Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Cardi napisał:

Prawda, wczoraj na KS była sonda, większość była za stylem bez punktów niż za punktem bez stylu. Trochę to dziwne, ale pewnie jeśli w sobotę dalej zostaniemy w grze, to narracja się zmieni. Dawać już ten mecz (i weekend).

Fakt, może to trochę dziwne

natomiast prawda jest tez taka (albo inaczej, ja tak uważam) ze grając z tym szeroko pojętym „stylem” wyniki prędzej czy później się pojawia. Ta przykładowa Kanada, jeśli zagra jeszcze dwa takie mecze jak ten z Belgia to imo maja duże szanse na wyjście oraz niezle wyniki w przyszłości. Natomiast jakie szanse na sukces teraz czy w przyszłości ma drużyna, która nie potrafi wymienić kilku podań, oddać celnego strzału, a napastnik podania dostaje głównie od bramkarza? Jaki byłby odbiór tego meczu gdyby Lewy nie wywalczył tego karnego i skończylibyśmy z okrągłym zerem strzałów w światło bramki? 

Oby udało się złamać Arabię w miarę szybko bo aż boje się pomyśleć jakie szambo wybije w sytuacji gdy nie zdobędziemy z nimi 3pkt 

w sumie ta ankieta powinna pojawić się po wynikach grupowych i w razie awansu Polaków pytanie, czy wolisz awans z męczeniem buły, czy brak awansu z la fantazja na boisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Ostatnio była dyskusja o Ronaldo. I sprawdzałem kurs na Brazylię na mistrza. Nie byli głównym faworytem. Dopiero 5 miejsce wg kursu. 

Ale rzuciło mi się też jak wysoko były cenione akcji Polski 30-1. A obecnie? 200-1

Tyle jest warte ocenianie szans na mistrzostwo wg buków. Tutaj że 100 zł na Brooklyn na mistrza można było zarobić 340 :) Na Lakers 500. A jak się skończyło to wszyscy wiemy. Szansę Bucks czyli obrońcy tytułu niedoszacowane (gdyby nie kontuzja Middletona możliwe że by wygrali), ze 100 na Boston można było zarobić 4100, a dużo nie brakowało. Już nie mówiąc jakie drużyny były przed Bostonem: choćby Jazz, Clippers grające na zachodzie czy Atlanta. Predykcja Cavs na 26 Winów, no można bardzo ładnie kwiatki tu znaleźć ogólnie. Albo inaczej w którym mundialu w XXi wieku buki trafiły mistrza? Chyba tylko Hiszpania w 2010. W 2006 Brazylia była głównym faworytem, a w 2002 na 4/5 miejscu. To chyba daje do myślenia.

Screenshot_2022-11-24-13-50-39-234_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, airmax napisał:

natomiast prawda jest tez taka (albo inaczej, ja tak uważam) ze grając z tym szeroko pojętym „stylem” wyniki prędzej czy później się pojawia.

Ale ja się zgadzam, dlatego szkoda, że Paulina odjebał manianę, bo mimo wyników w kratkę i lania głównie leszczy to styl był ok, nawet na Euro z Hiszpanią, mimo że tym razem to oni mieli karnego na wygraną i mogło się to skończyć gorzej niż zwykle - 0-0-3 w grupowej.

Czesiek na dzień dobry miał mieć ruskich o wszystko potem Szwedów o wszystko, Walię o wszystko (utrzymanie w dywizji A), 4 planowane wpi****le i znów Walia o wszystko, a teraz Meksyk o wszystko.

Nie wiadomo jak by podszedł do kadry gdyby dostał całe eliminacje, czy dalej gralibyśmy na wynik, czy może jakoś by to wyglądało... (nie wykluczam, że całe eliminacje gralibyśmy c***nię na przepchnięte 1-0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sewer napisał:

Patrząc na niektóre reprezentacje w tym turnieju, jakich mają zawodników i jak grają w stosunku do nas to jednak ten mecz postrzegam jako straconą szansę.Już pomijając taktykę na ten mecz to po prostu my jesteśmy przestraszeni jako naród, przestraszony jest trener który mam wrażenie że robi wszystko żeby się nie skompromitować i może utrzymać posadę, przestraszeni są zawodnicy, wszyscy skupiają się żeby KONIECZNIE WYJŚĆ Z GRUPY zamiast po prostu pokazać fajny futbol, cieszyć się grą bo po to są te mistrzostwa a jak wyjdziemy z grupy przy okazji - to bardzo fajny bonus za to.Z tym nastawieniem które mamy teraz czyli wyjście z grupy za wszelką cenę i traktowanie tego jako gigantycznego sukcesu to co dalej? Jesteśmy już genialni, wyszliśmy z grupy - teraz możemy dostać wpierdol i jedziemy do domu bo z taką grą jak z Meksykiem to ogarnięty zespół nas zje.

Wydaje mi się, że oczekujemy, że nasi piłkarze pokażą nowoczesny, ofensywny futbol co zobrazuje, że z naszą piłką jest dobrze, że drewniaki i prymitywna gra lagą to już nie my. A w mojej opinii jeszcze nie ma tak do końca co pokazywać bo o ile nasza piłka młodzieżowa, organizacja szkółek, lig juniorskich od paru lat bardzo się zmieniła to w reprezentacji prym wiodą produkty minionej myśli szkoleniowej. Masowość dostępu do oświetlonych boisk mamy od 10 lat więc realny skok jakościowy dopiero nadejdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cardi napisał:

Kontrakty przecież zwykle są do końca eliminacji lub do końca dużej imprezy, ale przecież można je przedłużać lub skracać, więc to żadna różnica do kiedy jest kontrakt.

Można, ale mam nadzieję iż w tym przypadku tego nie zrobią i Czesio po nowym roku przestanie być trenerem kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jack napisał:

Wydaje mi się, że oczekujemy, że nasi piłkarze pokażą nowoczesny, ofensywny futbol co zobrazuje, że z naszą piłką jest dobrze, że drewniaki i prymitywna gra lagą to już nie my. A w mojej opinii jeszcze nie ma tak do końca co pokazywać bo o ile nasza piłka młodzieżowa, organizacja szkółek, lig juniorskich od paru lat bardzo się zmieniła to w reprezentacji prym wiodą produkty minionej myśli szkoleniowej. Masowość dostępu do oświetlonych boisk mamy od 10 lat więc realny skok jakościowy dopiero nadejdzie.  

Nie jesteśmy najbardziej zacofaną nacją świata a jednak pewne kraje pokazują że można grać inaczej a druga rzecz jeśli mamy tylko drewniaków w składzie to co oni robią w Napoli, Feyenoordzie, Juventusie i wielu innych solidnych klubach i oni nie grają tam na co dzień lagi.Gdybym nie widział np. naszego meczu z Hiszpanią za siwego bajeranta to jeszcze bym może łyknął teorię że nadajemy się tylko do gry na lagę ale to nie jest prawda :) Czesław sam wpaja w tych gości taką mentalność, z nikim nie mamy szans, Korea powinna się zamurować z Urugwajem i liczyć na cud bo przecież kogo my tam znamy oprócz Sona?

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Ale ja się zgadzam, dlatego szkoda, że Paulina odjebał manianę, bo mimo wyników w kratkę i lania głównie leszczy to styl był ok, nawet na Euro z Hiszpanią, mimo że tym razem to oni mieli karnego na wygraną i mogło się to skończyć gorzej niż zwykle - 0-0-3 w grupowej.

Czesiek na dzień dobry miał mieć ruskich o wszystko potem Szwedów o wszystko, Walię o wszystko (utrzymanie w dywizji A), 4 planowane wpi****le i znów Walia o wszystko, a teraz Meksyk o wszystko.

Nie wiadomo jak by podszedł do kadry gdyby dostał całe eliminacje, czy dalej gralibyśmy na wynik, czy może jakoś by to wyglądało... (nie wykluczam, że całe eliminacje gralibyśmy c***nię na przepchnięte 1-0).

Gralibyśmy na wynik, bo koniec końców trener rozliczany jest głównie z tego. Michniewicz podchodzi do meczów bardzo zadaniowo i skupia się na tym, żeby jak najbardziej zneutralizować zagrożenie ze strony rywali, co wychodzi mu zresztą bardzo dobrze. Z przodu chłop ma z kolei naprawdę dużo szczęścia, co najlepiej pokazuje jego niedawna przygoda w europejskich pucharach z Legią. Trochę dziwi mnie to, że o ile podczas pracy w Warszawie potrafił przemycić całkiem ciekawe rozwiązania (np. wbieganie środkowego pomocnika w pustą strefę, co mocno zaskakiwało Dinamo), o tyle na Meksyk nie przygotował niczego, nawet ze stałych fragmentów gry...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

Wydaje mi się, że oczekujemy, że nasi piłkarze pokażą nowoczesny, ofensywny futbol co zobrazuje, że z naszą piłką jest dobrze, że drewniaki i prymitywna gra lagą to już nie my. A w mojej opinii jeszcze nie ma tak do końca co pokazywać bo o ile nasza piłka młodzieżowa, organizacja szkółek, lig juniorskich od paru lat bardzo się zmieniła to w reprezentacji prym wiodą produkty minionej myśli szkoleniowej. Masowość dostępu do oświetlonych boisk mamy od 10 lat więc realny skok jakościowy dopiero nadejdzie.  

Nie. Oczekujemy, że będą potrafili budować kontrataki i będę umieli wymienić kilka podań. To trochę daleko od nowoczesnego ofensywnego futbolu ale na początek wystarczy. Nasza reprezentacja już tak grała za Nawałki na przykład. Oczywiście w pewnych momentach gorzej było z organizacją defensywy (co idealnie zbiegało się z liczbami naszych kadrowiczów z klubów) ale kontry jakoś na wychodziły.

U Michniewicza z Meksykiem nie było nic. Poza karnym z VARU nie było nic. I to jest wina trenera bo tak ustawił zespół. Jak można powiedzieć zawodnikom, że jak będą czuli, że mogą to niech coś poklepią -  tak jakby to czucie miało pojawić się u wszystkich na raz. Tak się nie da. 

Jak mówię - oby z Arabią zagrali inaczej bo statystycznie rzecz biorąc jak się nie oddaje strzałów to się nie wygrywa. A na mistrzostwach trzeba wygrywać mecze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś chora akcja, nie wiem czy nie przebija to wysłania kucharza na konferencję prasową kadry.Syn Michniewicza robi za jego rzecznika prasowego, a ,,przekazanie ważnej informacji z Kataru'' w tym jakimś podcaście to oświadczenie jego taty że polscy dziennikarze mogą dać sobie spokój z krytykowaniem bo on tego nie czyta i nie używa już twittera a syn stwierdził że tata prędzej posłucha jego niż opinii publicznej.

suicide-family-guy.gif

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Sebastian napisał:

Oczekujemy, że będą potrafili budować kontrataki i będę umieli wymienić kilka podań. To trochę daleko od nowoczesnego ofensywnego futbolu ale na początek wystarczy. Nasza reprezentacja już tak grała za Nawałki na przykład.

Warto byłoby się odnieść do meczów z drużynami z Afryki, Ameryki łacińskiej i dalekiego wschodu. Nieprzypadkowo Nawałka odniósł sukces na mistrzostwach Europy a nie Świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sewer napisał:

To jest jakaś chora akcja, nie wiem czy nie przebija to wysłania kucharza na konferencję prasową kadry.Syn Michniewicza robi za jego rzecznika prasowego, a ,,przekazanie ważnej informacji z Kataru'' w tym jakimś podcaście to oświadczenie jego taty że polscy dziennikarze mogą dać sobie spokój z krytykowaniem bo on tego nie czyta i nie używa już twittera a syn stwierdził że tata prędzej posłucha jego niż opinii publicznej.

suicide-family-guy.gif

Skoro nie używa Twittera to czemu większość przyzwoitych ma bana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MA23 napisał:

Niemcy - Japonia 1:2 pierwsi strzelili Niemcy... Z karnego

Argentyna - Arabia Saudyjska 1:2 pierwsi strzelili Argentyńczycy... Z karnego

Portugalia - Ghana póki co 1:1 ale pierwsi strzelili Portugalczycy z karnego...

Lewandowski dobrze to przekminił

image.png.67025b395e577cb59eef00498bb40c24.png

Timing XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.