Skocz do zawartości

Królowie według Paul'a Westphal'a.


Koelner

Rekomendowane odpowiedzi

Ekipa która na początku naszego wieku przyjęła największy odsetek kibiców do swoich fanclubów

która o gwizdki Tim'a Donaghy'ego byłaby mistrzami NBA

w której już nie ma Webbera,Divaca,Stojakovicia,Christie'ego czy Bibby'ego

która została rozjebana doszczętnie ,do ostatniej dywizji ,jednostki i zaczął się wielki reboulding

która teraz pokazuje zęby.

 

Zaczęło się od porażki z taką ekipą jak Oklahoma City ,następnie z nieco lepszą Hornets i kolejno Spurs. Przebłysk w meczu z Memphis wydawał się mi jednorazowy i miałem rację do meczu z Hawks. Następnie nastały złote czasu czyli wygrane GSW ,Utah,rewanż z Oklahoma a dzisiaj przeszli moje oczekiwania czyli wygrana z Houston. Mamy 5-4 ,siódme miejsce na zachodzie.

Dlaczego jestem optymistą? Martin kontuzjowany ,Garcia także.

Martin doznał kontuzje i zaczęły się złote dni ,przypadek? Westphal wprowadził grę do Kings niczym przypominającą euroligowe parkiety. Jak chciałem się skupić na ich zagrywkach i rozwiązaniach taktycznych to nie dałem rady. Ich gra wygląda płynnie ,grają jak prawdziwy zespół. Tak tak tak za Adelaman także to pięknie wyglądało ale Ricka zespoły opierają grę na dwójkowych ,trójkowych akcjach a nie całej piątki. Tutaj Paul wprowadził coś awangardowego na warunki NBA i to mi sie podoba.

 

 

Evans,Thomson . Nie mam pojęcia gdzie to sprawdzić a samemu nie mam czasu liczyć ale Kings są jednymi z najmłodszych jak nie najmłodsza ekipa w NBA. Udoka,Thomas Mason oraz Nocioni to jedyni zawodnicy urodzeni w latach siedemdziesiątych. Oprócz tego ostatniego to ta pierwsza trójka to ogony i nie mają wpływu na losy zespołu.

Tyreke Tyreke najmłodszy chłopak rocznik 89 ,drugi strzelec zespołu z 16pkt ,pierwszy podający ,energizer nie z tej ziemi ,warto na niego zwrócić uwagę. Od zamierzchłych czasów Kings nie byli w top10 a dzięki niemu powrócili.

Na co stać Kings?

Do walki o PO mają GSW,Utaha,Oklahomę i naciągają Szerszenie i Clippers. Sama nasuwa się odpowiedź.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=egkQPepx ... re=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzieliscie wczorajsza ostatnia akcje Evansa z Wizz? W zasadzie zrobil z Arenasa swoja dziwke wyjmujac mu pilke z kozla i wygrywając tym samym mecz. Evans wyglada jak Lebron na swojej pozycji, jest cholernie solidny. 20-5-5 solidny. A jak jeszcze wroci Martin i wydraftuja albo kupią niezłego defensywnego centra(Aldrich?, Gortat albo Kwame tanim kosztem) to moze byc ciekawie w Sacrze. PO ciekawie. Thompson ma size i choc bylem w zeszlym roku do niego sceptycznie nastawiony to jednak teraz jest calkiem dobrym starterem. Casspiego na stale do S5 dac, bo chlopak mimo malego hypu prezentuje sie bardzo solidnie, taki z niego steal jak Jerebko. Wtedy z ławki mogliby wchodzic:Noc, Udrih, Sergio,Hawes czy Greene w różnych kombinacjach. Czyli mocna ławka. Potrzeba im tylko zdrowia i w miare sprawnego Martina do pomocy dla Evansa, bo w koncu ile jest w lidze zawodnikow mogacych rzucic 50 punktow w jednym meczu. Nie tak dużo.

 

Jak na razie to oni sa dla mnie najwieksza po Bucks niespodzianka sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mowiles ze przewaga wagowa wcale nie znaczy ze bedzie duzo lepszy od innych PG. ja mowilem ze majac taka przewage nad PG jak Lebron nad SF, Evans jest skazany na bycie zajebistym.

 

+ ci podalem pare numerkow typu 6'10 wingspan, standardowo ogolnie

 

teraz podtrzymuje swoja opinie. nie ma takiego PG, ktory moglby bronic Evansa 1 on 1, a all-time moze znalazloby sie pare nielicznych przykaldow ktorzy nie zostaliby zdominowani. po prostu inni PG sa dla niego jak male dzieci jesli chodzi o kombinacje wagi i wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mowiles ze przewaga wagowa wcale nie znaczy ze bedzie duzo lepszy od innych PG. ja mowilem ze majac taka przewage nad PG jak Lebron nad SF, Evans jest skazany na bycie zajebistym.

 

A ja mówiłem, że ostatecznie wyląduje jako SG i przykładowy Iguodala też mógłby mieć taką przewagę nad PG, a mimo to tam nie gra. Wtedy powiedziałeś: "masz rację, on jest jak Iguodala". W ogóle nie bardzo wiem o co ci chodzi, że ty już wcześniej widziałeś potencjał Evansa, a ja rzekomo uważałem go za bust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deron,Baron,Kidd, Felton, Rose - pierwsze pięć przykładów jakie przyszły mi do głowy w ciągu pierwszych 2 sekund po przeczytaniu tego co napisałeś. Felton może nie ma jakichś rewelacyjnych warunków ale jest "ciężki" i mu ustoi.

Rose jako jeden z najgorszych obroncow ligi(przynajmniej tak bylo w zeszlym sezonie) to nie ustoi byle pionkowi a Evans zrobi mu jakies 100/50 na 150% ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

evans wydaje się strasznie perspektywiczny. kings grają świetny basket. widać od razu rękę trenera.

ten rookie ma ogromny wpływ na wyniki kings. tak naprawdę świetnie się uzupełnia z europejskimi grajkami udrihem i rodriquezem. jest totalnie inny niż ta dwójka i trener paul ma pole do popisu. jestem pewien ,że za rok tyreka już będzie biegał na sg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rookie ma ogromny wpływ na wyniki kings. tak naprawdę świetnie się uzupełnia z europejskimi grajkami udrihem i rodriquezem. jest totalnie inny niż ta dwójka i trener paul ma pole do popisu. jestem pewien ,że za rok tyreka już będzie biegał na sg.

a co wtedy z martinem? ściągnąć PG za Martina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kings jest duża wymienialność pozycji, a Tyreke przechodzac na SG i tak bedzie trzymal pilke w lapach przez 90 % czasu gry, cos jak LeBron w Cavs. Wiec tylko formalnie bedzie ,,SG''. Martin pewnie uwalnialby sie bo zaslonach, robil catch'n'shot albo bylby po prostu zwyklym spot-up shooterem. Powinni w maire ze soba wspolgrac. A jak nie, to Martin ma jednak troche wartosci i mozna za niego sciagnac w pierwszej kolejnosci jakiegos dominujacego centra, a nie PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście to jest moje zdanie. z martinem na początku sezonu kings sobie gorzej radzili. patrząc na dzisiejszych kings jest on zbyteczny ,tym bardziej ,że dzięki swojemu rzutowi prezentuje oryginalny styl gry ,który akurat w kings może słabo się sprawdzać. grają dobrze,mają młody zespół, co zmieniać?

martin będzie zabierał mu rzuty :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poczekal z tym trejdowaniem Martina i zobaczyl jakby sie spisywal w druzynie w dluzszym okresie czasu, po okresie przygotowawczym. Koles na luzie potrafi rzucac ~ 25pkt. na 40 % za 3 co juz samo w sobie duzo mowi o jego talencie ofensywnym, a w tej chwlili nie ma wielkiej wartosci na rynku wiec nie ma po co go wymieniac za jakis pacholkow czy picki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ogladam Kigns własnie przez Evansa. Nie będe tu przytaczał rozmów gg jaki to ja fajny jestem i przewidujący, ale mam typa w ligach wypiąłem dupe na Bastka jak chciał go kupic,.w Sacto jest Nocioni to sobie oglądam ich pierwsze czy IV kwarty.

NIe bardzo rozumiem dlaczego nie mozna pojąc tych zagrywek w ataku bo dla mnie to często gęsto spontan czysty jest.

paul zwyczajnie dał im piłke i postawił na nich kosztem zaangażowania. Uwielbiają rzucać za trzy i mają do tego ludzi (w tym miejscu normalnie ciśnie się ... pozdrawiamy wszyscy fani Sacto Ignazza 8) ) i mają kolesia który potrafi znalesc się pod koszem i Tyreke który ma wolną rękę i w sumie robi co chce teraz. Jeżeli to są schematy to Westphal jest geniuszem że te ludki wiedzą co grać. Dla mnie zwyczajnie nie boją się rzucać są atletyczni sporo ruchu na obwodzie i dwóch kolesi któży mogą coś zgrać indywidualnie Thompson i Evans do tego bazują na tym że grają niskim skłądem często i wyprowadzają szybkie kontry. To się podoba fanom w Sacto jest spor ludków jest atmosfera jest facet kóry wyglada narpawde świetnie (Evans) jest podkoszowy jest europejsko znaczy fundamenatalnie, ale kluczem jest evans, ma to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deron,Baron,Kidd, Felton, Rose - pierwsze pięć przykładów jakie przyszły mi do głowy w ciągu pierwszych 2 sekund po przeczytaniu tego co napisałeś. Felton może nie ma jakichś rewelacyjnych warunków ale jest "ciężki" i mu ustoi.

"I'm considered a big guard in this league and going against Tyreke I felt little tonight" - Gilbert Arenas po dzisiejszym meczu.

Dla porównania:

Arenas ma 6-4 i 215

Deron - 6-3 i 207

Kidd - 6-4 i 210

Rose - 6-3 i 190

Felton - 6-2 i 197

Baron 6-3 i 215

 

Deron i Kidd mieli już zresztą okazję się wykazać - efekty to 32-3-7 i 29-7-10.

 

Evans - 6-6 i 220, do tego wingspan 2" większy niż średnia dla jego wzrostu, podobnie standing reach. Sprint - jeden z najlepszych podczas tego draftu, szybciej niż np. Holiday i Flynn. Tzw. matchup nightmare - Heat bronili go Dorellem, Wizards McGuirem - inaczej się nie da.

 

Dla tych co nie widzieli:

 

Marc Jackson odczas dzisiejszego meczu: "If he has a jumpshot it would be unfair" czy jakoś tak :)

 

Poza tym nie rozumiem tej dyskusji czy to będzie SG czy PG. Czy Wade jest PG czy SG? Czy Lebron jest PG, SF czy może PF? Evans już w tym roku gra momentami na SF - kiedy backcourt tworzą Udrih i Sergio.

Obojętnie kto będzie jego partnerem w backcourcie (niski czy wysoki) wiadomo że Evans będzie miał piłkę w rękach i będzie kreatorem. Imho najlepszym uzupełnieniem byłby koś a'la Doug Christie - wysoki, świetny w defensywie i trafiający za 3. Natomiast zanim uda się kogoś takiego znaleźć to trzeba dać im czas aby zagrali z Martinem trochę więcej niż 4 mecze i może się okazać że pasują do siebie - Martin nie wymaga aż tak dużo piłki żeby byc efektywnym i może się okazać że sprawdzi się jako shooter i dodatek do gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.