Skocz do zawartości

Ranking ogórów


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, elwariato napisał(a):

zaraz po gmie noh, to wyjasnia pewnie brak ranka 😋 

ps @MarcusCamby sam moze pokusze sie o takowy teraz, bo corka z koleżanką w sali zabaw to mam czasu a czasu 🥴

Tradycja rzecz święta! 

Ranking ogórow robimy co dwa sezony, więc jak chcesz to rób, ale tradycyjnie po następnych campach i FA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bururumbururum to z braku laku zacznijmy, a i prosze o wyrozumiałość szczegolnie pokrzywdzonych 😋  

10. Izajasz Thomas (kontrakt suma 33 mln/3 lata)- w ataku niby wymiatacz, ale to bardziej stat filer. Warunki fizyczne ma ulomne i to szkodzi nawet tego jemu wymiataniu. W sumie to IT bardziej kreuje w ataku swoich visa vis.

9. AK  (88/3) obłędna umowa wkracza w decydującą fazę, jako grajek byłby w jakiejs szanownej ekipe przydatną częścią ukladanki, ale przyszlo mu byc 6 manem za 30 baniek rocznie

8. Tony Randolph (60/5) Tony git grajek taki rols idealny, raz byl przepłacony to zeby mu sie standard życia nie obnizył dostał nowy fajny kontrakt, jeszcze pół biedy te miliony ale po kiego tyle lat

7. T-Mac (spad 23 chyba) to juz jest koniec i finał tej porażki, w sumie bez wiekszego znaczenia obecnie, ale ogór jest ogór, duza kasa i do niczego praktycznie sie nie nadaje

6. Rudy Gay (75/3) mam nadzieje, że sie obroni ale Rudy stał sie średniakiem, a płacic dalej trzeba jak za all nba

5. Kahujawi Leonard (37/2) taki casus KD w simce, zamiast stud to niewypał. Durant zanim dostał nowy piniążek, swoje robił w ofensywnie, khahujawi w defie niby legit ale to takie pozory nie przekładające sie na wyniki zespołu, taki gorszy Danny Green w sumie

4. DMC (19 spad) totalnie legit tylko wynikow nie ma, moze to ten nieszczesny handling, może brak suportu odpowiedniego

3. Marcus Smart ( swieżutkie qo) na mój chłopski rozum gorszy Leonard, taki rowny grajek, z dobrym defem, ale ten def na za duzo sie nie przełoży, a w ataku d. nie urywa

2.  Durex (114/5) walczył udzielnie aby nie być postrzeganym jako bust, ale finalnie się poddał. Obecny sezon, moze jeszcze nastepny, jakoś się obroni, ale pozniej to bedzie epicka tragedia a la t-mac, gm ptb miał oporowe szczęście 😋

1. Devon Frendzel (40/qcon) "młody" był, sexy, z europy wrócił. drugie campy w plecy, taki kołek z ławki za min ale dobrze ze sie mu Hawks trafili co by nie padł ofiarom simkowego zapomnienia. 

to pisalem ja jarząbek yeb sie camby ze swoimi tradycjami o ktorych nikt nigdy nie słyszał, jak o jakiejs hanuce czy innym ramadanie. Na filmie barbie to pisalem, dla 8 letnich dziewczynek chyba zbyt ambitne kino 😋 

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kahR napisał(a):

Gorgui Dieng będzie bolał, mark my words. 

Bardzo dobre typy @elwariato

dziękuję 🤗 dieng mozliwe, cos jak Smack, Noel pewnie mniej ale tez podobny casus ... ale jak to odkryła Barbie, która notabene ostatecznie podobala sie moim podopiecznym 😋 nie zyjemy w idealnym swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Wniosek z rankingu prosty, jeśli spadający Cousins z prawami Birda jest czwartym najgorszym kontraktem gry, to znaczy że tych ogórów właściwie nie ma.

meh tu jest calokształt brany pod uwagę, plus kolejnosc jest jaka jest, warunki pracy mialem dalekie od ideałów 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Każdy czekał, nikt nie mówił. RANKING OGÓRÓW wjeżdża na pełnej! :)

Ranking ułożyłem przed sezonem, więc niektóre kontrowersyjne nominacje teraz mogą wydać się jeszcze bardziej szokujące. Ale bazując na samych skillach i kontraktach ułożyłem taką listę:

1. DeMar DeRozan - Bardzo drogo kosztowało utrzymanie DeRozana, ambitnego GMa z Seattle. I to już pomijając fakt, że DeMar w wieku 34 lat może w tamtym momencie pełnić, co wielce prawdopodobne, rolę podobną co jego inny słynny poprzednik z Seattle - Tracy McGrady, to by zatrzymać go na tym astronomicznym kontrakcie trzeba było oddawać unprotected 1st pick z 2047 roku. Patrzę na staty DeMara i widzę właściwie tego samego gracza jakim był pięć lat temu. Smutna kariera, chociaż on sam finansowo wycisnął z tej kariery więcej niż 100%. DeMar przez trzy sezony na tym kontrakcie byłby lekko przepłacony, ale nie bolałby. Rynek na pozycji SG jest wyjątkowo płytki, więc ofensywna opcja z niedocenianym passingiem, solidną obroną i mający mocne warunki fizyczne będzie stanowił jeszcze przez jakiś czas wartościowy element układanki w teamie Alonzo. Nie jest jeszcze stary, ze swojego rocznika ma trzeci najwyższy potencjał. Ostatnie lata mogą jednak okrutnie boleć finanse dumnych Seattle SuperSonics.

2. Goran Dragic - To już będzie potężny policzek dla Alonzo, bo za drugi najgorszy kontrakt w lidze uznałem jednego z jego ulubieńców, klubową legendę - Gorana Dragica. Słoweniec zaliczył na prawdę okrutne campy w ofensywie, przez co zamiast zastanawiać się czy Dragic jest TOP15 ja stawiam poważne pytanie czy Dragic jest TOP30... Właściwie to już poziom bardziej backupa, a tu mamy cztery lata kontrakt na dobrze ponad 10mln, 32 lata i niski potencjał. To jest niestety koszykarska emerytura dla Gorana.

3. Marcus Smart - Muszę przyznać, że QO dla Niego było szokiem, bo raczej nic nie zapowiadało, by na rynku mógł dostać połowę takiego kontraktu. Smart po za mocną obroną nie ma większej wartości, od biedy ma skille na backup guarda. Ofensywnie to absolutny szrot. Gracz jakich w lidze pewnie dziesiątki, z niewiadomych przyczyn tutaj jednak zarabia krocie i nawet ciężko wyobrazić mi sobie jakie tu historie, by musiały wydarzać się na campie, by chociaż częściowo spłacić ten kontrakt, bo przecież potencjał jest.

4. Nikola Jokic - Taki trochę Jared Sullinger z passingiem :P Te ostatnie campy mocno rozczarowujące, jeśli Jokic miałby być kimś więcej niż kołkiem, a na razie to obrona podkoszowa i to też z sporymi alertami oraz zbiórka są jego najmocniejszymi zdolnościami. Raczej liczono, że może odgrać mocną rolę w ofensywie, ale tu zamiast rozwoju był spadek, więc teraz potrzeba dwóch dobrych campów, by Nikola wrócił na poziom swoich finansowych wymogów. Obecnie jednak, nawet ktoś szukający podkoszowego nie zapisze sobie Jokica w pierwszej piątce jako wzmocnienie, a bardziej jako obietnicę. 23 lata i 66 potencjału daje nadzieje, ale mam wątpliwości co do wartości Serba na tym kontrakcie. Wielce prawdopodobne, że to statpadderowanie w zeszłym sezonie na pozycji SF zakończone nominacją do ASG to szczyt jego kariery.

5. Eric Gordon - Eric Gordon jest jedne złe campy, by stał się drugim JJ Redickiem i z gracza robiącego +20 PPG zostać zwykłym balastem na dość sporym kontrakcie. Kolejny przypadek z FA, gdzie posucha na SG spowodowała, że kluby postanowiły sięgnąć po kieszeni, chociaż neon z napisem "overpaid" świecił mocno. Na obecną chwilę ktoś by rzucił expiringi, bo takie są realia rynku, ale nie spodziewam się, by Roger mógł dostać za Erica pozytywny asset w wymianie. Także GMa Mavs jak nie zdecyduje się zamieszać w transferowym kotle czekają rokrocznie nerwowe spojrzenia w stronę campów, które z mojego rachunku prawdopodobieństwa wynika nie mają szansy się obronić na tym kontrakcie.

6. Andre Kirilenko - Może nawet umieściłem go za nisko, bo można śmiało powiedzieć, że jego wycena na dzień dzisiejszy to dorzucenie dwóch first picków do pozbycia się umowy, a obecnie Jokic czy Gordon nie mają takiego problemu. Spójrzmy jednak co czeka Nas dalej. Kirilenko za rok staje się dużym expiringiem, co otwiera duże możliwości negocjacyjnego, zwłaszcza dla tak wytrawnego gracza jak Pablo, a za dwa jest już właściwie przeszłością. Kirilenko w def przestał być już właściwie "szefem", ofensywnie liga odleciała mu jeszcze dawniej, więc sportowo ten kontrakt właściwie nic już nie wnosi, ale jako kontraktowy filler najgorzej nie wygląda, a zabiera już tylko jedno FA, by potem dać wymarzony oddech księgowemu.

7. Devon Frazier - Wciąż najlepszy zbierający ligi z obroną lepszą od Drummonda. Ciekawe czy na wolnym rynku miałby szansę na jakieś MLE w V turze. Nie wykluczam takiego scenariusza, skoro taki kontrakt, dostał wspomniany Andre czy stary Noah. Przepłacony backup, ale sportowo swoją wartość wniesie, a kto wie, może szybciej niż później posłuży za fillera w wymianie na ostatni taniec Currego.

8. Ty Lawson - Zdziwiło mnie kiedy Braveheart zdecydował się na przyjęcie warunków kontraktów zaproponowanych przez agenta Lawsona, a potem niemniej, gdy poszedł jako asset do Houston Rockets. Od czasu jak opuścił mój zespół zaliczył dwa mocno zjazdowe w ofensywie campy i w sumie w wieku 31 lat wygląda jak 35-letni TJ Ford. Ten kontrakt, dopiero na ostatnim roku będzie przekraczał 10mln, więc może nie jest bardzo ciążący w księgach rachunkowych, ale intuicja mi podpowiada, że za rok to będzie już gracz wart połowę tej sumy.

9. Jrue Holiday - Wjeżdża potencjalnie największa kontrowersja, bo trochę jak w RL NBA zadać sobie można pytanie, jak można nie kochać Jrue? No jednak, gdzieś ten duch Rondo nad Nim wisi. W rankingach julka zawsze będzie wysoko, tak jak w sumie stary Rondo, który od lat nikogo już nie grzeje i nikt nie traktuje go jako poważnego wzmocnienia i tak samo podejrzewam za 2-3 lata może wyglądać kontrakt Jrue Holidaya. Nadciąga fala młodych zdolnych PG, niektórzy moim zdaniem są o jedne campy, by wskoczyć na ten impact co obecny Jrue. To stawia u mnie wątpliwość czy zawodnik z tak ograniczonym ofensywnym repertuarem obroni się na tym kontrakcie. Ze wszystkich 28 latków ma najniższy potencjał w lidze. Trochę tych niepokojących sygnałów jest.

10. Derrick Rose - Kolejny PG, więc pewnych kwestii nie będę już powtarzał, teraz jak tak patrzę to nawet nie jestem pewny czy faktycznie jego powinienem umieszczać na 10 miejscu. Tylko 3 kontraktu, a Derrick jest w sumie całkiem spoko. Być może za dużo naczytałem się Koelnera, że to cancer. Pociąg tu jednak, może odjechać w każdej chwili. Ostatnie campy pozwoliły mu zachować solidną pozycje w lidze.

Honorable mentions: Tyus Jones, Kwame Brown, Rudy Gay, Kevin Durant

Krótka lista honorable mentions raczej potwierdza, że kontraktów ogórów mamy coraz mniej ze względu na coraz większą analizę i świadomość współgrających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Cichy zmienił(a) tytuł na Ranking ogórów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.