Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Koelner napisał:

- zostawił zdecentralizowane państwo ( Wielkopolska Mieszka, Świętopeł, Lampert, Małopolska Chrobry ) Thietmar twierdzi, że podzielił państwo 

 

Zmarł w maju, w czerwcu Chrobry jest jedynym władcą.

51 minut temu, Koelner napisał:

- walka z "Niemcami" graniczne plus mieszanie się w sprawy wewnątrz niemieckie 

 

Mówiłem - problemem nie jest walka, problemem jest "wejście na odcisk"

51 minut temu, Koelner napisał:

- wojna z Danią

 

Obronna, zabezpieczenie przed przyczółkiem, bardzo dobra polityka

52 minuty temu, Koelner napisał:

- walka z Wieletami

 

Podbój jest dobry, szarpanie się jest problematyczne

52 minuty temu, Koelner napisał:

Bolesław Chrobry kontynuował politykę ojca, która była powszechna w ówczesnych czasach i za porażkę Mieszka II Lamperta odpowiada on sam, jakby Chrobry dał dupy to miałbyś możliwość krytykowania Mieszka I ;] 

 

Właśnie nie, bo wtedy by trzymał się sojuszu z Cesarzem i zajmował Prusy i innych pogan bez organizmu państwowego, zamiast wyszarpywać od okolicznych mocarstw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

 

Właśnie nie, bo wtedy by trzymał się sojuszu z Cesarzem i zajmował Prusy i innych pogan bez organizmu państwowego, zamiast wyszarpywać od okolicznych mocarstw. 

przecież Mieszko też "wyszarpywał" ziemie od okolicznych "mocarstw" ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

7 godzin temu, Reikai napisał:

troche troll pick na podstawie tego, ze akurat ogladalem w TV jakis marny film z nia, gdzie wygladala calkiem calkiem xD Calkowicie nie zgadzam sie z opiniami o konskiej twarzy, ja bardzo nie lubie meskiej urody u kobiet wiec na pewno bym jej nie wybral, gdybym uznal ze tam pachnie klacza. Ale nie bede wybitnie bronil tego picku, bo nie podoba mi sie jakos mega, ot ladna kobieta jaka jedna z wielu. Jak dla mnie spoko tu wyglada
1&srcw=960&srch=540&dstw=960&dsth=540&qu

Coś mylisz się w zeznaniach i troll picku, bo wcześniej broniłeś tego wyboru mocno i inaczej :)

A nawet na tym foto masz mocno średnią Olszówkę lepszą od swojej miss. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matek napisał:

Chodzi mi o poziom tego wyboru, co doskonale wiesz. Takich jak on jest cała masa i prawie każdy kogoś z tego opisu zna.

Ogólnie Rappar jest ostatni  w kliku kategirach. W sztuce wybranie twórcę komiksów to jest z automatu najgorszy możliwy wybór. Uweibiam Thorgala. Ale trudno powiedzieć na ile to kwestia rysunków a na ile świetnych scenariuszy. Komiks nie ma startu do nikogo . Dletus to w ógóle jest najgorszy wybór w tej zabawie ze wszystkich. Roksana też bo jednak jak ktoś kto ma więcej niż 30 lat jara się kobieta , która miesiac temu skończyła 18 lat to raczej powód do niepokoju dla @fluber niż sensowny wybór. 3 najgorsze wybory w tej zabawie skazują z automatu na przegraną

Ogólnie jeśli chodzi o opisy to na razie wygrywa @BMF i @fluber co nie oznacza ,ze mają najlepsze zespoły choc pewnie w górnej połowce. Ale w sumie to nie dziwi ,że wszystkie najsłabsze zespoły tej zabawy już opisy zrobiły . W sumie to im wszystko jedno

Nie będę się pastwił nad przegranymi bo potem Julek będzie znowu kwiczał więc napiszę coś o @P_M

Nie do końca podoba mi się wybór Świątek bo ona wciąż ma za mało osiagniec by stawiać ją w gronie najlepszych w historii , choć niewątpliwie za 5 lat o ile się nie wydarzy katastrofa będzie postacią nr 1 w historii polskiego sportu. Choć wiadomo jest na fali. I na tym można zyskać wiele dodatkowych punktów niemniej jak dla mnie ona wciąz ma jednak mało osiagnięc w porównaniu do niekórych z tej zabawy.

Twoim jednak najsłabszym wyborem jest Sobieski. Szczerze to jaki z niego poltyk? Najpierw profancuski ale kiedy ponisół porażkę w próbie inkorporacji Prus to przeszedł na stronę Habsurgów ale znowu ich utatował ale co z tego miał? Austria nie wsparła go jakoś w wojnie o Budziak czy Mołdaiwę więc podpisał umowę z Rosją gdzie oddał ostatecznie Kijów. Nie zdobył Prus. Praktycznie wewnętrzna polityka fatalna. Ze wszystkich władców tu wybranych to był fatalny wybór. Świetny wojskowy ale polityk beznadziejny .

Nie jestem też fanem wyboru Rubinstein bo chyba jednak przesadziłeś pisząc ,że była najbogatszą kobieta świata, Niemniej choć stworzyła firmę od zera to finalnie jej firma nawet w czasach świetności była mniejsza od innych na tej liscie.. Jakbyś lepiej wybierał w polityce i biznesie to pewnie byś to wygrał ale te wybory są średnie a Sobieski wręcz tragiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ely3 napisał:

Nie do końca podoba mi się wybór Świątek bo ona wciąż ma za mało osiagniec by stawiać ją w gronie najlepszych w historii , choć niewątpliwie za 5 lat o ile się nie wydarzy katastrofa będzie postacią nr 1 w historii polskiego sportu. Choć wiadomo jest na fali. I na tym można zyskać wiele dodatkowych punktów niemniej jak dla mnie ona wciąz ma jednak mało osiagnięc w porównaniu do niekórych z tej zabawy.

Trochę pi****lenie, jakby Radwańska zdobyła jednego szlema, to leci easily w top2 kategorii. Po prostu Iga jest młoda i rozumiem, że możesz mieć poczucie one-hit wonder. Niemniej jeżeli chodzi o osiągnięcia to nawet jakby już nic więcej nie dorzuciła to kariera z trzema szlemami to coś czego pewnie nieprędko doświadczymy.

45 minut temu, ely3 napisał:

Twoim jednak najsłabszym wyborem jest Sobieski. Szczerze to jaki z niego poltyk?

Skoro najsłabszym wyborem jest Sobieski to chyba jest ok. Wszędzie jest podawany jako jeden z najwybitniejszych naszych władców, więc dla mnie to good enough. 

 

46 minut temu, ely3 napisał:

Nie jestem też fanem wyboru Rubinstein bo chyba jednak przesadziłeś pisząc ,że była najbogatszą kobieta świata, Niemniej choć stworzyła firmę od zera to finalnie jej firma nawet w czasach świetności była mniejsza od innych na tej liscie.. Jakbyś lepiej wybierał w polityce i biznesie to pewnie byś to wygrał ale te wybory są średnie a Sobieski wręcz tragiczny

Polecam poczytać więcej o Helenie jej kosmetyczne imperium było gigantyczne i naprawdę przyćmiewa wszystkich Kulczyków czy Solorzy. Obaj nie są nawet blisko. Z resztą jej firma do teraz istnieje pod szyldem L'Oreal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_M napisał:

Polecam poczytać więcej o Helenie jej kosmetyczne imperium było gigantyczne i naprawdę przyćmiewa wszystkich Kulczyków czy Solorzy. Obaj nie są nawet blisko. Z resztą jej firma do teraz istnieje pod szyldem L'Oreal. 

Miała około miliard współczesnych dolarów. Kilka razy mniej od Kulczyków czy Solorzy. Nie, nie istnieje pod szyldem L'Oreal. Jest częścią jednej z własności. Malutki trybik wielkiego koncernu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, P_M napisał:

Wszędzie jest podawany jako jeden z najwybitniejszych naszych władców, więc dla mnie to good enough. 

To powiedz co on niby osiągnał.. Świetny wojskowy , fatalny polityk.

 

42 minuty temu, P_M napisał:
1 godzinę temu, ely3 napisał:

 

Polecam poczytać więcej o Helenie jej kosmetyczne imperium było gigantyczne i naprawdę przyćmiewa wszystkich Kulczyków czy Solorzy. Obaj nie są nawet blisko.

No wiem ,że nie są blisko bo mają kilka razy większe majątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał:

Miała około miliard współczesnych dolarów. Kilka razy mniej od Kulczyków czy Solorzy. Nie, nie istnieje pod szyldem L'Oreal. Jest częścią jednej z własności. Malutki trybik wielkiego koncernu

Domyślam się, że bierzesz te kalkulatory inflacyjne, ale to za mało, żeby realnie określić wartość takiego majątku. Zwłaszcza, że ona miała chore ilości obrazów Picassa czy Daliego w swojej kolekcji o innych rzeczach, które jako inwestycje przyniosłyby wielokrotnie większy zwrot niż inflacja nawet nie mówię.Natomiast sama liczba pracowników sporo mówi. Rubinstein zatrudniała 26 tys pracowników. Taki Cyfrowy Polsat i Netia razem zatrudniają 7.1k osób. Przez istnieje pod szyldem L'oreal miałem na myśli, że jest częścią tegoż koncernu.
Z resztą dla mnie też jest ważna skala biznesu i percepcja w świecie, a ona świat swoim biznesem zmieniła. Co by nie mówić Helena założyła firmę operującą w wielu krajach, na całym świecie (bodajże 30 o ile dobrze pamiętam), także dla mnie jest to nieporównywalnie większa sprawa niż biznesy wyżej wymienionych panów.

@ely3 - jeszcze cytat

Cytat

Helena Rubinstein pracuje do końca życia. Umiera w 1965 roku w wieku 95 lat na wylew w swoim biurze. Jej majątek był w tym momencie szacowano na 100 mln dolarów co oznaczało, że była wówczas najbogatszą kobietą na świecie.

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.