Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BMF napisał:

Ze Spielbergiem to jest mniej więcej tak.

Jak ktoś traktuje kino jako rozrywkę i ma ~40 lat, to ma Spielberga prawdopodobnie za GOATa (Indiana Jones, ET, Park Jurajski, Szczęki, Close Encounter, kilka bardziej ambitnych sentymentalnych filmów). 

Krytycy mają go poza ścisłą czołówką. 

A widzisz tu jakiegoś krytyka? 😉 

Chyba, że dyskutujemy z AI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ernie9005 napisał:

A dlaczego narzucacie narracje, że Spielberg to bust? Przecież to jedna z największych ikon w historii kina i pewnie najbardziej rozpoznawalny reżyser na świecie. A parę jego filmów to klasyki kina jak Szeregowiec Ryan, Lista Schindlera czy Szczęki, czy mainstreamowe serie typu Indiana Jones, Jurassic Park, których nie oglądałem co prawda, ale cieszą się duzą popularnością. Poza tym bardzo dobre mniej znaczące filmy Most szpiegów, Lincoln.

U mnie Spielberg będzie w TOP3. 

Za,, Listę Schindlera" gdzie Spielberg pośpieszył się  z przekazem i komendantem obozu jest o zgrozo Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BMF napisał:

Ze Spielbergiem to jest mniej więcej tak.

Jak ktoś traktuje kino jako rozrywkę i ma ~40 lat, to ma Spielberga prawdopodobnie za GOATa (Indiana Jones, ET, Park Jurajski, Szczęki, Close Encounter, kilka bardziej ambitnych sentymentalnych filmów). 

Krytycy mają go poza ścisłą czołówką. 

serio ktoś z "traktujących kino jako rozrywkę" ma którykolwiek z tych filmów w top3-5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

A widzisz tu jakiegoś krytyka? 😉 

Chyba, że dyskutujemy z AI 

A nie wiem.

Biorąc pod uwagę, że lecą tutaj Bachy i Mozarty, bo przeciętny user z e-nba chodzi najwidoczniej raz na dwa tygodnie do opery + Mozart miał potężną konkurencję w postaci organistów ze wszystkich wiedeńskich kościołów, to i Spielbergowi może się dostać [o dziwo słusznie]. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

A nie wiem.

Biorąc pod uwagę, że lecą tutaj Bachy i Mozarty, bo przeciętny user z e-nba chodzi najwidoczniej raz na dwa tygodnie do opery + Mozart miał potężną konkurencję w postaci organistów ze wszystkich wiedeńskich kościołów, to i Spielbergowi może się dostać [o dziwo słusznie]. ;]

Jeden wybór Julek:)

1 minutę temu, julekstep napisał:

serio ktoś z "traktujących kino jako rozrywkę" ma którykolwiek z tych filmów w top3-5?

Chat gpt ma listę Schindlera na pierwszym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

serio ktoś z "traktujących kino jako rozrywkę" ma którykolwiek z tych filmów w top3-5?

Nie rozumiem. Typ nawalił tyle mocno memorable filmów przez tak długi czas, że jakbyś zrobił sondę u casualsów w wieku 40+, to pewnie najczęściej byś usłyszał jego nazwisko jako GOATa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Nie rozumiem. Typ nawalił tyle mocno memorable filmów przez tak długi czas, że jakbyś zrobił sondę u casualsów w wieku 40+, to pewnie najczęściej byś usłyszał jego nazwisko jako GOATa. 

no ilość jest, ale przecież poza Listą Szindlera (która też jest niby ciut bardziej ambitna niż typowe kino rozrywkowe) to tam nie ma nic takiego top top (pewnie Indiana Jones najbliżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o top filmy to bez dwóch zdań są reżyserowie z większymi dokonaniami, ale jedno trzeba Spielbergowi oddać. U niego efekty praktyczne (choćby ze Szczęk) bardzo dobrze się zestarzały, podczas gdy często efekty z późniejszych czasów obecnie wywołują cringe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

no ilość jest, ale przecież poza Listą Szindlera (która też jest niby ciut bardziej ambitna niż typowe kino rozrywkowe) to tam nie ma nic takiego top top (pewnie Indiana Jones najbliżej)

W jakim sensie top? Typ zrobił ze 3-4 najbardziej dochodowe filmy ever + masę w ścisłej czołówce w swoich latach, na poziomie popularności w peaku luźno GOAT-candidate tak jak pisał @jack. Artystycznie? Pewnie okolice ostatniego miejsca, chyba, że inni wybiorą jakichś Avengersów. ;]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22

Świetne wybory zwłaszcza Marks. W końcu ktoś ma szersze postrzeganie . Nie tylko jako filozof. Dla mnie nr 1 w tej kategorii. Oczywiście jest mnóstwo kontrowersji wokół jego filozofii. Jedni będa udowadniać ,że się ne udała . Drudzy jak noblista z ekonomii będa twierdzili wręcz przeciwnie. 

Dla mnie nr 1 w tej kategorii

Co do Hiroszimy to z jednej strony ważny moment ale kurczę mam wrażenie ,ze jednak wpływ samego wydarzenia na świat minimal ny. W sensie ,że historia ostatnich 80 lat potoczyłaby się tak samo mniej więcej bez względu na ten atak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Świetne wybory zwłaszcza Marks. W końcu ktoś ma szersze postrzeganie . Nie tylko jako filozof. Dla mnie nr 1 w tej kategorii. Oczywiście jest mnóstwo kontrowersji wokół jego filozofii. Jedni będa udowadniać ,że się ne udała . Drudzy jak noblista z ekonomii będa twierdzili wręcz przeciwnie. 

Brałem go pod uwagę ale stwierdziłem że nie ma miłości do niego zarówno powszechnie jak i wśród osób piszących o filozofii. Z jednej strony jedna z bardziej (top2) impaktowych filozofii z drugiej.. chyba go co przeceniasz choć oczywiście to Twoje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Brałem go pod uwagę ale stwierdziłem że nie ma miłości do niego zarówno powszechnie jak i wśród osób piszących o filozofii. Z jednej strony jedna z bardziej (top2) impaktowych filozofii z drugiej.. chyba go co przeceniasz choć oczywiście to Twoje zdanie. 

nie no

jeśli chodzi o 'czystą' filozofię to Marx i za Sokratesem powinien być

pytanie jak oceni się jego impakt na świat i to że łapie się też w inne 'podkategorie' tej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.