Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Pepis21 napisał:

uskie zrobiki deal życia. To tak jakby Mavs oddali Lukę za nie wiem Keona Johnsona i jeszcze dopłacili pickami do tego. Tymczasem Paul Whelan dużo bardziej wartościowy zawodnik dalej siedzi w ruskim pierdlu.

Bardzo trafne określenie. To taki deal w stylu sympatycznego Dannyego. I zdecydowanie Dannym nie był to POTUS, tylko czerwony car. W świat poszedł przekaz: pracuj dla Rosji, rób łajdactwa, im większe tym lepiej, a jeśli powinie ci się noga i tak cię wyciągniemy. Deal wyraźnie zero jedynkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymiana została ustalona w lipcu, Kreml zwlekał z realizacją do wyborów midterms, gdyż liczył na to że proputinowska frakcja GOP przejmie kontrolę nad kongresem i zgodnie z obietnicami Kevina McCarthy wstrzyma pomoc dla Ukrainy. Ostatni z popieranych przez Trumpa putiniarzy Walker przegrał dogrywkę o stołek senatora w GA i na drugi dzień Griner na wolności., Jeżeli chodzi o wartość aktywów w tej wymianie to Griner pozostało ponad 8 lat w kolonii karnej , a Victorowi mniej niż 7 lat odsiadki w bardziej cywilizowanej instytucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

Ale jest napisane ze miejsce się nazywa „Penal colony 2” wiec to chyba kolonia karna :o

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mayor napisał:

W sumie wymiana została ustalona w lipcu, Kreml zwlekał z realizacją do wyborów midterms, gdyż liczył na to że proputinowska frakcja GOP przejmie kontrolę nad kongresem i zgodnie z obietnicami Kevina McCarthy wstrzyma pomoc dla Ukrainy. Ostatni z popieranych przez Trumpa putiniarzy Walker przegrał dogrywkę o stołek senatora w GA i na drugi dzień Griner na wolności., Jeżeli chodzi o wartość aktywów w tej wymianie to Griner pozostało ponad 8 lat w kolonii karnej , a Victorowi mniej niż 7 lat odsiadki w bardziej cywilizowanej instytucji. 

każdym kolejnym wysrywem potwierdzasz, że Joe Biden dobrze zrobił deportując cie z usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urojenia rodzą się w chorych szczenięcych móżdżkach pod wpływem Marvel Comic Superheroes.,Tak synku ,Joe Biden siedzi za wielkim biurkiem w WH przebrany w specjalny kostium i osobiście deportuje typów jak ja, do tajnego ośrodka w Starych Kiejkutach ,który jest dzierżawiony przez Wuja Sama., Tylko biedne mamusie się  dziwią, czemu takie miłe dzieciaki jak @the_secret zakładają kostium "człowieka choinki" i dziurawią ludziom opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Reikai napisał:

https://www.rmf24.pl/nauka/news-przelom-w-badaniach-syntezy-jadrowej,nId,6470064#crp_state=1

 

Faktycznie wow, czy kolejny artykuł o amerykańskich naukowcach? Jest ktoś lotny z fizyki? :D

Cos tam sie chyba faktycznie rusza, coś było wcześniej (chyba we wrześniu) że naukowcy z UK tez zrobili postęp.

Tak czy inaczej żeby wybudować elektrownie na tym oparta to pewnie ciągle 10-15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, agresywnychomik napisał:

Cos tam sie chyba faktycznie rusza, coś było wcześniej (chyba we wrześniu) że naukowcy z UK tez zrobili postęp.

Tak czy inaczej żeby wybudować elektrownie na tym oparta to pewnie ciągle 10-15 lat.

Postęp jest ale te 10 lat to jakaś eksperymentalna jednostka może powstanie. Zdziwię się jeżeli komercyjnie za 20 lat zobaczymy elektrownie oparta o fuzje. Za dużo problemów ze skalą . Natomiast ciekawi mnie ile prawdy w tych 20% naddatku energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gregorius napisał:

Postęp jest ale te 10 lat to jakaś eksperymentalna jednostka może powstanie. Zdziwię się jeżeli komercyjnie za 20 lat zobaczymy elektrownie oparta o fuzje. Za dużo problemów ze skalą . Natomiast ciekawi mnie ile prawdy w tych 20% naddatku energii. 

 

https://www.gov.uk/government/news/site-of-uks-first-fusion-energy-plant-selected

2040 sobie dają - ambitnie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, agresywnychomik napisał:

2040 to pierwszy prototypowy reaktor. A nie komercyjny. Przy okazji to rozwiązanie Amerykanskie choć ciekawe nie ma żadnego zastosowania jako zródło energi. Nie da się tego wykorzystać komercyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gregorius napisał:

2040 to pierwszy prototypowy reaktor. A nie komercyjny. Przy okazji to rozwiązanie Amerykanskie choć ciekawe nie ma żadnego zastosowania jako zródło energi. Nie da się tego wykorzystać komercyjnie.

Najważniejsze jest opanowanie samej fuzji. I w ogóle fajnie bo jak byłem w szkole średniej (a to było dawno temu niestety) to moja nauczycielka geografii  była strasznie podniecona tymi badaniami bo - jak to powiedziała - to darmowa energia dla wszystkich. Ale realnie pewnie nie będzie darmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś zasłyszałem myśl w stylu: "Po co banki wprowadzają w swoich aplikacjach informacje o generowanym śladzie węglowym na podstawie dokonanych zakupów? A no po to, że w przyszłości może to się skończyć limitem generowanego śladu węglowego dla konsumenta" Przyznam, że to bardzo przerażająca myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, P_M napisał:

Ostatnio gdzieś zasłyszałem myśl w stylu: "Po co banki wprowadzają w swoich aplikacjach informacje o generowanym śladzie węglowym na podstawie dokonanych zakupów? A no po to, że w przyszłości może to się skończyć limitem generowanego śladu węglowego dla konsumenta" Przyznam, że to bardzo przerażająca myśl.

Poczytaj sobie o Santanderze który stał się ostatnio bardzo dociekliwy - otóż chce kontrolować na co wydajesz swoje pieniądze i skąd je masz. Bank. Ciekawe czemu ?

A co do śladu - pisałem już - że większość jest gotowa sprzedać cała swoją wolność za iluzję bezpieczeństwa i niestety mniejszość nic z tym nie może zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.