow, niestety tez kontuzjami najlepszych graczy i totalna kaszana jesli chodzi o glebie. Nad tym drugim, jesil dalej bede GM Heat postaram sie popracowac tego lata, bo okienko Durantowo Bealowe jest mysle max dwuletnie.

Na poczatek statystyki za T3 oraz za PO tych, ktorzy grali w 1 rundzie.

T3

Cytat

Luka Doncic 23 mecze - 33.2 PPG 10.1 REB 10.3 AST 47.6 FG% 4.5 3PM na 39.5% on/off +8.2 -

Bradley Beal 23 mecze - 18.2 PPG 4.5 REB 5.7 AST 53.8 FG% 2.3 3PM na 52% on/off +2.0 -

Kevin Durant 27 meczow - 25.1 PPG 6.6 REB 3.9 AST 49.6 FG% 2.2 3PM na 36.8% on/off +3.0

Lamar Stevens 16 meczow - 11.4 PPG 4.8 REB 1.0 STL 0.8 BLK 43.1 FG% 0.6 3PM na 25.7% on/off -0.4

Brook Lopez 26 meczow - 11.5 PPG 4.4 REB 1.7 BLK 48.8 FG% 2.1 3PM na 41.9% on/off +2.8

Marvin Bagley 13 meczow - 12.8 PPG 7.9 REB 60.5 FG% 0.5 3PM na 54.5% on/off -2.2

Gary Harris 21 meczow - 7.0 PPG 1.8 REB 1.4 AST 1.0 STL 45.6 FG% 1.7 3PM na 43.2% on/off +2.3

Cedi Osman 17 meczow - 5.8 PPG 2.4 REB 1.5 AST 50 FG% 1.2 3PM na 43.5% on/off -4.3

Xavier Tillman 20 meczow - 4.0 PPG 2.7 REB 0.5 BLK 51.5 FG% 0.4 3PM na 28.6% on/off +2.1

Alex Len 26 meczow - 2.6 PPG 2.4 REB 0.9 BLK 60 FG%  on/off +2.5

PO
 

Cytat

Doncic 29.8 PPG 8.8 REB 9.5 AST 51 TS% 24% 3P
Beal 16.5 PPG 2.8 REB 4.5 AST 54 TS% 43% 3P
Durant 26.8 PPG 6.5 REB 3.3 AST 1.5 BLK 65 TS% 42% 3P
Lopez 17.7 PPG 4.3 REB 1.3 BLK 65 TS% 43% 3P
Harris 4.2 PPG 2.0 REB 1.2 STL 43 TS% 32% 3P

Na co moim zdaniem warto zwrocic uwage?

RL SUNS = beGM Heat

Podejrzewam, ze ktos moze szukac tu analogii. Durant, Beal. Kiepska lawka. Chcialbym to od razu obalic, zebysmy wiedzieli o czym rozmawiamy. RL Suns to zespol fatalnie skonstruowany, z 3 grajkami o podobnym profilu, ktorzy nie maja zadnego kreatora, a ostoja obreczy jest Nurkic, ktory w PO broni obreczy na 57..1 DFG%. Lopez dla odmiany broni obreczy na poziomie 51.9 DFG%. Zeby nie bylo, wynik Nurkicia jest lepszy od takiego Goberta w tym roku chociazby w PO, takze nie jest to strzal w niego - natomiast chyba wszyscy sie zgodzimy, ze Brook to o klase lepszy obronca niz Nurk, a przypomne ze wynik Lopeza moze byc troche zanizony przez to, jak fatalnym matchupem byli dla niego Pacers. Warto zwrocic uwage na to, ze Brook Lopez podczas tego RS byl nr 1 w lidze jesil chodzi o challenge attempts at rim. Pogloski o jego smierci sa zdecydowanie przedwczesne. W tym PO bronil dobrze + dal 17 PPG i ponad 40% za trzy.

Z szacunku do czytajacych, nie bede udowadnial ze Doncic to wiele lepszy fit czy tez kreator dla Beala czy Duranta. Szanujmy sie.

Bradley Beal w tych PO

Wiadomo, ze po sweepie Suns trzeba bylo znalezc kozla ofiarnego pod postacia Vogela Beala. Pragne tylko zauwazyc, ze Beal byl wiodaca postacia Suns podczas T3(playmaking, obrona!), gdzie poswiecil sie dla druzyny i skupil sie na byciu POA defenderem i lamaniu pierwszej ligi i kreowaniu Bookera i Duranta jako ballhandler. Jesli chodzi zas o te playoffy, to obraz zakrzywia mu zdecydowanie G4, gdzie byl okropny. Zle wszedl mecz, jakies spudlowane 2-3 proste layupy, ewidentnie nie mogl wyrzucic tego z glowy, stad ten okropny mecz. Pomijajac oczywiscie tez to, ze obrona RL Wolves, a obrona beGM Sixers to dwie rozne sprawy, to spojrzmy na to jak wygladalo to w trzech pierwszych meczach.

Jeden z tych zawodnikow to potezny Devin Booker, TOP10 ligi, drugi to scrub Bradley Beal.

Cytat

Beal
G1: 15 punktow 6/10 FG 1/3 3PM 6 asyst 3 przechwyty on/off -9
G2: 14 punktow 6/17 FG 2/4 3PM 6 asyst 4 straty on/off -11
G3: 28 punktow 10/19 FG 6/11 3PM 4 asysty 2 straty on/off -19
Total: 19 PPG  5.3 AST  48 FG% 50% za 3

Cytat

Booker
G1: 18 punktow 5/16 FG 2/6 3PM 5 asyst 1 przechwyt on/off -15
G2: 20 punktow 6/13 FG 1/6 3PM 5 asyst 6 strat on/off -24
G3: 23 punkty 8/15 FG 1/3 3PM 8 asyst on/off -8
Total: 20.3 PPG 6 AST 43 FG% 26% za 3

Jeszcze raz - nie chodzi mi o to, zeby udowodnic ze Beal jest lepszy od Bookera, bo nie jest. Beal tak jak w RL Suns, jest w Heat trzecim najlepszym graczem. Porownuje to tylko po to, zeby nie bylo tu wrzucania jakiejs dziwnej narracji o tym, ze Suns przegrali przez Beala, czy ze byl on zdecydowanie najgorszym zawodnikiem Suns i tym podobnych pi****letow. Prosze tylko glosujacych o to, zeby oceniali forme graczy w T3 i playoffach, a nie wybierali wybiorczo ostatni mecz i na tej podstawie tworzyli narracje. Zwlaszcza, ze beGM Sixers maja jednak gorsza obronce niz RL Wolves, pomimo posiadania Jadena.

Lamar Stevens case

Ah, ile ten chlopak zabral nerwow pewnemu sympatycznemu GMowi z Florydy :] Jedna z najlepszych rzeczy w beGM moim zdaniem jest wynajdywanie takich gostkow i wpasowanie ich do zespolu gwiazd po to, zeby jako zadaniowcy robili czarna robote. Jako masochista ogladalem troche Grizzlies i wypatrzylem tam tego wariata. Jeszcze raz - I don't give a single fuck ile zdobywal punktow, czy gral w tankerze, czy nabijal punkty itd. Mam to gdzies. Interesuje mnie co ten chlopak potrafi, a uwazam ze potrafi tyle, ze spokojnie moze grac w tej druzynie minuty. Kazda dobra ekipa miala w swoich szeregach zadaniowcow, ja wierze ze gosc w naszych Heat bylby swietny. Ktos moze uwazac, ze nie bylby - na tym polega beGM, na wyobrazaniu sobie. Przyblizmy go troche.

Lamar Stevens gral sobie troche w RL Cavs. Nastepnie przed sezonem powstal fajny filmik o tym, kim jest Lamar. Jezeli ktos chce rzetelnie ocenic tego gostka(no, moze half rzetelnie bo to tylko jakies krotkie highlighty pokazujace zachowania w obronie itd, ale nie bede teraz Was prosil o ogladanie calych meczow RL Memphis z marca :]), to prosilbym o obejrzenie tego. Jesli ktos ma wylane, no to niech nie oglada :] Od 0:23 obrona, od 2:19 atak.
 

Co sie stalo dalej ze Stevensem? W napakowanej druzynie nie mial zbyt wiele szans do grania, przyszla oferta od Memphis i wedug Mazzuli, nikt mu nie robil pod gorke i po prostu puszczono go, aby mogl rozwijac sie dostajac realne minuty, co fajnie wykorzystal w RL Memphis.

Obrona, cuty, IQ, grit. To ma dac tej druzynie. Wedlug mnie, gosc z takim skillsetem idealnie pasuje do tej druzyny.

Rotacja oraz matchupy

PG: Doncic 40/ Beal 8
SG: Beal 30/ Harris 18
SF: Stevens 28/ Osman 20
PF: Durant 40/ Bagley 8
C :Lopez 34/Bagley 8/ Len 6

Irving/Stevens
Maxey/Beal
McDaniels/Doncic
Clarke/Durant
Embiid/Lopez

Mam ta przewage, ze az dwoch moich graczy moze ''odpoczywac'' w obronie. Doncic na McDanielsie oraz Durant na Clarku. Sixers maja o tyle duzy problem z matchupami, ze obronca na Duranta jest Clarke, ktory ledwo zdazyl sie jakkolwiek rozgrzac po straceniu calego sezonu przez zerwanego achillesa - to nie jest skrecona kostka, a chlop zostal wyslany do krycia Duranta, ktory z piekielna obrona Wolves zrobil i tak prawie 27 ppg na 65 TS%. Uwazam, ze czeka go o wiele latwiejsza seria.

Plan na serie

Tak jak podczas T3, optymalnym ustawieniem w ataku jest 5 out, ze Stevensem w rogu, czajacym sie na cuty i zejscie na dunker spot gdy pilka jest po drugiej strony, szukajacy mozliwosci zeby wykorzystac atletyzm i pojscie na zbiorke. Wedlug opisu Tecu kryje go chudziutki Maxey, co powinno pozwolic wykorzystac jego sile i atletyzm, zwlaszcza ze Embiid i Clarke beda wyciagnieci spod kosza, bo musza kryc Lopeza i Duranta.

Poza tym? Doncic ball. Luka jest czolowym kreatorem w tej lidze, raczej kazdy wie co gra i jakiej jakosci open looki potrafi wykorzystac swoim 1 on 1. Kryje go bardzo dobry w obronie McDaniels, ale nie takich Luka oral. Oczywiscie czeka go trudna seria, dlatego szukam jak najwiecej switchy. Impact Embiida w obronie pod koszem moze byc zagrozony, skoro musi byc caly czas na obwodzie kryjac Lopeza. Bede szukal switchy na Clarku oraz Maxeyu, ktorzy nie powinni byc w stanie zatrzymac Luki, w tym przypadku idzie rotacja, cala obrona sie zalamuje, a Sixers musza wybrac swoja trucizne, czy po swingu open looka dostaje Durant, Beal, czy Lopez. Wszyscy z bardzo dobrymi procentami w PO.

Uwazam, ze Durant ma fory w tej serii przez to, ze kryje go silny, ale jednak malo mobilny po kontuzji Clarke. Bede jednak tutaj tez staral sie szukac switchy po zaslonach tak, zeby na poscie Durant mogl ogrywac Kyriego, Maxeya czy tez Klaya/Kennarda jak beda na boisku. Doceniam obrone Kyriego w tych PO, ale nie ma wszechswiata w ktorym Kyrie jest w stanie przykryc Duranta.

Podsumowanie

Tecu kilka razy moim zdaniem troche podkolorowal rzeczywistosc, tak jak zakladalem piszac o :

-niespelniajacym oczekiwania Bealu(wyjasnione na poczatku)

- Durancie nie potrafiacym wziac odpowiedzialnosci(???? bardzo dobra seria przeciwko obronie nr 1 w lidze, 27 ppg na 65TS%, w tej serii z Sixers powinien luzno robic 30 PPG z lepszym kreatorem i gorszymi obroncami przeciwko niemu)

- slabym PO w wykonaniu Doncicia(come on...)

-lepszej odpowiedzi defensywnej na moich atakujacych(?? tego tez nie rozumiem, bo Durant tu jest kryty przez Clarka chociazby, a majac taka przewage sizu Durant ma zyle zlota, czy na postcie ora sobie Kyriego, Maxeya, czy tez off the dribble Clarka)

-Embiid bardziej wypoczety - problemem nie bylo jego wyeksploatowanie, a to ze chlop gral z kontuzja i zagral przyzwoita serie moze vs Knicks, ale wciaz jest to Embiid czyli poor PO performer(w porownaniu do RS), ktory dal sie zdominowac na zbiorce smallball Knicks z OG na 5 - nie wyobrazam sobie, zeby mial sobie radzic lepiej z Lopezem, ktory moze nie zbiera za dobrze, ale
a) ma tutaj o wiele lepszy matchup z ktorym moze sie poprzepychac, niz biegac jak glupi za szybkimi Pacers
b) Lopez swietnie zastawia, dzieki czemu druzyna nie cierpi na zbiorce z nim - bylo omawiane na tym forum pewnie juz z 10 lat temu)

Wynik

Uwazam, ze dzieki HCA, dzieki bardziej proven PO peformerom dwoch najlepszych graczy(Luka i Durant w PO stawiaja sie ZAWSZE, Embiid i Irving - roznie z tym bywalo), dzieki braku odpowiedzi Sixers na Duranta(Clarke po achillesie? Tu pewnie Sixers beda probowail wedlug opisu grac tez smallball z Klayem na 4 i wychodzic Irving Maxey McDaniels Klay Embiid, ale w takim przypadku do porzygania bede gral post upy na Duranta bo mam az 3 gosci, nad ktorymi Durant rzuca i nawet ich nie widzi - Kyrie, Maxey, Klay - uwazam ogolnie ze Sixers sa tu w pulapce bo albo musza rzucic size Clarka na Duranta i przez to cierpi ich atak i mobilnosc, albo ida w smallball i maja dwoch kiepskich obroncow na parkiecie - Maxey oraz niestety juz Klay, ktorzy nie powinni byc w stanie zrobic roznicy ani na Luce pomimo kontuzji ani na Durancie po switchu.

Podsumowujac, uwazam ze Beala i Duranta czeka o wiele latwiejsza seria niz vs RL Wolves, bo beda mieli wiecej opcji do atakowania, Luka pomeczy sie z McDanielsem oczywiscie, ale skoro Dort mu nie robi wielkiej krzywdy, to nie wydaje mi sie zeby Jaden mogl zrobic roznice. Zwlaszcza, ze bede do porzygania wybieral sobie korzystne matchupy. Sixers musza switchowac, inaczej czeka open lane na basket, gdzie nie ma Embiida bo Lopez rozciaga tu gre.

Heat 4:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał(a):

Joel w 4Q 6/26 , KD w pierwszych połowach 21/38. Jeden to true lider a drugi to wydmuszka 

 

#faktnieopinia

Zdaję sobię sprawę jak negatywnie jesteś nastawiony do mojego zespołu latając po różnych tematach i jakim jesteś loverem Duranta i podkreślając jak jesteś obiektywny w tym co piszesz, ale podpowiem Ci to czy jesteś obiektywny nie zależy od tego, że tak myślisz.

Wiem, nie przekonam Cię, zakładam, że nawet przed sezonem, nieważne co by się działo, byś zagłosował na Heat, albo przeciw mnie, także dla mnie stracona sprawa, tylko proszę Cię, nie emanuj tym, że jesteś obiektywny, bo zwyczajnie nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

Przecież Durant też zagrał słabą serię, nabił liczby w czwartym meczu, gdzie już było po zabawie 

G1 31 pkt 11/17 FG

G2 18 pkt 6/15 FG

G3 25 pkt 8/18 FG

Lacznie 24.6 PPG na 50FG % do G4. W serii mial 26.8 ppg na 55%.

Nie nazwalbym tego nabiciem w ostatnim meczu. Chyba, ze chodziło o Bookera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LAF napisał(a):

Ja ? Negatywnie nastawiony ? A gdzie tam. 

No takie mam wrażenie a każdy kolejny wpis mnie w tym utwierdza - sorry ;)

56 minut temu, LAF napisał(a):

Czy KD zagrał słabą serię ? Czy on odpowiada za fail ? 2xNie. 
 

Czy Joel zagrał słabą serię ? Czy on nie pociągnął drużyny ? 2xTak

Na przykład tym

 

57 minut temu, LAF napisał(a):

Ja jestem obiektywny skoro w zeszłe PO taki Lukę nie dał rady będąc w lepszej formie takim tuzom koszykówki jak Roddy czy Bones to raczej tutaj też nie da będąc w gorszej dyspozycji + nie grając w PO. 

I tym, zwłaszcza, że w zeszłym sezonie nie grałem przeciwko Doncicowi, ale rozumiem, że to tylko nic nie znaczący szczegół ;)

I jakie ma znaczenie co się działo rok czy dwa czy może trzy lata temu - żadnego. Chyba, że masz w głowie, że na Twoje głosowanie ma wpływ, że kiedyś na kogoś zagłosowałeś tak i żałowałeś, więc teraz zagłosujesz inaczej. Tylko to nie powinno mieć znaczenia, mam nadzieję, że to rozumiesz. To tak jak sędzia, któremu powiedziano, że faworyzował jedną drużynę, wiec w drugim meczu chce to wyrównać. Przyznasz chyba, że słabe to dość.

Godzinę temu, LAF napisał(a):

Tak mój głos idzie na Miami , ale skoro chcesz to nie zagłosuje na te serie. 

Głosuj, głosuj, w żaden sposób nie wpływam, po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat Twojej obiektywności. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Reikai napisał(a):

G1 31 pkt 11/17 FG

G2 18 pkt 6/15 FG

G3 25 pkt 8/18 FG

Lacznie 24.6 PPG na 50FG % do G4. W serii mial 26.8 ppg na 55%.

Nie nazwalbym tego nabiciem w ostatnim meczu. Chyba, ze chodziło o Bookera.

Przeoczyłem ten pierwszy mecz, chyba w sobotę grali i akurat ustawiałem lamusów po toruńskich klubach, więc może faktycznie lekko popłynąłem z oceną. Niemniej gracz kalibru Duranta, grający potężne minuty, robiący sobie jakieś 24/25 pkt (gdzie teraz to waży mniej więcej tyle co 18/19 10-15 lat temu) to na pewno daleko od tego, na co wszyscy liczyli. No i kwestia bycia zesweepowanym też nie powinna przejść bez echa.

Ten Embiid miał swoje gorsze i lepsze chwile w serii, grał prawdopodobnie rozje***y, ale statystycznie jakoś gorzej od Duranta chyba nie wypadł (chyba, bo tego nie sprawdzałem), plus trafił mu się ten mecz z 50 pkt, kiedy jeszcze Sixers byli w grze. KD z kolei miał mocną pierwszą połowę G4 przy 0-3 w serii, gdzie i tak wypadł gorzej od Bookera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Reikai napisał(a):

G1 31 pkt 11/17 FG

G2 18 pkt 6/15 FG

G3 25 pkt 8/18 FG

Lacznie 24.6 PPG na 50FG % do G4. W serii mial 26.8 ppg na 55%.

Nie nazwalbym tego nabiciem w ostatnim meczu. Chyba, ze chodziło o Bookera.

Moje subiektywne odczucie jest takie, że niestety nie stawił się na serię. Cyferki może są dobre/przyzwoite, ale:

- nie było nawet jednego meczu gdzie pociągnął zespół, wziął na siebie walkę i szalał. To były takie przyzwoite mecze bez błysku, nie tego się od lidera oczekuje

- w 3 z 4 meczów jego +/- były słabsze niż całej drużyny. W całej serii były gorsze o -11 niż drużyny - widać wyraźnie, że nie ciągnął drużyny.

- dla porównania Joel był w 5 na 6 meczów lepszy w +/- niż wynik ostateczny, z nim na parkiecie wygrali w serii +46 mimo porażki  Różnica chyba widoczna

Może nie zagrał dramatycznej serii, ale zdecydowanie taka bez błysku, nie dająca wiele drużynie, przeciętna, nie pociągnął drużyny

 

Kolejny mój lider Kyrie, także ciągnął drużynę w 4 z 6 miał lepsze +/- a w jednym równe. Lepsze +/- niż Doncić. Myślę, że to trochę pokazuje.

9 minut temu, LAF napisał(a):

Ja tylko chciałbym zaznaczyć jakim absurdem była tamta seria. To nie był pojedynczy mecz gdzie mogła przesadzić dyspozycja rzutowa a cała seria no i mam rację z tym , że Luke jest słabszy w tym sezonie niż w poprzednim. 

Sprawdź jeszcze raz o co Ci chodzi, bo budujesz narrację na nieistniejącej serii - nie grałem vs Luka w zeszłe PO jak twierdzisz i na czym budujesz te fikołki logiczne.

12 minut temu, LAF napisał(a):

Zauważ , że pominąłem te aspekty pozaboiskowe a mogłem się spytać czy i w tej serii Joel złapie Lopeza w powietrzu za nogi a tego nie zrobiłem. 

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy to, że Embiid grał brudno w niektórych meczach/serii, ma jakikolwiek wpływ na naszą serię. Nie wypieram się tego, ale to już jest w cyferkach, faulach, rzutach wolnych itd. Gdyby go zdyskwalifikowali to i u nas by siedział, chyba logiczne.

Chyba, że głosując przyznajesz, że głosujesz na kogoś kogo bardziej lubisz a niekoniecznie jest lepszy, ale aspekt artystyczny jest dla Ciebie ważniejszy niż aspekt sportowy, ale w sumie to już wcześniej przyznałeś.

Ewentualnie możesz założyć, że jeżeli MROB wypadł przez Joela to u nas może Brook wypadnie? Oczywiście żart, ale chciałem tylko pokazać, że oceniamy co się działo a nie kto jaką minę miał w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał(a):

G1 31 pkt 11/17 FG

G2 18 pkt 6/15 FG

G3 25 pkt 8/18 FG

Lacznie 24.6 PPG na 50FG % do G4. W serii mial 26.8 ppg na 55%.

Nie nazwalbym tego nabiciem w ostatnim meczu. Chyba, ze chodziło o Bookera.

Jeszcze a propo przeciętnej serii Duranta.

W czwartych kwartach go nie było. W serii zdobywał średnio 3,8 pts w 9,5 minuty

Dla porównania wyszydzany za słabe 4te kwarty Embiid zdobywał w czwartych kwartach średnio 6,3 pts w 6,3 minuty (by była jasność na słabszych procentach)

Mogę też wspomnieć o Irvingu, który uaktywniał się wtedy kiedy było trzeba i na przykład w czwartych kwartach robił 9,3 pts a w drugich połowach 20 pts średnio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał(a):

Jeszcze a propo przeciętnej serii Duranta.

W czwartych kwartach go nie było. W serii zdobywał średnio 3,8 pts w 9,5 minuty

Seria Wolves Suns to byly zazwyczaj turbo wpi****le. W 4 kwarcie juz byly ryby, takze ciezko zeby ktokolwiek w nich szalal.

Ale czemu niesprawiedliwe jest zestawianie sweepa RL Suns z tymi naszymi Heat pisalem juz w opisie, zupelnie inne zespoly, inaczej zbudowane. Tu jest kreator, tam nie. Tu jest stretch 5 shot blocker, tam nie.

Inne serie, inne zespoly, inne warunki, inni obroncy.

Chociaz tego akurat nigdy w begm nie rozumialem, przenoszenia serii z RL do tej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał(a):

Chociaz tego akurat nigdy w begm nie rozumialem, przenoszenia serii z RL do tej zabawy.

Prościej się ocenia, że x przeszedł dalej, więc u nas też musi przejść niż się zastanowić jak funkcjonuje cały zespół i czy x u nas ma to samo lub zbliżone warunki do reala.

A co do serii, to nie mam pojęcia kto powinien to przejść XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Reikai napisał(a):

Seria Wolves Suns to byly zazwyczaj turbo wpi****le. W 4 kwarcie juz byly ryby, takze ciezko zeby ktokolwiek w nich szalal.

 

Nigdy nie było na początku czwartej kwarty -20 poddajemy się. Raz nawet prowadzili, raz było blisko a dwa raz -12 do -16. GRał prawie 10 minut na mecz i w tych najważniejszych momentach po prostu był tłem, a ni razu nie pociągnął zespołu, grał po prostu słabo w najważniejszych fragmentach. Zdobywał niemal 1,7x więcej punktów w tych fragmentach grając o 50% czasu mniej.

Rozumiem Twoje odwrócenie narracji, że to inna seria i by nie porównywać, bo tam grało tylko dwóch Twoich liderów i mieli gorsze wsparcie.

Nie oceniam tego, ale odpowiadam na Twoje oburzenie, że stwierdziłem, że Durant zagrał słabą serię w realu. Tak zagrał co udowadniam. Przeciętną, bezbarwną, bez ognia, bez walki. I taki sam zespół miał w pierwszej, drugiej, trzeciej kwarcie a grał wtedy normalnie. Ginął tylko w najważniejszych momentach, kiedy lider powinien grać jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
51 minut temu, Tecu napisał(a):

Nigdy nie było na początku czwartej kwarty -20 poddajemy się. Raz nawet prowadzili, raz było blisko a dwa raz -12 do -16. GRał prawie 10 minut na mecz i w tych najważniejszych momentach po prostu był tłem, a ni razu nie pociągnął zespołu, grał po prostu słabo w najważniejszych fragmentach. Zdobywał niemal 1,7x więcej punktów w tych fragmentach grając o 50% czasu mniej.

Rozumiem Twoje odwrócenie narracji, że to inna seria i by nie porównywać, bo tam grało tylko dwóch Twoich liderów i mieli gorsze wsparcie.

Nie oceniam tego, ale odpowiadam na Twoje oburzenie, że stwierdziłem, że Durant zagrał słabą serię w realu. Tak zagrał co udowadniam. Przeciętną, bezbarwną, bez ognia, bez walki. I taki sam zespół miał w pierwszej, drugiej, trzeciej kwarcie a grał wtedy normalnie. Ginął tylko w najważniejszych momentach, kiedy lider powinien grać jeszcze lepiej.

Mamy chyba po prostu inna definicje slabej serii w wykonaniu 35 latka. Dla mnie 27 ppg na 65TS% vs najlepsza obrona ligi to bardzo przyzwoita seria, mowiac delikatnie. Koszykowka to nie jest przemiana w supermana, wziecie pilki I mamba mentality. To jest fajne na kompilacjach, ale jesli grasz vs Wolves dogs którzy zaszczuwaja w obronie ballhandlerow, to fajnie jakby temu Durantowi mial kto pilke na post dostarczyc. Zobaczmy jak to wygladalo.

G1: - 20 po 3 kwarcie. Blowout. Durant zagral 6 min I zrobil 1/1 FG.

G2: Wolves plus 7 po 3Q. W 4 kwarcie Durant oddaje 1 rzut w 9 min.Yup, za malo. Pytanie czemu Eric Gordon oraz Drew Eubanks oddaja ich po 4 kazdy :] mozemy zalozyc, ze tu Durant powinien dac z siebie wiecej, ale jesli taki washed Gordon czy Eubanks oddaja wiecej rzutow w 4 kwarcie niz Durant i Booker RAZEM WZIECI, to cos tu jest chyba nie tak z egzekucja I coaching planem?

G3: Wolves po 3Q plus 22. Blowout, ale Durant zrobil 3/4 FG(Beal 5/6 :] ) w 4 kwarcie.

G4: close game, Durant 1/3 FG, Beal 2/3 FG, Booker 3/7 FG. Pewnie mogl oddac jeden rzut wiecej, ale Booker gral wielki mecz, wiec wiadomo ze mial pile w reku wiecej i palowal.

Czyli mamy 2 blowouty, jeden plus 7 po 3 kwarcie oraz jeden close game. Mogl Durant zabrac pilke Bookerowi w G4 I oddac jeden rzut wiecej, mogl tez rozrysowac cos na lawce  Suns, skoro Vogel nie byl zainteresowany  zeby 8 rzutów w 4 kwarcie nie oddal duet Gordon Eubanks, ale no badzmy powazni, ze gosc zagral slaba serie, czy zawiodl jako lider, bo na dobra sprawe w zadnym momencie w tej serii Suns nie byli rownorzednym rywalem dla Wolves.

Zwracam tez uwage, ze on tu jest pomagierem ~~Top3 grajka NBA, a nie gosciem ktory ma sobie sam wymyslec jak ma zdobywac punkty vs najlepsza obrona ligi,bo jego druzyna nie ma kreatora. Tu ma topowego w NBA, a kryje go Brandon Clarke po zerwanym achillesie.

Nie wspominajac nawet o tym,ze wiadomo jaka historie w 4 kwartach i PO ma Embiid. Ciezko mi uwierzyc, ze tym razem zagra dominujaca serie vs silny Lopez, kiedy vs Knicks ledwo chodzil po tym parkiecie, gdy ci bezkarnie grali sobie small ballem.

Ba, gdy odejmiemy ten jeden swietny mecz Embiidowi, to juz nie wyglada to tak fajnie.

G1: 0/5 FG 0 zbiorek(!!) w 8 min. Sixers po 3 kwarcie prowadzili trzema, przegrali dziesiecioma.

G2: 2/6 FG 5 pkt 0 zbiorek(!!!) Sixers minus 5 po 3 kwarcie

G3: genialny mecz Embiida, dosc luzna wygrana. Tu uwaga, 13 FTA I 1/2 FG. 1 zbiorka

G4: 0/5 FG 1 zbiorka. Sixers minus 1 po 3 kwarcie, przegrali mecz 5 pktami.

G5: Embiid 1/4 FG 2 zbiorki. Wygrana po dogrywce po cudzie ze strony Maxeya.

G6: Embiid 2/4 FG 1 zbiorka. Remis po 3 kwarcie, minus 3 na koniec.

Fajnie jest napisac " Durant zagral kiepska serie, a w 4 kwartach znikal, a Embiid robil ponad 6 pkt w 4 kwartach. Tylko jak pominiemy ten G3 - nie po to, zeby cos umniejszac bo zagral wielki mecz, ale jednak inaczej sie gra w clutch, a inaczej gdy komfortowo prowadzisz I dostajesz 13 osobistych w samej 4 kwarcie, to nie wyglada to juz tak wesolo, bo w pieciu meczach  mamy potezne 3/20 FG I 4 ZBIORKI LACZNIE W PIECIU MECZACH. NAWET LICZAC G3 MAMY 4/21 FG w 4Q i 5 ZBIOREK LACZNIE W 6 MECZACH W 4Q.

Nie odbieram umiejetnosci wymuszania FT, bo to tez jest skill. Szkoda, ze zadzialalo tylko w jednym meczu, bo bez tego obraz Embiida w 4 kwartach jest fatalny. Jesli Durant znikal w 4 kwartach, kiedy polowa serii to blowouty, to co robil Embiid przy tych wyrownanych koncowkach? Tu az sie prosi zacytowac Twoj post wyzej "Przeciętną, bezbarwną, bez ognia, bez walki. I taki sam zespół miał w pierwszej, drugiej, trzeciej kwarcie a grał wtedy normalnie. Ginął tylko w najważniejszych momentach, kiedy lider powinien grać jeszcze lepiej."

Tu tez musze sie odniesc do zbiorek. Nie ma mozliwosci, zeby Sixers wygrali tu zbiorke. On w 2 polowach ledwo chodzil. Durant Luka niezle zbieraja, Lopez to nie jest niewiadomo jaki zbieracz, ale zastawia bardzo dobrze, a atletycznego Stevensa kryje Maxey. Nie widze tu przewagi na desce o ktorej pisales.

Tym bardziej, ze sam pisales o small ballu, co skonczy sie jeszcze gorzej. Imo Durant tu ma o wiele latwiejsza serie niz w RL, natomiast Embiid niekoniecznie.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.