Skocz do zawartości

Zakłady


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

posłuchajcie taki mam pomysł, imo całkiem fajny ale wy musicie ocenić, juz myślałem o tym przed MM żeby brackety obstawiać ale sie spóźniłem żeby zapodać, a o co mi dokładnie chodzi- o zakład taki masowy w którym z uczestników wyłania się zwycięzcę.Czyli mamy jakieś grono partycypujących i jest ustalone że stawka wejściowa jest np. 30 zyla ( taka nie bardzo wysoka ale jak kilka osób będzie to już zwycięzca będzie zadowolony). Można by zrobić przed play offami, ale głównie myślałem o drafcie, w zeszłym roku było sporo osób robiących swoje mocki, teraz mogli byśmy z tego zakład zrobić, kto najlepiej wytypuje np. pierwszą 10 zgarnia cała sumę od wszystkich biorących udział.

 

Napiszcie co sądzicie o tym pomyśle, może jakieś uwagi jakby co, no i można by już jakąś wstępną listę biorących udział/zainteresowanych ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez juz o tym mysllem

 

przy czym chodziloby o wytypowanie miszcza po prostu, przed PO

 

np kazdy wplaca po 20/ 50 / 100 pln / stawka do ustalenia np mi ;) albo innej osobie o nieposzlakowanej opinii [imho tylko ja sie nadaje]

 

nastepnie juz po wylonieniu mistrza kasa jest dzielona rowno na tych, ktorzy dobrze wytypowali

 

oczywiscie zadnych warunkow itp pierdol

 

wadda ya think ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw spłacę swoje zaległości, ale jakby było cos takiego na playoffy to ja jestem za. Tylko że całe playoffy a nie tylko miszcza. Wtedy będzie mniej "zwycięzców"(a może nawet jeden). Bo z mistrzem to będzie tak, że np. Charlotte wygra, kilka osób ich obstawi i będą musieli się podzielić. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw spłacę swoje zaległości, ale jakby było cos takiego na playoffy to ja jestem za. Tylko że całe playoffy a nie tylko miszcza. Wtedy będzie mniej "zwycięzców"(a może nawet jeden). Bo z mistrzem to będzie tak, że np. Charlotte wygra, kilka osób ich obstawi i będą musieli się podzielić. ;]

 

pewnie ze beda musieli sie podzielic, no ale jakie inne rozsadne wyjscie widzisz

 

dla mnie wiekszosc gier typerskich jest bez sensu, w wiekszosci przypadkow na tym forum wiecej punktow dostaje sie za trafne wytypowanie dokladnego wyniku serii niz za wytypowanie samego zwyciezy - a dokladny wynik serii to imho zupelna loteria

 

zatem

 

jesli ktos ma jakies inne ciekawe propozycje, to niech rzuca, ja jestem za gra pt 'typowanie miszcza' i stawka - 50 pln

prosto jasno i przejrzyscie, bez 20 podstron na ustalanie regul, bez upuszczania sobie krwi [spokojna stawka], Lorak pewnie chetnie wszystko zapilotuje i bedzie elegancko

 

potem jak bede mial troche czasu to moge zalozyc watek, mysle ze obedzie sie w jednym watku, na razie w NBA a potem mozna gdzies przeniesc.... choc dla popularnosci zabawy lepiej, zeby zostal w NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rw, to już lepiej : Zwycięzcy konferencji + Mistrz. W ten sposób łącznie 3 punkty do zdobycia, kto zdobędzie najwięcej wygrywa.

 

hm jak dla mnie moze w sumie byc

zobaczymy co reszta na to

 

proponuje stawke 5dych tak jak pisalem wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wiekszosc gier typerskich jest bez sensu, w wiekszosci przypadkow na tym forum wiecej punktow dostaje sie za trafne wytypowanie dokladnego wyniku serii niz za wytypowanie samego zwyciezy - a dokladny wynik serii to imho zupelna loteria

Słusznie prawisz rw30

Ja bym zaproponował tak:

Typujemy zwycięzców - nie istotne jest czy X wygra z Y 4-0 czy 4-3. typujemy cała drabinkę i można ewentualnie za trafienie serii w I rundzie po 1pkt, w II rundzie po 2pkt, w Finale Konf. po 3pkt i trafiony Finał - 4pkt. czy coś w ten deseń.

Stawka może być nawet symboliczniejsza - jak komuś robi różnicę 50zł. czy 30zł. Może mniejsza kwota spowoduje, że więcej osób będzie ZA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wiekszosc gier typerskich jest bez sensu, w wiekszosci przypadkow na tym forum wiecej punktow dostaje sie za trafne wytypowanie dokladnego wyniku serii niz za wytypowanie samego zwyciezy - a dokladny wynik serii to imho zupelna loteria

Słusznie prawisz rw30

Ja bym zaproponował tak:

Typujemy zwycięzców - nie istotne jest czy X wygra z Y 4-0 czy 4-3. typujemy cała drabinkę i można ewentualnie za trafienie serii w I rundzie po 1pkt, w II rundzie po 2pkt, w Finale Konf. po 3pkt i trafiony Finał - 4pkt. czy coś w ten deseń.

Stawka może być nawet symboliczniejsza - jak komuś robi różnicę 50zł. czy 30zł. Może mniejsza kwota spowoduje, że więcej osób będzie ZA.

obstaje za tym, co podawalem wczesniej - zabawa maxymalnie prosta, typowanie przed PO, jeden deadline na wplaty, jeden na typowania i po robocie

 

ja osobiscie, mimo ze ostatnio dosc sporo na forum siedze, nie wiem czy bede mial czas sledzic kiedy sie konczy jedna runda, kiedy zaczynaja grac kolejne itp itd, zwlaszcza ze w PO rozne rundy / rozne pary zaczynaja grac w rozne dni, potem temu gimnazjaliscie padl komp i chcialby przesunac termin o 1 dzien, temu babcia nie dala 5 dyszek z renty i nie ma na wplaty i wszystko sie kocha

dla mnie za duzo zachodu i problemow

 

oczywiscie nikomu nie bronie organizowac / uczestniczyc w wersji zabawy proponowanej przez Alonzo

 

natomiast ja obstaje przy swojej [czy tez raczej lukiego] wersji

dodatkowo stawka 50 pln sprawi, ze bedzie troche o co grac, bedzie troche emocji, troche dissu a na koniec ktos zgarnie jakies sensowne stawki, kupi sobie grabki do ogrodka albo beret i wibrator swojej starej, wrzuci fotki na forum i bedzie fajnie

 

 

tyle ode mnie, wypowiadajcie sie ludzie, czasu chyba nie ma jakos szczegolnie duzo

 

wg. tej strony

http://en.wikipedia.org/wiki/2011_NBA_Playoffs

PO zaczynaja sie w sobote, 16 kwietnia

czyli notabene wplat [ze wzgledu na sposob dzialania elixira] mozna bedzie dokonywac do piatku, 15 kwietnia

czyli zeby uniknac fuckupow / zabezpieczyc sie przed wpadkami rozmaitymi, deadline na wplaty proponowalbym ustawic na piatek 15 kwietnia godzina 0:00 [innymi slowy polnoc z czwartku na piatek]

 

fpisujcie miasta ktore popierajom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - pewnie bym się na to pisał, tylko z samymi wpłatami mógłby być u mnie problem, chyba, że użylibyśmy w tym celu czyjegoś konta paypal - z jukeja trudno mi wysyłać na jakieś konto, chyba, że ktos zna jakieś inne opcje??

 

Ja jestem otwarty na wszelkie propozycje...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi głownie chodziło o draft, więc wasze ustalenia co do play offów mi "wiszą" ale skoro wyszedłem z tym pomysłem to chciałem dodać że przynajmniej imo, bez sensu jest od razu robić jakąś kaskę składkową, najpierw niech będzie lista wchodzących w to, a po wynikach już niech jedna osoba zgarnie pulę i rozdzieli między zwycięzców, w ogóle to tez robić zakałdy na tylko finał chyba nie mia większego sensu za dużo osób może trafić, później zakłady 1 on 1 co do finału się pewnie posypią, to ma sens co do drabinek innych rzeczy których takie pojedyncze zakłady nie rozwiążą, jak brackety,draft itp.

 

ps. no i może jednak lepiej dawać jakieś niskie stawki w stylu po 2/3 dychy wtedy możliwe ze by było naprawdę sporo osób biorących udział, nie było by im żal takiej kaski a wygrana przy dużej ilości osób też była by znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze, moze byc i za 30 wiecej osob sie zglosi(?). moim zdaniem najlepsza opcja bedzie obstawienie tylko mistrza przed po, ale moze inne rozwiazanie tez mi przypasuje. srednio podoba mi sie obstawienie calej drabinki.

 

pomysl z obstawieniem teraz a wplatami po wszystkim do jednej osoby tez niezly, tylko zeby nie obstawilo 50 osob a na koniec pojda wplaty tylko od 10 bo innym nie poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami najlepsi w RS

 

Jeśli są chętni - pisać.

 

Za ile? 8)

 

100 zł?

 

Śmiało proponuj inną kwotę albo przyklep 8)

 

Wchodze.

Miami najlepsze w RS 100 do Ciebie

Ktoś ma lepszy bilans od Miami 100 do mnie.

Pasi?

 

Myślałem, że postawisz na Lakers :wink:

 

Co niczego nie zmienia - potwierdzam!

 

Miami nie ma już szans na najlepszy bilans w RS. Nie dogonią Spurs.

Dziękuje za zakład i mam nadzieje, że nie wykręcisz się jak elwariato.

 

Dane do przelewu na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.