Skocz do zawartości

łapu-capu


tangiers

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że meczów i nawet nie macie pojęcia jak mnie wkurwia fakt, że neandertalsko-polscy fani neandertalskiej piłki nożnej, jak jeden mąż mówią że moje studia są c***a warte skoro mówię "meczów" a nie "meczy"... Są c***a warte, ale akurat "język wypowiedzi" to był świetny przedmiot ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ilość meczy?

http://www.rdc.pl/index.php?/pol/artyku ... czy_meczow

 

zaznaczam ,że jestem zgryźliwy. ;)

 

przecież taka forma jest dopuszczalna. mniej używana, gorzej brzmi (ale to kwestia przyzwyczajenia), lecz nie jest raczej błędem:

 

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=3133

 

Forma meczy nie jest niezgodna z systemem gramatycznym polszczyzny – ma bliski analogon w postaci formy mieczy, której nikt przecież nie kwestionuje. Jest jednak – jak pokazuje Korpus Języka Polskiego PWN – czterokrotnie rzadziej używana od formy meczów. Poza tym występuje głównie w prasie, drukach ulotnych i w języku mówionym, prawie zaś nieobecna jest w książkach, czyli wydawnictwach, które są redagowane staranniej. Można by ją uważać za wariant gorszy, ale słownikarze w ogóle ją dyskredytują. Czynią to zgodnie z oczekiwaniem społecznym, gdyż osób, którym forma meczy się nie podoba, jest wiele. Nie jest Pan w swoich odczuciach odosobniony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to bunt.

 

Meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy meczy

 

 

Kiedyś w jakimś radiu słyszałem o tym też wypowiedź i z tego co pamietam mowili ze forma meczy jest dopuszczalna wiec pierdulta się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS W tym sezonie chciałbym obejrzeć jak najwięcej meczy :P

a tfu tak jak @Findek prawi meczów, mi mamusia to wbiła do głowy jak małym dzieciakiem byłem i teraz musi być meczów, niestety tylko to mi utkwiło w pamięci stąd reszta błędów :)

Takie ortodoksyjne kierowanie sie regułami stworzonymi przez profesorków to psucie jezyka moim zdaniem

No ale w tym wypadku tez bym się zgodził sporo u nas bzdetnych, imo reguł które tylko utrudniają a zasadność ich używania jest co najmniej mało sensowna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ich miejscu spyliłbym Vincea za Arenasa - właśnie tak nieprzewidywalnego kolesia im brakuje i nie maja zupełnie nic do stracenia, a duuuzo do zyskania. Do Vincea coś by musieli dorzucić, ale mając tak głęboki skład nie powinno to stanowić problemu

 

 

 

:mrgreen: :roll: :wink: :lol::D :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygna milka009

 

I love this game

Fisher,Blake,Bryant,Brown,Vujacić,Artest,Barnes,Walton,Odom,Gasol,Ebanks,Bynum,Ratlif

 

Champs-Lakers

MVP-Bryant

COTY-PHIL Jackson

Kibicuje Lakersą od sezonu 05/06

błąd ortograficzny, ale śmieszne, szok !!!!

 

a ile w przyszłości jeszcze tego typu dowcipów będzie !!!! już nie mogę się doczekać Twoich kolejnych wpisów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha! widać brak dojrzałości chłopie. pewno piszesz to z lekcji informatyki w gimnazjum. bynajmniej tak to brzmi dla mnie.. porównywać jeden mecz zawodnika do kilku sezonów.... dobre!

 

-el może przegioł, ale ma chłop pozytywne podejście i ma racje.

Może c***owe, może się czepiam... ale to zawsze miło znaleźć autopuncha :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój człowiek madafaka Ibaka straight off the slave ship pacyfikował w Kongu wioski jak miał 10 lat, palił domy, zarzynał kobiety, gwałcił bydło i odcinał maczetą kończyny. Nie mów w obecności tego murzyna, że w OKC brakuje solidnego gracza na C.

by zurtyhc.

 

 

marzec

 

opis może i do clippersów pasuje , ale dlaczego doczepiłeś się do niego? brak spektakularności u griffina? w jednym meczu miał jej więcej niż cała utah przez ostatnie 10 lat ;]

 

 

paul

hahahaha! widać brak dojrzałości chłopie. pewno piszesz to z lekcji informatyki w gimnazjum. bynajmniej tak to brzmi dla mnie.. porównywać jeden mecz zawodnika do kilku sezonów.... dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeszcze racjonalne kibicowanie, z miarę obiektywnym i trzeźwym spojrzeniem na rzeczywistość. Przecież sam mógłbym wszem i wobec obwieścić, że Wilki awansują do Playoffs i to mając HCA, Love będzie robił 20-15, Beasley wygra koronę króla strzelców, Corey Brewer będzie DPOY a pluszowy Wilk z Minneapolis zostanie uznany za najfajniejszą maskotkę w NBA. Tylko, że taki pogląd jest oderwany od rzeczywistości. Nie wiem zatem czemu się dziwisz Maxec, że weryfikacja z rzeczywistością poglądów Twojego ortodoksyjnego kolegi wywołała ogólną wesołość i powszechne rozbawienie. W istocie bowiem owe ortodoksyjne poglądy stały się urzeczywistnieniem typowego błaznowania. Skoro on może jechać ostro, to może równie ostro dostać po dupie za pierdoły z księżyca, które zdążył powypisywać - trzeba bowiem umieć brać odpowiedzialność za własne słowa.

 

A że dzięki koledze elwariato, Utah Jazz należy teraz do nielicznego grona drużyn, których sympatią nie darzę, sam pozwolę sobie ulżyć i spytać - kiedy objawi się słynne 26-12 Ala Jeffersona - top centra zachodu, który miał ich poprowadzić do WCF?

jak to nie jest do obśmiania to już nie wiem co :D by lulu

 

Koleś mnie zweryfikował po dwóch meczach, w ogóle szkoda że tak długo czekał, pewnie nózkami przebierał ale jak Jazz utopili 2 spotkania to już nie wytrzymał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.