Skocz do zawartości

ATF PLK - DRAFT


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Walter Hodge 12/13

MVP PLK w tym sezonie. Mistrz Polski. 17.8 PPG, 4.5 AST. Jeszcze lepiej wygladalo to w Eurocupie, gdzie byl najlepszym strzelcem calych rozgrywek, w powaznym pucharze a nie jakims dziadowskim pucharze pasztetowej, graly tam powazne druzyny z Rosji, Hiszpanii itd. W Eurocupie mial 21 ppg, 5.4 ast, wedlug ratingow na wikipedii byl drugim najlepszym graczem calych pucharow. Poprowadzil ich do wyjscia z grupy do TOP 16 calego pucharu. W TOP 16 wyladowali w grupie Lokomovitem Luban ( zwyciezca rozgrywek), Spartakiem Saint Petersburg i Cajesol Sevilla - byli o wlos do wejscia do TOP8, mieli taki sam bilans co druga druzyna, ale przegrali tie breakerem. Jeden z lepszych runow zawodnika PLK w europejskich pucharach, biorac pod uwage poziom gry, to ze byl czolowym grajkiem powaznego pucharu i byli o wlos o wejscia do TOP8. Lider, na pewno czolowka graczy PLK ktora grala w Polsce. Oprocz tego bardzo dobry kreator.
 


David Logan 09/10

Tego Pana przestawiac chyba nie trzeba. MVP finalow PLK w finale, gdy gral prime Woods, trzecia piatka poteznej wtedy euroligii. W PLK 17.4 PPG, 4.6 AST. do tego az 2.1 STL. W Eurolidze gdy razem z Woodsem zrobili historyczny wynik, 15.3 PPG, 3.4 AST, 1.4 STL. Mysle, ze bezapelacyjnie mam najlepszy 1-2 punch na obwodzie w lidze, nie da sie zatrzymac praktycznie jednego z dwojki Hodge - Logan, a co dopiero dwojke. Fun fact - David Logan ma 40 lat, do tej pory gra we wloskiej ekstraklasie i napierdala 18 PPG trafiajac ponad 3 trojki na 41% :] Wybitny talent. Razem z Hodgem obaj mieli wybitny pierwszy krok, gra na kontakcie pod koszem, a do tego swietni strzelcy. Wiadomo, ze PLK stoi obwodowymi ciemnoskorymi od lat, ja mam argubly dwojke najlepszych w historii.
 


Chase Simon 18/19

Kolejny mistrz PLK w moim sezonie z wybitnym impactem. Typowy 3&D, w moim sezonie 14.1 PPG i 39% za trzy, w finalach 16.7 PPG tylko za Almeida, 2.9 trojki na mecz na 46.5%. W G6, gdy Anwil byl liczony, doprowadzil w pojedynke do G7 rzucajac 31 punktow i 7 trojek.Oprocz tego swietny obronca. Idealne uzupelnienie moich obwodowych. Filmik z highlightami rok pozniej, ale profil gracza ten sam.
 


Michael Ansley 04/05

Czolowka graczy spoza Anwilowych, ktorych zawsze cenilem. Serce, charakter, jajca, obronca reszty druzyny - nikt nie podbijal na solowke. Do tego wyprzedzil troche czasy, bo swietne stretch 4/small ball 5. Swietny scorer, w prime bardzo dobrze zbieral, full package w ataku. W moim sezonie pomimo 38 lat gral 36 minut na mecz (!!!), 23 PPG, 8 REB, 51% z pola i 39% za trzy, 81% osobiste. Daleko tu do nabijania statow w slabym zespole, chlop ciagnal ta Wisle co mecz ile mogl, pomimo wieku. Zrobil z gownoskladem 6 seed, odpadajac z brazowym medalista. W PO zrobil 23/9 tak samo. Znalezc jakies highlighty z tych czasow jest dosc ciezko, dlatego lapcie jak 9 lat mlodszy Ansley wpierdala Barcelonie prawie 40 pkt :] 
 

 
Donatas Motiejunas 11/12

Kolejny mistrz PLK w moim skladzie, 16/6 w RS, w PO 14.6/6. Bardzo szybki, swietne post moves, obrona, passing, do tego kolejny rozciagajacy parkiet dla moich szybkich obwodowych. W Eurolidze 12.5/8. W VTB lider calego sezonu w zbiorkach, lacznie z rekordem 18. Objezdzal Valenciunasa, wtedy rookiego NBA. Kolejny grajacy bardzo szybko, kontry Hodge Logan to juz jest zabojstwo, a dokladam do tego swietnie biegajacego Moiejunasa i Simona Ansleya 40% shooterow. 


Filip Dylewicz 13/14

Kolejny mistrz w moim skladzie, kolejny MVP finalow w moim skladzie. Najlepszy zawodnik na boisku, gdy grali tam Dragicevic, Eyenga, prime Zamojski itd. 16 PPG, 8 REB, 2.5 3PM na 43%. A to tylko zmiennik Ansleya, gra z nim tez gdy Ansley przechodzi na small ball 5.
 



Igor Griszczuk 95/96

Moj Wloclawski akcent :] 26.7 PPG, 6.8 AST jako sixthman? Give me a break, nie wiem jakim cudem zostal do mojego wyboru i moge go miec z lawki jako secondary playmaker gdy ktorys z dwojki Hodge/Logan siedzi, ale tak troche masakra. Stare dzieje, wiec highlightow tyle co kot naplakal, ale licze ze oldschoolowa czesc glosujacych doceni. Kolejny swietny shooter w moim skladzie - 38% za trzy.
 


Lukasz Koszarek 11/12

Prime Koszar, nie moglo go zabraknac w tej druzynie i w tym drafcie. Wieloletnia ostoja reprezentacji, komentatorzy zza granicy komentujacy nasze mecze mowili nawet ''legendary Polish PG :]'' MVP calego sezonu PLK, doszedl do finalow gdzie ulegl poteznemu Asseco, zdobyl za to Puchar Polski. Pierwszy sezon swiezo po odejsciu z Anwilu, ktory byl jego breakout okresem po odpadnieciu z Anwilu Hendersona. Wtedy po raz pierwszy zostal tak na prawde liderem druzyny, rok pozniej potwierdzil to swoim najlepszym sezonem w karierze. 15.5 PPG, 5.4 AST, 49% za trzy. W PO 15/5.8, 50% za trzy.
 



Trener Zan Tabak: 3 porazki w RS, awans do finalow gdzie odpadlo mu kilku grajkow i przegral w bance z Miliciciem. W PLK bylo wielu swietnych trenerow, wiec nie bede klasyfikowal, ale na pewno czolowka. Swietny psycholog.

Podsumowujac:
-Najlepsze 1-2 punch w calej zabawie (Hodge Logan) - GTG, lamia pierwsza linie, swietni strzelcy
-Swietny fit Simona, ktory zajmuje sie brudna robota i naparza trojki
- Mega szybko biegajacy sklad, kontry Hodge-Logan-Motiejunas z Simonem lub Dylewiczem biegnacymi w drugim tempie walacymi za 3 sa nie do zatrzymania
- 3 wybitnych playmakerow (Hodge, Koszarek, Griszczuk)
- Kazdy z moich zawodnikow rzuca po 40% za trzy na duzych probkach i wiecej
-Oprocz Griszczuka i Ansleya, moi goscie to mistrzowie w danych sezonach, z swietnymi wynikami w europejskich pucharach, do tego czesto MVP PLK lub MVP finalow. Jedyny, ktory w wybranym sezonie nie byl w finale lub go nie wygral, to Ansley.

Licze na uznanie, wiedzac jak duzo w PLK znaczy posiadanie samograjow, a ja mam ich kilku, do tego kazdy jest winnerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. @Koelner

09/10 Qyntel Woods 
Milan Gurovic 07/08
Ivan Almeida 18/19

Raimondas Miglinieks 98/99
Damian Kulig 2014/2015

Andrzej Mazurczak 22/23
Charles O Bannon 99/00
Aleksander Dziewa 21/22

Trener: Tomas Pacesas 09/10

Koncepcja budowania do składu:

Budowanie składu zacząłem od oczywistego wyboru czyli Woodsa. Nie było w historii PLK drugiego takiego koszykarza, który dominował w lidze i w dodatku był gwiazda na arenie międzynarodowej. Świetna opcja jako lider, który nie ballhoguje piłki, dzięki warunkom fizycznym jest świetny w obronie. Skład budowany był oczywiście pod dzisiejszą koszykówkę dlatego istotna była dla mnie wymienialność pozycji dlatego wybór padł na takich zawodników.

09/10 Qyntel Woods 

z17157315Q,Qyntel-Woods--MVP-finalu-z-20

Nie musze go przedstawiać. Ojciec wejścia do elite 8 Prokomu, pełny dominator ligi.

Milan Gurovic 07/08

08ProkomCup.jpg

Dopasowałem go do Woodsa ponieważ chciałem mieć graczy którzy mogą rotować na pozycjach 3/4. W dodatku Milan ma świetny range i jest zawodnikiem prozespołowym w serbskim stylu dlatego idealnie pasuje mi to zespołu gwiazd. Milan potrafił w gm7 pozamiatać mistrzostwo, ma na koncie wygranie z USA na MŚ grając w s5 i same mistrzostwo. 

Ivan Almeida 18/19

615fe102489ea_o_original.jpg

Almeida jest liderem w obronie ale w ataku potrafi usunąć się w cień aby w końcówkach ciągnąć zespół. Pełno hustle pkt po stratach, trójki w ważnych momentach, obrona od 1-4 na pozycjach. 

Raimondas Miglinieks 98/99

EdDxDehWoAIj8Fi?format=png&name=900x900

Do takiego składu potrzebny jest tylko drygent/generał który potrafi bronić ( to on zawsze bronił Griszczuka ) a w dodatku ma range ( pamiętne trójki z 7-8m w gm5 przeciwko Nobilesowi ) oraz rekordzista asyst. Mistrz p'n'l więc widzę te pop outy z Kuligiem, Dziewą oraz Guroviciem.

Damian Kulig 2014/2015

Kulig.JPG

Damian na wysokiego to top D oraz range. Idealny dla Miglinieksa oraz świetny do zawodników którzy grają ISO jak Woods czy Gurović. 

Andrzej Mazurczak 22/23

MazurczakMVP.jpg

Andy to typowa dla mnie kopia Raia jak ten zejdzie z boiska. Mniejszy kozak na p'n'r ale świenty w tranzycji gdzie może napędzać konterki.

Charles O Bannon 99/00

Zrzut-ekranu-2023-09-02-090738.png

Wybór nieco z sentymentu oraz przy obecnym warunkach może grać spokojnie na pozycjach 2/3/4. Jego all-around gdzie potrafił grać wszystko i na każdej pozycji spełnia idealne warunki na zmiennika.

Aleksander Dziewa 21/22

olek-1024x683.jpg

Kopia Damiana. Może grać na pozycjach 4/5, MVP ligi , trzeci zawodnik w rotacji podkoszowej 4tej rezprezentacji w Europie. 

Tomas Pacesas 09/10

2011.jpg

Wygrywał mistrzostwo co sezon mając największy gwiazdy PLK w dodatku zdobył elite 8 czyli największy sukces klubowy. 

 

 

Przyznam, że z powodu mniejszego dostępu do tych wszystkich zawansowanych statystyk można się pobawić i bardziej chyba tutaj gra wyobraźnie oraz uczucia i emocje. Brałem skład po Woodsa oraz oczywiście dopierałem graczy których pamiętałem po użytyczności w dzisiejszych realiach oraz overall. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zamierzałem się głownie skupić tylko na sezonie w PLK moich graczy ale idąc za trendem wybrałem zespół :

Rozegranie 

Michael Hawkins - brązowy medalista MS jako podstawowy rozgrywający w reprezentacji USA. Do tego mistrz hiszpanii z Barcelona rok przed Śląskiem , a jego bardzo dobra gra w Śląsku zaowocowała angażem jako podstawowego rozgrywającego do Realu Madryt. W jednym sezonie we PLK był najlepszym rozgrywającym ligi Polskiej (wybrany do najlepszej piątki obcokrajowców) grający jako prawdziwy rozgrywający. Na pozycji numer jeden jeden z najlepszych o ile nie najlepszy obrońca w sezonie w Polsce. Do tego rzucał za trzy lepiej od Hodge'a (35%)

Jako rezerwa 36 letni Eirc Elliot. Profesor w rozgrywaniu troszkę słabszy obrońca . Poza rozegraniem świetny strzelec zdobywający ponad 14 punktów i trafiający z ponad 45% skutecznością za trzy.

SG

Dainus Adomaitis - wybrany do najlepszej piątki obcokrajowców w sezonie 99/00. Jeden z najlepszych obrońców (w następnym sezonie wybrany najlepszym obrońcą) w PLK ,a co dodatkowo ważne w tym sezonie również aktywny w ataku. W wybranym sezonie zawodnik kompletny 15 punktów na mecz na skuteczności za 2 powyżej 60%,za 3 powyżej 45%, dobrze zbierający (4,5 zbiórki na mecz)  z super obroną.

Jako rezerwa Michał Chyliński zaliczany w wybranym sezonie 12/13 do pierwszego składu PLK. Bardzo wszechstronny zawodnik który był solidny w każdym aspekcie gry a w wybranym sezonie rzucał 42% za trzy (57% za 2) zdobywając 13.5 punktów na mecz.

SF

Gwiazda Polskiej koszykówki Michał Ignerski. Dynamiczny i wszechstronny gracz. Bardzo dobry zbierający i solidny w obronie. Do tego chyba jego najlepszy sezon rzutowo gdzie zdobywał  średnio koło 16 pkt rzucając za 2 ze skutecznością 57% i 42% za trzy. Wybieram go w tym sezonie mimo że rok później został wybrany najlepszym Polskim graczem ale zależało mi na % 

PF

Michael Wright MVP finałów. Zawodnik grający na pozycjach 4/5. Bardzo silny i dobrze wyszkolony gracz którego bliżej kosza nie da się zatrzymać w pojedynkę. Twardy obrońca i jeden z najlepszych zbierających w PLK (8.1 zbiórki średnio). Oczywiście pierwsza piątka obcokrajowców. Wybrałem jego wersje ze Slaska ponieważ była ona bardziej mobilna i lepiej powinien sprawdzić się w moim zespole mimo że po powrocie został MVP Polskiej Ligii.

Jako drugiego skrzydłowy wybrałem zawodnika który w Polskiej lidze zrobił furorę. Numer 9 draftu do NBA Ed O'Bannon. Świetny i wszechstronny gracz dominujący w Polskiej lidze bardziej niż Woods . Prawie 10 zbiorek i 17 punktów na mecz. za trzy rzucał tylko 31%  ale jest przydatny dokładnie w każdym aspekcie w swojej grze. Bardzo dobry Obrońca.

C

Vincent Jones zagrał w Polskiej lidze tylko 17 spotkań i poszedł do Francji. Świetny obrońca i jeden z najbardziej dynamicznych i skocznych graczy jakich widziałem w Europie. 2.5 bloku na mecz ,1.2 przechwytu i koło 8 zbiórek. Nie jest on zawodnikiem majacy bogaty repertuar w ataku ale jego olbrzymią siła była szybkość i dynamika pozwalająca mu kończyć dużo ataków z góry. Do tego miał skuteczność 100% za trzy (1/1 lol) 

Reasumując mimo posiadania gwiazd w moim zespole nie mam w nich egoistycznych graczy. Każdy z nich jest mimo statusu gwiazdy graczem zespołowym. Uważam że mam zespół najlepiej broniący, zbierający i rzucający za trzy.  Do tego nie widzę wad mojego zespołu które można wykorzystać. 

Przybliżona rotacja 

Hawkins/Elliot
Adomaitis/Chyliński
Ignerski/Adomaitis/O'Bannon
Wright/O'Bannon
Jones/Wright

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Panowie kurde bez dłuższego opisu, nie mam niestety zbytnio czasu aktualnie, wiec tylko składzik/rotacja i krótko

Greer / Szubarga 
Slanina / Greer
Kelati / Nordgaard
Jagodnik / Burrell/ Nordgaard
McNaull / Burrell

Wydaje mi się, że zbudowałem drużynę, która realnie może pokusić się o wygraną w naszej grze. 

Jest lider w osobie Greera, prawdopodobnie drugi po Woodsie grajek, który swoim poziomem tak zdominował ligę.

Jest druga opcja w osobie Jagodnika, który wówczas był topowym grajkiem ligi a Prokom zrobił finał pucharu saporty wówczas.

Są znakomici strzelcy bez piłki w osobach Slaniny, Kelatiego, Nordgaarda.

Jest klasik center McNaull, który wówczas był mvp ligi

Są świetni obrońcy w osobach Szubargi (dostał nagrodę obrońcy roku w tamtym sezonie) oraz Burrella (który notabene został HC w g-league). Tylko Greer de facto jest dziurą. 

Ogólnie high IQ team. Świetnie rzucający z dystansu (tylko McNaull nie rzuca, Burrell w tym sezonie miał ponad 40 %).
Do tego uniwersalny, który może grać i szybciej.i wolnej. Z wyższym składem jak i niższym, bardziej na czasie (z Burrellem na C). Także dostosowanie się do przeciwnika nie powinno być problemem.

Pzdr

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PG Travis Trice 21-22

SG Adam Waczynski 13/14

SF Mateusz Ponitka 15-16

PF Adam Wojcik 98-99
C Otis Hill 04/05

Sf/pf Alex Austin 2001/2002
pg/SG James Florence 18/19
C Shawn King 16/17

 

Trice - jeden z najlepszych performance sezonów jako pg w historii ligi, 18 pkt 7 as na ponad 45% za 3, mvp finałów nie wiem czy oprócz greer nie najlepszy pg jaki występował w Śląsku. Dobry obrońca 

 

Waczynski - z ostatniego sezonu w plk. 15 pkt na ponad 45% za 3. Wieloletni kapitan reprezentacji po tym sezonie wieloletnia kariera w Hiszpanii. Spokój, świetny rzut, bardzo dobry obrońca.

 

Ponitka - z ostatniego sezonu w plk. Niby tylko 10 pkt i 38% za 3, ale to człowiek od czarnej roboty. Bardzo dobry obrońca, secondary playmaker, szybki w kontrze. MVP 

 

Wojcik - najlepszy polski zawodnik w historii plk, a gdyby urodził się 20 lat później pewnie grałby w NBA. Nowoczesny silny skrzydłowy, wysoki, skoczny, dynamiczny, z ogromnym repertuarem w ataku. Wybrałem go z czasu gdy ciagle był w prime, ale już po doświadczeniach z Belgii gdzie nabrał ogłady i doświadczenia. Prawie 39% za 3 z pozycji Pf w czasach gdy mało kto z takich graczy w ogóle rzucał za 3. Człowiek legenda, kto nie widział za życia niech żałuje.

 

Otis hill - potwór ofensywny. Prawie 20 pkt na meczu na świetnej skuteczności. Dynamiczny ze sporym arsenałem ofensywnym. 

 

Alex Austin - mój 6th Man i offensive punch z ławki. Średnio prawie 30 pkt na mecz, a wielokrotnie przekraczał 40 pkt w tym 50 z Anwilem. Legenda plk

 

James Florence - moje combo potrafiące grać z jak i bez piłki. 17 pkt i 41% za 3. 

 

Shawn King - trafił do ligi w wieku 34 lat i z marszu został mvp. 1,5 bloku, 10 zbiórek,  defensive pressure i obrona obręczy. Do tego ponad 60% z gry. Idealny rezerwowy center

 

Gram szeroko dużo rozrzucam, na obwodzie 2 strzelców ponad 45% za 3, do tego na skrzydle 38 i 39%. Bardzo dobre minięcie ma Trice, Ponitka i Wojcik. Do tego pnr i pnp między niskimi i wysokimi. W s5 mam tak naprawdę 4 graczy potrafiących grać z piłka. W obronie nikt nie odstaje a Waca i Ponitka biorą na siebie najlepszych obwodowych.

 

Z ławki ofensywny fire power i spokój pod koszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.