Skocz do zawartości

Dyskusja o szczęściu


Pablo81

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Za moich czasów to były blachary :)

kobieta chcą rycerza na białym koniu to blachara? przecież jak masz rodzinę założoną to tym bardziej się liczy hajs bo "dziecku nie wytłumaczysz że nie masz co garu włożyć jarzysz, jarzysz ,k**** jarzysz?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LAF napisał:

Miałem nie udzielać się w temacie, ale skoro zostałem poproszony o udzielenie odpowiedzi to jej udzielę. 
 

Tu nie chodzi o wartości. To są normalne dziewczyny, które możesz spotkać na ulicy w swoim mieście. Tylko, że w momencie w którym pojawiła się era ig pojawił się trend chodzenia w ubranach typu Fendi. Albo nadążasz za nimi i jesteś na przodzie albo stoisz w miejscu i patrzysz jak inni odskakują. 

Szczerze to sam lubię się dobrze ubrać ale w trochę inne marki (na pewno tańsze niż Fendi i w innym stylu) gdzie często ktoś kto trochę ogarnia temat to wie co to za firma bez epatowania gigantycznym logo na klacie, pomijając że jest to często po prostu wieś.Przede wszystkim Tobie ma sprawiać przyjemność chodzenie w danych ciuchach a nie komuś.Dla mnie to ometkowanie całego ciała popada w śmieszność i raczej politowanie, kto ma wiedzieć to wie co masz na sobie.Jeśli imponuje to jakiejś lasce to dla mnie xd

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beka z ludzi którzy myślą, że jak kupią szmatę za 4k to są lepsi od tych co chodzą w rzeczach za 400zł, kiedy materiał jest właściwie ten sam, a różnicą jest logo. I beka też z tych, którzy poprzez ciuchy chcą komukolwiek zaimponować, bo normalny człowiek ma wyjebane na to w czym chodzisz, to tylko kwestia gustu. Jedni ślepo podążają za modą i wyglądają tak jak wszyscy wokół, a drudzy mają to w dupie i są sobą. Natomiast jeśli kobieta patrzy tylko na metki to jest zwykłą lampucerą z którą nie warto nawet zaczynać, bo wiadomo o co jej chodzi. Trzeba mieć naprawdę poryty dekiel by starać się takiej zaimponować. A tak poza tym to jebać IG, Tiktoki i tym podobne, bo to robi z ludzi manekiny bez osobowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sewer napisał:

Przede wszystkim Tobie ma sprawiać przyjemność chodzenie w danych ciuchach a nie komuś.Dla mnie to ometkowanie całego ciała popada w śmieszność i raczej politowanie, kto ma wiedzieć to wie co masz na sobie.

lol , to wszyscy chodzilibyśmy w dresie lub piżamie

jak ktoś pierdoli że wygląd jest nie ważny lub prezentowanie siebie to gruby lol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Ignazz ma ogromne problemy ze sobą, nie widzi w sobie nic wartościowego poza pieniędzmi i bez nich czuje się zerem, dlatego wszystko stara się w ten sposób zrekompensować 

Czasy się nie zmieniły, frajer w fendi w moment zostanie usadzony w miejscu przez faceta w pepco - i nie, nie mówię o rekoczynach 

Jedyny problem jaki mam to ból brzucha jak czytam twoje teksty. Kolejny raz wolisz atakować zarówno osoby które maja inny światopogląd ( łaska która patrzy na markowe ciuchy) mocno generalizując jak i na podstawie swoich kompleksów atakujesz mnie bezpośrednio. 
Kolejny raz wykazujesz się brakiem empatii w stosunku do innych ludzi. 
Nie wiem jak z mojej wypowiedzi wyprowadzasz durne wnioski czy ja w sobie widzę jakieś pozamaterialne wartości widocznie już jesteś po specjalizacji psychologii. Wiem natomiast ze ocenianie osób przy tak wyrywkowej i szczątkowej wiedzy na temat jakiejś panny gdzie wiemy jedynie ze patrzy na metki jest niemądre. 
W jaki sposób ( bez rękoczynów ) gość w jednorazowych gaciach z pepco może usadzić gościa w markowym ciuchu tez nie do końca wiem. Pewnie jest większym kozakiem w internecie. 
 

rappciu przecież oczywiste jest ze zdarzyć się może i głupi gość ubrany normalnie i markowy lalus ze świetnym charakterem inteligentny i oczytany. Twoja prostacka ocena i jednoznaczna krytyka jednych z dziwnym chwaleniem pepco men mnie szokuje.  Przecież to poziom oceny ludzi rodem ze średniowiecza. 
ktos z wyższym wykształceniem nie powinien wbijać się na takie wyżyny intelektualne. 
 

Tym bardziej ze mocno uproszczony sposób dyskusji mamy poprzez fakt ze zbytnio tych osób które oceniamy nie opisujemy w innych aspektach. 
 

jestem po świetnym śniadaniu w Poznaniu w przepięknej kamienicy gdzie u góry są biura na wynajem.  Aż się pod nosem uśmiałem jak weszła grupka ludzi młodych uśmiechniętych ale i mega Markowo ubranych. 
 

jakie mam prawo do oceny tych ludzi tylko z powodu markowych drogich ciuchów i cen kanapek w tamtym lokalu? Nie wydaje się tobie to płytsze? Takie ocenianie po pozorach bez poznania tych ludzi?

w średniowieczu widzę byś pierwszy rzucał kamieniami i krzyczał czarownica w swojej wiosce gdy na horyzoncie pojawiła się osoba inna od twojego wyjątkowo wąskiego światopoglądu.  
 

Krytykujesz płytka cechę jaka jest skupienie się na metce a sam reprezentujesz jeszcze płytsza postawę ze jesteś lepszy od osoby która myśli ze jest lepsza bo ma markowe rzeczy. W równie prosty sposób tłumaczysz sobie ze jesteś lepszy jak te krytykowane osoby to robią. 
 

z twoich wpisów wynika i bije po oczach jedynie autoocena ze „jestem zajebisty bo nie jestem tak zje***y jak ta łaska która patrzy na metki”. Nie uważasz ze to żadne osiągniecie taka zsjebistosc?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

lol , to wszyscy chodzilibyśmy w dresie lub piżamie

jak ktoś pierdoli że wygląd jest nie ważny lub prezentowanie siebie to gruby lol

 

Przecież ja nic takiego nie napisałem 😀 Napisałem że chodzenie z wywalonym np. logo tommyego na czapce, bluzie, spodniach i butach to dla mnie wieś a nie że wygląd nie jest ważny bo sam lubie się dobrze ubrać.Btw. ktoś kto ma dres w fajnej stylówie może wyglądać o niebo lepiej niż typek w bluzie Fendi, druga sprawa że są różne gusta.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sewer napisał:

Przecież ja nic takiego nie napisałem 😀 Napisałem że chodzenie z wywalonym np. logo tommyego na czapce, bluzie, spodniach i butach to dla mnie wieś a nie że wygląd nie jest ważny bo sam lubie się dobrze ubrać.Btw. ktoś kto ma dres w fajnej stylówie może wyglądać o niebo lepiej niż typek w bluzie Fendi, druga sprawa że są różne gusta.

nie przepadam za tymi napisami ale dużo ludków tak chodzi więc pewnie to działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

lol , to wszyscy chodzilibyśmy w dresie lub piżamie

jak ktoś pierdoli że wygląd jest nie ważny lub prezentowanie siebie to gruby lol

 

Pomiędzy chodzeniem w piżamie a chodzeniem w Fendi jest cała szeroka przestrzeń i jednak większość ludzi chodzi ubrana normalnie. I jasne, jest ważne, żeby nie wyglądać jak menel, ale też raczej dla większości nie jest istotne jak bardzo markowe ciuchy masz. A jeżeli jest, to przecież i tak szkoda czasu na taką osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Pomiędzy chodzeniem w piżamie a chodzeniem w Fendi jest cała szeroka przestrzeń i jednak większość ludzi chodzi ubrana normalnie. I jasne, jest ważne, żeby nie wyglądać jak menel, ale też raczej dla większości nie jest istotne jak bardzo markowe ciuchy masz. A jeżeli jest, to przecież i tak szkoda czasu na taką osobę.

"normalnie" to pojęcie względnie - dzięki osobom które ubierają się nie szablonowo, oryginalnie itp itd nie chodzimy jak nasze dziadki w czarnych garniturach. ktoś ma ochotę chodzić w fendi to niech sobie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

lol , to wszyscy chodzilibyśmy w dresie lub piżamie

Ale wiesz ,że całkiem niedawno najlepsze modowe firmy robiły spodnie ,które z założenia wyglądały jak dres czy właśnie jak pidżama . I to był hit z wybiegów

https://www.pleinoutlet.com/nl/denim-jogging-trousers/PAAC-MDT2850-PDE004N_02ED.html?cgid=men#cgid=men&pmin=1.00&prefn1=hasPicture&prefv1=true&start=36

Ja bym uważał więc  z takimi hasłami

A tak na poważnie to jesli ktoś uważa ,ze wygląd i ubranie nie mają znaczenia to niech przyjdzie na rozmowę o pracę w wyciągniętym T-shircie. Najlepiej jeszcze z plamą od kawy centralnie na torsie.. 

I są ludzie , którzy naprawdę zwracają uwage na to co noszą. Są tacy , którzy noszą coś co jest drogie i chca by wszyscy o tym wiedzieli ale większośc ludzi jednak chodzi w droższych markach dlatego ,ze są to lepsze materiały , ciekawsze wzornictwo . Jedni się dobrze czują w Bytomiu , drudzy w Lju Jo a można też kupować bezpośrednio od polskich kreatorów. Tu często chodzi o niepowtzarzalność. 

Skoro już rozmawiamy o szczęsciu to jestem w stanie sobie wyobrazić ,że ktoś kto całe życie marzył o np Guccim to pierwszy zakup z kolekcji moze go uszczęsliwić aczkolwiek jeśli będzie siebie określał przez ciuchy a co gorsza będzie pogardzał tymi co nie noszą ciuchów za kilka tysięcy to jest to raczej słabe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

"normalnie" to pojęcie względnie - dzięki osobom które ubierają się nie szablonowo, oryginalnie itp itd nie chodzimy jak nasze dziadki w czarnych garniturach. ktoś ma ochotę chodzić w fendi to niech sobie chodzi.

Zazwyczaj normalnie to pojęcie, które odnosi się do ludzi w bezpośredniej okolicy centrum rozkładu gaussa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

A chodzenie z jakimiś śmiesznymi logami typu Boston Celtics czy tam Denver Nuggets albo Chicago Bulls to też wieś?

Nie :) Może Ty nie widzisz różnicy między noszeniem koszulki Celtics czy ulubionego zespołu a kupowaniem koszulki tylko dlatego że ma wywalony napis HUGO BOSS (czy jest ładna czy nie, byle krzyczała że jest firmowa) ale ja widzę.Z tym że to tylko moje zdanie i nie spędza mi to snu z powiek na prawdę każdy nosi co chce :)  Sam kupuje dosyć drogie ciuchy i też wiele osób tego nie rozumie bo wolą tańsze buty czy koszulki, ja wolę lepszej jakości ale mniej w szafie i na dłużej i też nie przeszkadza mi że ktoś ma inne zdanie na ten temat.

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.