Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

gdzieś mi tak mignęło głowy za to nie dam. Nie dlatego go brałem tylko znałem jego karierę biznesową i bardzo ją cenie. Bo o ile wiem On nie miał szczęścia że znalazł ropę czy żył w czasach dużo ludzi traciło wszystko ale jak miałeś szczęście mogłeś błyskawicznie się wzbogacić. On od samego 0 doszedł do gigantycznego majątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

myślałem że światowym atfie pierwsza osoba którą będę musiał googlować od zera pojawi się bliżej 200tnego picku a jednak poszła w top90

graty @Gregorius !

Dzięki. i tak. On jest na 4 miejscu. A o nim się dużo nie mówi. Gdyby nie to że w pracy zajmuję się bazami Oracla to pewnie bym o nim dużo wcześniej nie słyszał. Wszystkie moje wybory to też pewien ranking sympatii (jak na razie poza filozofia) czy faktycznego docenienia z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Znałeś tego carnegiego bez googlowania? Mam braki:/

wiedziałem że Carnegie Hall zasponsorował jakiś bogol :) 

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Dzięki. i tak. On jest na 4 miejscu. A o nim się dużo nie mówi. Gdyby nie to że w pracy zajmuję się bazami Oracla to pewnie bym o nim dużo wcześniej nie słyszał. Wszystkie moje wybory to też pewien ranking sympatii (jak na razie poza filozofia) czy faktycznego docenienia z mojej strony.

ale z tym pickiem mogłeś spokojnie poczekać do ostatniej rundy tbh (też miałem plan w filozofii/innych naukach dać swojego true GOATa filozofii, który by pewnie zajął ostatnie miejsce bo może ze 3 osoby z głosujących by o nim słyszały przed draftem, ale Adam Smith był za dobry żeby go nie picknąć :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała moja logia się zawaliła. Tak skupiłem się na 4 wielkich moim zdaniem i nie tylko rezyserach że zapomniałem o Alfred Hitchcock. Swietny pick i w takim razie Wielka Piątka. Jeden z nich nie poszedł. Ale przy okazji zapomniałem o dwóch filmach Kubricka (Mechaniczna pomarańcza - film zrobił mega wrażenie jak go oglądałem pierwszy raz)i gdybym pamiętał to pewnie jego bym wybrał. Ale choć podejrzewałem że On może mieć największe szanse na top1 to jednak największe wrażenie w życiu zrobił na mnie Kurosawa. 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

ale z tym pickiem mogłeś spokojnie poczekać do ostatniej rundy tbh (też miałem plan w filozofii/innych naukach dać swojego true GOATa filozofii, który by pewnie zajął ostatnie miejsce bo może ze 3 osoby z głosujących by o nim słyszały przed draftem, ale Adam Smith był za dobry żeby go nie picknąć :P )

Nie chciałem zamulać a nie nad wszystkimi kategoriami jeszcze  miałem czas pomyśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitchcock powinien być spokojnie w top 10 ze względu na swój wpływ na rozwój kina. Jest to kawał historii amerykańskiego kina suspensu i nieźle się to ogląda głównie ze względu na ciekawą fabułę, ale on jeszcze bardziej niż Kurosawa nie wytrzymuje próby czasu. Wystarczy zobaczyć dzisiaj chociażby Ptaki, Vertigo czy Północ-Północny zachód i porównać z innymi filmami z tych samych lat. 

Edytowane przez ernie9005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ernie9005 napisał:

Hitchcock powinien być spokojnie w top 10 ze względu na swój wpływ na rozwój kina. Wiadomo, jest to kawał historii amerykańskiego kina, ale on jeszcze bardziej niż Kurosawa nie wytrzymuje próby czasu. Wystarczy zobaczyć dzisiaj chociażby Ptaki, Vertigo czy Północ-Północny zachód i porównać z innymi filmami z tych samych lat. 

Nie rozumiem tego argumentu. Którzy reżyserzy Twoim zdaniem z tamtego czasu wytrzymali próbę czasu? Wiadomo że im starszy reżyser tym gorzej się go teraz ogląda.  Ale za to możemy zobaczyć jak przerastali swoje czasu i jak wielki wpływ mieli na kolejne pokolenia rezyserów. Hitchcock jako rezyser to zdecydowanie top 5 reżyserów. i mało który z tych aktualnych rezyserów ma szanse osiągnąć tyle co oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitchcock tworzył filmy z fajnym pomysłem na suspens, z nastawieniem na efekty specjalne czy oryginalny montaż, ale bez jakiegoś głębszego przesłania.  I z biegiem czasu efekty "troche " się zestarzały, a ten brak przesłania i refleksji w zestawieniu z dziełami przedstawicieli kina autorskiego (niech będzie ten wybrany już Kubrick) razi. Ja lubię Hitchcocka, tylko bym go nie wybierał z wysokim pickiem.

Za dużo też nie osiągnął jeśli chodzi o nagrody, chyba akademia dopiero poszła po rozum do głowy jak się okazało, że wypada mu coś dać i chyba dostał statuetkę za całokształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

Nie rozumiem tego argumentu. Którzy reżyserzy Twoim zdaniem z tamtego czasu wytrzymali próbę czasu? Wiadomo że im starszy reżyser tym gorzej się go teraz ogląda.  Ale za to możemy zobaczyć jak przerastali swoje czasu i jak wielki wpływ mieli na kolejne pokolenia rezyserów. Hitchcock jako rezyser to zdecydowanie top 5 reżyserów. i mało który z tych aktualnych rezyserów ma szanse osiągnąć tyle co oni.

To jest złe kryterium (inaczej Embiid > Kareem ;] ), ale to też mocno subiektywne, bo mi North by Northwest, Psycho albo Rear Window ogląda się niezmiennie zajebiście, a jak Gus Van Sant (dobry reżyser) 40 lat później próbował powtórzyć sekwencje Hitchcocka z Psychozy w remake'u, to zrobił to technicznie po prostu gorzej, co dało żenujący efekt. Niektóre elementy np. w Vertigo rzeczywiście źle się zestarzały, np. koszmar Jamesa Stewarta, ale też sekwencja z Grace Kelly ( ❤️ ) w Rear Window z końcówki albo z Cary Grantem w NBN wciąż są thrilling. 

Ale wiadomo, to pewnie najbardziej subiektywna kategoria (brak przesłania?...), szkopuł w tym, że np. Spielberg nigdy nie postawiłby się wyżej od Kurosawy czy Hitchcocka, to nie jest NBA, że dupek pokroju LeBrona ignoruje przeszłość. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.