Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Pepis21 napisał:

Buffon 2006 i jego wybroniona w dogrywce główka Zidane'a gdzie się wyciągnął jak struna też by chciał coś powiedzieć.

Mówisz o tej główce z 11 metrów gdzie Buffon nie przesunął się nawet o krok? Bardzo fajna interwencja na pełnym zasięgu ale dla mnie półkę niżej niż Iker i Martinez. 

11 godzin temu, Pepis21 napisał:

Livaković w porównaniu do Martinez miał w półfinale cokolwiek do roboty.

No miał i co leciało w bramkę to wpuścił. Jedyne co wybronił to główka po rożnym (chyba ze o czymś jeszcze zapomniałem). Gdzie wypluł piłkę przed siebie i omal nie sprokurował samobója. 

Bono oprócz jednej interwencji po strzale Felixa i karnych z Hiszpania miał coś jeszcze wartego uwagi? (Maroka nie oglądałem meczu o 3 to może coś pominąłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marzec napisał:

Scaloni jest tam 4,5 roku było widać od pierwszych miesięcy od przyjścia tego sztabu itd że coś się tam zaczyna zmieniać i iść w dobrym kierunku. Po wygraniu Copa no i teraz World stają się jedna z mocniejszych drużyn ever. Okropnie ciężko jest ich pokonać, w ogóle tylko 5 razy przegrali za tego trenera. 

Dzisiaj te 80 minut to jest totalna miazga przecież i jakby Otamendi jak trzeba wyjebał lage na aut, to by Francja strzału na bramkę nie oddała w meczu, dla mnie po prostu tak mocna jest tu Argentyna z ta swoją presja pomocą agresja zaangażowaniem i zorganizowaniem. Co ciekawe na chłopski rozum w takiej dogrywce Francja powinna ich dojechać ale przecież znowu do gola na 3:2 a właściwie do 118 minuty i karnego Francja znowu nie oddaje strzału i dogrywka jest całkowicie dla Argentyny. 

Lubienie nie lubienie trzeba tu zostawić sobie na boku, zresztą kto kogo lubi a kogo nie ma w sumie takie znaczenie jak śnieg co padał 17 lat temu w Chodzieży. Zawsze mnie rozpierdala to 'bo ja ich nie lubie'

Ta Argentyna to po prostu bardzo dobra drużyna, poukładana jak nie wiele w historii. I wcale do tego nie trzeba mieć 5-7 gwiazd w drużynie znacznie lepiej mieć 5-7 ludzi którzy cały mecz wiedzą co robić i gdzie być w danym momencie.

Faktycznie trzeba oddać Scaloniemu to, że za jego kadencji Argentyńczycy grają powyżej swojego potencjału, bo gdyby porównywać ich skład np. z Francuzami pozycja po pozycji, to w takiej połączonej jedenastce wybiegłoby ich może ze 3. Zestawiając ich z Brazylijczykami proporcje byłyby pewnie podobne, a pomimo tego, to właśnie Argentyńczycy zdobyli wczoraj Mistrzostwo Świata. Ogólnie z oceną ich potencjału mam spory problem, bo ich ofensywa opierała się w całości na fenomenalnie dysponowanym Messim, który potrafił zrobić bramkę z niczego i niejako ustawić w ten sposób spotkanie na korzyść Argentyńczyków. Gdyby wyjąć gościa z reprezentacji, to mam wrażenie, że oni mieliby spory problem, żeby powalczyć o coś więcej niż ćwierćfinał (a i to tylko dzięki sensacyjnemu wyjściu z grupy Australijczyków). Tak czy siak drużyna była budowana wokół Messiego, więc jego wpływ na ich grę nie powinien dziwić i trzeba pogratulować Argentyńczykom wielkiego sukcesu, na który swoją grą w tym turnieju na pewno zasłużyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ignazz napisał:

Patrząc na wysokie standardy polityczne w Polsce to dobrym ruchem po ogłoszeniu kwoty byłoby teraz wybranie w jakimś nocnym głosowaniu Czesia lub aby uniknąć kontrowersji kogoś z jego rodziny. Tak się u nas załatwia sprawy. Elegancko. 

Można też przywieźć kandydata w kopercie lub ewentualnie żółtej reklamówce. Też będzie równie elegancko.

13 godzin temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

- jak k0bieta sędziuje, to emir kataru nawet jej ręki nie podał
 

Jako spec od spraw duchowych, koksu i zapewne tradycji ludzi w szmatach na głowach, pewnie wiesz że to według nich oznaka szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie nie do końca robią. Przepisy mówią, gdy rezerwowi wbiegają na murawę to gra powinna zostać przerwana, ławka dostać ostrzeżenie a drużyna przeciwnej dostać wolny pośredni tylko, że jeśli wbiegli już po strzale albo w jego trakcie to musztarda po obiedzie szczególnie, że żaden z sędziów tego nie wychwycił.

Godzinę temu, airmax napisał:

Mówisz o tej główce z 11 metrów gdzie Buffon nie przesunął się nawet o krok? Bardzo fajna interwencja na pełnym zasięgu ale dla mnie półkę niżej niż Iker i Martinez.

Cofnął się przed strzałem i wyskoczył w odpowiednim momencie a to jest duża sztuka. Kto stał na bramce ten wie, że jeden hop za wcześnie bądź za późno i jesteś ugotowany.

Godzinę temu, airmax napisał:

No miał i co leciało w bramkę to wpuścił. Jedyne co wybronił to główka po rożnym (chyba ze o czymś jeszcze zapomniałem). Gdzie wypluł piłkę przed siebie i omal nie sprokurował samobója.

Miał też 4 obronione strzały. Więcej niż Martinez miał w bramkę przez cały mecz.

Godzinę temu, airmax napisał:

Bono oprócz jednej interwencji po strzale Felixa i karnych z Hiszpania miał coś jeszcze wartego uwagi? (Maroka nie oglądałem meczu o 3 to może coś pominąłem) 

Miał z Chorwacją fajną interwencję, trochę sam ją sprokurował ale przytomnie naprawił błąd. Z Chorwacją ale w grupie też mial udanego Boruca w końcówce 1 połowy, który uchronił ich przed bramką. Z Portugalią wyjął strzał Krystyny. Niedługo pewnie będą na YT kompilacje z wszystkimi obronami całej trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.