Skocz do zawartości

Ranking ogórów


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Eric Gordon pewnie w ostatnim roku kontraktu może być już negatywnym assetem, ale wątpię, by miał się zwinąć na tyle, by wylądować w rankingu ogórów w ogóle, a co dopiero w Top5 i to już teraz, po plusowych campach. Wszędzie tam, gdzie mówiło się, że jest meeeh poszedł delikatnie w górę - +3 w perimeterD, kóre zawsze miał słabe odkąd pamiętam, +4 w driveD, +3 w stl i w zasadzie statu quo w out/3p, które ma bardzo wysokie i z których musiałby mocno zlecieć, by to zaczęło wadzić.

Jest jeszcze wcześnie, ale na ten czas, to najlepszy gracz Mavs w tym sezonie 24/4/5.6/1.8 i niecała strata na mecz na chorych % (54/47/93).

Jakbym miał już faktycznie się kopnąć w jaja, to za ten ostatni, czwarty rok kontraktu, ale pewnie gdybym go nie zaproponował, Gordona w Mavs by nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba przestaje rozumieć ideę Rankingu Ogórów.

Rozumiem, że sie tam znalazł DeRozan ze względu na to, że musiałem go przepłacać, ale umieszczenie tam Dragicia (i to jeszcze na drugim miejscu?!?!?!), który jest moim franchise playerem razem z Brookiem Lopezem jest wg mnie pomyleniem pojęć. Jak dla mnie Dragic ma ok kontrakt i pewność gry w Seattle do końca kariery. Zresztą drużyna z nim i z DeRozanem będzie sezon w sezon walczyła o playoffy.

W takich rankingach powinny się znajdować bardziej jakieś gorące kartofle - gracze przerzucani z klubu do klubu a nie fundamenty klubowe, które sa nie do tknięcia - bo tworzy się z tego pastisz.

Autor tematu może powinien się bardziej skoncentrować na nagrodzenie Żyda Roku - czyli kto i w jak głupi sposób stracił swojego gracza, bo chciał głupio przyoszczędzić zamiast szukać dziury w całym.

Autor chyba pomylił kulturę organizacji z bezrefleksyjnym przepłacaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Alonzo napisał(a):

ja chyba przestaje rozumieć ideę Rankingu Ogórów.

Rozumiem, że sie tam znalazł DeRozan ze względu na to, że musiałem go przepłacać, ale umieszczenie tam Dragicia (i to jeszcze na drugim miejscu?!?!?!), który jest moim franchise playerem razem z Brookiem Lopezem jest wg mnie pomyleniem pojęć. Jak dla mnie Dragic ma ok kontrakt i pewność gry w Seattle do końca kariery. Zresztą drużyna z nim i z DeRozanem będzie sezon w sezon walczyła o playoffy.

W takich rankingach powinny się znajdować bardziej jakieś gorące kartofle - gracze przerzucani z klubu do klubu a nie fundamenty klubowe, które sa nie do tknięcia - bo tworzy się z tego pastisz.

Autor tematu może powinien się bardziej skoncentrować na nagrodzenie Żyda Roku - czyli kto i w jak głupi sposób stracił swojego gracza, bo chciał głupio przyoszczędzić zamiast szukać dziury w całym.

juz moj na kolanie i rozproszony przez Margo Robbie😋 był lepciejszy, no bo z tym Tyusem to nie czaję czemy zapewnia stal wspomniany, to juz Payton by bardziej pasił😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alonzo napisał(a):

Rozumiem, że sie tam znalazł DeRozan ze względu na to, że musiałem go przepłacać, ale umieszczenie tam Dragicia (i to jeszcze na drugim miejscu?!?!?!), który jest moim franchise playerem razem z Brookiem Lopezem jest wg mnie pomyleniem pojęć. Jak dla mnie Dragic ma ok kontrakt i pewność gry w Seattle do końca kariery. Zresztą drużyna z nim i z DeRozanem będzie sezon w sezon walczyła o playoffy.

ja w sumie ten ranking rozumiem, tak ze powinny sie tu znalezc nagorsze kontrakty zawodnikow ktorzy juz w tym momencie na nie niezasluguja. 

Faktem tez jest ze z ligi juz zniknelo duzo glupich kontraktow i ciezej znalezc kogos do rankingu niz 2-3 lata temu.

To ze Dragic jest Twoim franchise player nie oznacza ze powinien nim byc i ze w lidze nie znalazlby za MLE lepszego PG.

MLE na ktore Ciebie nie stac bo udupia Cie poza Dragicem i DeRozanem tez B.Lopez, ktory pewnie za dwa sezony ze swoimi 25/27 mln tez znajdzie sie na tej liscie (jesli juz teraz zbliza sie do poziomu Jokica, a trzeba mu placic 7mln wiecej)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elwariato napisał(a):

juz moj na kolanie i rozproszony przez Margo Robbie😋 był lepciejszy, no bo z tym Tyusem to nie czaję czemy zapewnia stal wspomniany, to juz Payton by bardziej pasił😛

Marcus chyba patrzy na długość kontraktów zamiast na to co faktycznie wnoszą do drużyny dani gracze.

Ogór to jest ogór - gorący kartofel, a nie fundament klubu, któremu czasami trza było posmarować żeby ktos go nie podebrał.

Zresztą Dragic w tym sezonie na campach z grubsza stracił to, co zyskał sezon temu - czyli jest na zero względem ostatnich 2 lat.

 

3 minuty temu, Cichy napisał(a):

ja w sumie ten ranking rozumiem, tak ze powinny sie tu znalezc nagorsze kontrakty zawodnikow ktorzy juz w tym momencie na nie niezasluguja. 

Faktem tez jest ze z ligi juz zniknelo duzo glupich kontraktow i ciezej znalezc kogos do rankingu niz 2-3 lata temu.

To ze Dragic jest Twoim franchise player nie oznacza ze powinien nim byc i ze w lidze nie znalazlby za MLE lepszego PG.

MLE na ktore Ciebie nie stac bo udupia Cie poza Dragicem i DeRozanem tez B.Lopez, ktory pewnie za dwa sezony ze swoimi 25/27 mln tez znajdzie sie na tej liscie (jesli juz teraz zbliza sie do poziomu Jokica, a trzeba mu placic 7mln wiecej)

;)

Dla mnie nie jest przepłacony. Dałbym mu więcej jakby była taka potrzeba.

..ale najwyraźniej w krainie Żydów uczciwy jest frajerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze kontrakty to

Devon Frazier

Bojan Bogdanovic

Isaiah Thomas

Kwame Brown

Luol Deng

Boban Marjanovic

Andre Bogut

Kendrick Perkins

Wesley Mathews

Goran Dragic

DeRozan 

Oden 

Durant

oczywiście brałem zależność overall/kontakt/wiek 

ale jak pisze @Alonzo każdy z nich w odpowiednich warunkach może okazać się pożyteczny ;] 

mój ranking ogórków na podstawie zawodników którzy u mnie grali to

Blake Griffin

Derrick Rose

Danny Green

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cichy napisał(a):

 (...) tez B.Lopez, ktory pewnie za dwa sezony ze swoimi 25/27 mln tez znajdzie sie na tej liscie (jesli juz teraz zbliza sie do poziomu Jokica, a trzeba mu placic 7mln wiecej)

;)

.. o tym mówię - bezrefleksyjne wrzucanie najwyższych kontraktów.

 

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

ale jak pisze @Alonzo każdy z nich w odpowiednich warunkach może okazać się pożyteczny ;] 

yap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał(a):

Marcus chyba patrzy na długość kontraktów zamiast na to co faktycznie wnoszą do drużyny dani gracze.

Ogór to jest ogór - gorący kartofel, a nie fundament klubu, któremu czasami trza było posmarować żeby ktos go nie podebrał.

Zresztą Dragic w tym sezonie na campach z grubsza stracił to, co zyskał sezon temu - czyli jest na zero względem ostatnich 2 lat.

Dla mnie nie jest przepłacony. Dałbym mu więcej jakby była taka potrzeba.

..ale najwyraźniej w krainie Żydów uczciwy jest frajerem :)

Pytanie kto jest frajerem? Ten żyd co realnie oszacował wartość zawodnika,  czy ten co go przepłacił?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, SzuLcU napisał(a):

Pytanie kto jest frajerem? Ten żyd co realnie oszacował wartość zawodnika,  czy ten co go przepłacił?  

Nie no.. Żyd wiadomo, że wykorzystał okazję i zageschefcił po taniości. 

Natomiast w samym Twoim poście widać, że kompletnie nie rozumiesz o co mi chodzi..

Przelicznik kto jaki ma kontrakt jest kompletnie z d.. chyba że się pisze o swoim teamie - to proszę bardzo, doceniam samokrytykę. Jak ktoś pisze o innym, to co go to interesuje ile on płaci danemu graczowi? - no chyba że go chce Tobie wcisnąć. Wszyscy mamy budżety max do 80mln$ i liczą się wyniki drużyny. Jak gracz X iles kosztuje - to niech sobie kosztuje jeżeli team ma wyniki sportowe. 

Dla mnie ogóry to są tankerzy i ich teamy, a dawanie swoim graczom nawet wysokich kontraktów to kultura organizacji. 

Wg mnie ogórami powinni być gracze, którzy mają jakieś wysokie kontrakty, ale nie osiągają sukcesów drużynowych i nie awansują do playoffs.

Goran Dragic sezon w sezon grając  w s5 jako pg mi gwarantuje playoffy (tylko raz jak go przerzuciłem na sg nie awansowałem) - a on tu jest w jakims z d.. rankingu ogórem nr2 bo Marcusowi się jego kontrakt nie podoba.. Litości.. 

.. i żeby była jasność:

swojego czasu Ersanowi dałem licytując się z Cvbe o dużo za dużo - i można go było jak najbardziej uważać za ogóra.

To samo z McGradym, który dziadział od razu po podpisaniu w zastraszającym tempie.

Teraz rozumiem DeRozana na tej liście - choć się nie zgadzam, ale rozumiem. Wiedziałem na co się pisze dając mu ten kontrakt, ale uznałem, że ważniejsze jest, żeby dograł u mnie do końca kariery.

Jednak Goran jest totalnie z d.. na tej liście. A jak jeszcze Cichy wymienia tu Brooka, bo za 2 sezony będzie zarabiał 25-27mln$ to już w ogóle jest to groteska.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał(a):

A jak jeszcze Cichy wymienia tu Brooka, bo za 2 sezony będzie zarabiał 25-27mln$ to już w ogóle jest to groteska.. 

No ale za dwa sezony w teamie bez PO Brook bedzie nawet wg Twoich kryteriów ogórem;)

Swoją drogą stanę w obronie @MarcusCamby za danie na listę Dragica. 

Patrząc jaką jest Twoja lista ogórowych kontraktów, można na ślepo zakładać, że parę w Seattle sie znajdzie;p

Dodatkowo mając przed oczami Tracy McGrady'ego męczącego się w Hawks i to co piszesz o fundamentach klubu, które warto przepłacić to nie wiem co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cichy napisał(a):

No ale za dwa sezony w teamie bez PO Brook bedzie nawet wg Twoich kryteriów ogórem;)

Swoją drogą stanę w obronie @MarcusCamby za danie na listę Dragica. 

Patrząc jaką jest Twoja lista ogórowych kontraktów, można na ślepo zakładać, że parę w Seattle sie znajdzie;p

Dodatkowo mając przed oczami Tracy McGrady'ego męczącego się w Hawks i to co piszesz o fundamentach klubu, które warto przepłacić to nie wiem co o tym myśleć...

Przecież nie od dziś wiadomo że u @Alonzo lojalność wobec graczy > dobro klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.