Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, karl napisał(a):

Piosenka potrzebuje swojego atfa. Taki szeroki jest wybór 

No moje propozycje są dwie:

1. Najlepsza piosenka/album w danej genre: i tu można byłoby podyskutować o muzyce dzięki temu/posłuchać czegoś nowego. Ew. rockowy ATF i najlepsza piosenka/album wg sub-genre, bo widać, że taki jest gust forumq. ;]

[to jest ta preferowana opcja IMHO, można by było zrobić nawet niszowego ATF-a, na 7-8 osób, a nie 20, np. chętnie posłuchałbym albumów, których do tej pory nie słuchałem] 

2. Nawalić randomowych kategorii w stylu ,,najlepsza piosenka z 70s'', ,,najlepsza okładka albumu'', ,,najlepsza piosenka Beatlesów'', ,,najgorsza piosenka XXI wieku" i inne takie bzdety.

[to dużo mniej jakościowa, ale lepszy rydz niż nic opcja]

Generalnie muzyczny ATF musi się moim zdaniem odbyć. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Ja jestem w szoku ogólnie jak zniknęły z rozmów takie kultowe zespoły jak np Sex Pistols

bo Sex Pistols to realnie trochę obciach (nie dość że twór McLarena to jeszcze jakość piosenek mocno średniawa)

z punka to myślałem o czymś The Clash (jakość + mainstream value) albo Cockney Rejects (personal pref)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregorius napisał(a):

Ja jestem w szoku ogólnie jak zniknęły z rozmów takie kultowe zespoły jak np Sex Pistols

Sex Pistols - again - to nie jest to pokolenie. Ciekawszy będzie poznawczo fakt jeśli nie pójdą bandy odwołujące się do kultury punkowej już trafiające w timeline wiekowo z uczestnikami 'zabawy'. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

nie wiem czy obciach. Nie mnie oceniać . Na pewno jeden z symboli punk'a lat 90.  

eeeee 

jak oni tylko w 70's działali? xD

i tak - obciach, jak swój wizerunek budujesz na buncie itp a w rzeczywistości jesteś biznesowym tworem to jest to co najmniej lekki obciach 🙃

 

z lat 90'tych to prędzej te gówno punkowe kapele z US, które zakładam że @BMF miał na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

jak oni tylko w 70's działali? xD

Wiem kiedy nagrywali i kiedy grali. Ale dosyć dobrze kojarzę jak własnie w latach 90 zrobił sie na nich boom w Polsce. Nie znam się i nie wiem jak to wyglądało poza granicami Polski ,ale myslę że dla osob nie bedących fanami punka czy muzyki może to być jedyny zespół jaki znają i kojarza z punkiem. Ale to tylko moje przypuszcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał(a):

z lat 90'tych to prędzej te gówno punkowe kapele z US, które zakładam że @BMF miał na myśli

Nie wiem co masz na myśli przez gówno-punkowe kapele z US, ja miałem na myśli rockowy mainstream z przełomu 80s/90s, który 'kulturowo' do punka się pierwotnie odwoływał (ale per se punkiem nie był). ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał(a):

Nie wiem co masz na myśli przez gówno-punkowe kapele z US, ja miałem na myśli rockowy mainstream z przełomu 80s/90s, który 'kulturowo' do punka się pierwotnie odwoływał (ale per se punkiem nie był). ;] 

to picknij, ocenimy!

6 minut temu, RappaR napisał(a):

Ja nie jestem pewien, czy taki jest gust forumqa, czy taka jest percepcja najlepszych picków.

 

po co któryś raz katujesz innych polskim rapem, skoro jako fan klasycznego rocka w preferencyjnym ATFie wybrałeś piosnkę Queen?

🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

po co któryś raz katujesz innych polskim rapem, skoro jako fan klasycznego rocka w preferencyjnym ATFie wybrałeś piosnkę Queen?

 

Wątek z rapem na tym forum ma 176 stron.

Ile stron ma klasyczny rok?

Oceń na podstawie wyborów forumowiczów w ATF 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał(a):

eeeee 

jak oni tylko w 70's działali? xD

i tak - obciach, jak swój wizerunek budujesz na buncie itp a w rzeczywistości jesteś biznesowym tworem to jest to co najmniej lekki obciach 🙃

 

z lat 90'tych to prędzej te gówno punkowe kapele z US, które zakładam że @BMF miał na myśli

Dlatego często rozpierdala mnie polski hip-hop o życiu na ulicy, reprezentowaniu biedy i byciu w opór gangsterem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Dlatego często rozpierdala mnie polski hip-hop o życiu na ulicy, reprezentowaniu biedy i byciu w opór gangsterem. 

no hip-hop to największa pozera ofc, ale to nawet ludzie w tym siedzący (mający więcej niż te 15-16 lat słuchacze Kizo czy Malika Montany) wiedzą ;)

chyba

 

z PL hip hopu to tylko Kaliber i OSTR jbc :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Dlatego często rozpierdala mnie polski hip-hop o życiu na ulicy, reprezentowaniu biedy i byciu w opór gangsterem. 

W sumie były analizy pochodzenia i taki Peja jako faktycznie biedny z ulicy to tam rodzynek.

Sokół i Bonus RPK z patrycjuszowskiej rodziny, Tede syn szefa kancelarii prezesa, Góral syn szychy w kulturze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.