Skocz do zawartości

ATF filmy - kategoria komedia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Po ciężkich w oglądaniu eposach i ciężkich w przeżywaniu dramatach czas na coś lżejszego.

Kategoria komedia, czyli do oglądania niezrównany Monthy Python i 8 wyborów osób, które nie wiedzą co to komedia i wzięły oskar baity

@P_M

Film: Groundhog Day

Reżyser: Harold Rammis

Produkcja: USA

@Kily

Film: Forrest Gump

Reżyser: Robert Zemeckis

Produkcja: USA

@RappaR

Film: Monty Python's Life of Brian

Reżyser: Terry Jones

Produkcja: Wielka Brytania

@BMF

Film: Dr. Strangelove

Reżyser: Stanley Kubrick

Produkcja: Wielka Brytania

@the_secret

Film: Snatch

Reżyser: Guy Ritchie

Produkcja: Wielka Brytania

@Qcin_69

Film: The Big Lebowski

Reżyser: Joel and Ethan Coen

Produkcja: USA

@julekstep

Film: The Blues Brothers

Reżyser John Landis

Produkcja: USA

@ernie9005

Film: Annie Hall

Reżyser: Woodie Allen

Produkcja: USA

@RonnieArtestics

Film: Bad Boys II

Reżyser: Michael Bay

Produkcja: USA

 

Z ciekawostek - w poprzednich filmach na 18 było 16 z USA. W tej kategorii mamy 3 z Wielkiej Brytanii

Druga - Michael Bay ma tyle filmów w ATF co Orson Wells i więcej od Johna Forda(najbardziej utytułowany amerykański reżyser)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai przypiął/eła ten temat
5 minut temu, RappaR napisał(a):

Dlatego dobrze, że wziąłem ich szczytowy poziom!

no właśnie o ile w Latającym Cyrku to że fenomenalne skecze przeplatają się z tymi 'meh' jakoś bardzo nie przeszkadza (bo można sobie skipować bez straty) o tyle w filmach to już jest problem :)

no ale masz przynajmniej najfajniejszą 'piosenkę' w historii kinematografii na pocieszenie :)  BĘDZIESZ SOBIE MÓGŁ NUCIĆ JAK JUŻ PRZEGRASZ xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny film Rappara bijący się o podium.  Uwielbiam ten film i na pewno u mnie top3. Ale kolejna mocna kategoria i nie mam pojęcia jak głosować. Każdy z filmów oglądałem na tyle niedawno że dobrze pamiętam. Zastanawiam się mimo wszystko czy czegoś nie oglądać raz jeszcze. TOP3: Forrest Gump , Monty Python's Life of Brian , Snatch (kolejność przypadkowa), poniżej The Big Lebowski , później cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

tak jak pisałem

sporo meh scenek :) 

 

ten 'żart' już bardziej w Allo Allo śmieszył tbh 

Lepiej napisz która scena tak Ciebie rozśmieszyła w niebieskich chłopakach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

🙃

ukłułem

Aż sprawdziłem może jeszcze dwa w moich głosowaniach będą w jakiejś kategorii w top3 . Bogowie i Podziemny Krąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregorius napisał(a):

Lepiej napisz która scena tak Ciebie rozśmieszyła w niebieskich chłopakach

nie było kategorii musical a to jeden z moich ukochanych filmów, więc musiałem go wziąć

filmowy hołd dla czasów kiedy czarni nie odkryli jeszcze rapu przez co robili fenomenalną muzę :) 

 

ale chociażby scena w restauracji jest duuuużo śmieszniejsza niż biggus dickus lol

btw - jakby była kategoria musical i nie było już Rocky Horror do wzięcia to Bluesów bym brał tam a w komedii Clerksów -> tak samo jak Żywot jest mocno nierówne (świetne fragmenty przeplatane sporo słabszymi), ale stosunek budżetu do jakości jest legendarny :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Aż sprawdziłem może jeszcze dwa w moich głosowaniach będą w jakiejś kategorii w top3 . Bogowie i Podziemny Krąg

Rocky w poza top3 🙃

Przy czym nie napisałeś, że u Ciebie w top3, ale bijących się o podium.

Mam Star Warsy, Terminatora, 7 Samurajów, Shreka, Szeregowca Ryana - każdy z tych filmów ma pewne top3 u jakichś głosujących i walczy o podium w rozgrywce.

Kariera pewnie będzie nisko, Wielki Sen też

W Westernie mam genialny film, ale stary to może być niedoceniony. Podobnie w Europejskim(Grand Illusion jest wśród kandydatów do GOAT europejskiego kina, ale też czarno biały film o stosunkach socjalnych w I połowie XX wieku we Francji może faktycznie nie być czarnym koniem na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

nie było kategorii musical a to jeden z moich ukochanych filmów, więc musiałem go wziąć

filmowy hołd dla czasów kiedy czarni nie odkryli jeszcze rapu przez co robili fenomenalną muzę :) 

Czyli ten sam problem co z Leonem. Filmy zasługujące na wyższe miejsce (zdecydowanie) niż dostana przez patrzenie przez pryzmat kategorii. Może sprawiedliwie zróbcie jedna dodatkową kategorie|: Najlepszy film spośród wszystkich wybranych w drafcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Czyli ten sam problem co z Leonem. Filmy zasługujące na wyższe miejsce (zdecydowanie) niż dostana przez patrzenie przez pryzmat kategorii. Może sprawiedliwie zróbcie jedna dodatkową kategorie|: Najlepszy film spośród wszystkich wybranych w drafcie. 

na korzyść Bluesów jest to że komedia jest duuuuużo gorzej obsadzona niż dramat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Przy czym nie napisałeś, że u Ciebie w top3, ale bijących się o podium.

tak. Poprawiłem. Chodziło mi o moje podium. Widać jak wszyscy różne gusta mamy. Z tych co wymieniłeś mam bardzo cenie jeszcze 7 Samurajów. Ale oczywiście coś może się w moich głosach zmienić jak popatrzę z jakimi filmami konkurujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Czyli ten sam problem co z Leonem. Filmy zasługujące na wyższe miejsce (zdecydowanie) niż dostana przez patrzenie przez pryzmat kategorii. Może sprawiedliwie zróbcie jedna dodatkową kategorie|: Najlepszy film spośród wszystkich wybranych w drafcie. 

Można zrobić po 3 picki na koniec, szczególnie, że to już nie wymaga oglądania.

Ale bądźmy szczerzy.
Ani Leon, ani Blues Brothers nie będzie na tej liście :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.