Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

A "Altered Carbon" od Netflixa jak się Panom podoba? :smile:

Wczoraj skończyłem. Mocno na niego czekałem, bo to moje ulubione klimaty. Może dlatego też jestem lekko zawiedziony całością. Wizualnie jest świetnie, momentami nawet wybitnie jak na serial, ale poza tym trochę średnio. Scenariusz mnie nie porwał zupełnie. Aktorsko też gorzej niż się spodziewałem. Liczyłem na coś więcej od tego typa z The Killing, a on gra ciągle to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ogląda "The Alienist" ? Po 3 epizodach zgodnie z zapowiedziami , jest to najlepsza TV-drama ostatnich kilku lat. Świetna obsada: Daniel Bruhl,Dakota Fanning,Luke Evans,Brian Geraghty. Scenariusz oparty na bestsellerowej noweli Caleba Carra.,Doskonale sfilmowany (w Budapeszcie) klimat NYC z przełomu XIX/ XX wieku. Mocne sceny z ofiarami brutalnych zabójstw i niekonwencjonalne śledztwo.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to bezpośrednio po Dark i troche czułem poczucie straconego czasu. Młody spoko wykreowany ale ta łaska strasznie irytuajca

 

Teraz zaczynam dom z papieru. Zapowiada się mega dobrze

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem. Mocno na niego czekałem, bo to moje ulubione klimaty. Może dlatego też jestem lekko zawiedziony całością. Wizualnie jest świetnie, momentami nawet wybitnie jak na serial, ale poza tym trochę średnio. Scenariusz mnie nie porwał zupełnie. Aktorsko też gorzej niż się spodziewałem. Liczyłem na coś więcej od tego typa z The Killing, a on gra ciągle to samo.

 

No ja mam tak samo. Sama kreacja świata, tak jak mówisz, super, jak dla mnie nawet lepiej niż w Blade Runner 2049, ale fabuła jakaś taka zupełnie płytka, jednoliniowa.

 

Ale mimo paru minusów i tak sam serial na plus, chociaż niedosyt jest.

 

 

Oglądałem to bezpośrednio po Dark i troche czułem poczucie straconego czasu. Młody spoko wykreowany ale ta łaska strasznie irytuajca

 

Teraz zaczynam dom z papieru. Zapowiada się mega dobrze

 

A gdzie dom z papieru da się obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za czasy dziś nastały, że bardziej napala się widz na kolejny sezon Narcos, Gomorra czy House of Cards niż na wielką premierę filmową. Podziwiam ludzi, którzy chłoną calą serię np GoT w kilka dni. Plus dla Netflixa, który wypuszcza wszystkie odcinki na raz, a nie jeden co tydzien.

 

PS. Co do Gomorry to na czwarty sezon już nie czekam. Trzeci sezon słabiutki. Do pierwszego się nie umywa.

 

PS 2. Brittanie po pierwszym odcinku odpuściłem. Żona poleca Poldark. Lekko babski, czasem rzuce okiem na piękne widoki Kornwalii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Sposób na morderstwo

dobra gra aktorksa, szybka akcja z zawiłościami, tematyka ciekawa

jedyne co in minus to duża ilośc seksu homo i niektóre nieścisłości nie sa wytłumaczone tylko zakryte przez dalszą akcję ale to wszystko do przeżycia

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeltaCenter - Nie skreślaj gomorry, nigdy!

1 sezon miażdżył. Klimat Secondigliano.

3 sezon, ostatnia żałosna scena, brakowało jeszcze muzyki z Titanica. Poza Gennaro, z 1sezonu nie pozostał nikt. Scena w której dwaj goście rozwalają wielkiego bossa w jego własnym domu? Bajeczka dla naiwnych.

Praktycznie nudziłem się przez cały sezon.

4 sezon nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za czasy dziś nastały, że bardziej napala się widz na kolejny sezon Narcos, Gomorra czy House of Cards niż na wielką premierę filmową. Podziwiam ludzi, którzy chłoną calą serię np GoT w kilka dni. Plus dla Netflixa, który wypuszcza wszystkie odcinki na raz, a nie jeden co tydzien.

 

PS. Co do Gomorry to na czwarty sezon już nie czekam. Trzeci sezon słabiutki. Do pierwszego się nie umywa.

 

PS 2. Brittanie po pierwszym odcinku odpuściłem. Żona poleca Poldark. Lekko babski, czasem rzuce okiem na piękne widoki Kornwalii :)

GoT to trza obejrzeć minimum dwa razy a najlepiej trzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sezon miażdżył. Klimat Secondigliano.

3 sezon, ostatnia żałosna scena, brakowało jeszcze muzyki z Titanica. Poza Gennaro, z 1sezonu nie pozostał nikt. Scena w której dwaj goście rozwalają wielkiego bossa w jego własnym domu? Bajeczka dla naiwnych.

Praktycznie nudziłem się przez cały sezon.

4 sezon nie ma sensu.

dzięki za spoiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoT to dla serialowych nałogowców tylko. Klimatu książki już dawno nie oddaje.

Co do oceny 3 sezonu Gomorry to kwestia gustu. Mi zmiana klimatu ze slamsów na bogatsze dzielnice nie spodobała się. Fabuła i tak zaczęła się psuć od drugiego sezonu, a dokładnie od rozwiązania wątku z Conte. Hrabia początkowo na plus, potem zaczynało to przypominać gejowską telenowelę, gdzie dwóch rywalizuje o całusa od Ciro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy i część drugiego sezonu Gomorry jest zaczerpnięty z życia, opowiada o losach klanu Di Lauro, a konkretnie ich rywalizacji o wpływy z Raffaele Amato, potem to już fikcja. Pozbycie się Conte, to największy błąd, i jednocześnie największą niespodzianka, byłem przekonany że to wokół niego będzie się kręcił sezon drugi. Fakt że trzeci odstaje, i podzielam zarzuty kolegi wyżej. Niesamowicie irytująca postacią jest Valeriano, ktory chyba się zakochał w Enzo. Sam Enzo jest do ostrzału, on jest za głupi żeby się utrzymać. Pozbycie się Ciro i O Stragone to też błąd, niezwykle wyraziste postacie, zostawiono za to braci Capaccio, którzy do tej pory niczym szczególnym się nie wyróżnili, w sumie byłem pewien że nie przetrwają 3 sezonu. Z drugiej strony są to bratankowie tego drugiego starego dziada, który dotychczas jest w cieniu, a wygląda na to że stoi wyżej w hierarchi od bohaterów serialu. Mimo wszystko obstawiam, że Patrizia ich wszystkich wyrucha.

 

 

 

 

EDIT

Sorki za moderacje ale chłopie naprawdę nie wrzucaj całej fabuły bo pewnie połowa nie oglądała gomorry a większość lubi

To pisałem ja ELY3

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem The Office US wersje

 

 

I to jest najlepsze co w życiu oglądałem, z miejsca moj ulubiony serial, wszystko jest doskonałe, nic bym nie zmienił, każda postać jest potrzebna. I uważam, że dobrze zrobiono, że główna postać odeszła trochę wcześniej, co pozwoliło aby drugoplanowe postacie dostały więcej czasu chociaż fakt, nie było już cały czas tak zabawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.