Skocz do zawartości

Pacific Division 23/24


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

2022-nhl-all-star-game-pacific-division-

Dobra Panowie!

Za kilka dni startuje najnowszy sezon NHL 2023/24 a więc przed nami wiele fascynujących meczy na które już teraz nie mogę się doczekać!

Jak co roku postanowiłem rozbić poszczególne wątki na dywizje tak by dużo przejrzyściej wypowiadać się o drużynach w nich występujących. :) 

Zapraszam do udziału w dyskusjach dotyczących Pacific Division czyli kolejno:

  • Anaheim Ducks
  • Calgary Flames
  • Edmonton Oilers
  • Los Angeles Kings
  • San Jose Sharks
  • Seattle Kraken
  • Vancouver Canucks
  • Vegas Golden Knights
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pytania tutaj, zero odpowiedzi. 

Czy Canucks w koncu odpala?

Czy Edmonton kiedys wzmocni obrone i brame>

Czy to bedzie pierwszy sezon Kings bez PO od lat i zaczynamy rebuild na calego?

Czy Ducks w koncu wejda do PO nie marnujac do reszty potencjalu Gibsona?

Czy ktos jest w stanie zatrzymac Vegas w drodze do finaly zachodu i ewentualnej obronie tytułu (jesli beda w takiej formie jak ostatnio)?

W PO widze tu trzy druzyny Vegas, Edmonton i Kraken, ale za te dwie ostatnie glowy bym nie dal. Edmonton potrafia grac serie kiepskich meczy, a Kraken to mlody team niewiadomo czy potrafia utrzymac forme z ubieglego sezonu na dluzej. 

Go Ducks! Go Kraken!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujek Wójcik napisał(a):

 Czy Canucks w koncu odpala?

Czy Edmonton kiedys wzmocni obrone i brame>

Czy to bedzie pierwszy sezon Kings bez PO od lat i zaczynamy rebuild na calego?

Czy Ducks w koncu wejda do PO nie marnujac do reszty potencjalu Gibsona?

Czy ktos jest w stanie zatrzymac Vegas w drodze do finaly zachodu i ewentualnej obronie tytułu (jesli beda w takiej formie jak ostatnio)?

Odpowiadam:

1. Nie.

2. Niestety ale pewnie nie, a na pewno nie w najbliższym czasie.

3. Kings odkąd w 2014 zdobyli Puchar Stanleya regularnie nie dostają się do PO. Przez te 9 kolejnych sezonów aż 5 razy się do Playoffs nie dostali więc nie do końca rozumiem co masz na myśli „od lat”. :D Odpowiadając jednak na pytanie - nie zrobią PO i uważam, że czas się przebudowywać.

4. Nie. Ducks utknęli w tragicznej sytuacji gdzie fajnie gdyby ktoś zaorał wszystko i zbudował od nowa, niestety aż tak się nie da. Kilkuletni proces conajmniej (w dobrych rękach).

5. Do finałów zachodu pewnie nikt ich nie zatrzyma. Dostaną się tam tak czy siak. Nie sądzę jednak by powtórzyli mistrzostwo NHL a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że nie zobaczymy ich w finale. :) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 16:53, Wujek Wójcik napisał(a):

Czy Edmonton kiedys wzmocni obrone i brame>

Biorąc pod uwagę to,że Holland jest tam GM to raczej nie.Możliwe,że odszczekam te słowa,ale dzień w którym odszedł z Red Wings był dla większości fanów świętem.To co zastał Yzerman to była istna stajnia Augiasza.Ostatnie lata Hollanda w Detroit to była droga przez mękę i oczekiwanie na jego odejście.

Jeżeli jest tutaj jakiś fan Vegas to bez urazy,ale oby nie doszli tak daleko w następnych PO.Wiem,są najlepszą drużyną NHL,ale nie potrafię się do nich przekonać.Oilers w finałach?Absolutnie tak.

Intersuje mnie szczególnie Calgary,bo tam się sporo dzieje i albo będzie rok odkupienia dla Huberdeau,albo zjazd po równi pochyłej na samo dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberdeau tam sie meczy imo bedzie zjazd i chec wyrwania sie z tej dziury. 

 

Raven dzieki za rzeczowa odpowiedz, szczegolnie z tymi Kings cos mi sie uroilo nie wiem dlaczego ale zgadzam sie czas na zmiany. W Ducks tez niestety nie wierze chociaz ich nowy coach napawa optymizmem. Canucks serio nie rusza? W ich przypadku w trenera akurat nie wierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraken dzisiejszej nocy zawiedli. Nie spodziewałem się aż takiej dominacji Golden Knights jednakże wygląda, że będzie to dywizja "Vegas oraz reszta bandy którzy będą się bili o pozostałe miejsca".

Golden Knights są świetni jednakże w dalszym ciągu podtrzymuje, że nie zrobią w tym roku mistrza. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Larry Legend napisał(a):

W niedzielę rewanż w Edmonton - gospodarze trochę bardziej zmotywowani podejdą do meczu? :)

W nocy z soboty na niedzielę. :D

A czy zmotywowani? Ciężko powiedzieć. Dużo do stracenia nie mają, bo godności wiele nie zostało… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 20:18, Raven2156 napisał(a):

A czy zmotywowani? Ciężko powiedzieć. Dużo do stracenia nie mają, bo godności wiele nie zostało…

Dopiero dwa mecze,początek sezonu,ale dostać dwa razy w torbę od Canucs to już wyższa szkoła wtapiania.Vancouver zagrali swoje,a skoro gospodarze nie potrafili wyrównać mając przewagę 5 na 3 to finał był taki,a nie inny.I to niby miała byc ta drużyna gotowa na zgarnięcie głównego trofeum.Coś czuję,że tgo będzie naprawdę wyjątkowo interesujący sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Anaheim już po 12 minutach meczu detronizowali Canes 3:0! :o Oglądałem rano mecz i przecierałem oczy ze zdziwieniem co tam się dzieje.

Canes kompletnie bez życia, obrona leży a Ducks strzelają jak chcą i wchodzą w tercję ofensywną bez większych przeszkód.

Naprawdę fascynujące. Jestem ciekawy jak długo Ducks będą w stanie jechać tak na 100% skupieniu i przygotowaniu.

P.S. Mega fajne stroje Ducks. Uwielbiam to logo na 30-lecie!

r1191494_2_1296x729_16-9.jpg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jedyną drużyną która nie przegrała żadnego meczu (przy 3 rozegranych spotkaniach) są Golden Knights. Co sądzicie? Jest szansa na bicie rekordu Bruins czy prędzej się zajadą? Mają o tyle komfortową sytuację, że Pacific Division jest chyba aktualnie najsłabszą z dywizji.

W tej dywizji znajduje się również drużyna wprost przeciwna która przy 3 rozegranych meczach żadnego nie wygrała (jako jedyna w lidze) a mianowicie Seattle Kraken. Mają aktualnie bialns 0-2-1 i chyba nie tego się po nich spodziewaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raven2156 napisał(a):

Jest szansa na bicie rekordu Bruins czy prędzej się zajadą?

To bicie rekordów kończy się najczęsciej szybkim wylotem z PO :) Skoro Cassidy jest tam trenerem to nie pozwoli na zajechanie druzyny,która miałaby gonić w sumie mało istotny rekord.Za wysoka półka trenerska na takie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raven2156 napisał(a):

Zawodnicy z Edmonton ewidentnie chcieli się zemścić po tragicznej wpadce

Tego dnia żadna ekipa nie miałaby z nimi większych szans - w końcu coś pokazali.Kto wie czy taki zimny prysznic z Canucs,na początek sezonu nie zaprocentuje na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.