Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

A masz fotkę Williama?

już nawet mniej jeśli chodzi o rzeczywiste dowody jego istnienia, co sama Biblia to tak na trzeźwe oko zbiór bajeczek dla ciemnego ludu, gdyby nie fakt, że to się stało niby 2k lat temu, to nikt by w coś takiego nie uwierzył

i piszę to jako osoba wierząca, choć z biegiem czasu coraz więcej we mnie wątpliwości, dodając do tego całą otoczkę, zwłaszcza z własnego, krajowego podwórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pablo81 napisał:

Widze po lajkach - fajnie będzie :)

Mahomet, nie ważne czy jest w tym pierwiastek boski czy nie, stworzył coś ogromnego, druga największą religie na świecie, jego imię jest obecnie najpopularniejsze na planecie Ziemia, a w przypadku takiego William S., nie jest nawet pewne, czy był autorem przypisywanych mu dzieł :)

 

taki urok podziału na kategorie, bez podziału na kat. takiego Kolumba bym kijem nie tknął z 3cim pickiem :)

a Szekspir to jednak najbardziej wpływowy pisarz w najbardziej wpływowym języku -> czyli mocny kandydat do nr.1

a co do Godzilla vs King-Kong Jezus vs Mahomet to ja osobiście chyba bym stawiał wyżej Mahometa niż Jezusa (większy wpływ na faktyczne kształtowanie danej religii), ale jednak na e-nba.pl (z takimi turbo-katolami jak @jack) to raczej pewniaczek że Jezus będzie przed nim

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

już nawet mniej jeśli chodzi o rzeczywiste dowody jego istnienia, co sama Biblia to tak na trzeźwe oko zbiór bajeczek dla ciemnego ludu, gdyby nie fakt, że to się stało niby 2k lat temu, to nikt by w coś takiego nie uwierzył

i piszę to jako osoba wierząca, choć z biegiem czasu coraz więcej we mnie wątpliwości, dodając do tego całą otoczkę, zwłaszcza z własnego, krajowego podwórka

To tak jak z Williamem - z biegiem czasu jest coraz więcej wątpliwości na temat jego autorstwa.

Ale pick ogólnie ok. Co prawda strasznie się z jego twórczością męczyłem w szkole, ale ja się nie znam, a autor znany.

2 minuty temu, julekstep napisał:

taki urok podziału na kategorie, bez podziału na kat. takiego Kolumba bym kijem nie tknął z 3cim pickiem :)

a Szekspir to jednak najbardziej wpływowy pisarz w najbardziej wpływowym języku -> czyli mocny kandydat do nr.1

a co do Godzilla vs King-Kong Jezus vs Mahomet to ja osobiście chyba bym stawiał wyżej Mahometa niż Jezusa (większy wpływ na faktyczne kształtowanie danej religii), ale jednak na e-nba.pl (z takimi turbo-katolami jak @jack) to raczej pewniaczek że Jezus będzie przed nim

Ogólnie Mahomet też nie ma za dobrej prasy, bo panuje przekonanie, że to on każe/kazał ludziom się wysadzać czy terroryzować, ale to w sumie jest, tak jak z naukami Jezusa i krzyżowcami lub hiszpańska inkwizycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ogólnie Mahomet też nie ma za dobrej prasy, bo panuje przekonanie, że to on każe/kazał ludziom się wysadzać czy terroryzować, ale to w sumie jest, tak jak z naukami Jezusa i krzyżowcami lub hiszpańska inkwizycją.

nie no, ja mam tutaj w nosie prasę

bardziej mi chodzi o to że Jezus to był cudotwórca/aktywista/hipis którego postać potem inni wykorzystali do stworzenia religii, gdzie Mahomet faktycznie maczał (BRUDNE) paluchy w tworzeniu Islamu jako takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

To tak jak z Williamem - z biegiem czasu jest coraz więcej wątpliwości na temat jego autorstwa.

ale czy to przypadkiem nie można tak powiedzieć o całej masie innych autorów? jak niby odnaleźć prawdziwego twórcę tych dzieł czy też  przekonująco zanegować jego osobę samymi wątpliwościami?

Teraz, julekstep napisał:

Mahomet faktycznie maczał (BRUDNE) paluchy

minus jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał:

To tak jak z Williamem - z biegiem czasu jest coraz więcej wątpliwości na temat jego autorstwa.

Ale pick ogólnie ok. Co prawda strasznie się z jego twórczością męczyłem w szkole, ale ja się nie znam, a autor znany.

Ogólnie Mahomet też nie ma za dobrej prasy, bo panuje przekonanie, że to on każe/kazał ludziom się wysadzać czy terroryzować, ale to w sumie jest, tak jak z naukami Jezusa i krzyżowcami lub hiszpańska inkwizycją.

Jakbyś wybrał Mahometa w antygoat, to lepiej oceniałbym twój pick. Organizator Świętej Wojny, która trwa i będzie nadal trwać, przez wiele wiele lat>Hitler&Stalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

Jakbyś wybrał Mahometa w antygoat, to lepiej oceniałbym twój pick. Organizator Świętej Wojny, która trwa i będzie nadal trwać, przez wiele wiele lat>Hitler&Stalin.

No świetnie :)

A Jezus odpowiada za krucjaty :)

Dżihad (z języka arabskiego جهاد, ğihād – zmaganie, walka[potrzebny przypis]) – w kulturze islamu pojęcie pierwotnie oznaczające dokładanie starań i ponoszenie trudów w celu wzmocnienia wiary, by trafić do lepszego miejsca[1]. W tradycji europejskiej termin ten często, choć nie do końca precyzyjnie, tłumaczy się jako „święta wojna[2].

Źródłowo pojęcie to istniało na długo przed pojawieniem się Islamu, na terenach zamieszkałych przez Beduinów. Oznaczało ono głównie opiekę nad rodem, troskę o rodzinę, walkę o przeżycie. Wraz z pojawieniem się religii islamskiej zostało ono przetransponowane na grunt religijny.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

No właśnie nie, bo nie jest założycielem chrześcijaństwa/katolicyzmu :D 

Super!

A to o świętej wojnie przeczytałeś!

Czy wymyślił to Mahomet?

Jakie było znaczenie pierwotne świętej wojny?

Kościół opierał się na naukach Jezusa przecież, I tak jak krucjaty były wynikiem opatrznie zrozumianych słów Jezusa, tak znaczenie Dżihadu też się zmieniło. Kiedy Mahomet włączał je do religii miało zupełnie inny wydźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Kościół opierał się na naukach Jezusa przecież, I tak jak krucjaty były wynikiem opatrznie zrozumianych słów Jezusa, tak znaczenie Dżihadu też się zmieniło. Kiedy Mahomet włączał je do religii miało zupełnie inny wydźwięk.

Jesteś specjalistą od islamu i przekładałeś Koran z oryginału, że rzucasz taką tezą odnośnie znaczenia Dżihadu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

cieszy, ze jedynie wybór wydarzenia nie budzi żadnej dyskusji :) z #7 wybrany #1 zawsze git

aha

jak zwykle będziesz miał same #1 wybory a sumarycznie bottom2 ❤️ 

 

a w tej kategorii pewnie nikt nie wybiera bo jest mocno nietypowa i ludzie pewnie wolą poczekać zobaczyć co inni pickną

 

ale pewnie II WW pewnie jakieś top5-7 będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

aha

jak zwykle będziesz miał same #1 wybory a sumarycznie bottom2 ❤️ 

 

a w tej kategorii pewnie nikt nie wybiera bo jest mocno nietypowa i ludzie pewnie wolą poczekać zobaczyć co inni pickną

 

ale pewnie II WW pewnie jakieś top5-7 będzie

brzmi jak przepowiednia odnośnie Muhhamada Aliego i jego top 5-8 xd

btw. bottom 2 to zdaje się byłeś Ty w ATFie sportowym xd 

no ale spoko, już swoją niewiedza w kwestii Arystotelesa udowodniłeś ze i tutaj jesteś lakiem, który tylko dużo krzyczy, bo jego wiedza kończy się na odróżnieniu menu McDonaldsa od KFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

brzmi jak przepowiednia odnośnie Muhhamada Aliego i jego top 5-8 xd

przeciez o Alim pisalem ze on sportowo jest poza podium, ale ze jest ikona to pewnie bedzie nr 1

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

no ale spoko, już swoją niewiedza w kwestii Arystotelesa udowodniłeś ze i tutaj jesteś lakiem, który tylko dużo krzyczy, bo jego wiedza kończy się na odróżnieniu menu McDonaldsa od KFC

w sensie to ze smieje sie z Twoich glupot ("Arystoteles nic nie wniosl do filozofii tylko klasyfikowal") to znaczy ze udownilem cos niewiedza? Takimi fikolami to tam w begmie se dzialaj xD

6 minut temu, Qcin_69 napisał:

btw. bottom 2 to zdaje się byłeś Ty w ATFie sportowym xd 

kolarskie homo-lobby ma nadreprezentacje na forum, co zrobic

+ ja nie prosilem kolegow o glosy

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

przeciez o Alim pisalem ze on sportowo jest poza podium, ale ze jest ikona to pewnie bedzie nr 1

w sensie to ze smieje sie z Twoich glupot ("Arystoteles nic nie wniosl do filozofii tylko klasyfikowal") to znaczy ze udownilem cos niewiedza? Takimi fikolami to tam w begmie se dzialaj xD

kolarskie homo-lobby ma nadreprezentacje na forum, co zrobic

nom, pozuj dalej na erudytę, sam jestem ciekaw odbioru forumka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.