Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

mr. robot watro jak najbardziej, głównie dla wrażeń estetycznych. polecam oglądanie seriami w krótkim czasie, bo inaczej ni ch** nie zorientujesz się o co chodzi :P ewentualnie doczytywanie jakichś recenzji po obejrzeniu odcinka, coby dowiedzieć się coś więcej o odniesieniach/teoriach (chyba że ma się taką wiedzę w małym paluszku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Robot jest bardzo dobry pod warunkiem, że widz spróbuje się wkręcić. Ciężki do okazyjnego oglądania, jednym okiem, w przerwach pomiędzy robotą a jedzeniem. No i chyba rzeczywiście najlepiej oglądać seriami albo przynajmniej bez dłuższych przerw.

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że ktoś tu wcześniej wspomniał o "Dark". Serial według mnie świetny, na te 10 odcinków 9 absolutnie wgniotło mnie w pryczę. Zakończenie przerysowane, przesadzone, ale wciąż bym całość zaliczył jako serial zdecydowanie godny polecenia. Słyszałem, że ma to być europejska odpowiedź na "Stranger Things". (Dark to produkcja z kraju Angeli Merkel). Swoją drogą, Stranger Things jestem również fanem i tak, czekam na następny sezon. Tak samo mam z Narcosem. Jak zobaczyłem trailer czwartego sezonu, no naprawdę jestem pełen nadziei. 

Ostatnio postanowiłem dać szansę czterem serialom:

Bates Motel- dla tych, którzy kojarzą film "Psychoza" powiem krótko- serial to prequel tej produkcji. Dla tych, co jednak nie kojarzą, serial opowiada o życiu chłopaka w wieku bodajże 17 lat, który walczy o normalne życie, nieświadomy choroby psychicznej. Obecnie jestem w drugim sezonie i zjadam te odcinki jak głupi, gdyby nie pewna kobieta, która koniecznie chce oglądać razem, to już bym go skończył.

Confession Tapes- serial dokumentalny opowiadający o ludziach, którzy zostali skazani za zbrodnie, których nie popełnili. Może inaczej- serial opowiada o nielegalnych technikach policyjnych mających na celu wymuszenie zeznań.

Wormwood- Serial paradokumentalny ukazujący prawdę o projekcie MK-ULTRA, czyli projekcie CIA z lat 50-tych polegającym na podawaniu nieświadomym ludziom LSD i obserwacji ich zachowań po tym narkotyku. 

Peaky Blinders- wciągnąłem 3 sezony jak Maradona koks w każdy wtorek parzystego miesiąca. Jak dla mnie serial naprawdę genialny, opowiadający o narodzinach nielegalnej bukmacherki w Birmingham. Każdemu polecam obejrzenie, warto. Proponuję jednak napisy, bo bez tego naprawdę ciężko zrozumieć ich akcent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagmatwane? W zasadzie jeden wątek non stop się toczył.

 

wątek, który się pojawił a w zeszłych sezonach nawet nie było o tym mowy. dlatego zgadzam się, że gomorra fajnie łapie na cały sezon jakiś główny temat ale one się całkowicie nie łączą. pojawiają się jakieś postacie które dużo znaczą a nie było ich w poprzednich odcinkach. gomorra działa na zasadzie, że lansujemy jakąś postać ,pokazujemy jak funkcjonuje a na koniec ją zabijamy dla efektu

trochę za dużo tego i w takim tempie to w Neapolu ludność spadłaby do poziomu Żyrardowa

dzięki temu oczywiście mamy bez przerwy akcje i dość ciekawy scenariusz ale to jest naciągane, ale widzę że jest taka tendencja w innych serialach jak gra o tron czy vikings , że wszystko się pierdoli w kotle aby był show ,ale logiki tam często nie ma

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon Z Archiwum X miał dzisiaj premierę. No szok, juz poprzedni był beznadziejny, ale ten będzie jeszcze gorszy. Tak bezcześcić tak kultową pozycję po prostu nie przystoi. 

A ja się kompletnie nie zgadzam. Już dla samego jednego odcinka o potworze tamten sezon zapamiętam na lata. A co do premiery 11 sezonu, to dla mnie odcinki "mitologiczne" nigdy się nie podobały natomiast ten ostatni był bardzo dobry z zagmatwaną intrygą i świetną końcówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spompowany Black Mirror, odpaliłem luźniaka z Netflixa - The Good Place. Jak na krótki metraż + komediową otoczkę robi więcej niż robotę. Nie przepadam za sitcomami, ale za ten odpowiada scenarzysta w The Office, czy właśnie też w BM.

 

Świetnie napisane, fajnie zagrane, co jakiś czas pojawia się dobry gag, a to wszystko podsycane wątkami filozoficznymi. Ogólnie bardzo polecam do szamki, czy obejrzenie czegoś na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenarzystka Wiedźmina:

"Na przykład myślę, że w fantastyce prezentowanej obecnie w telewizji brakuje silnych kobiecych bohaterów pierwszoplanowych "

 

Jeśli ktoś mnie pyta czy warto obejrzeć Wiedźmina od Netflixa - nie warto. 

No zajebista sprawa. Dzięki za rzetelną ocenę serialu, na podstawie własnych obserwacji :rugby: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.