Skocz do zawartości

2024 Draft


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Reikai napisał(a):

Topic z 11 to przegiecie z Twojej strony.

No wiem, mocno zjechał, myślałem o nim do Spurs, ale postawiłem jednak na Castle'a. Może robiąc to drugi raz wziąłbym go do Toronto, nie jestem pewien. Ale wiesz, nie rzuca, nie broni, do tego miał poważna kontuzję. To nie tak, że to jest jakiś "no brainer" do Top5. Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Behemot napisał(a):

No wiem, mocno zjechał, myślałem o nim do Spurs, ale postawiłem jednak na Castle'a. Może robiąc to drugi raz wziąłbym go do Toronto, nie jestem pewien. Ale wiesz, nie rzuca, nie broni, do tego miał poważna kontuzję. To nie tak, że to jest jakiś "no brainer" do Top5. Dzięki za opinię.

Z tym nie rzuca, to nie wiem. Bardzo dobry FT% sugeruje, ze moze byc inaczej.

Najwiekszy minus Topicia, to kontuzja I to, ze nie gral.

16 minut temu, joe dumars napisał(a):

slumpy nie maja wiekszego przelozenia na drafty. w odniesieniu do czolowki draftu zawsze bierzesz gosci z najwiekszym potencjalem. 'fitowanie' i ladne pokazanie sie w play offach ncaa jest dla pozostalych...

Niby tak, ale jak slump trwa pol sezonu, a ten super shooting trwal miesiac, to juz moze zmieniac perspektywe, czy warto stawiac go Risaschera na 1. Chociaz co zrobia Pistons w przypadku 1, to nie mam zielonego pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Reikai napisał(a):

Z tym nie rzuca, to nie wiem. Bardzo dobry FT% sugeruje, ze moze byc inaczej.

Najwiekszy minus Topicia, to kontuzja I to, ze nie gral.

Niby tak, ale jak slump trwa pol sezonu, a ten super shooting trwal miesiac, to juz moze zmieniac perspektywe, czy warto stawiac go Risaschera na 1. Chociaz co zrobia Pistons w przypadku 1, to nie mam zielonego pojecia.

organizacje nba na ogol mocno wierza w swoja prace 'u podstaw'. jesli nie masz powaznych urazow/kontuzji na liczniku, zarazem, masz fizyczne 'przewagi' nad rowiesnikami i 'poukladane pod czaszka', to bedziesz topowym wyborem. jesli mialbym to uszeregowac pod katem priorytetow, to bylyby to: skala talentu -> odpowiedni mindset -> stan zdrowia (przy zalozeniu, ze nie mowimy tutaj o sytuacji typu 'b. duze ryzyko')...

...ciekawe, jak na dluzsza mete bedzie z camem whitmorem. poki co, ryzyko sie oplacilo...

Edytowane przez joe dumars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Topić nie rzuca dobrze 

To było dobre. 

 

Grubo

A jaka masz probke rzutu Topicia jako 18 latek?

FT% jest zachecajacy. Zazwyczaj to sie przklada na rzut z dystansu.

Nie martwilbym sie o jego rzut. Rowiesnikow dominowal pod kazdym wzgledem. Majac ok mechanike, dobre procenty z FT patrzylbym z optymizmem. Natomiast czucia gry jakie on ma, nie nauczysz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam to…

 

Yeah, too bad those highlights don't show the 27.3% 3PT shooting. And watching G league defenses is always brutal. 

Also:

- Sidy in the G League (20 y.o today): 14.1pt/5rbd/3.3 ass in 29min, 44.3% shooting (24.3% 3pt)

- Buzelis in the G league (20 y.o in 3 months) 14.1pt/6.6rbd/1.9ass in 32min, 44.5% shooting (27.3% 3PT) 

Sidy was selected #44 last year...

W tym drafcie nie ma graczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał(a):

A dodam to…

 

Yeah, too bad those highlights don't show the 27.3% 3PT shooting. And watching G league defenses is always brutal. 

Also:

- Sidy in the G League (20 y.o today): 14.1pt/5rbd/3.3 ass in 29min, 44.3% shooting (24.3% 3pt)

- Buzelis in the G league (20 y.o in 3 months) 14.1pt/6.6rbd/1.9ass in 32min, 44.5% shooting (27.3% 3PT) 

Sidy was selected #44 last year...

W tym drafcie nie ma graczy 

Porownywanie Cissoko czy Buzelisa do Topicia jako prospectow jest malo powazne.

6 minut temu, ignazz napisał(a):

W tym drafcie nie ma graczy 

pi****lenie

Ludzie sie nakrecaja, powtarzaja jedni po drugich co uslyszeli, mimo ze zadnego prospecta nie widzieli na zywo i powtarzaja jak przekupy slaby draft, slaby draft, zamiast szukac fajnych grajkow i pozytywow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przesledzic opinie o grajkach z poprzednich draftow, zeby daleko nie szukac chocby z naszego forum. Nie z 2000 roku czy innej prehistorii, tylko z ostatnich kilku lat.

Pierwsze kilka postow i powazni uzytkownicy pisza "Bagley to material na drugiego KG, Doncic to nie jest material na superstar, Doncic w playoffach w ACB robił 7ppg na 38%fg i grał słabo w końcowej fazie Euroligi (6 pkt w czasie Final Four w dwóch meczach), to nie jest material na dobrego scorera bo nie ma pierwszego kroku- to w odniesieniu do tego, ze ktos gral slaby March madness np.

Bamba mial byc superstarem

Ayton to w ataku David Robinson 2.0 xD

 

Scouting jest dobrze rozwiniety, a nasz scouting polega na tym, ze czytamy ekspertow ktorzy powtarzaja po innych ekspertach, ktorzy ogladaja highlighty. Ewentualnie, obejrzymy jakis mecz przy March madness.

Fajne kwiatki mozna znalezc I nie dlatego, zeby komus cos wypominac, ale zeby pokazac ze oceny typu "w tym drafcie nie ma zawodnikow" to bullshit. Draft 2014 mial byc historycznie gleboki, lmao.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

 

A jednak

Jako, ze nie ma agenta to moze dalej wrocic do collegu, jesli nie zostanie przez nikogo podpisany.

Nie znałem tej zasady. Przybliżysz? Podasz jakieś przykłady?

Dałbym sobie rękę uciąć, że by móc zostać wybranym trzeba mieć agenta a to zamyka drogę do powrotu do collegu i drugi raz nie możesz próbować być wybrany.

Albo bierzesz udział albo nie a jak weźmiesz to już nie ma powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał(a):

Nie znałem tej zasady. Przybliżysz? Podasz jakieś przykłady?

Dałbym sobie rękę uciąć, że by móc zostać wybranym trzeba mieć agenta a to zamyka drogę do powrotu do collegu i drugi raz nie możesz próbować być wybrany.

Albo bierzesz udział albo nie a jak weźmiesz to już nie ma powrotu.

Nie wiem wlasnie o co chodzi, tez pierwsze o tym slysze. Tak pisza w artykule.

Moze to cos nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Nie wiem wlasnie o co chodzi, tez pierwsze o tym slysze. Tak pisza w artykule.

Moze to cos nowego?

W jakim artykule?

College underclassmen – and seniors who are eligible to play for more one season – who want to retain their NCAA eligibility will have to withdraw their names from the draft pool by May 29

https://www.hoopsrumors.com/2024/03/2024-nba-draft-dates-deadlines-to-watch.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał(a):

W jakim artykule?

College underclassmen – and seniors who are eligible to play for more one season – who want to retain their NCAA eligibility will have to withdraw their names from the draft pool by May 29

https://www.hoopsrumors.com/2024/03/2024-nba-draft-dates-deadlines-to-watch.html

Nie moge tego teraz znalezc, ale z tego co rozumiem to:

June 16: NBA Draft Early Entry Entrant Withdrawal Deadline (5 p.m. ET)

 

Czyli ma czas do tego czasu na treningi, spotkania z klubami, a nastepnie podjac decyzje, czy wraca na uczelnie? Tak przynajmniej jest w tych tweetach oglaszajacych to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Reikai napisał(a):

June 16: NBA Draft Early Entry Entrant Withdrawal Deadline (5 p.m. ET)

Są dwa terminy na wycofanie się z draftu.

29.05 by móc grać dalej w collegu

16.06 dla reszty

Czyli na przykładzie Bronnego do 29.05 musi podjąć decyzję czy wraca na college. Jeśli wraca to nie będzie mógł zostać wybrany w drafcie ani brać udziału w dalszych campach z tym związanym i albo zostanie w USC albo przeniesie się do innego collegu albo pójdzie grać gdzieś poza collegami, Australia, Europa chyba nawet g-league.

Może też czekać aż do 16.06, ale wtedy jak się wycofa to opcje uniwerków mu już odpadają.

Tak czy siak obie te daty są przed draftem, więc stąd moje zdziwienie, że po drafcie, jak nie zostanie wybrany to może wrócić na uniwerek.

By było jeszcze ciekawiej, oprócz dat na wycofanie się, są też daty na wejście w temat draftowy


— April 27: NBA Draft Early Entry Deadline
— May 12: NBA Draft Lottery
— May 12-19: NBA Draft Combine
— May 29: NCAA Early Entry Withdrawal Deadline
— June 16: NBA Early Entry Withdrawal Deadline
June 26-27: 2024 NBA Draft

Do 27.04 ci gracze, którzy jeszcze nie skorzystali z wszystkich lat na uniwerku lub tam nie grają i mają bodajże poniżej 22 lat muszą zadeklarować czy biorą udział w cyrku draftowym i będą mogli być wybrani. Do  29.05 mogą się z tej puli wycofać wracając na uniwerek, ewentualnie do 16.06 dla graczy spoza.

Nie dotyczy to graczy, którzy skończyli uniwerek lub skończyli bodajże 23 lata - trafiają do puli z automatu, bo nie mogą być wybierani w następnym drafcie.

Wielu graczy kilkukrotnie wstępnie bierze udział w cyrku a później się wycofują gdy widzą, że nie mają szans być wybranymi lub widzą swoje większe szanse w następnym drafcie lub gdy ma być słabszy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Randolph_Morris

Tego gracza pamiętam, że zgłosił się do draftu, pozostał w nim, nie zatrudnił agenta i po tym jak nie został wybrany, to wrócił na uniwerek. Nie wiem czy się coś w tych zasadach zmieniło przez ostatnie 20 lat, ale ta zasada ma sens. Zatrudniasz agenta, to przechodzisz na zawodostwo i nie ma powrotu do basketu amatorskiego. A sam draft? Przecież nawet Bird został na uniwerku po wyborze.

Swoją drogą śmieszne, że ten kolo od Klutch się wypowiada na temat tego co zrobi/powinien zrobić Bronny, ale nieeee. No przecież on nie ma agenta...

Zmieniła się za to chyba inna reguła. Dawniej jak transferowało się na inny uniwerek, to był rok karencji. Teraz wygląda, że można to zrobić i grać w kolejnym sezonie.

Tak czy siak - o co tyle krzyku? Tyle talentu jest teraz w NBA i naokoło, że to co pokazał na razie Bronny jest niewystarczające. Jaką rolę on miałby mieć w NBA? 3&D 6-3 wing w half-court? Tylko jeszcze brakuje tego 3. No i problemy z sercem. Może będą go próbowali "sprzedać" jako drugiego Suggsa, ale chyba każdy się zgodzi, że to nie ta skala talentu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.