Skocz do zawartości

CP3 vs Luka czyli Western Conference | Round 2 | (1) Phoenix Suns vs (4) Dallas Mavericks


LAF

CP3 vs Luka Doncić  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CP3 vs Luka Doncić

    • CP3 w 4
      0
    • CP3 w 5
      3
    • CP3 w 6
      18
    • CP3 w 7
      3
    • Luka w 4
      0
    • Luka w 5
      0
    • Luka w 6
      5
    • Luka w 7
      6


Rekomendowane odpowiedzi

To jest temat na oddzielny wątek w sumie. Dla mnie sytuacja wygląda tak : jeśli sobie rozliczysz tych zawodników po kolei z każdej cechy to może Ci wyjść że Jokic jest obecnie lepszy od Luki. Koniec końców przy tak bliskim porównaniu, gracz na piłce > center, dodatkowo lepiej kreuje własny rzut. Więc dla mnie indywidualne są na równi, ale pozycja i konkretny skillset stawia go nieco wyżej.

To moje zdanie. Jestem fanem Łuki więc mogę być nie nieobiektywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Reikai napisał:

W sumie, porównanie supportów Nuggets i Mavs w tym sezonie to moglby być ciekawy wątek.

Mavs bez Doncicia byli 8-9 w regularze i +3,5 net.

Nuggets bez Jokicia byli 2-6 w regularze i -8.0 net. 

Nie za bardzo jest co porównywać. 

Mavs nie mają mistrzowskiego supportu, bo brakuje im talentu w ataku i size'u w obronie - Mavs mają overall above average support w skali całej ligi, bo mają świetny fit w ataku (zawsze dwóch ballhandlerów + trójka) i mocną obronę. Nuggets bez Jokicia mieliby 29 ORTG i jakieś 28-54. 

Zasługą Kidda jest, że Mavs zrobili taki progres, bo rok/dwa lata temu z Clippers to było wesołe granie, gdzie Kawhi robił chore procenty, a Clippers +120 ORTG w tych seriach - a teraz zarówno Jazz, jak i Suns od G3 w ataku byli mocno powstrzymani.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kucharius1 napisał:

To jest temat na oddzielny wątek w sumie. Dla mnie sytuacja wygląda tak : jeśli sobie rozliczysz tych zawodników po kolei z każdej cechy to może Ci wyjść że Jokic jest obecnie lepszy od Luki. Koniec końców przy tak bliskim porównaniu, gracz na piłce > center, dodatkowo lepiej kreuje własny rzut. Więc dla mnie indywidualne są na równi, ale pozycja i konkretny skillset stawia go nieco wyżej.

To moje zdanie. Jestem fanem Łuki więc mogę być nie nieobiektywny ;)

na pewno najważniejsze z perspektywy Luki to fakt, że ma już swoje WCF, nie wiem czy trudniejsze jest wyjscie z 1-3 z LAC czy 0-2; 2:3 z Suns, bo jednak ci Suns to nie ta sama drużyna co rok temu, ale na pewno Doncic ma ten swój kamień milowy, a może i uda mu się dojść dalej

szkoda trochę bardziej tego sezonu jeszcze niż 3 tygodnie temu, gdyby udało się być zdrowym to drabinka była naprawdę dość łatwa patrząc całościowo, porównywując do lat poprzednich

----------------------------

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

No to taka teza 

Luka jest lepszy niż Jokić 

Luka Doncić w PO - 32.7p/9.3r/8.3a/1.5s na 49/37/67 (58.4%TS)
Nikola Jokić w PO - 26.4p/11.5r/6.4a/1s na 52/40/84 (60.7%TS)

Generalnie oni są na zbliżonym poziomie, ale Luka w PO wygląda trochę lepiej, mimo gorszej skuteczności (oddaje o wiele więcej rzutów za trzy). Warto podkreślić, że Joker jest 4 lata starszy, a to dużo w sporcie. Tak czy siak, Luka musi poprawić FT, a wtedy raczej będzie game over, bo na moje oko mamy tu do czynienia z graczem na poziomie Jordana i LeBrona (impact i ofensywa), acz Jokić to również wyjątkowy zawodnik i jeśli ktoś by wybrał jego, to nie miałbym z tym problemu. Obaj to prawdziwi liderzy.

Tak czy siak, dorzućmy do nich Giannisa i mamy obecne TOP3 w NBA, sama Europa, co cieszy :D 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

W tym wieku to chyba nie jest realne grać bez jakiekolwiek kontuzji :) 

No, tam było 23-5-10 do G2 z Mavs i 9-3-6 since. ;] Tzn. nie-freakowe kontuzje to nie jest dla mnie excuse (availability to tez skill), ale rzeczywiście ciężko uwierzyć by Paul tak zjechał sam z siebie.

Btw. nie wiem czy ktoś wspomniał, ciekawe czy Suns nie przeszarżowali w regularze, zylowanie na +60W obecnie to rzadki przypadek, a tu 64W i jazda na oparach pod koniec playoffow? idk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BMF napisał:

No, tam było 23-5-10 do G2 z Mavs i 9-3-6 since. ;] Tzn. nie-freakowe kontuzje to nie jest dla mnie excuse (availability to tez skill), ale rzeczywiście ciężko uwierzyć by Paul tak zjechał sam z siebie.

Btw. nie wiem czy ktoś wspomniał, ciekawe czy Suns nie przeszarżowali w regularze, zylowanie na +60W obecnie to rzadki przypadek, a tu 64W i jazda na oparach pod koniec playoffow? idk. 

Cp3 miał przerwe przed playoffami bo reka, ogolnie sadzali chyba na koniec grajków, takze nie wiem czy można mówić o zmęczeniu.

 

Godzinę temu, airmax napisał:

ciekawe kto tam się w tym finix tak napina :) 

kiepsko się to dla Payna zestarzelo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BMF napisał:

ale rzeczywiście ciężko uwierzyć by Paul tak zjechał sam z siebie.

Nie wykluczam tutaj istnienia jakiejś kontuzji, ale spadek formy Devina i CP3 to głownie wina adjustments Kidda. Po g2 zaczęli przy każdym typie zasłony ich ostro hedgowac i trapowac. Dla Paula, który nie jest już w wieku, w którym jest w stanie odpowiednio to przezwyciężyć, był to koniec gry na półdystansie. On później niezwykle rzadko dochodził do dobrych sytuacji rzutowych, zaczął często tracić piłki i został całkowicie odcięty od gry

Phoenix jest też samo sobie winne. Po serii z Pelicans, która mocno musiała uderzyć w Chrisa, a zagrał wtedy na alltimerskim poziomie co by nie było, każdy uwierzył, że 37 latek będzie gotowy demolować Dallas w pojedynkę (przyznam szczerze, sam miałem takie wrażenie). Na domiar złego udowodnił to chociażby w g2 absolutnie kpiąc z defensywy Mavs. Można szukać tu naprawdę wielu przyczyn porażki Suns, ale zbyt wiele chcieli oprzeć na Paulu, a to Booker powinien być high volume shooterem cały czas, nawet jak nie idzie. W zadaniu Paula było przejąc spotkanie w późniejszych fazach (a to robi przecież od dawna, chociażby w OKC dawał się wystrzelać Gallinariemu, SGA czy Adamsowi zanim sam przeszedł do destrukcji drużyny przeciwnej w 4 kwarcie), nie mógł kontrolować ofensywy przy tak agresywnej defensywie Mavs, będąc przy okazji targetowanym w obronie. 

Trzeba przyznać, że nikt się szczególnie nie popisał, zawiedli rolesi po całości, Bridges, Crowder czy Cam kompletnie bez odpowiedniej formy. Javal 4 półki niżej niż w serii z NOP, Payne czy Shamet bez realnego wpływu na grę. Kidd skutecznie wyeliminował z serii superstarów Suns, ale oni sami wpadli we własną pułapkę paradoksalnie wykreowaną przez genialność CP3

To ważne doświadczenie dla tej ekipy. Sądzę, że wrócą w podobnym składzie za rok, ale i tak mają parę zagwostek. Ta seria pokazała, że trzeba będzie sprowadzić konkretną drugą opcję, co będzie ciężkie przy sytuacji kontraktowej Aytona. Może włodarze Suns oczekują tego od Bridgesa, który miałby stawać się Kawhi-like koszykarzem (rozumiem skalę porównania, chodzi mi o to, że może przebyć podobną drogę, jeżeli Mikal posiada odpowiedni work ethic), może oczekują gigantycznego rozwoju w grze 1v1 Aytona (w co wliczyłbym głownie czytanie gry i umiejętność zdobywania i kreowania sobie punktów w ważnych momentach), może poszukają jakiejś wymiany. Tak czy siak dużo za nimi, ale jeszcze więcej przed nimi, są w stanie powtórzyć swój sezon regularny, ale czy tak dostosują skład, by nie stracić pary w playoffach? Czas pokaże, a ja z wagonu Phoenix nie wysiadam, i póki OKC nie wróci na playoffowe tory, to będę kibicować w tym okresie Suns i Hawks do usranej śmierci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wielki zawód. 
 

przyznam szczerze, że mocno zastanawiałem się nad położeniem jakiejś sporej ( jak na mnie ) kasy na Phoenix na mistrza tuż przed PO, ale raz że kurs był mocno niski i byli lekkim faworytem wszystkich chyba w tym roku, a dwa że w porę się ocknąłem że ten team jest tak skonstruowany, że jedna kontuzja i kaplica. 
 

Tu nawet kontuzji nie było, a zabrakło w tych ostatnich meczach madafakera w ataku i tyle, oraz skład jakiś taki krotki sie zrobił w tych PO. w sensie - Booker zniknął, a Mavs mieli po swojej stronie w G6 i G7 jakiegoś goata. 
 

Zwróćmy uwagę ze suns grali sobie od dwóch lat taki bardzo elegancki dla oka baskecik - piłka chodzi i szukamy open looka cały czas - ewentualnie Booker albo cp3 gra 1vs1 ale zawsze to była ostatnia opcja. No i w RS to się to zajebiscie sprawdza bo te open looki przychodzą same i ten talent co był starcza jak masz top3 kreatora w lidze, żeby dać 60win. 

w PO calutka ławka rezerwowych procz Camerona wlasciwie zniknęła gdzieś. Przy graniu w defensywie na 101% intensywności - przez każda minutę taka koszykówka zespołowa zawsze się gdzieś gubi w tej intensywnej obronie i wtedy trza mieć po prostu kozaka 1vs1. No i obaj Paul i Booker zdecydowanie zawiedli w tej serii pod tym względem. 

 

zgadzam się z januarym co do tego ze to był najlepszy wynik w historii organizacji te dwa lata i należy raczej znaleźć kozacka ławkę rezerwowych, ale jak znam NBA ostatnimi czasy to cp3 albo Ayton gdzieś poleci latem, Crowder se pójdzie do jakiegoS contendera jesli jest fa i skończy się ta historia na spektakularnym flopie.

 

jestem strasznie zły na nich jako kibic - nie byłbym gdyby przegrali -10 albo nawet -20 przy szarpaniu do prawie końca i walce, ale jak oni dopuścili U SIEBIE do 57:27 w 1st half, to to jest kompromitacja i tyle. ( tam bylo Nawet 29:22 potem run 28:5, jakaś masakra)
 

dallas mocno niedoceniane, całe RS byli w gazie. Support niedoceniany. Krytykowany wiecznie trener. Niesamowita historia jesli pójdzie to dalej w tym sezonie. 
 

cp3 po tej serii już nie zdejmie swojej metki/łatki chokera. W tym roku czy kontuzjowany czy nie  chyba i tak by nie wygrali tytułu, byli na to za słabi i tyle. Za inne młodsze lata chyba sam sobie jest w dużej mierze winny, że nie dał rady. Ale Szkoda go bo to w sumie może być imo najlepszy gracz w historii NBA bez tytułu. Gdyby wtedy trafił do lakers do kobe pewnie mielibyśmy go dziś wyżej w rankingu alltime ;]

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eryko napisał:

Nie wykluczam tutaj istnienia jakiejś kontuzji, ale spadek formy Devina i CP3 to głownie wina adjustments Kidda. Po g2 zaczęli przy każdym typie zasłony ich ostro hedgowac i trapowac. Dla Paula, który nie jest już w wieku, w którym jest w stanie odpowiednio to przezwyciężyć, był to koniec gry na półdystansie. On później niezwykle rzadko dochodził do dobrych sytuacji rzutowych, zaczął często tracić piłki i został całkowicie odcięty od gry

Nom, Mavs byli legit etc., wystarczy sobie popatrzeć jak Devin Booker skończył te serię - ale nie grasz nagle jak DJ Augustin z poziomu All-NBA wymiatacza, bo rywal dobrze zaczął bronić picki, to miałem na myśli, że coś tam musiało być nie tak z CP3, że tam było 9-4-6 za ostatnie 5 meczów, no come on. 

Co do przyszłości, to przede wszystkim ciekawe co zrobią Suns, jeśli DAA chciał maxa, a Suns mu nie chcieli dać maxa - to ta seria pokazuje, że mieli rację, to nie ten poziom (aczkolwiek bardzo dobry gracz). A zarazem w jakimś s'n't Ayton to może być spoko opcja dla nie-contendera, więc rozmienienie Aytona brzmi jak godna rozważenia opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 00:26, Vice-kontorezerwowe napisał:

Ale dzisiaj Dallas dostanie wpierdol. 

Już się nie mogę doczekać. 

Przewiduje przysżłość : Booker w 1 kwarcie over 10 punktow, Doncic 3 kwarta będzie jego najgorszą punktową. i Phoenix od początku spotkania buduje przewage i jej nie rozstwoni do samego końca. Zobaczymy czy się sprawdzi.

Ide spać, rano obejrze z odtworzenia.

b09afa1d95058d623d816be2fe21.1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.