Skocz do zawartości

Stanley Cup Playoffs 23/24


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Imho Capitals to zespół, który odstaje poziomem od reszty, więc też nie przesadzałbym z hurraoptymizmem dotyczącym Rangers, przynajmniej nie tak szybko. 

Btw, Goergiev wpuścił 7 bramek na 23 strzały... To, że Avalanche przegrywają akurat taki mecz na wymianę ciosów nie napawa optymizmem. 

Vancouver w 12 sekund (w trakcie trzeciej tercji) odwraca mecz na swoją korzyść. 

Na razie wygrywali sami gospodarze, no i nie mieliśmy jeszcze żadnej dogrywki. 

@Larry Legend jesteś? Jakieś spostrzeżenia z początku playoffs? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Let’s go Leafs!

Z Bostonu do Kanady wracamy 1-1 co jest naprawdę satysfakcjonującym wynikiem. Gdyby udało się osiągnąć podobny scenariusz w Toronto i jechać ponownie do Bostonu 2-2 (nie mówiąc już o 3-1) to byłoby naprawdę cacy.

Wszyscy dobrze wiemy jak wyglądają serie Maple Leafs vs Bruins więc wcale bym się nie zdziwił gdyby powtórzył się 7-meczowy scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Braveheart22 napisał(a):

jesteś? Jakieś spostrzeżenia z początku playoffs? 

Jestem,ale tak jakby mnie nie było - widziałem tylko pierwszy mecz Bruins,a i ten dosyć pobieżnie.Na ich temat napiszę tylko tyle,że prędzej zaufałbym jadowitej kobrze,niż Bostonowi w PO  :) 

Jeżeli uda mi się powrócić do regularnego oglądania NHL,to zdecydowanie w tym roku jestem za drużynami z Kanady.Piękną historią byłby tytuł dla Canucs lub Jets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było się otrząsnąć po tym co odwalili Islanders:(, ale świetny meczyk na Florydzie trochę osłodził, więc pozostaje po prostu cieszyć się playoffami. Tampa może pluć sobie w brodę, bo najpierw super powrót do meczu, a potem jeszcze Dumba miał setę na 3-2. Ok, ktoś powie, że świetna interwencja Bobra. Racja. Ale po co Dumba podnosił krążek. Trzeba było po lodzie uderzyć i nie byłoby szans na obronę, a sytuacja była bardzo prosta. Pierwsza dogrywka w tych playoffach długo nie potrwała, "Mr. Playoff" Verhaeghe pięknie to skończył. Świetne widowisko. 

Demko kontuzja, już w 1 rundzie na pewno nie zagra i Canucks mogą mieć problem. DeSmith sobie nie poradził, za to z drugiej strony Saros świetny. 

A wielki Hellebuyck położył mecz Winnipeg. I tak bywa. Ale tam jest świetna atmosfera na tych meczach i ogólnie na obrazkach widać, że to miasto mocno żyje tym zespołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islanders honorowo, nie dali się zbić do zera :)

Barzal wreszcie świetny mecz dzisiaj, no i Varly w bramie daje mega pewność. Fizyczność zespołu + gra na bulikach kapitalna. 

Piękny jest ten format playoffs z dogrywkami 5v5 aż do złotego gola, bez względu na to, ile by trzeba przedłużać mecz. Cały czas trzymają w napięciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym był złośliwy wobec kibiców Maple Leafs to napisałbym,że Matthews chyba za mało zarabia skoro tak gra przeciwko Bruins :) Oczywiście to jeszcze nie koniec,ale Toronto wygląda wyjątkowo kiepsko w tym roku na tle Bostonu.Przydałoby się pewnie kopnąć w tyłek trenera,ale on wygląda na przyspawanego do stołka.

Po zeszłorocznym epickim upadku Bruins daleki jestem od świętowania - wtedy też było 3:1 po dwóch wygranych na Florydzie.Mogę się naśmiewać z kanadyjskiej ekipy,że robi pod siebie na widok Niedźwiadków,ale oni sami też mają swoje za uszami patrząc na wtopy w play-offach.Daleka jeszcze droga przed nimi,ale osobiście nie widzę ich w tegorocznych finałach,przy całej sympatii do tej ekipy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że AVS po pierwszym meczu zdołają się tak spiąć i wygrać pewnie dwa następne mecze. Georgiev bardzo ładnie rehabilituje się za pierwszy mecz mimo to i tak chciałbym nowego brakarza w przyszłym sezonie. Hellebuck w PO znowu nie dowozi, IMO Jests już pękło mentalnie i nie wrócą już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobna końcówka meczu w Nashville.Preds cały prawie mecz pod kontrolą,prowadzenie 3:1 na niecałe trzy minuty do końca i nadal polegli.To co zrobił Sissons,a raczej czego nie zrobił będzie mu zapewne wypominane latami,jeżeli Preds odpadną,a wiele na to wskazuje.Po tym jak okazało się,że Silovs zagra w bramce Canucs byłem pewien,że już po meczu.I wszystko na to wskazywało.Ciekawe jak daleko zajdzie Vancouver,ale to może być taki historyczny moment,cementujący całą drużynę.Do sukcesu potrzebny jest im jednak zdrowy Demko,a z tym może być różnie.

Wracając jeszcze do Toronto i Matthewsa - można zobaczyć ciekawy fragment nagrania z meczu jak Nylander mówi do niego "stop fucking crying bro"  Nie ma co ukrywać,że nie należę do sympatyków Matthewsa i taka akcja mocno mnie bawi,ale i też utwierdza w pewnych spostrzeżeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2024 o 18:15, Larry Legend napisał(a):

Jakbym był złośliwy wobec kibiców Maple Leafs to napisałbym,że Matthews chyba za mało zarabia skoro tak gra przeciwko Bruins :) Oczywiście to jeszcze nie koniec,ale Toronto wygląda wyjątkowo kiepsko w tym roku na tle Bostonu.Przydałoby się pewnie kopnąć w tyłek trenera,ale on wygląda na przyspawanego do stołka.

 

 

Oczywiście problemy Leafs są głębsze, ale Matthews aktualnie zmaga się z jakąś chorobą ( raczej nie zagra dzisiaj) Marner i Nylander nie wydobrzeli po kontuzjach z RS. Zgoda pogoniłbym Keefe'a, ta druzyna ma potencjał, a regularnie zawodzi, cos mi sie wydaje że inny trener wykrzesałby z tej grupy sporo więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vonBaron napisał(a):

I AVS zamknęli serie z Jets, przed serią stawiałem 4:1 dla Jest a jest na odwrót. Nie wiem co się wydarzyło po pierwszym meczu ale zadziałało. Są tak rozpędzeni że faktycznie czuję teraz vibe z 2022.

serio?! na jakiej podstawie? ja zakladalem, ze ta seria bedzie mocno wyrownana, i ze rozsztrzygnac moze sie w obie strony. taka dominacja jest dla mnie spoirym zaskoczeniem (pomimo star power po stronie avs)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita dominacja Leafs przez pierwszą połowę meczu. Do bodajże 8 minuty 2Q Leafs prowadzili w SOG 16:1! Był nawet moment gdzie pokazali statystykę, że od ostatniego strzału Bruins minęło ponad 15 minut czasu gry. Niestety na tablicy wyników w dalszym ciągu widniał wynik 0:0.

Ostatecznie się udało, byliśmy ewidentnie lepsi! Cudowny mecz, mega emocje i po raz kolejny jedziemy do Bostonu na G7! Brawo!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raven2156 napisał(a):

Niesamowita dominacja Leafs przez pierwszą połowę meczu.

Nic nie ujmując Toronto,ale goście z tak marną grą nie zasługują na awans do następnej rundy.To jest absolutnie niedopuszczalne,aby na tym etapie rozgrywek dopuścić do takiej sytuacji.Wina leży zarówno po stronie zawodników,jak i trenera,który kolejne play-offy zatapia Bruins.Nie wiem też,który to już w karierze Pasternaka mecz w PO w którym pokazuje kompletny brak jaj.Najwyraźniej 11 baniek za sezon to za mało dla tej pepikowej primadonny.I tak zgadza się,Nie przepadam za nim tak samo jak za Mathewsem.Oboje nie nadają się na liderów swoich drużyn i oboje wielokrotnie zawodzili w najważniejszych meczach.Tak samo oboje,są mocno przepłacani przez swoje organizacje.

Do poziomu Pasternaka,jak zawsze w play-offach równa jego rodak Zacha,który mając rozegrane 19 meczów w PO nie zdobył nigdy gola.Jak na 2C to "spore" osiągnięcie,które jest jednak mocno zbieżne z pewną opinią,która od lat krąży w kuluarach NHL.Mówi ona,że Czechom brakuje twardości i łatwiej,niż inni pękają pod zwiększoną presją.

interesujące jest to,że Leafs o wiele lepiej wyglądają bez Matthewsa.Coś mi mówi,że to Nylander jest prawdziwym liderem w tej ekipie.

Jeżeli Toronto awansuje to przynajmniej swój tryumf będzie świętował Tyler Bertuzzi,któremu zawsze będę kibicował.To jak go potraktowano w Bostonie to było czyste sk**** two i kto wie czy teraz nie przyjdzie za to zapłacić Sweeneyowi.

 

 

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.