Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Kily napisał(a):

Też uważam, że oryginał (który praktycznie każdy zna) to jakieś top 2 z dotychczas wybranych piosenek (oczywiście wciąż są lepsze niewybrane) i ten cover to nie wiadomo po co.

W sumie to wyżej wyjaśniłem - mam z tą nową wersją głębszy stosunek emocjonalny przez skojarzenie z pogrzebem Adamowicza i ogólnie tymi smutnymi wydarzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

w sensie że nie znałeś w tej wersji którą wrzuciłem?

W sensie, że najbardziej znana jest ta 'zremiksowana', a Ty wrzuciłeś tą pierwszą-oryginalną-akustyczną.

O, ta wersja 'studyjna' była hitem (ale wiadomo, bardzo podobne, więc się czepiam ;] ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał(a):

W sensie, że najbardziej znana jest ta 'zremiksowana', a Ty wrzuciłeś tą pierwszą-oryginalną-akustyczną.

nie napisałem że ta jest 'najbardziej znana', ale że 'większość ją zna' 🙃 

 

i tak -> obie są na tyle podobne, że nie ma to większego znaczenia

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kily napisał(a):

Też uważam, że oryginał (który praktycznie każdy zna) to jakieś top 2 z dotychczas wybranych piosenek (oczywiście wciąż są lepsze niewybrane) i ten cover to nie wiadomo po co.

kto w okolicy świąt nie da wysoko Fairytale... ten nie dostanie prezentu

info od Mikołaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kily napisał(a):

Też uważam, że oryginał (który praktycznie każdy zna) to jakieś top 2 z dotychczas wybranych piosenek (oczywiście wciąż są lepsze niewybrane) i ten cover to nie wiadomo po co.

No jeżeli wybieramy nie top znanych piosenek tylko zgodnie z własnymi gustami to nie wiem czy piosenka bedzie tak wysoko. a chyba takie było założenie że pickujemy/wybieramy przez pryzmat siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

No jeżeli wybieramy nie top znanych piosenek tylko zgodnie z własnymi gustami to nie wiem czy piosenka bedzie tak wysoko. a chyba takie było założenie że pickujemy/wybieramy przez pryzmat siebie. 

No to się okaże po głosowaniu co będzie wysoko. Ja mówię za siebie, że gdyby to nie był wybrany cover to byłby u mnie top 2. I jestem w szoku jak kiepsko w moim przekonaniu jest obsadzona póki co ta kategoria. Ale jest jeszcze kilku wybierających, którzy mogą uratować sytuację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał(a):

nie napisałem że ta jest 'najbardziej znana', ale że 'większość ją zna' 

Napisałeś, że "każdy zna w tej wersji". 🙃 

Aczkolwiek z tego co widzę, wyszła jako wersja akustyczna - stała się hitem w wersji elektronicznej - jest bardziej znana w wersji akustycznej, więc chyba nikt z nas nie miał w pełni racji. ;] 

2 minuty temu, Gregorius napisał(a):

No jeżeli wybieramy nie top znanych piosenek tylko zgodnie z własnymi gustami to nie wiem czy piosenka bedzie tak wysoko. a chyba takie było założenie że pickujemy/wybieramy przez pryzmat siebie. 

To chyba jak z tymi sportowymi akcjami w moim rozumieniu, tzn. ja to rozumiem jako 'zajebista piosenka, którą uważasz za najlepszą/ulubioną'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kily napisał(a):

I jestem w szoku jak kiepsko w moim przekonaniu jest obsadzona póki co ta kategoria.

w sensie dziwi Cię że ludzie mają różne gusta muzyczne?

to i teledysk to były dla mnie pewniaczki że będzie tutaj dużo wyborów które mi totalnie nie podejdą

Teraz, BMF napisał(a):

Napisałeś, że "każdy zna w tej wersji". 🙃 

oj tam oj tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kily napisał(a):

Potrójna Metallica sugeruje, że jest wręcz przeciwnie.

To chyba było oczywiste, że skończy się na nadreprezentacji rocka/metalu w grupie ~30/40-latków. ;]

Sam mam podobnie, aczkolwiek jest jedna zdecydowanie nierockowa piosenka będąca arcydziełem współczesnej muzyki rozrywkowej nieoczywistego autora, który mi wyskoczył na Spotifyu jako najczęściej słuchany w tym roku, aż jestem ciekaw jakby była odebrana. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gregorius napisał(a):

No jeżeli wybieramy nie top znanych piosenek tylko zgodnie z własnymi gustami to nie wiem czy piosenka bedzie tak wysoko. a chyba takie było założenie że pickujemy/wybieramy przez pryzmat siebie. 

No ja mam tu duży dylemat, bo jednak te klasyki nie bez powodu są klasykami i jest to jednak atf, więc wyskoczyć z jakimiś niszowymi wykonawcami to trochę meh i szczerze powiedziawszy dlatego zostawiłem to na końcu w nadziei, że więcej moich numerów odejdzie xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał(a):

Póki co jest raczej nadreprezentacja Metalliki i Queenu oraz brak reprezentacji innych kultowych zespołów. ;)

No myślę, że masz na myśli kultowe zespoły, które np. skończyły produkować muzykę przed tym gdy urodzili się konkretni wybierający. ;) 

A taka Metallica idealny timeline dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.