Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

No jak w 2013 zarabialiśmy średnio mniej 1500 euro od Niemców a teraz jest to ponad 1600 euro różnicy No to dystans się powiększa. Nie mówiąc już o uwzględnieniu inflacji w Niemczech / Polsce za ten okres…

Czesi tez zarabiają wiecej od nas i dystan się powiększył z 50 euro do prawie 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blackmagic napisał:

No jak w 2013 zarabialiśmy średnio mniej 1500 euro od Niemców a teraz jest to ponad 1600 euro różnicy No to dystans się powiększa. Nie mówiąc już o uwzględnieniu inflacji w Niemczech / Polsce za ten okres…

Czesi tez zarabiają wiecej od nas i dystan się powiększył z 50 euro do prawie 200

Takie manipulacje że aż człowiekowi się odpisywać nie chce :D

Salut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RappaR napisał:

Takie manipulacje że aż człowiekowi się odpisywać nie chce :D

Salut 

Ja nie wiem jaka to manipulacja? Różnica się powiększa pomiędzy wynagrodzeniami . To ze procentowo się porównanie 2013/2022 wypada korzystnie to jedno, ale w rzeczywistosci Niemiec się coraz bardziej bogaci w stosunku do Polaka. A Czesi pokazują ze mając podobno lokalizacje, brak euro i jeszcze gorsze możliwości gospodarcze można się rozwijać lepiej od polski…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blackmagic napisał:

Ja nie wiem jaka to manipulacja? Różnica się powiększa pomiędzy wynagrodzeniami . To ze procentowo się porównanie 2013/2022 wypada korzystnie to jedno, ale w rzeczywistosci Niemiec się coraz bardziej bogaci w stosunku do Polaka. A Czesi pokazują ze mając podobno lokalizacje, brak euro i jeszcze gorsze możliwości gospodarcze można się rozwijać lepiej od polski…

 

Oki, jak zmuszasz mnie do dyskusji z tak chamską manipulacją, to masz 3 dane do samodzielnego policzenia:

1) o ile faktycznie się Niemcy wzbogaciły w stosunku do Polski po uwzględnieniu inflacji (licz inflacje dla euro, nie dla złotówki, byś znowu chamsko nie manipulował)

2) jakie to gorsze możliwości mają Czechy?

3) skoro brak euro przeszkadza, na ile zyskała Słowacja w podobnych warunkach na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Oki, jak zmuszasz mnie do dyskusji z tak chamską manipulacją, to masz 3 dane do samodzielnego policzenia:

1) o ile faktycznie się Niemcy wzbogaciły w stosunku do Polski po uwzględnieniu inflacji (licz inflacje dla euro, nie dla złotówki, byś znowu chamsko nie manipulował)

2) jakie to gorsze możliwości mają Czechy?

3) skoro brak euro przeszkadza, na ile zyskała Słowacja w podobnych warunkach na nim?

Zauwazyles, ze w 80% przypadkow odpowiadasz w formie pytan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Oki, jak zmuszasz mnie do dyskusji z tak chamską manipulacją, to masz 3 dane do samodzielnego policzenia:

1) o ile faktycznie się Niemcy wzbogaciły w stosunku do Polski po uwzględnieniu inflacji (licz inflacje dla euro, nie dla złotówki, byś znowu chamsko nie manipulował)

2) jakie to gorsze możliwości mają Czechy?

3) skoro brak euro przeszkadza, na ile zyskała Słowacja w podobnych warunkach na nim?

Musisz czuć się bardzo niepewnie albo mieć nieprzyjemne doświadczenia z dzieciństwa że w każdym poście próbujesz kogoś obrazić...

1. O ile w czym? W procentach, w sile nabywczej, wartości bezwzględnej? I dlaczego mamy nie uwzględniać realnej inflacji w obu krajach? Może Niemcy robią coś lepiej że mają te inflację niższa?

2. Hmmm. Mniejsza powierzchnia, brak dostępu do morza, nie są na trasie przerzutowego wschód zachód, są mniej interesujące dla przybyszy zza wschodniej granicy?

3. Ja nie uważam że brak euro przeszkadza. Szwajcaria  i UK sobie świetnie bez euro radzą. Decyzja o wejściu do strefy euro lub nie, powinna być po prostu przemyślana. Przykład Słowacji i Czech pokazuje że przy podobnych krajach polityka gospodarcza jednak ma znaczenie. W przypadku Czechów pisałem o braku euro jako o analogi do Polski, wydawało mi się to oczywiste...

 

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackmagic napisał:

O ile w czym? W procentach, w sile nabywczej, wartości bezwzględnej? I dlaczego mamy nie uwzględniać realnej inflacji w obu krajach? Może Niemcy robią coś lepiej że mają te inflację niższa?

Ok, przekonałeś mnie, jesteś głupi.

Wygrałeś dyskusje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARIS (Reuters) - French carmaker Renault is offering workers to increase its 2023 budget for salaries by 7.5% in 2023 to help cope with the rising cost of living, three sources familiar with the company’s proposal said on Thursday.

The budget increase would equate to a net salary increase of 110 euros per month for about two thirds of the workforce, the sources said. It would represent the biggest increase since 1992, the sources added.

 

troche bieda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.