Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, julekstep napisał:

masz prawo sie mylic

nie potrzebuje playmakingu od PG majac goat playmakera na C a Kidd mimo byc meh kreatorem to jednak scisla topka w D wsrod true PGs (moze nawet top-1)

do biegania w transition beda inni gracze niz Jok :P

e tam , D w all timach jest overrated - tutaj w ofensywie jest tyle talentu że dobry D i tak c***a zrobi a w ataku jest dziura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

e tam , D w all timach jest overrated - tutaj w ofensywie jest tyle talentu że dobry D i tak c***a zrobi

jak bym z trzema pierwszymi pickami zjebał i wybrał Shaqa, Lukę i Malone'a (lol!) to też bym pisał takie farmazony :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

e tam , D w all timach jest overrated - tutaj w ofensywie jest tyle talentu że dobry D i tak c***a zrobi a w ataku jest dziura 

Tym bardziej, jesli w ofensywie jest tyle talentu, to i tak kazdy swoje rzuci, a jednak trzeba bedzie w decydujacych momentach kogos zatrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

jak bym z trzema pierwszymi pickami zjebał i wybrał Shaqa, Lukę i Malone'a (lol!) to też bym pisał takie farmazony :P 

ruchają tego KG Jok Millera na miękko - w ogóle Twoja trójka to nie zrobiłaby 60W w normalnym rs :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

ruchają tego KG Jok Millera na miękko - w ogóle Twoja trójka to nie zrobiłaby 60W w normalnym rs :P 

na miękko to się obsrają jak ich Bestia z Bałkanów dojedzie

ALE  W SUMIE SIĘ ZGADZAM

w trójkę mogliby nie zrobić 60W w normalnym rs, ale miło że aż tak ich cenisz w ogóle sugerując coś tak abstrakcyjnego

strach pomyśleć co tu będą wyczyniać grając w pięciu i nawet z rezerwowymi!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karpik napisał:

Jedynym zastrzeżeniem jakie miałem do pary Steph-Giannis to brak go to scorera w crunch time. Dirk to jednak absolutna bestia w tym względzie, a tu se będzie pykał 1 na 1, bo gravity jakie robią Steph i Giannis jest po prostu przejebane. Dodatkowo nie mam żadnego gracza, który dominuje piłkę i jest średnio przydatny bez niej, Steph, Dirk i Giannis są świetni off the ball. Także ja tu będę w stanie grać zespołową koszykówkę mając aż 3 MVP lvl graczy. Nie sądzę, że ktoś będzie mieć tu podobny firepower, w dodatku tak pasujący do siebie. 

Steph i Dirk to zajebiste duo, natomiast Giannis to chyba ostatni superstar jakiego bym do nich dobrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

Tym bardziej, jesli w ofensywie jest tyle talentu, to i tak kazdy swoje rzuci, a jednak trzeba bedzie w decydujacych momentach kogos zatrzymac.

Większość najlepszych graczy mając wokół siebie tyle talentu i nie musząc w każdym possesion ciągnąć ataku, byłaby lepsza w D, aniżeli w normalnej lidze. 

1 minutę temu, P_M napisał:

Steph i Dirk to zajebiste duo, natomiast Giannis to chyba ostatni superstar jakiego bym do nich dobrał. 

No to dobrze, że mamy odmienne poglądy. 

Pomyśl w drugą stronę, bo może to nie Giannis jest dobierany tu do Stepha i Dirka, tylko Steph i Dirk do Giannisa ;) (a jak wiadomo, Giannis lubi mieć wokół siebie shooterów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, julekstep napisał:

 

ALE  W SUMIE SIĘ ZGADZAM

w trójkę mogliby nie zrobić 60W w normalnym rs, ale miło że aż tak ich cenisz w ogóle sugerując coś tak abstrakcyjnego

strach pomyśleć co tu będą wyczyniać grając w pięciu i nawet z rezerwowymi!

5154504132c60_o_full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, karpik napisał:

Pomyśl w drugą stronę, bo może to nie Giannis jest dobierany tu do Stepha i Dirka, tylko Steph i Dirk do Giannisa ;) (a jak wiadomo, Giannis lubi mieć wokół siebie shooterów). 

No właśnie w ten sposób to imho jeszcze gorzej, bo jak Steph i Dirk mają pracować na Giannisa to marnowanie ich potencjału, zaś jak Giannis ma pomagać tej dwójce to brałbym kogoś innego, kto by im lepiej tworzył grę. 

15 minut temu, january napisał:

Dirk value/pick jak dotąd najlepszy w drafcie, sam o nim myślałem z 19 pickiem, ale - już w ATF go przynajmniej 2 razy miałem, a lubię mieć odmienne rostery w tych ATFach. 

Ja myślałem nad Dirkiem z 11. Ale wolałem jednak mieć trio Magic Durant Embiid, niż Magic Dirk Embiid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, P_M napisał:

No właśnie w ten sposób to imho jeszcze gorzej, bo jak Steph i Dirk mają pracować na Giannisa to marnowanie ich potencjału, zaś jak Giannis ma pomagać tej dwójce to brałbym kogoś innego, kto by im lepiej tworzył grę.

Chcąc ograniczyć Stepha, defensywy podwajają go nawet bez piłki (np słynne hand offy z Draymondem, tylko zamiast Greena piłkę ma tu Dirk lub Giannis). Chcąc ograniczyć Giannisa, defensywy formują jebany mur, tylko tu ma jak na razie najlepszego możliwego shootera na pozycjach 1 i 4. Giannis to jest najlepszy zawodnik ubiegłorocznych PO oraz póki co tegorocznych. On nawet jak ma mecz gdzie robi 9-26, to ma niesamowity wpływ na wynik samą presją jaką wywiera na defensywie i prostymi odegraniami na obwód. 

Także mam dwóch graczy, przeciwko którym ustawiane są całe defensywy. W dodatku obaj operują w innych strefach, są zagrożeniem z piłką i bez, są graczami team-first, także oni sobie wzajemnie tu będą jeszcze pomagać. I teraz dokładam Dirka, który mając za support Jeta Terry, Chandlera i past prime Kidda z Marionem rozjebał ligę, bo był potworem w ISO i rewelacyjnym spot up shooterem. Przypomnij sobie jak Twój Durant sobie pykał 1 na 1, bo przeciwnicy woleli wyłączać Currego w Dubs i pomyśl jak łatwo w porównaniu z Mavs będzie miał tu Dirk (porównywalny ISO scorer z KD), kiedy ma dwóch graczy o takim gravity.

Te akapity powyżej służą temu, żeby se człowiek wyobraził z jaką mocą mamy do czynienia. A jak wiadomo - Playoffs are all about matchups i nikt nie ma takiej mocy jak ja, żeby te matchupy wykorzystywać. Chcesz wyłączyć Stepha - proszę bardzo, ale nie uformujesz muru na Giannisa. Uformujesz mur, Giannis odegra na obwód do alltimerskich shooterów. Masz alltimerskie help defense i rotacje? Rzucam piłkę Dirkowi na high post i ten se pyka 1 na 1. Nie podwoisz, bo nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik, primo masz Dirka z dwóch sezonów, w których oddawał 1.5 oraz 2.3 trójki na mecz ( Embiid 3 i 3.7 dla przykładu), z tym rozjebaniem ligi to też tak widzę mit Dirka urósł jako najlepszego wysokiego 3pt shootera, a Dirk w tym epickim runie Mavs, miał raptem DWA mecze w których trafił więcej niż dwie trójki. W samych finałach 41,6℅ z gry i 2 asysty na mecz, te wygrane finały z Heat to wbrew pozorom był pojedynek bardziej w stylu finałów 04 aniżeli jakiś samotny run. 

4 minuty temu, january napisał:

@julekstep wzięty właśnie przez BMFa Wade pozwoliłby Ci na walkę o top3, strasznie spier*oliłeś Millerem;)

Najlepsze picki - Wade i Dirk właśnie jak dotąd.

Istotnie julek Millerem schrzanil. Co do Wade'a to pick świetny talent-wise zważywszy na 3 rundę, ale cholera BMfowi on pasuje jak pięść do nosa mając w składzie już CP3 i Kareema. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

@julekstep wzięty właśnie przez BMFa Wade pozwoliłby Ci na walkę o top3, strasznie spier*oliłeś Millerem;)

spoko, rozumiem że w obawie musisz pisać podobne rzeczy :)

jak w ostatnim atfie dobrałem Wade'a do Joka to pisali coś w stylu że spierdoliłem nie biorąc all-time shootera do Joka xD

 

w próżni Wade > Miller, wiadomka (tak jak pisałem, talent-wise było kilka lepszych picków)

ale Wade jednak do pełnej efektywności potrzebuje sporo piłki -> Miller potrzebuje mieć piłkę w rękach średnio 0,5 sekundy na akcję żeby robić rozpierdol :) (jeśli chodzi o off-ball i bieganki po zasłonach to tylko Curry jest w jego lidze), to jest ZAJEBISTA rzecz w atfie, szczególnie mając w składzie Serbskiego GOATa

ergo - wolę słabszego Millera, którego będę mógł wykorzystywać na 100% niż lepszego Wade'a, który u mnie by dawał 60% tego co w pre-LBJ Heat :) 

7 minut temu, P_M napisał:

Istotnie julek Millerem schrzanil.  

w czym konkretnie?

mając topowy duet podkoszowy jeśli chodzi o playmaking/kreację potrzebuję ekonomicznych guardów -> nie ma bardziej ekonomicznego guarda niż Miller

dodatkowo dodaję all-time level shootera, który w latach z których go wziąłem był sensownym obrońcą

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

Karpik, primo masz Dirka z dwóch sezonów, w których oddawał 1.5 oraz 2.3 trójki na mecz ( Embiid 3 i 3.7 dla przykładu), z tym rozjebaniem ligi to też tak widzę mit Dirka urósł jako najlepszego wysokiego 3pt shootera, a Dirk w tym epickim runie Mavs, miał raptem DWA mecze w których trafił więcej niż dwie trójki. W samych finałach 41,6℅ z gry i 2 asysty na mecz, te wygrane finały z Heat to wbrew pozorom był pojedynek bardziej w stylu finałów 04 aniżeli jakiś samotny run

A nie zauważyłeś, że kiedyś się inaczej grało, a teraz inaczej? Jestem ciekaw jaką byś dostał odpowiedź na pytanie tu na forum, kogo trójki się bardziej obawiasz: Joela czy Dirka. Tzn w sumie nie jestem ciekaw, bo znam odpowiedź ;)

I to działa w dwie strony, bo ja np uważam Magica za dobrego shootera i gdyby się urodził 20 lat później, to by walił też trójki. Porównywanie 3PFGA graczy z różnych epok jest kompletnie bez sensu.

W samych finałach, to Heat rzucili wszystkie siły, żeby zatrzymać Dirka, no i zostali rozstrzelani przez shooterów. Pick your poison.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julekstep napisał:

w czym konkretnie?

Miałeś szansę wziąć jakiś mocny ofensywny obwodowy talent, który nie byłby jednowymiarowym spotup shooterem (na takiego miałbyś czas później), a byłby przeciwwagą i dla ciężaru ofensywy jaki masz na pozycjach PF i C. Dodatkowo obciążasz jeszcze mocniej KG, który będzie musiał latać w obronie zarówno po Joku jak i Millerze.

5 minut temu, karpik napisał:

A nie zauważyłeś, że kiedyś się inaczej grało, a teraz inaczej? Jestem ciekaw jaką byś dostał odpowiedź na pytanie tu na forum, kogo trójki się bardziej obawiasz: Joela czy Dirka. Tzn w sumie nie jestem ciekaw, bo znam odpowiedź ;)

I to działa w dwie strony, bo ja np uważam Magica za dobrego shootera i gdyby się urodził 20 lat później, to by walił też trójki. Porównywanie 3PFGA graczy z różnych epok jest kompletnie bez sensu.

W samych finałach, to Heat rzucili wszystkie siły, żeby zatrzymać Dirka, no i zostali rozstrzelani przez shooterów. Pick your poison.

Pewnie, że zauważyłem i zgadzam się, że działa w dwie strony i zgadzam się z Tobą zarówno co do tego, że Magic by też walił teraz tróję i że trójka Dirka jest groźniejsza niż Embiida. Natomiast zobacz sobie jak rzucała reszta graczy Mavs wtedy,a ile asyst zaliczał Dirk, dodatkowo umówmy się zarówno Wade jak i LBJ mieli w tej serii mecze ze slumpstatami, które nie powinny się były wydarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karpik napisał:

A nie zauważyłeś, że kiedyś się inaczej grało, a teraz inaczej? Jestem ciekaw jaką byś dostał odpowiedź na pytanie tu na forum, kogo trójki się bardziej obawiasz: Joela czy Dirka. Tzn w sumie nie jestem ciekaw, bo znam odpowiedź ;)

I to działa w dwie strony, bo ja np uważam Magica za dobrego shootera i gdyby się urodził 20 lat później, to by walił też trójki. Porównywanie 3PFGA graczy z różnych epok jest kompletnie bez sensu.

W samych finałach, to Heat rzucili wszystkie siły, żeby zatrzymać Dirka, no i zostali rozstrzelani przez shooterów. Pick your poison.

Jak oceniasz rzut za trzy Jordana i Pippena :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, P_M napisał:

Miałeś szansę wziąć jakiś mocny ofensywny obwodowy talent

a wziąłeś Millera, czyli mocny ofensywny obwodowy talent (elitarne efficiency, jeszcze poprawiające się w trudniejszych warunkach -> Miller grający lepiej w PO niż RS)

ok

17 minut temu, P_M napisał:

Dodatkowo obciążasz jeszcze mocniej KG, który będzie musiał latać w obronie zarówno po Joku jak i Millerze. 

młody Miller to nie jest jakiś defensywny game-changer, ale też nie jest to dziura którą trzeba 'łatać'

18 minut temu, P_M napisał:

talent, który nie byłby jednowymiarowym spotup shooterem (na takiego miałbyś czas później)

tak, miałbym -> tylko ci wybrani później byliby w tym względzie tier/dwa niżej 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

a wziąłeś Millera, czyli mocny ofensywny obwodowy talent (elitarne efficiency, jeszcze poprawiające się w trudniejszych warunkach -> Miller grający lepiej w PO niż RS)

Tylko jednowymiarowy talent. Ja na twoim miejscu wolałbym mieć ciut gorszego shootera później, a mieć na obwodzie elitarne inne jakości ofensywne, zwłaszcza w kontekście kreacji własnej gry, iso, atletyzmu, przełamania defensywy, no i też jakiś extra passing też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

Jak oceniasz rzut za trzy Jordana i Pippena :) 

Pippen raczej słaby, zwłaszcza na warunki ATF, Jordan pewnie byłby zajebisty.

27 minut temu, P_M napisał:

Natomiast zobacz sobie jak rzucała reszta graczy Mavs wtedy,a ile asyst zaliczał Dirk, dodatkowo umówmy się zarówno Wade jak i LBJ mieli w tej serii mecze ze slumpstatami, które nie powinny się były wydarzyć. 

Przecież Dirk to miał tam prawie Curry treatment i głównym celem Heat było odcięcie go od piłki. Dodatkowo był chory na początku serii. Nie będę się też umawiać na to, że Wade był w slumpie, bo nie był, grał z kontuzją. LeBron miał swoje demony do przezwyciężenia, z którymi wygrał dopiero 2 lata później. Ten tytuł Mavs jest absolutnie zasłużony, bez gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Tylko jednowymiarowy talent.

od samego rzucania za 3 ważniejsze jest to co Miller robi z defensywami (podpowiedź - robi chaos)

1 minutę temu, P_M napisał:

a mieć na obwodzie elitarne inne jakości ofensywne, zwłaszcza w kontekście kreacji własnej gry

mamy atf, takich graczy zostało jeszcze na pęczki -> za to Miller w tym co robi (off-ball, rzut, bieganie jak pojebany) był zdecydowanym BPA (i generalnie drugim - po Currym - w całej zabawie)

3 minuty temu, P_M napisał:

no i też jakiś extra passing też by się przydał.

biorąc z dwoma pierwszymi pickami Joka i Garnetta zasadne jest przyjęcie że 'extra passing' to ostatnie czego potrzebuję w kontekście picku nr 3 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.