Skocz do zawartości

PLK 23/24


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Reikai napisał(a):

Zaproponowalbym ATF PLK. Ale PLK oglada tu z 5 osob xd

Taka ciekawostka. Jak byłem „mały” to oglądałem. W sezonie 03-04 w Śląsku grał Lynn Greer. Zapamiętałem go jako jakiegoś absolutnego goata, i że wtedy jakos zajebiscie Śląsk wypadł w Eurolidze. Teraz sprawdzam i zrobili bilans 6-8 w tej Eurolidze, wtf. Ale staty w Eurolidze gość miał kozackie, lepsze niż w PLK nawet. Ja go zapamietalem jako jakiegoś absolutnego goata plk W formacie za jeden sezon pewnie byłby w czołówce ale teraz mysle ze pewnie byli jeszcze więksi kozacy.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Taka ciekawostka. Jak byłem „mały” to oglądałem. W sezonie 03-04 w Śląsku grał Lynn Greer. Zapamiętałem go jako jakiegoś absolutnego goata, i że wtedy jakos zajebiscie Śląsk wypadł w Eurolidze. Teraz sprawdzam i zrobili bilans 6-8 w tej Eurolidze, wtf. Ale staty w Eurolidze gość miał kozackie, lepsze niż w PLK nawet. Ja go zapamietalem jako jakiegoś absolutnego goata plk W formacie za jeden sezon pewnie byłby w czołówce ale teraz mysle ze pewnie byli jeszcze więksi kozacy.

On byl kozak w c***. Chlop ze dwa sezony pozniej trzaskal 28 ppg w Napoli, w Slasku robil 25 ppg. Na pewno czolowka grajkow all time w PLK.  Swietnie sie ten Slask w eurolidze ogladalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pepis21 napisał(a):

Ze mną jest ten problem, że ja głównie siedzę w nocy na forum, więc ciężko czasowo byłoby mi się dopasować a tak poza tym to chętnie.

Sie ogarnie, to nie problem moim zdaniem. Wiecej czasu na dyskusje, jak jedna osoba w dzien ''wstrzymuje'' picki ;)

1. Reikai
2. @LAF
3. @Pepis21

Dawajcie chlopaki @ignazz @Jendras @Krzemo @Koelner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę spróbować 

8 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

Zapamiętałem go jako jakiegoś absolutnego goata, i że wtedy jakos zajebiscie Śląsk wypadł w Eurolidze. Teraz sprawdzam i zrobili bilans 6-8 w tej Eurolidze, wtf.

Grali naprawdę fajny basket, niewiele zabrakło do awansu do top 16, tam było kilka pechowych porażek jednym rzutem z wielkimi wówczas firmami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 02:57, Reikai napisał(a):

Sie ogarnie, to nie problem moim zdaniem. Wiecej czasu na dyskusje, jak jedna osoba w dzien ''wstrzymuje'' picki ;)

1. Reikai
2. @LAF
3. @Pepis21

Dawajcie chlopaki @ignazz @Jendras @Krzemo @Koelner

ja moge zagrac

ale to beda wybory z czyste sympatii dzieciecej xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 00:45, RonnieArtestics napisał(a):

Taka ciekawostka. Jak byłem „mały” to oglądałem. W sezonie 03-04 w Śląsku grał Lynn Greer. Zapamiętałem go jako jakiegoś absolutnego goata, i że wtedy jakos zajebiscie Śląsk wypadł w Eurolidze. Teraz sprawdzam i zrobili bilans 6-8 w tej Eurolidze, wtf. Ale staty w Eurolidze gość miał kozackie, lepsze niż w PLK nawet. Ja go zapamietalem jako jakiegoś absolutnego goata plk W formacie za jeden sezon pewnie byłby w czołówce ale teraz mysle ze pewnie byli jeszcze więksi kozacy.

Po mojemu za ostatnie 25 lat (a de facto i historycznie, bo kiedyś było mało tych zagranicznych i prawie sami Polacy w lidze) najlepszy był Qyntel Woods w Prokomie 2008-09 i 2009-10, kiedy awansowali do Top 8 Euroligi i przegrali 3:1 z Olympiakosem w 1/4, ale mocno się wtedy stawiali i potrafili w tym sezonie ogrywać topowe marki i byli w stanie wygrać z każdym pojedynczy mecz. To był wtedy zawodnik na poziomie NBA w doskonałym wieku do gry (29 lat w 2010 roku), któremu głowa nie pozwoliła na osiągniecie potencjału jakim dysponował (w Prokomie mógł sobie melanżować i luzowano mu dużo rzeczy, które nie przeszłyby w mocniejszych/poważniejszych organizacjach). Tutaj wrzucam highlight z tego okresu, bo w tej 1/4 w Olympiakosie grał 27-letni Josh Childress, który też powinien wtedy grać w NBA, ale Olympiakos Pireus dał mu większy kontrakt, niż w NBA i przyszedł do Europy (chociaż po sezonie 2009/10 wrócił do NBA). Na filmie widać, że Woods nie miał problemu z obroną Childressa.

W każdym razie w Polsce bardziej jest legenda Greera, bo grał w czasach, kiedy koszykówka była popularniejsza i dla wielkiej marki, która wzbudza zainteresowanie. Prokom to raczej garstka kibiców i wszyscy w Polsce ich prawie nie lubili, bo przebijali budżetowo wszystkich o wiele szerokości i wygrywali rokrocznie wiele mistrzostw psując ligę pod kątem emocji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał(a):

No i podium zamyka Tony Wroten 😀

Raczej nah, znajda sie lepsi, zwlaszcza ci ktorzy grali w PLK, Wroten mial wylane w PLK. Talent oczywiscie wybitny, ale wcale nie robil takiej roznicy.

Chlop zagral z pol sezonu w PLK, z czego na polowe meczow mial wylane. Tacy goscie nie zasluguje na zadne podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LAF napisał(a):

Zgodzę się z Tobą , ale z drugiej strony możesz wskazać graczy , którzy byli rotacyjnymi graczami w NBA a nawet w s5 i przyszli do naszej ligi ? 

A to akurat mnie nie interesuje i nie sledzilem tego, bardziej mnie interesuje to kto jak niszczyl w PLK/bedac w PLK takze w europejskich pucharach, powaznych takich jak euroliga. Tu Woods i Greer zjadaja takiego Wrotena.

Rownie dobrze mozna tu wrzucac D'ora Fishera, bo zrobil kariere poza PLK, ale co z tego skoro w samym PLK zagral ze 3 mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.