Skocz do zawartości

MVP, DPOTY, COTY - NBA Awards 2023/2024


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał(a):

Nie, więc no jest to coś bliższego graniu bez presji o browara na orliku niż NBA.

Jeśli nie ma stawki, że od tego zależy to czy będziesz miał do garnka coś włożyć etc, to nie mówimy o prawdziwej presji i spalaniu się wobec czego?

Ja bym tylko chciał przypomnieć, że Hakeem był człowiekiem, nie bogiem:

https://www.basketball-reference.com/playoffs/1991-nba-western-conference-first-round-rockets-vs-lakers.html

https://www.basketball-reference.com/playoffs/1990-nba-western-conference-first-round-rockets-vs-lakers.html

https://www.basketball-reference.com/playoffs/1989-nba-western-conference-first-round-rockets-vs-supersonics.html

Ale co ty probujesz udowodnic ? Ze Embid nie ma co dobgarnka wlozyc? ;)

Nikt nie robi z Hakeema Boga - sam napisalem o podobnej trajektori kariery osiagalnej dla Embida.

Tematem dyskusji jest skill Embid vs Hakeem.

Ni jak mi nie wychodzi ze patrzac na skila koszykarskiego Embid >> Hakeem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Ale co ty probujesz udowodnic ? Ze Embid nie ma co dobgarnka wlozyc? ;)

Nikt nie robi z Hakeema Boga - sam napisalem o podobnej trajektori kariery osiagalnej dla Embida.

Tematem dyskusji jest skill Embid vs Hakeem.

Ni jak mi nie wychodzi ze patrzac na skila koszykarskiego Embid >> Hakeem.

Że jednak nie ma co porównywać presji juniorów dla których sport nie będzie decydował o życiu z koszykarzem NBA, gdzie sport to wszystko

Embiid jest szybszy, silniejszy, większy, lepszy technicznie, lepszy kozioł, lepszą wizję, lepszą grę przodem, lepiej rzuca, ma większy zakres ruchów. 1:1 jest zdecydowanie lepszy i gdyby przenieść go w czasie 30 lat to by całkiem zdominował NBA grając na zdecydowanie słabszych obrońców.

 

Stawiać Hakeema nad Embiida to mniej więcej jak widziałem na Filmwebie, że Bruce Lee zabiłby w walce tych wszystkich śmiesznych Lesnarów i Jon Jonesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Że jednak nie ma co porównywać presji juniorów dla których sport nie będzie decydował o życiu z koszykarzem NBA, gdzie sport to wszystko

Embiid jest szybszy, silniejszy, większy, lepszy technicznie, lepszy kozioł, lepszą wizję, lepszą grę przodem, lepiej rzuca, ma większy zakres ruchów. 1:1 jest zdecydowanie lepszy i gdyby przenieść go w czasie 30 lat to by całkiem zdominował NBA grając na zdecydowanie słabszych obrońców.

 

Stawiać Hakeema nad Embiida to mniej więcej jak widziałem na Filmwebie, że Bruce Lee zabiłby w walce tych wszystkich śmiesznych Lesnarów i Jon Jonesów

Jednaknjest to przynajmniej 4 poziomy wyzej niż wuef + trenujesz reguralnie jakikolwiek sport 7-8 lat to mozesz miec o tym pojecie.

I znowu pomijasz aspekt defensywy obu zawodnikow.

Co do gry 1 na 1 mozna spokojnie dyskutowac.

Tak (E) jest lepszym scorerem tak jest lepszy po atakowanej stronie parkietu. Nie ma wiekszego skilla overall.

To jest moja opinia, wasza jest inna i sie z nia nie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Jednaknjest to przynajmniej 4 poziomy wyzej niż wuef + trenujesz reguralnie jakikolwiek sport 7-8 lat to mozesz miec o tym pojecie.

I znowu pomijasz aspekt defensywy obu zawodnikow.

Co do gry 1 na 1 mozna spokojnie dyskutowac.

Tak (E) jest lepszym scorerem tak jest lepszy po atakowanej stronie parkietu. Nie ma wiekszego skilla overall.

To jest moja opinia, wasza jest inna i sie z nia nie zgadzam

Hakeem bronił przeciw słabszym graczom, stąd może wydawać się lepszy.
To po prostu jedynie bronienie idoli z dzieciństwa, a nie faktyczna dyskusja, bo nikt nie neguje, że Hakeem był zajebisty, numer 1 center w 90' i jeden z najbardziej kompletnych graczy w historii.
Po prostu obecnie pula talentu jest ~5 razy większa z racji większej popularności kosza i otworzenia się NBA na świat, treningi się zaczyna w młodszym wieku i bardziej profesjonalnie, jest dużo większa presja na profesjonalizm.

Noż k**** - Hakeem został zatrzymany w PO przez DIVACA. DIVACA, który palił papierosy. Znasz jakiegoś gracz, który zatrzymał Embiida i jara? Ktokolwiek w NBA pali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

Hakeem bronił przeciw słabszym graczom, stąd może wydawać się lepszy.
To po prostu jedynie bronienie idoli z dzieciństwa, a nie faktyczna dyskusja, bo nikt nie neguje, że Hakeem był zajebisty, numer 1 center w 90' i jeden z najbardziej kompletnych graczy w historii.
Po prostu obecnie pula talentu jest ~5 razy większa z racji większej popularności kosza i otworzenia się NBA na świat, treningi się zaczyna w młodszym wieku i bardziej profesjonalnie, jest dużo większa presja na profesjonalizm.

Noż k**** - Hakeem został zatrzymany w PO przez DIVACA. DIVACA, który palił papierosy. Znasz jakiegoś gracz, który zatrzymał Embiida i jara? Ktokolwiek w NBA pali?

 

Bronienie idoli z dziecinstwa xD argument rodem z piaskownicy.

Informuje że moim idolem byl Larry Johnson (no1 pick 91) do dziś mam 2 koszulki z Hornets i z Knicks. Jak go NY podpisal to z podjarki nie moglem zasnąć xD - ulubiony zawpdnik do ulubionej druzyny.

Faktycznie Hakeem zaczal grać za późno stad ten jego sufit tez niżej niz moglby być.   

Again nikt nie neguje że pula talentu jest wieksza (Jon Konack xD) jednak imho ci najlepsi są, byli czy będą najlepsi bo talent popierają praca nie ważne w ktorym okresie.

Przypuszczam ze nie jeden i nie dwóch zawodników ktorzy ostatnio wygrali serie z 76ers jarają blanty xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, agresywnychomik napisał(a):

Bronienie idoli z dziecinstwa xD argument rodem z piaskownicy.

 

Bo do tego się sprowadza bronienie graczy z gorszych czasów.

4 godziny temu, agresywnychomik napisał(a):

Informuje że moim idolem byl Larry Johnson (no1 pick 91) do dziś mam 2 koszulki z Hornets i z Knicks. Jak go NY podpisal to z podjarki nie moglem zasnąć xD - ulubiony zawpdnik do ulubionej druzyny.

 

I nie przyjmujesz do wiadomości, że w latach 90 poziom NBA był niższy

 

4 godziny temu, agresywnychomik napisał(a):

Again nikt nie neguje że pula talentu jest wieksza (Jon Konack xD) jednak imho ci najlepsi są, byli czy będą najlepsi bo talent popierają praca nie ważne w ktorym okresie.

 

Jokic, Doncic, Giannis - możliwe że top3 graczy NBA, żaden z nich w latach 90-tych by nie trafił do NBA w młodym wieku.

 

 

Ja rozumiem bronienie starych czasów w sportach, które umierają jak boks, ale koszykówka notuje tak ogromny rozwój, że naprawdę trzeba uznać, że kiedyś byli gorsi zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RappaR

W sumie nawet nie powinienem odpowiadać ale niech będzie że nie doczytałeś.

Przeciez napisalem ze poziom ligi jest wyższy, więc nie wiem skąd wziąłeś linike że ja nie przyjmujebdo wiadomosci różnicy poziomów.

Uważam ze overall Hakeem ma wiekszego koszykarskiego skila od Embida co poparlem tym ze ten drugi jest mega słaby w obronie w dyskusji all time. 

A Ty mi piszesz o tym ze bronie zawodników z dziecinstwa - nieprawda.

Piszesz że bronie gorszych zawodników - nieprawda znowu bo overall Hakeem jest sklillowo lepszy od Embida jak weźmiesz pod uwagę obrone i mental a nie tylko atak i scoring.

Ostatni raz, czytaj i na podstawie tego co jest napisane wyciągaj wnioski.

Co do graczy spoza Ameryki to Stern otworzył się bna swiat sam powiedział cos w stylu ze "jest wieksze prawdopodobienstwonze kolejny Jordan urodzi sie poza Ameryka" 

 Eot

 

 

Edytowane przez agresywnychomik
Ja przynajmniej miałem dziecinstwo xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

@RappaR

W sumie nawet nie powinienem odpowiadać ale niech będzie że nie doczytałeś.

Przeciez napisalem ze poziom ligi jest wyższy, więc nie wiem skąd wziąłeś linike że ja nie przyjmujebdo wiadomosci różnicy poziomów.

Uważam ze overall Hakeem ma wiekszego koszykarskiego skila od Embida co poparlem tym ze ten drugi jest mega słaby w obronie w dyskusji all time. 

A Ty mi piszesz o tym ze bronie zawodników z dziecinstwa - nieprawda.

Piszesz że bronie gorszych zawodników - nieprawda znowu bo overall Hakeem jest sklillowo lepszy od Embida jak weźmiesz pod uwagę obrone i mental a nie tylko atak i scoring.

Ostatni raz, czytaj i na podstawie tego co jest napisane wyciągaj wnioski.

Co do graczy spoza Ameryki to Stern otworzył się bna swiat sam powiedział cos w stylu ze "jest wieksze prawdopodobienstwonze kolejny Jordan urodzi sie poza Ameryka" 

 Eot

 

 

Pisałem Ci, co pomijasz.

Oceniasz, że Hakeem był lepszym obrońcą na podstawie tego jak bronił sporo gorszych obwodowych(lata 90te to jedne z gorszych lat na obwodzie).

Embiid nie adjusted(adjusted to faktycznie ogromna przewaga Hakeema) jest lepszy w obronie od Hakeema. Jest szybszy na nogach, lepiej broni niskich, zapewnia równie elitarne rim protection.

 

I nie o to chodzi, że Hakeem jest c***owy, a Embiid jest zajebisty. Po prostu koszykówka pod względem talentu, treningu rozwoju i profesjonalizmu poszła ogromnie do przodu. Takie Dallas na luzie by wygrało w 93 misia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, ja tam pisałem o ataku (bo do tego odnosiła się głównie wymiana zdań między mną, a P_M). Agresywnychomik albo nie ogarnął - albo ogarnął i trzeba było dołożyć mental i D, żeby jednak Hakeem wyszedł na bardziej skilled.

Tzn. w D też nie był bardziej 'skilled', bo typ był wymiataczem w D z bieda-ofensywami, zajęłoby mu zrobienie adjusted na bycie wymiataczem z D z top-ofensywami trochę czasu, ale to 1) może być zbyt rewolucyjne spojrzenie, 2) jest bez znaczenia dla mojej pierwotnej opinii,

więc może zostawmy.

Anyway 

45 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

overall Hakeem jest sklillowo lepszy od Embida jak weźmiesz pod uwagę obrone i mental a nie tylko atak i scoring

uznaję za przyznanie, że biorąc pod uwagę atak, scoring (i playmaking) (o czym pierwotnie pisałem) - Embiid jest jednak bardziej skilled, thx. 

Za to tak, gdyby brać pod uwagę mental, dać Hakeemowi zrobić adjustment do współczesnych defensyw + wstawić go w wieku 18 lat do USA 2010, a nie 1980, to byłby (prawdopodobnie) lepszym graczem (chyba, że jego talent jeżeli chodzi o shooting/handles/lateral movement/foul baiting był mniejszy, ale nie sądzę). Ale nikt nie stawia tezy, że overall Hakeem nie był 'lepszym' graczem, więc tak jakby dzięki za info.

ps

No, z tym foul baitingiem to wiadomo, że Embiid jest w GOAT-category, tu mógł być rzeczywiście mniej utalentowany Akeem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BMF napisał(a):

Eee, ja tam pisałem o ataku (bo do tego odnosiła się głównie wymiana zdań między mną, a P_M). Agresywnychomik albo nie ogarnął - albo ogarnął i trzeba było dołożyć mental i D, żeby jednak Hakeem wyszedł na bardziej skilled.

Tzn. w D też nie był bardziej 'skilled', bo typ był wymiataczem w D z bieda-ofensywami, zajęłoby mu zrobienie adjusted na bycie wymiataczem z D z top-ofensywami trochę czasu, ale to 1) może być zbyt rewolucyjne spojrzenie, 2) jest bez znaczenia dla mojej pierwotnej opinii,

więc może zostawmy.

Anyway 

uznaję za przyznanie, że biorąc pod uwagę atak, scoring (i playmaking) (o czym pierwotnie pisałem) - Embiid jest jednak bardziej skilled, thx. 

Za to tak, gdyby brać pod uwagę mental, dać Hakeemowi zrobić adjustment do współczesnych defensyw + wstawić go w wieku 18 lat do USA 2010, a nie 1980, to byłby (prawdopodobnie) lepszym graczem (chyba, że jego talent jeżeli chodzi o shooting/handles/lateral movement/foul baiting był mniejszy, ale nie sądzę). Ale nikt nie stawia tezy, że overall Hakeem nie był 'lepszym' graczem, więc tak jakby dzięki za info.

ps

No, z tym foul baitingiem to wiadomo, że Embiid jest w GOAT-category, tu mógł być rzeczywiście mniej utalentowany Akeem.

No to nie ogarnąłem że miałeś na mysli tylko atak 😉 pax.

Teraz please wytlumacz overall Rapciowi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.