Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2023/24


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot_20230727_171938_com.android.chrome_edit_2079891495226380.thumb.jpg.71b4b08145a20efb49c363bb8b8f3ac6.jpg

@bogans2 pozwoliłem sobie zapożyczyć grafikę, gdyż nie mam uprawnień, by wydzielić z Twojego wpisu nowy temat, a imho jest to idealny, humorystyczny wstęp do tematu Miśków na nowy sezon ;)

Z kwestii informacyjnych to oprócz sprowadzenia na 2-letni niski kontrakt byłego mvp (btw, może ktoś jeszcze pamięta, że Derrick Rose grał dla Memphis Tigers w NCAA, więc nie jest to jego pierwsza przygoda w tym mieście), przede wszystkim zamieniono Dillona Brooksa i Tyusa Jonesa (którzy swoje zrobili dla tej organizacji za co wypada podziękować i życzyć powodzenia w dalszej karierze) na tego o to pana:

Screenshot_20230727_165428_com.android.chrome_edit_2078452711189621.thumb.jpg.e5367715263bd777cfe56ef3df351248.jpg

Warto też wspomnieć, że Desmond Bane dostał max extension od Grizzlies. 

Jeżeli chodzi o sytuacje problematyczne na starcie sezonu to wymieniłbym dwie:

1. Morant i jego 25-meczowe zawieszenie. 

2. Rotacja podkoszowa? Oczywiście jest tu Jaren, czyli gracz kalibru dpoty. Ale dalej. Adams miał swoje problemy w zeszłym sezonie i sporo stracił przez kontuzję. Zobaczymy jak będzie wyglądał w nowym sezonie. Clarke na razie się rehabilituje i nie wiadomo kiedy wróci. Są jeszcze Aldama i Tillman. Trochę mało jak na zespół z dużymi aspiracjami. Brakuje głębi i alternatyw, ale może jeszcze Kleiman coś wykombinuje. 

Na koniec jeszcze napiszę jedną rzecz, może nic odkrywczego, ale moim zdaniem warto wspomnieć. Mianowicie, duet Jaren + Smart (notabebe dwóch ostatnich dpoty) to będzie prawdopodobnie najlepszy defensywny zestaw (POA + rim protector) w lidze i mogą nieźle terroryzować swoich przeciwników. 

Tyle ode mnie na ten moment. Miłej dyskusji w trakcie sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis podpisaniem Derricka i Smarta awansowali u mnie do top 3 zespołów, które zamierzam oglądać 

Na początku zeszłego rs też byli wysoko ale odpały Ja i kolegów skutecznie mnie zniechęciły 

Liczę, że Morant weźmie sobie do serca to zawieszenie i zajmie się koszykówką na poważnie

Chyba właśnie po to są Marcus i przede wszystkim Rose (tak niektórzy pamiętają że Derrick studiował w Memphis) 

Kolejnym bardzo cenionym przeze mnie graczem jest Adams. Klasyczny C od czarnej roboty, taki trochę powiew starych dobrych czasów, do tego wyjątkowo inteligentny zawodnik. Oby kontuzje nie zepsuły mu kolejnego sezonu

No i Bane! Chciałbym takiego gracza w Bulls 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podobno Biyombo ma być lekarstwem na problemy Grizzlies, ale chyba w obecnej sytuacji to nie ma się z czego śmiać :)

Jak do pewnego momentu wszystkie wybory trafiały Miśki (+ świetne ruchy wokół draftu), tak od 2021 dramat, oceniając na ten moment. Przyszły kontuzje, zawieszenia i nie ma kim grać. 

Smart, z pewnością bardzo zadowolony z początków w nowym klubie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 17:49, Braveheart22 napisał(a):

Adams miał swoje problemy w zeszłym sezonie i sporo stracił przez kontuzję. Zobaczymy jak będzie wyglądał w nowym sezonie. ;)

 

W dniu 31.07.2023 o 07:59, josephnba napisał(a):

Kolejnym bardzo cenionym przeze mnie graczem jest Adams. Klasyczny C od czarnej roboty, taki trochę powiew starych dobrych czasów, do tego wyjątkowo inteligentny zawodnik. Oby kontuzje nie zepsuły mu kolejnego sezonu

Nie chce was martwić chłopaki, ale Adams w tym sezonie nie zagra z powodu kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Braveheart22 napisał(a):

Jak do pewnego momentu wszystkie wybory trafiały Miśki (+ świetne ruchy wokół draftu), tak od 2021 dramat, oceniając na ten moment. Przyszły kontuzje, zawieszenia i nie ma kim grać. 

2021 to jeszcze nie był dramat, Aldama to był dobry wybór i ta wymiana po Adamsa też się obroniła, brakło pozbycia się Brooksa wtedy.

Dramat to 2022, gdzie najpierw zrobili trade up po Laravie, potem po Roddy'ego którzy w sumie się dublują pozycjami.

Roddy jeszcze może być spoko rolsem ale pozbyli się Meltona żeby go pozyskać (Tutaj Jenkins go ewidentnie nie lubił, bo jak tylko zagrał słaby mecz to obcinał mu minuty), a Dannego Greena z tej wymiany nikt z młodych w Grizzlies nie słuchał xd

Kennedy Chandler dostał najwyższy kontrakt w historii dla zawodnika z USA wybranego w drugiej rundzie i pół roku później już go nie było.

Lofton niszczy rywali w garbage time ale nigdy nie dostał szansy na pokazanie się z regularną rotacją.

Morant po extension więcej balował niż spędzał w hotelu na wyjazdach

Dwa pechowe extension dla Clarke i Adamsa który zaraz złapali kontuzje.

W sumie tylko pozyskanie Kennarda było jakimś pozytywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JarenGOAT napisał(a):

W sumie tylko pozyskanie Kennarda było jakimś pozytywem.

A smart to nie?

Dobra jestem świeżo po meczu z Jazz . Pewnie napisze coś więcej potem ale ... Jazz jest fatalne w HC  w tym roku. Zarówno atak j ak i obrona. Ma dramatyczne problemy na rozegraniu. Po czym przyjeżdża Memphis , które oglądam pierwszy raz w tym roku i  Jazz wygląda niczym monstrum w postaci Nuggets. Grizllies wygladali jakby widzieli się pierwszy raz na oczy. Mają problem z ustawieniem choć jednej zagrywki w HCO. Obrona nie istnieje. 

Już rok temu wypadnięcie Adamsa sprawiało ,ze mieli problem by się jakoś ogarnąc ale teraz wyglądają fatalnie. Oglądam Rockets w tym roku i nie myślałem ,ze zobacze coś gorszego

Kennard 1/8 za 3. Smart chyba też. JJJ też 1/8. Naparzali te trójki bez ładu i składu. 

Pierwszy raz wyłączyłem mecz w połowie 3 kwarty bo tego się nie dało oglądać. To nie jest tylko brak Moranta ale oni w ogóle nie potrafią rozgrywać. Źle rotują w obronie. To są grubsze problemy Ten zespół implodował w szatni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ely3 napisał(a):

A smart to nie?

Smart to już 2023/24 sezon

 

Post @ely3 w sumie pęknie podsumowuję co się dzieje, nic nie działa.

Wszyscy dostali zielone światło do rzucanie, dalej jest grany schemat Jenkinsa z pomocą przy wjazdach i zostawianiem luków za 3, Smart czy Bane nie mogą być głównymi rozgrywającymi.

Rok temu wydraftowani nic się nie rozwinęli, Kennard zapomniał, jak się rzuca, ale shooting coach Grizzlies pomógł mu w tym, to byłby nie pierwszy przypadek w Memphis.

Sezon temu początek też był słaby, też przegrali b2b z Jazz ale Adams przynajmniej trochę cegieł łapał i się ślizgali na rekordzie .500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2023 o 13:31, JarenGOAT napisał(a):

2021 to jeszcze nie był dramat, Aldama to był dobry wybór i ta wymiana po Adamsa też się obroniła, brakło pozbycia się Brooksa wtedy.

Aldama oczywiście racja. Natomiast sam Ziaire jako top10 wybór w drafcie to kiepsko się broni na razie, dlatego pociągnąłem wątek od 2021.

2022 tragedia, jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ely3 napisał(a):

Już rok temu wypadnięcie Adamsa sprawiało ,ze mieli problem by się jakoś ogarnąc ale teraz wyglądają fatalnie.

Pierwszy raz wyłączyłem mecz w połowie 3 kwarty bo tego się nie dało oglądać. To nie jest tylko brak Moranta ale oni w ogóle nie potrafią rozgrywać. Źle rotują w obronie. To są grubsze problemy Ten zespół implodował w szatni. 

To jest problem braku rozgrywającego. Adams jest bardzo niedoceniany w tym względzie, a jednak jego ustawianie się, podania, screeny i zbiórka ofensywna to bardzo brakujące elementy w sytuacji, gdy nie ma Moranta, a Jones odszedł... Naprawdę nie kumam czemu oni nie szukali kogoś na point? Smart to nie jest rozgrywający, on sie nauczył grać w systemie Stevensa i miał sporo asyst, ale to jest niskie IQ w ataku. Tak samo w obronie jest słabo, bo o ile Smart czy Bane dobrze w perimiter zagrają, to drużynowo sie nie rozumieją, a Zaire na F to dziura totalna. 

Oni powinni pomyśleć na 2 scenariuszami: 1. Deal Moranta juz teraz, tylko nie wiem czy prawnie moga przy zawieszeniu (może Ingram i JV, może Towns). 2. Tank czas zacząć i poczekać na Moranta i potem jak pogra, to sprzedać go za lepszą cenę i powalczyć o pick w drafcie (Wiz tankują z zasady, więc raczej im nie zabiorą picku, bo zakładam, że MEM jednak ciut wyżej skończą), który choć dużo słabiej obsadzony będzie, to taki Collier może być ciekawy na PG, gdzie core ekipy jest wciąż młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dannygd napisał(a):

To jest problem braku rozgrywającego. Adams jest bardzo niedoceniany w tym względzie, a jednak jego ustawianie się, podania, screeny i zbiórka ofensywna to bardzo brakujące elementy w sytuacji, gdy nie ma Moranta, a Jones odszedł... Naprawdę nie kumam czemu oni nie szukali kogoś na point? Smart to nie jest rozgrywający, on sie nauczył grać w systemie Stevensa i miał sporo asyst, ale to jest niskie IQ w ataku. Tak samo w obronie jest słabo, bo o ile Smart czy Bane dobrze w perimiter zagrają, to drużynowo sie nie rozumieją, a Zaire na F to dziura totalna. 

Oni powinni pomyśleć na 2 scenariuszami: 1. Deal Moranta juz teraz, tylko nie wiem czy prawnie moga przy zawieszeniu (może Ingram i JV, może Towns). 2. Tank czas zacząć i poczekać na Moranta i potem jak pogra, to sprzedać go za lepszą cenę i powalczyć o pick w drafcie (Wiz tankują z zasady, więc raczej im nie zabiorą picku, bo zakładam, że MEM jednak ciut wyżej skończą), który choć dużo słabiej obsadzony będzie, to taki Collier może być ciekawy na PG, gdzie core ekipy jest wciąż młody.

Ale czemu Memphis mialoby dealowac Morantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Reikai napisał(a):

Ale czemu Memphis mialoby dealowac Morantem?

Bo patrząc na jego styl gry i problemy z głową raczej jego wartość będzie spadać w perspektywie paru lat. Z drugiej strony w tym momencie jest za niska, ja bym sie wstrzymał i teraz jest za szybko na takie ruchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Reikai napisał(a):

Ale czemu Memphis mialoby dealowac Morantem?

Bo dla Moranta byłoby lepiej jakby trafił do spokojnej okolicy a nie do stolicy przestępstw tjj Memphis

Widać ,ze on tam wpadł w takie kręgi ,ze tylko się coraz bardziej pogrąża. To duży problem bo to jest mega talent. I na parkiecie jest świetny ale życiowo się pogubił. Ma nadal wysoką wartość i chętnych by się znalazło wielu. Tu nawet nie chodzi o Grizllies ale o miasto samo w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miasto jest tu źródłem kłopotów lecz ojciec Moranta:

Cytat

But some warning signs emerged early in his pandemic-shortened rookie season. Team sources said there were concerns about how frequently Morant, underage and often accompanied by his father, would go out drinking, and at some of Memphis' seedier establishments and strip clubs, including on nights before game

(...)

Tee moved to Memphis a week after his son was drafted and enjoyed the spoils of his son's rise to superstardom, hosting VIP events and parties at nightclubs, with television cameras often panning toward him. Tee also confronted former NFL player Shannon Sharpe at a Jan. 20, 2023, game in Los Angeles, and he argued with Pacers players during a Grizzlies' Jan. 29 home game. Tee's presence, and the spate of incidents, dismayed some in the Grizzlies organization, team sources said.

(...)

"Tee has been a major driving force in all of this," one team source said. "He never made the NBA, but this was his chance to live like he's an NBA superstar. That's been a problem from the beginning."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dannygd napisał(a):

Oni powinni pomyśleć na 2 scenariuszami: 1. Deal Moranta juz teraz, tylko nie wiem czy prawnie moga przy zawieszeniu (może Ingram i JV, może Towns). 2. Tank czas zacząć i poczekać na Moranta i potem jak pogra, to sprzedać go za lepszą cenę i powalczyć o pick w drafcie (Wiz tankują z zasady, więc raczej im nie zabiorą picku, bo zakładam, że MEM jednak ciut wyżej skończą), który choć dużo słabiej obsadzony będzie, to taki Collier może być ciekawy na PG, gdzie core ekipy jest wciąż młody.

IMO nikt nie kupi Moranta dopoki opuszcza mecze na zawieszeniu, wiec najbardziej prawdopodobny jest scenariusz nr 3 - handlowac paczka Kennard, prospekty i picki za jak najlepsze uzupelnienie [albo tanio jakiegos tymczasowego solidniaka albo drozej kogos kto moglby zostac na dluzej].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, joe dumars napisał(a):

majac na uwadze absencje paru istotnych grajkow i brak klasowego pg? no raczej mozna sie bylo tego spodziewac...

Nie do końca. Bo oni wcześniej bez Mo pokazywali solidny zespołowy basket i grali lepiej niż z nim. Takiej do zera sytuacji raczej nikt nie prognozował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

Nie do końca. Bo oni wcześniej bez Mo pokazywali solidny zespołowy basket i grali lepiej niż z nim. Takiej do zera sytuacji raczej nikt nie prognozował. 

zbedna polemika. na pewno memphis jest dzis blizej do lottery team niz do contendera. i raczej nikt nie prognozowal, ze bedzie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.