Skocz do zawartości

[ beGM 1st round Play-In '23 East ] #9 BUCKS (41-41) – #10 PACERS (40-42)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

Indiana Pacers @ Milwaukee Bucks 

 

  1. Wstęp.

 

My tak naprawdę wykonaliśmy już plan minimum na ten sezon, czyli awans do play-in. Zawodnicy mogą więc podejść do tego spotkania bez presji. Z graczy którzy są w rotacji Harrison Barnes, Landry Shamet oraz Drew Eubanks są w contract year, dla nich jest to więc ostatnia okazja aby podbić swoją wartość na rynku, również Al Horford (przehandlowany dość szybko z contendera) czy Fred VanVleet (opinia ceglarza) mają sporo do udowodnienia, a więc moi zawodnicy powinni podejść do tego spotkania z ambicjami, by wygrać. Nie ma natomiast presji otoczenia, każde zwycięstwo w play-in będzie po prostu dodatkowym bonusem do sezonu. 

 

2. Rotacja


Nie mam żadnych urazów, kontuzji bo Pana Nurkica wszyscy zgodnie traktujemy jako zdrowego i zdolnego do gry. W związku z tym, że potrzebuje bardzo jakiegoś zdobywania punktów, to w tym meczu PJ Tucker zamieni się miejscami z Al Horford, więc to ten drugi wystąpi w pierwszym składzie. 

 

PG - Tre Jones 35 Fred VanVleet 13 
SG - Fred VanVleet 27 Landry Shamet 15 Harrison Barnes 6
SF - Harrison Barnes 32 Georges Niang 16 
PF - Al Horford 32 PJ Tucker 16
C - Jusuf Nurkic 32 Drew Eubanks 13 Al Horford 3 

 

Jak widać będę grał w s5 na dwóch niskich guardów, ale w trakcie meczu pojawić się musi też przez kilka minut wysoki line-up w składzie VanVleet-Barnes-Niang-Horford-Nurkic/Eubanks. Taki lineup daje mi bardzo dużą przewagę fizyczną i możliwość switchowania z łatwością. 

3. Defensive matchups :

Wydaje mi się że team Bucks dysponuje lepszą ofensywą niż moja, a więc to defensywa będzie dla zespołu Pacers najistotniejsza, i po tej stronie uważam że mogę napsuć giannisowi dużo krwi. Mam bardzo doświadczonych weteranów, którzy mają renomę bardzo dobrych obrońców ( PJ, Horford, czy VanVleet, czy też nieco mniej doświadczone objawienie sezonu ( imo mega duży postęp w rim protection ) Drew Eubanks. 

Mam też chyba optymalnego obrońcę na Fultza (Tre Jones/FVV). Mam kogo rzucić na Hielda ( FVV, Shamet). No i najważniejsze. Mam kryptonit na Giannisa w postaci Ala Horforda, którego wspomagać bedzie PJ Tucker. Ten zestaw jest naprawdę wymarzony, nikt inny z ligowych średniaków nie dysponuje takim zestawem na giannisa. Tutaj oczywiście będziemy starać się być jak najbardziej upierdliwi dla superstara Bucks, gdy obrona 1vs1 nie przyniesie pozytywnych skutków to dokładane będą podwojenia i trapy, ale pomoc wychodzić będzie tylko od graczy typu Wright, Okogie, Fultz, o odpuszczaniu shooterów nie ma raczej mowy. 

 

Biorąc pod uwagę rotację Bucks z ostatniego okresu sezonu ustaliliśmy przedmeczowy gameplan w ten sposób, oczywiście gdyby w trakcie meczu okazało się że rotacja jest zupełnie inna, będzie jeszcze w trakcie meczu czas na usprawnienia. 

 

Matchups: ( za slashem secondary option)

Fultz vs Tre Jones/ FVV

Wright vs Harrison Barnes/ Shamet
Hield vs FVV/ Shamet 
Kleber/ Nwora vs Nurkic/ Eubanks/ Niang
Giannis vs Horford/ Tucker 

 

Generalnie widzę bardzo duże trudności dla każdego z graczy Bucks. Harrison Barnes będzie w obronie nieco odpoczywał na Wright, dawał pomoc przy wjazdach na kosz, bo Wright jest świetnym role playerem, ale rzucać za trzy to on nie potrafi zbyt regularnie. Takie założenie  powinno dać więcej luzu i energii w ataku dla Barnesa, który musi chyba w tym meczu dorzucić powyżej 20punktów, aby dać wygraną. 

Giannis ma historię pojedynków z Horfordem, historię zakończoną klęską i tym, że ten pojedynek był na ustach wszystkich kibiców. Wg mnie ten matchup jest to najwieksza drzazga w karierze Giannisa. Sposób w jaki Horford go upokorzył rok temu był epicki. Jedna z ciekawszych historii w ostatnich latach play off. Materiał video z tego zdarzenia znajdzie się później. Dodatkowo jako secondary defender PJ Tucker to również świetna opcja. Z ostatnich dni sezonu:

Giannis 30 marca na Horfordzie 7/15 fg

Giannis 5 marca na Tuckerze 2/6 fg 

 

Buddy Hield to gracz, ktoremu nie można zostawiać miejsca do rzutu. Pod dużą presją obrońcy nie jest już taki skuteczny, a Fred umie presję wywierać, zwłaszcza na koźle. Hield jest wyższy, ale dla FVV bronienie wyższych zawodników nie jest raczej żadnym problemem, gość robi niemal 2stl i ponad 0,6 blk na mecz mając chyba 6-0 wzrost. Dużo oglądam Pacers w realu, Hield słabo sobie radzi z pressingiem, oddaje czasem bezsensowne rzuty przez ręce i popełnia sporo wymuszonych strat. A więc FVV, czy Shamet muszą go dużo naciskać.

 

Uważam więc że trzy największe zagrożenia ze strony Bucks będę w stanie zniwelować i ograniczyć ich impact w meczu. 

 

Czy Bucks będą mieli łatwo w obronie ? Śmiem w to wątpić, biorąc pod uwagę moją gigantyczną przewagę fizyczną w strefie podkoszowej. O tym już zaraz, w gameplanie ofensywnym. 

Na koniec dodam, że fakt faktem Bucks maja sporo fajnych shooterów, ale właśnie nasza taktyka zakłada, żeby z dwojga złego dawać raczej więcej grać giannisowi pod koszem, niż odpuszczać rzuty z dystansu. Jesli Giannis zrobi te 40pts, ale uda się ograniczyć do minimum trójki Currego, Hielda i Vincenta to ja biorę to w ciemno. Wysoki pressing na ballhandlerach, odcinanie Hielda od piłki, a Giannis niech se wchodzi pod kosz. Horford pare akcji jest w stanie mu ustać i wybronić, więc nie będzie tu raczej jakiejś miazgi ze strony GA. W końcówce, ostatnich sekundach,  gdyby to Giannis miał piłkę i akcje na game winnera, stosujemy oczywiście słynną taktykę pistons na giannisa, czyli „form a fucking wall! ” i liczymy, że Buddy Hield spudłuje ten ostatni rzut, bo on nie jest żadnym kilerem w clutch. 

 

4. Gameplan ofensywny. 


Plan jest prosty. Przede wszystkkm: Pakujemy ile się da piłek w pomalowane, tak by nakarmić Nurkica. Mam dwóch świetnych kreatorów w postaci Tre i FVV, obaj swietnie rozumieją grę w pick n roll, VanVleet przy takiej dwójkowej akcji grozi oczywiście rzutem za trzy. Gdy Nurkic dostaje piłkę w lowpost, a nie ma opcji by skończyć, to wszyscy wiemy też jak dobrym podającym jest Jusuf. Harrison Barnes, czy FVV w takich sytuacjach będą próbować szukać ścięćdo kosza, lub FVV z Niangiem czaić będą się gdzieś za linią za trzy. Obaj Barnes z FVV znani są z dobrych ścięć. Niang bardzo dobrze rzuca z rogu boiska. Horford również dobrze czuje się na obwodzie. Nurkic będzie miał w tym meczu więc zawsze zostawione miejsce, aby ustawić się tyłem do kosza i grać jeden na jeden, lub kreować shooterów. Generalnie Bucks nie mają na niego obrońcy, nie oszukujmy się, Kleber nie jest w stanie mu się postawić, a rzucanie tam Giannisa grozi wpadnięciem w foul trouble, na co evitacre pozwolić sobie nie może, bo bez Antka jego zespół nie ma żadnych szans w tym starciu. 

A więc naturalnym jest również fakt, że my będziemy sobie gdzieś tam w trakcie meczu szukać okazji, aby Giannis te faule łapał. Nurkic wymusi jakiś faul, Horford to również stary, cwany lis i na pewno spróbuje złapać go na jakiś pumpfake. 

 

Nie wiem kogo bedzie kryć Hield, ale tutaj też kolejnym z założeń będzie, aby narzucić na nim presję w defensywie. Hield moim zdaniem jest przyzwoitym obrońcą jeden na jeden, ale jesli chodzi o team defense, wszelkie rotacje, to jest to koszmarny zawodnik, który zawsze gubi się i popełnia głupie błędy. Taki Barnes bedzie miał za zadanie szukać switcha na nim, bo ma nad nim lekką przewagę wzrostu, również umie wymuszać faule. 

 

Chciałbym jeszcze raz mocniej zwrócić uwagę na przewagę jaką mam pod koszem. Na pozycjach PF/C mam zestaw Horford, Tucker, Nurkic, Eubanks. Cały mecz będę grał dwójką z nich na boisku i nie przewiduje żadnych niskich lineupów z Niangiem, czy Barnesem na PF. Oznacza to że przez 48 minut mam dwóch wysokich lub też świetnie zbudowanych silnych koni na boisku (mowie o Tuckerze) Oznacza to, że Kleber i Giannis obaj skazani są chyba na grę po 48 minut w tym spotkaniu, bo nie widzę by Nwora, czy Okogie był w stanie kryć przykładowego Horforda z powodzeniem. Moi wysocy znani są z tego, że naprawdę bardzo dobrze zastawiają. Powtórzyć jeszcze raz? Nurkic, Horford, Eubanks, Tucker vs Giannis, Kleber i Nwora, hmm… ;)  

 

Sam Nurkic to jeden z najsilniejszych zawodników w lidze, gość przestawia słabszych fizycznie jak chce i kiedy chce. Giannis może go przykryć z powodzeniem, ale jak już mówiłem grozi to mocno foul trouble, a Kleber jest za cienki w uszach, taki pojedynek z Maxi powinien skończyć się niezliczoną ilością ofensywnych zbiórek u Nurkica. Postaram się wrzucić na końcu przykłady spotkań z tego sezonu, gdy Nurkic brał na ruszt innych centrów, bo były takie spotkania w tym sezonie nie raz. 

 

Jesli chodzi o role na boisku pozostałych, to Shamet, Niang maja rozciągać grę na skrzydłach i robić elegancko miejsce dla Nurkica. Horford może grać seconary option jako rolujący. Ogólnie mam w s5 czterech swietnie podających, zespołowo nastawionych do gry zawodnikow, więc jakieś sety i gra kombinacyjna, bez zbednego kozłowania też się pojawi, ale to już bardziej leży w gestii trenera, a nie mojej. 


5. Statystyki: 

Gram w dziewięciu, wśród nich tylko jeden zagrał w play-in, jest to VanVleet wiec dorzucę jako dodatek jego boxscore z tego spotkania, w reszcie przypadkow wrzucam statsy z całego sezonu. 

PG - Tre Jones - 29,2min 46%fg 0,7 x 28,5% 3pm 86%ft 12,9pts 3,6reb 6,6as 1,3stl 1,6to

SG/PG - Fred VanVleet - 36,7min 39,3%fg 3,0 x 34,2% 3pm 89,8%ft 19,3pts 4,1reb 7,3as 1,8stl 0,6blk 2,0to

+wystąpił w play-in : 42min 8-22fg 7-13 za trzy 3-6ft 26pts 12reb 8as 1stl 1blk 3to 
poza nieszczęsnymi ft występ ten był serio bez zarzutów. VanVleet zdecydowanie się stawił na ten mecz jako lider. Dorzucę później w materiałach video ten występ. 

SF/SG - Harrison Barnes - 32,5min 47,3%fg 1,6 x 37,4% 3pm 84,7%ft 15,0pts 4,5reb 1,7as 0,7stl 1,0to 

PF/C - Al Horford - 30,5min 47,6%fg 2,3 x 44,6% 3pm 71,3%ft 9,8pts 6,2reb 3,0as 0,5stl 1,0blk 0,6to

C - Jusuf Nurkic - 26,8min 51,8%fg 0,8 x 36,1% 3pm 66,1%ft 13,3pts 9,1reb 2,9as 0,8stl 0,8blk 2,3to 

SG - Landry Shamet - 20,2min 37,7%fg 1,9 x 37,7% 3pm 88,2%ft 8,7pts 1,7reb 2,3as 0,7stl 0,9to 

SF - Georges Niang - 19,4min 44,2%fg 2,0 x 40,1% 3pm 86,7%ft 8,2pts 2,4reb 1,0as 0,4stl 0,7to

PF - PJ Tucker - 25,6min 42,7%fg 0,7 x 39,3% 3pm 82,6%ft 3,5pts 3,9reb 0,8as 0,5stl 0,6to

C - Drew Eubanks - 20,3min 64,7%fg 65,5%ft 6,6pts 5,4reb 1,3as 0,5stl 1,3blk 0,9to

 

6. Przewagi i mankamenty.

* size i siła, czyli frontcourt 
jak wspominałem już nie raz, tu trafił mi się wymarzony przeciwnik no bo tam gdzie jestem w tej chwili mocny, tam Bucks mają do dyspozycji właściwie dwóch graczy, a jeden z nich był w tym sezonie bardzo przeciętny, nie zbierał wiele, zaliczył sezon dużo gorszy niż poprzedni (Kleber). Drugi z tych graczy to oczywiście mega silny Giannis - ale czy wytrzyma 48 minut na boisku bez foul trouble ? Śmiem twierdzić, że nie, biorac pod uwagę że Horford i Nurkic faule wymuszać potrafią. Przewaga w zbiorkach powinna być miażdżąca, albo Giannis wypruje sobie żyły w tym spotkaniu, bo straci bardzo dużo energii na zbiórce/walce pod koszem. 

* doświadczenie 
moi rozegrali łącznie dużo więcej sezonów w NBA, mają na koncie dużo więcej meczy w playoffs. Giannis ma wsparcie paru weteranów, ale ma tez wielu żółtodziobów w PO ( Nwora, Fultz, Hield czy Vincent) Mój zespół słynie już też z bardzo małej ilości strat, szanowania piłki, dwaj moi rozgrywający nie przekraczają nawet bariery dwóch strat na mecz. To będzie zacięty pojedynek, gdzie doświadczenie się liczy. 

* nie przegram pojedynku na rzuty z dystansu. 
Moja taktyka zakłada odcinanie tych shooterów i z dwojga złego wolę by Bucks zdobywali pkty z trumny. 
Ja sam mam również dużo legit shooterów, w tym gracza który jest top2 ligi w trafionych rzutach za trzy w total przez ostatnie dwa sezony. Tylko curry trafił więcej trójek niż VanVleet w ciągu ostatnich dwóch lat. Horford zaliczył świetny trzeci trymestr pod tym względem. Właściwie to cały sezon. Mam dwóch shooterów z ławki którzy dają po dwie trójki na mecz w 20minut.  wrzucam uporządkowane zestawienie efektywności i Volume rzutów za trzy moich zawodników: 
3,0 trafień na mecz x 34,2% (VanVleet)
2,4 x 44,6% (Horford)
2,0 x 40,1% [w 20min] (Niang)
1,9 x 37,7% [w 20 min] (Shamet)
1,6 x 37,4% (Barnes)
0,8 x 36,1% (Nurkic) 
0,7 x 39,3% (Tucker)
0,7 x 28,5% (Jones)


W zespole Pacers odpuścić trójkę można wlasciwie tylko Jonesowi, Eubanksowi. Nurkic miał naprawdę spoko trojeczke w tym sezonie, wspominałem o tym już pare razy w jego trakcie, Tuckera pomimo małego Volume tez nie możesz sobie odpuścić bo rzuca na poziomie niemal 40%. Horford ma za sobą okres ponad miesiąca gdzie rzuca z efektywnością ponad 50% za trzy! VanVleet daje duże Volume i jest kontrą na Hielda. W meczu play-in w realnym świecie trafił aż 7 trójek. No nie przerzuci mnie zespół Bucks w tym meczu. 

*lepsze free throws 
nie spodziewam się blow outu, spodziewam się raczej tight game. Giannis słynie z kiepskich rzutów osobistych, (64,5% na bardzo dużym volume), (68% w PO rok temu). Fultz poprawił je dość mocno w tym sezonie, ale nadal jest łącznie poniżej 80%. Kleber to kolejny 70% ft shooter. Kolejny to Okogie. U wszystkich czterech wymienionych przewiduje tu sporo minut. Wśród moich zawodników z dużymi minutami jedynie Nurkic i Horford kręcą się koło 70%, mam aż pięciu zawodników którzy dają conajmniej 85% skutecznosc ( Jones, FVV, Barnes, Niang, Shamet). W przypadku ciasnej końcówki mam tu chyba lekką przewagę. Nie gra u przeciwnika na szczęście DeRozan, więc jego córka nie przeszkodzi VanVleetowi... ;]

* popełniamy dużo mniej strat 
moi Point Guards robią tylko 1,6 i 2,0 strat na mecz. Obaj grali conajmniej 30 minut na mecz, FVV prawie 40. 
Barnes 1,0 w 32,5min !
Horford 0,6 w 30min !

Nurkic 2,3 w 26,8min
Shamet 0,9 w 20min 
Niang 0,7 w 19 min
Tucker 0,6 w 25,6min
Eubanks 0,9 w 20min 
U przeciwnika sam Giannis generuje 3,9straty na mecz! Fultz ponad 2,3! hield 1,7straty na mecz! To jest przepaść… 
Dodatkowo ja mam tu przecież dobrze przechwytujących guardów: VanVleet 1,8stl , Jones 1,3stl w 29min, Shamet 0,7stl w 20min. Nurkic przecież też słynie z również sprawnych, szybkich rąk jak na Centra, choć w tym sezonie był rzeczywiście nieco gorszy pod tym względem. Wg mnie w takim meczu, który jest wyrównany każda wymuszona strata będzie na wagę złota. Dlatego o tym wspomniałem. 


mankamenty : 
* Giannis najlepszym zawodnikiem w tym pojedynku. 
wiadomo, GA to top3 ligi i nie ma co do tego żadnych watpliwosci 
* brak home court advantage 
gianis i hca to tak naprawdę jedyne przewagi jakie widzę u Bucks. Może brzmieć to nieskromnie ale, nie będę przecież pomagał rywalom znaleźć argumenty. 


7. Podsumowanie.

Gram 
tym co mam do dyspozycji i nie jest tajemnicą, że z tym składem powinien mieć świetną defensywę i kiepskawą ofensywę. Dostosowałem pod to taktykę. Trafiłem na szczęście na drużynę, która bardzo słabo matchupuje się z moją, bo nie mają kompletnie nic pod koszem, by zatrzymać Nurkica. Bucks nie jest to również ofensywne monstrum, ich atak opiera się na Giannis + shooterzy, co jestem w stanie mocno zniwelować tym składem, którym akurat dysponuje oraz taktyką, którą obraliśmy na spotkanie. Uważam że szanse są fifty-fifty, z lekkim wskazaniem na Pacers, bo ja naprawdę nie wiem kto ma zatrzymać pare Horford+Nurkic pod koszem. A na obwodzie nie widzę jakiejś przewagi Bucks. Hield to jest znany choker z poprzednich lat, Fultz to w meczach o stawkę totalny żółtodziób. 


Proponuje taki scenariusz : wynik 99-95 dla Pacers, po brudnym, defensywnym pojedynku. Giannis 42pts ale i 6 fouli na 3 minuty do końca. Hield pudłuje kluczową trójkę na wyrównanie na minute przed końcem. Nurkic MVP spotkania. Kto mówi nie, niech mówi głośno, ja chętnie podyskutuje więcej i posłucham kontrargumentów. 


Jako że post wydaje się wyszedł mega długi, planuje materiały video na kolejny post, już po odpowiedzi evitacre. Powodzenia, niech wygra lepszy zespół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Proponuje taki scenariusz : wynik 99-95 dla Pacers, po brudnym, defensywnym pojedynku. Giannis 42pts ale i 6 fouli na 3 minuty do końca. Hield pudłuje kluczową trójkę na wyrównanie na minute przed końcem. Nurkic MVP spotkania. Kto mówi nie, niech mówi głośno, ja chętnie podyskutuje więcej i posłucham kontrargumentów. 

ja mowie nie, bo nurkic to leszcz i nie ma obecnie galaktyki w ktorej on uczyni jakas namacalna przewage. w pojedynku vis a vis bire klebera

tym niemniej skłaniam sie ku Pacers, bo faktycznie match-up fajny, ale jeszcze nie wiem czy to jednak nie za malo. niech evitcare cos napisze

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat
W dniu 21.04.2023 o 09:40, RonnieArtestics napisał:

@evitacre ja wrzucę pierwszy, skoro gram na wyjeździe. Dziś wieczorem powinno się pojawić. Jakie statystyki wrzucamy ? Last month, full Season? 

Ja jestem za bardziej „świeżymi”

14 godzin temu, LAF napisał:

 

 

Ciekawe jak odpowie @evitacre

Krócej ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Gianisa. 
 

on w rl RS nie grał od 4.4 i opuścił 3 ostatnie gry. Owszem można to zrzucić na kwestie oszczędzania ale czy to nie jest tak ze kontuzja pleców jaka zaliczył w rl PO to wcale nie jest jakaś mega świeża sprawa? 
 

to jest bardzo istotne pytanie bo u nas niestety rozjeżdżają się i kalendarze i rytm gier. Bucks walczyli do końca w beGM i tu nie mogli posadzić sobie ABC na koniec jeżeli to było tylko oszczędzanie gracza. Ktoś wie coś więcej o tych nieobecnościach 5-9 kwietnia?

Ostatnio co czytałem to było kostka kolano kolano i kolano 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo, to był już rest ze względu na playoffs - dlatego nie było problemu z jego grą w game1

poza tym - kontuzje w PO zaliczył dopiero w game1 więc zakładamy że na play-in gra normalnie i dopiero jeśli bux wejdą do PO, to zagra tylko 1 mecz (na ten moment, bo może dzisiaj wróci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.foxsports.com/nba/giannis-antetokounmpo-player-injuries
 

Teraz, Szulim napisał:

z tego co mi wiadomo, to był już rest ze względu na playoffs - dlatego nie było problemu z jego grą w game1

poza tym - kontuzje w PO zaliczył dopiero w game1 więc zakładamy że na play-in gra normalnie i dopiero jeśli bux wejdą do PO, to zagra tylko 1 mecz (na ten moment, bo może dzisiaj wróci)

Tak głośno myśle bo mimo wszystko bił się o mvp i o ile rozumieniem zasada oszczędzania gracza to czasem wychodzą kwiatki po zakończonej serii typu „gracz grał z kontuzja już w G1”

Pare razy w nba było to grane ale dopiero po zakończeniu serii 

Raport o tym ze ma kolano kontuzjowane raczej potwierdza rest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

 

Raport o tym ze ma kolano kontuzjowane raczej potwierdza rest 

true, aczkolwiek przy game1 PO nie było nic mówione że mu dolega

to że jebnął srogo na plecy każdy widział, ale  do tego momentu grał na pełnych obrotach

Teraz, człowiek...morza napisał:

ja nie zdziwie sie jak Janis za Giddeya do Jazz pojdzie

nah, a po co? po za tym w ogóle to się w budżet i rozwój młodych nie wpisuje - poza tym, jeśli by poszedł TR to nie miałbym większych szans i nawet bym nie startował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.