Skocz do zawartości

ATF POST 76 - komentarze


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, RappaR napisał:

Sorry, 4-2. 

i staty z wiekszej probki tez jakby inne :)

12 minut temu, january napisał:

Za dużo do nadrobienia

 

Zresztą sam widziałeś jak się bawili Warriors z wjazdami pod kosz obok Joka.

Dla przypomnienia, tak to mniej więcej wyglądało:

ziekenhuisbal-steward.gif

 

nie wiem jakim cudem z taka dziura Nuggs maja obrone w lepszej polowce ligi - gdybym gral w begm i subskrybowal 100 randomowych gowno-kont na twitterze to pewnie bym wkleil rozwiazanie tej zagadki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Heh, z tym 15 miejscem i obroną w lepszej połówce ligi to tak trochę jak z "nie przesadzajmy, grubo po 7. No rzeczywiście, 4 po" ;) 

Myślę, że odpowiedź na to mieści się w specyfice obecnego sezonu. Multum przeróżnych absencji powodowało ekstremalnie dziwne lineupy w poszczególnych zespołach z totalnymi no-name graczami, co chwilę się zmieniającymi. W takiej sytuacji znacznie trudniej o jakiekolwiek przygotowania na treningu do odpowiedniego ataku słabości rywala.

rok temu 12

8 minut temu, january napisał:

W PO Warriors już mieli czas, by pewne rzeczy przygotować i efekt był taki, że z Jokiciem na boisku Denver broniło na poziomie 126,2 drtg.

Więc tak jak pisałem cały czas pod kątem ATF - im wyższy poziom tym znacznie większa ekspozycja słabości Serba. 

spoko tylko ze w atfie jego najlepszym defensorem w ekipie nie bedzie Austin Rivers (niestety Gordon drugi rok z rzedu nie dojechal na PO)

tak patrze to w serii przeciw GSW Jok mial najlepsze drtg w ekipie (gowno stat ale pokazuje z jakim materialem musial pracowac GOAT :) )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Rok temu również miałeś masę absencji i rok temu Denver na parkiecie z Jokiciem w PO broniło na poziomie 125,5 drtg.

Ogólnie w sezonach, w których wziąłeś Joka to w PO to wygląda tak:

20/21
Jokic on -9,3 net, ortg 116,2 drtg 125,5
Jokic off +2,8 net, ortg 122,4, drtg 119,6
21/22
Jokic on -14,2net, ortg 111,5 drtg 125,7
Jokic off +7,6 net, ortg 126,2, drtg 118,5

W sezonie 19/20 podobnie fatalnie dla Jokicia. Koszykówka idzie cały czas do przodu, a centrzy tak fatalnie broniący są coraz większą słabością na parkietach podczas PO, gdzie są bezwzględnie eksponowane ich wady. W RS łatwiej to przykrywać.

a i tak rok temu poza grajacym ogony Sapem i non factorami z garbage time mial najlepsze drtg 🤷‍♂️

i w 20 tez mial najlepsze indywidualne drtg w ekipie (indywidualne rtg to gowno-stat jak pisalem, ale on/offy w PO dla grajka ktory gra z grubsza wszystkie istotne minuty to jeszcze wiekszy gowno-stat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Nie wiem co wymyślasz z jakimiś najlepszymi drtg (i skąd to w ogóle bierzesz niby, bo nah, to nie jest prawda), ale fakty są takie, że 3xPO z rzędu, w tym 2x które wziąłeś defensywa Nuggets z beznadziejnym rim protectorem Jokiciem na parkiecie jest BEZNADZIEJNA i 3xPO z rzędu podczas minut gdy siedzi to jest znacznie lepiej :) . A mówimy tu o 'zwykłej' NBA, a nie o poziomie ATF.

Gdzie Jokicia jeszcze bardziej będą ścierać z parkietu niż w RL.

z bbal ref

ale spoko - super info ze vlatko cancar nakurwia noobow w garbage time! przyda sie!

btw - wzmocnilbys przekaz jak bys jeszcze ze 2 razy zmiescil gdzies slowko 'beznadziejny' (ale caps robi robote)

 

aha i dodalbym ze 3 razy z rzedu Jok nie zrobil misia, wiec jest slaby!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Jest taki fajny filtr na wowy, że można włączyć "leverage". 

Przy przewadze "high" lub "very high" w PO w ciągu tych 3 lat:

Jokic on: +27,3 net w 60 minut
Jokic off: -98,1 net w 7 minut

Więc Ci nie pyknął argument mocno :)  Ale próbuj dalej, może coś wymyślisz, ciekawy jestem :D 
 

nie znam waszych begmowych slangow ale te cyferki Joka wygladaja ladnie

objasnisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Kiedy mecze były w fazie blowoutu to Jokić nabijał sobie na plus on/offy ;) Więc odwrotnie do tego co sugerowałeś - blowouty działały tu na korzyść, a nie na niekorzyść Jokicia w PO.

w sensie jak Jok robil blowouty?

tak czy siak u mnie zamiast Austina Riversa ma Moncriefa a zamiast PO Gordona ma Garnetta 🤷‍♂️

 

no i probka 7 minut z 3 lat ❤️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, january napisał:

Yup tu nie podoba mi się to faktycznie, musieli trochę garbage minut przerzucić do różnicy punktowej "medium"

Ale clue się nie zmienia - Jokić to beznadziejny obrońca na wyższym poziomie.

I wziąłeś go do ATF w 2 latach, gdzie w PO Nuggets z nim na boisku bronili na poziomie 126/100 poss, tego się nie da ukryć przeciw ekipom ATF.

spoko, czyli okoliczności nie mają znaczenia (bycie one-man army w ataku ze z grubsza zerowym wsparcie, gdzie przykładowe GSW targetowało Joka po obu stronach, bo obok niego biegał roster na 25 W)

i patrzymy tylko jak się podniesie poziom przeciwników w atfie a nie zwracamy na to jak poprawi się support Joka (tip -> obecnym GSW jest dużo bliżej do atfowych ekip niż supportowi Joka do atfowych supportów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, january napisał:

Popłynął tutaj PM okropnie koncepcyjnie jeśli chodzi o dobranie obsady do Magica i Duranta w obronie. Magic Johnson nie jest w stanie bronić guardów na poziomie ligi, a co dopiero ATF, tu ma to robić full-time. Kompletnie tego nie kupuję, zresztą tam obok są ewentualnie jeszcze Allen bądź Dumars - na warunki ATF jest chyba najgorzej w zabawie. Średnio mi też pasuje tu fit w ataku - przy swoich iso do Duranta jest od kogo pomagać, raczej mało jest tu opcji na dobry pnr, a Embiid to tej zabawie przy tak małej ilości ekip trochę bez sensu w takiej roli jest;) - Magic będzie z Greenem biegał offball, by mu grę otworzyć?

Ale tutaj to bardziej ty popłynąłeś, masz dwóch alltime strzelców postaci Allena i Duranta,  Zobacz co się działo jak szło podwojenie do Magica, gdzie bronił go 1on1 Jordan czyli ten uważany za jednego z najlepszych obwodowych obrońców, a w przeciwienstwie do tamtych gier, miejsca na podania będzie więcej, bo nie postawisz wszystkich obronców wokół pomalowanego, tylko musisz kryć znacznie szerzej.

Dodatkowo standardowo to Magicowi picki by tutaj stawiał Green lub Embiid, ot po to, żeby przejść w pomalowane i stamtąd wyczarować extra passem kogokolwiek wolnego, a jak nie pojdzie podwojenie to Magic punktuje.

Z tą obroną Magica to też przesadzone i jechany on nie będzie. Zobacz sobie od 8:07. Poszło parę 1on1 ze strony Thomasa i Jordana. Magic dawał radę na nogach.


Allen z Celtics przeciwko Kobemu:


 

Za plecami masz SF z wingspanem Centra w postaci Duranta, DPOY Greena, i Embiida.
Z ławki mocni w D Dumars, Worthy (notabene może kryć graczy 2-4) i Gasol, który tu również jest niedoceniany w D.

W ogóle ilość opcji ofensywnych u mnie, jakieś handoffy po zasłonach z Greenem dla praktyczniego każdego z trójki Magic (choć podejrzewam, że nie doceniasz jumpshota Magica), Durant, Allen. Ten ostatni to w ogóle może sobie ciągle biegać i wystarczy, że obrońca go zgubi na którejś z zasłon i natychmiast rywal będzie skarcony. Zapewne nie obejrzaleś tego filmiku z młodszej wersji Allena, który wrzuciłem, ale on tam wygląda prawie jak mini wersja Kobego, jeżeli chodzi o zakres ruchów i rzutów.

Ja szczerze powiedziawszy bedąc na miejscu rywali nie wiedziałbym jak bronić mój team, bo nawet jak będziesz odpuszczał tylko Greena, którego np mogę zmienić na Worthyego w zaleznosci od matchupu, to masz naprawdę dużą szansę, że skonczy się to łatwymi punktami spod kosza.
Dodam jeszcze, że ISO Duranta to nie jest podstawowy play, raczej play ostateczny, gdzie jest po prostu najlepszym shooterem mogącym wypracować sobie sam pozycję. Natomiast ja tu gram heavy-team-oriented basketball. Powiedziałbym, że mi bliżej do zboostowanych Warriors z ich B2B niż karpikowi, bo okraszone to mam Magiciem, a moim zdaniem Magic nie jest gorszym obrońcą niż Curry, tak samo Allen nie będzie gorszy niż Klay, a o PF i C nie muszę wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MarcusCamby napisał:

5 punktów - Julekstep - Szkoda, że wielki Garnett dostaje tak słaby support. Robert Horry to najsłabszy pick tej zabawy, a gra w taktyce julka sixthmana. Pierwsza piątka bardzo przyjemnie dopasowana.

6th mana gra Billups :P

Horry to 7th man (ale nie przeczę że pick meh - zresztą w opisie sam o tym pisałem :P )

haha zbliża się deadline i @BMF wszystkim lajki rozdaje xDDd

sorry! głosy już poszły! :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.