Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2023/24


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, joe dumars napisał(a):

zbedna polemika. na pewno memphis jest dzis blizej do lottery team niz do contendera. i raczej nikt nie prognozowal, ze bedzie inaczej...

Prognozował jak najbardziej. Np ESPN jako top seed. Więc 0:6, nawet bez Moranta, jest zaskoczeniem. Dużym. 

https://twitter.com/TheDunkCentral/status/1710704151527625128?t=KueuO95MLKeXaNL_3Zu65A&s=19

Screenshot_20231104_205608_com.android.chrome.thumb.jpg.9baf859b508b1908317c8530061b90f0.jpg

Edytowane przez Stratosfear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stratosfear napisał(a):

Prognozował jak najbardziej. Np ESPN jako top seed. Więc 0:6, nawet bez Moranta, jest zaskoczeniem. Dużym. 

https://twitter.com/TheDunkCentral/status/1710704151527625128?t=KueuO95MLKeXaNL_3Zu65A&s=19

Screenshot_20231104_205608_com.android.chrome.thumb.jpg.9baf859b508b1908317c8530061b90f0.jpg

No tylko to była chyba projekcja ze zdrowym Adamsem a to jednak spora różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ozzy110 napisał(a):

No tylko to była chyba projekcja ze zdrowym Adamsem a to jednak spora różnica

Ale on był zawsze skrajnie oceniany. Jedni twierdzili ze bez niego sypie się D a drudzy ze to oldschool już nieprzydatny i wiecznie połamany. Tu nie ma oczywistości ze on był kalkulowany jako zdrowy super gość gdy od lat robił się wolniejszy i wolniejszy. Znam jego zalety ale one nie były wykorzystywane poprzez kłopoty ze zdrowie, lub stylem gry. Archaicznym. 

Wątpię ze analizy bezkrytycznie zawierały tylko jego zalety. 

I sporo było głosów ze kontrakt jaki ma a realny a nie tylko teoretyczny wpływ na parkiecie sprawia ze jest przepłacone. 

Co by nie pisać zero sześć to zaskoczenie dla wszystkich poza kolega wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy Grizz były brane pod uwagę, sęk w tym, że oni i tak w ostatnich latach pomimo różnych przeciwności potrafili kręcić te bilanse. Tym razem jednak mnogość tych problemów jak widać przechyliła szale a różne niedopatrzenia i błędy managementu z ostatnich 2 lat, o których wiedzą i piszą lepiej zorientowani sympatycy Grizz, dają o sobie znać. Mają w Memphis doświadczenie w takich sytuacjach to pewnie to w końcu wyprostują, Smart się lepiej wpasuje, kiedyś wróci też Ja i w drugiej części sezonu pewnie mocno odbiją gdy już tabela się ukształtuje. Tak kiepski start raczej wrzuci ich do walki o Playinn bo jednak jest tam za dużo talentu by ciągle zbierać oklep od każdego, dlatego wierzę, że wkrótce odbiją od dna i nie będzie tutaj jakiejś spektakularnej implozji.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wraca Ja jestem ciekawy czy będzie meecz na 35-40 punktów czy raczej 4/18 z gry, a może 20 + 11 asyst? 
Nie powiem ekscytuje się mocno bo Miśki lubię od czasów Conley-Allen-Gay-Z-Bo-Marc i oczywiście jeden z moich ulubionych mniej znaczących graczy OJ Mayo 🐻

Paradoksalnie za rok mogą być dość mocni jeżeli Morant wróci do formy. JJJ i Bane na pewno dzięki temu liderowaniu w tym sezonie się rozwinęli, mogą brać na siebie więcej, wrócą kontuzjowani (Adams). 
Wracając do tego sezonu ktoś wierzy w walkę o play in? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Winchester napisał(a):

Wraca Ja jestem ciekawy czy będzie meecz na 35-40 punktów czy raczej 4/18 z gry, a może 20 + 11 asyst? 

No to wrócił i trzeba powiedzieć ,że on nie wrócił. On wykopał drzwi z zawiasami.. O żesz 

34/6/8 i do tego zwycięski rzut równo z syreną.. A i tak było widać ,że jest ciut zardzewiały bo te trójki to takie se...

8 godzin temu, Winchester napisał(a):

racając do tego sezonu ktoś wierzy w walkę o play in?

Jeśli Ja będzie tak grał na poziomie ALL-nba to moim zdaniem jest to realne jak najbardziej. Jazz przeskoczą raz dwa a przed nimi Golden Houston czy nawet Lakers nie wyglądają jakoś mocno, Suns bez Beala też na razie wyglądają średniawo.. Dla mnie Memphis dziś pokazali ,że bycie w TOP10 Zachodu nie jest dla nich poza zasięgiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem sobie odpaliłem ten mecz to były emocje - wielki powrót, walka i wyrwana w ostatniej kwarcie wygrana. 

Ja dał im takiego kopa, a jak się cieszyli na końcu widać że odliczali na ten moment. 
Specjalnie też patrzyłem na reakcje Bane’a, a ten wskoczył mu podczas wywiadu widać, że chemia między nimi jest wysoka i walczą ramie w ramie 🐻

Zobaczymy ile pojadą na tym entuzjazmie i czy to chwilowy boost czy prawdziwa walka o PO, a raczej play in. Na pewno trzymam kciuki, po all Star  prawdopodobnie wróci Clark 💪🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.12.2023 o 11:04, Winchester napisał(a):

Zobaczymy ile pojadą na tym entuzjazmie i czy to chwilowy boost czy prawdziwa walka o PO, a raczej play in.

Szczerze powiedziawszy Memphis wygląda znowu nijako. Powrót Moranta był świetny ale ostatnio znowu sa koszmarni.. Pogorm u siebie z Kings. Quickley wyglądający lepiej niż Morant. Raptrors prowadzili z niczego plus 20 w meczu. Gdzie w pierwszej kwarcie Quickley miał zero pkt i Memphis wyglądało na kontolujących mecz a potem dwie kwarty kompletna zapaść. Nikt nic nie grał. Zero komunikacji w obronie.Morant niby otarł się o TD ale ta gra była znowu poza zespołem i te jego - 7 choć reszta starterów była na plus nie bierze się z niczego... 

Niby Morant zaczął dobrze a potem znowu kontrowersje bo robi sobie cieszynki układając dłonie w pistolet..

Nie wiem czy on jest do uratowania. Bo talent koszykarski jest kosmiczny ale jako zespołowy gracz .....hmmm. To nie pierwszy raz jak mam wątpliwości.. 

Grizzlies od powrotu są 5-4  ( z Morantem bo 5-3 bo nie pojechał na mecz do Denver). Bane JJJ Morant i Smart . Nie wiem jakim cudem ten zespół potrafi ostatnio wygrać tylko i to ledwo ze spurs i być rozjechanym przez Raptors czy Kings... 

To nie jest zespół na tak niski bilans... Ale podstawowe pytanie czy to jest jeszcze zespół czy już tylko zlepek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmar którego nikomu nie życzę ale…

przy kontuzji Adamsa i Clarke kolejne osłabienie może znacząco podnieść szanse na wysoki pick i taki Sarr by tam niezłe pasował. Sezonu szkoda ale on i tak już był nadszarpnięty zawieszeniem i kontuzjami poprzednimi. 

A tam urazy leczy Rosę i LaRavia dodatkowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niestety coś się skończyło. Jego styl gry tak bajeczny dla kibiców normalnie w głowach graczy już nie wraca. Tylko ze to jest głowa Moranta. Jest iskra nadziei ze będzie inaczej. 

Mem się spięło i otluklo Luka Kyrie 63 punktowe duo

Ławka zrobiła step out 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał(a):

Mem się spięło i otluklo Luka Kyrie 63 punktowe duo

Mem to już drugi mecz wygrało na wyjeździe z PO zespołami z Zachodu. Wiesz jednak mentalnie jest różnica jeśli Twój lider nie gra bo lubi zabawy z bronia a inaczej jak nie gra bo dopadła go niszcząca kontuzja. 

Memphis gra świetnie. No i trzeba powiedzieć ,że wypadł Morant ale wrócił im Smart więc ma kto tam kozłować i rozgrywać obecnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis zwolniło Biyombo. Teraz mają 13 mln w martwej kasie. Dali umowę 7,9 na 3 lata Wiliams . Dobry obrońca. Umowa tania ale Memphis ogólnie jest chyba na granicy podatku a za rok wchodzi umowa Bane i wygląda,że będa płacić minimum 20 mln podatku

Ciekawe czy będa szukać oszczędności latem bo to nie jest klub , który może sobie pozwolić na płacenie podatku i mieć takie wyniki jak w tym roku. Pewnie się pozbędą Luka Kennarda ale nadal będa na podatku

Cała ta historia z Morantem strasznie im rozbija koncept. Zainwestowali dużo, Bane dostał maxa.  Wzięli Smarta. Dali przedłużenia każdemu. Brali Kennarda z Clippers... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2024 o 11:19, ely3 napisał(a):

Mem to już drugi mecz wygrało na wyjeździe z PO zespołami z Zachodu. Wiesz jednak mentalnie jest różnica jeśli Twój lider nie gra bo lubi zabawy z bronia a inaczej jak nie gra bo dopadła go niszcząca kontuzja. 

Memphis gra świetnie. No i trzeba powiedzieć ,że wypadł Morant ale wrócił im Smart więc ma kto tam kozłować i rozgrywać obecnie.. 

Smart wypadł na 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

Masakra przecież dopiero co wrócił... Chyba ,że to już pójście w tank bo sezon i tak przegrany

W sensie, ze uszkodzil sobie palec dla dobra druzyny? ;-]

Ot pech, w pelnym skladzie mogli powalczyc o play-in, ale teraz to wlasciwie nie maja zadnego wyjscia i bedzie z tego pick w Top6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.