Skocz do zawartości

Shaq w Cavaliers


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

Shaq powinien przyjść już w lutym i teraz na pewno Cavs byliby po finale, być może z pucharem w rekach, ale co się odwlecze nie uciecze. Szkoda tylko trochę, że sprowadzając Diesela teraz nie mamy już za bardzo pola manewru na inne ruchy. Jednak najważniejsze, że najważniejsze braki są załatane i już żaden Howard 40 punktów nam rzucał nie będzie, a i siła ofensywna na idzie dalej do przodu. Pozostaje tylko ściskać kciuki za to, że 38-letni Shaq będzie jeszcze w stanie grać to, co w zeszłym sezonie i zdrowie mu nie przeszkodzi w walce o tytuł. Mobilizacji na pewno nie zabraknie, bo to prawdopodobnie jego ostatni sezon grania, a szansa na ostatni tytuł w ewentualnych finałach przeciwko Kobasowi to tylko dodatkowy smaczek.

 

Z drugiej strony szkoda, jeśli Cavs faktycznie byli blisko również uzgodnienia wymiany z Hornets za Chandlera, a to była dla Ferry'ego tylko alternatywa. O Chandlerze myślałem od dłuższego czasu i dla mnie długoterminowa opcja z nim byłaby ciekawsza. No ale widocznie za rok Cavs planują zachęcić LeBrona pozyskaniem mu drugiej gwiazdy z rynku FA. A na tę chwilę jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. GO SHAQ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie niesnasek pomiędzy Shaqiem i LBJ to powinno być bardzo dobrze. Nie wiem jak wytrzyma kondycyjnie kolejny sezon, podobno lekarze z Arizony robili cuda aby Shaq i Nash mogli grać na dobrym poziomie. Ważne, żeby był w jako takiej formie na PO, odpoczynek co 2 mecz po All-Star break powinien być wskazany. Najgorzej będzie, jeśli ten eksperyment nie wypali... wtedy mamy 100% odejście LBJ do NYK.

 

Woreczek z trejdami się rozwiązał. Osobiście czekam na extension dla Wade'a i jakieś ruchy ze strony Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i hura!! Mamy Shaq :D w sumie to za nie wielką cenę musieliśmy oddać Bena Wallace`a(chciał już karier kończyć, nie przydał by się), Sashę Pavlovicia(solidnie pracujący zawodnik, ale jednak rezerwoy i to nie na miano 6th player). Przekazali także Phoenix 500 tysięcy dolarów i 46 wybór w drafcie, z którego by pewnie nic ciekawego nie wyciągneli. A więc Ferry, po kilku latach opierdalania się wreszcie działasz :D rok temu Mo, teraz Shaq, aż się boje co za rok w lato zrobisz na tym rynku 2010 ;p NO to teraz to już chyba LeBRon zdobędzie te mistrzostwo :D Tm bardziej, że O'Neal jest po jednym z lepszych swoich sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuua

pierwsze zdanie jaki przychodzi mi do glowy to

POL ROKU ZA POZNO.

drugie zdanie to

BEDA FAJNE PLAYERS INTRODUCTIONS

 

ad1. shaq zagral najlepszy sezon ale problem polega na tym, ze on rok temu przekroczyl ten moment,w ktorym wszystkim centrom spadaly cyferki w dol. zeby utrzymac shaqa w grze trzeba bedzie zastosowac manewr z phx. dac mu odpoczac co 3 mecz, badz gdy graja w b2b. szczegolnie na poczatku rs. jak to sie skonczylo w suns wiemy. masa glupich porazek bez shaqa, ktore kosztowaaly suns playoffs. shaq to dziura w obronie w tym momencie. przeciwnicy cavs beda zuszali ich do grani pickow, a i foul trouble bedzie czestsze. nie bylbym taki pewien czy howard nie bedzie robil 40 na shaqu. na nim potrzeba defensywy zespolowej. shaq 1on1 po 3 minutach siadzie na lawce za faule jak bynum.

 

sa jenak plusy. gra inside outside. wplyw shaqa na chemie, na lebrona. chlopak bardzo dba o siebie. rozpoczal diete. jest wybrykiem natury bo w tym wieku fizycznie wyglada duzo lepiej niz rok temu. ale to zasluga sztabu medycznego suns, ktorzy wskrzesili juz nie takich jak on(penny,nash,hill,amare). zatem sa przeslanki ku temu, ze z shaqiem moze byc naprawde lepiej.

 

ad2. pamietacie wojne shaqa i lbj'a na przedmeczowe zapowiedzi? kregle shaqa, family photos. teraz to wszystko bedzie zmieszane nie wstrzasniete:) heh. moze byc ciekawie.

 

shaq dostaje 4 wielkiego malego w swojej karierze. penny,bryant,wade, teraz lbj. chyba najlepszy z nich wszystkich w momencie gdy gra z shaqiem. to shaq jest tym drugim. nie bedzie sprawial zadnych problemow. bedzie sie staral by wyprzedzic kb w tytulach mistrzowskich. nawet jako 2 opcja na doczepke. i moze mu sie udac. tylko czy wtedy nei pojawi sie argument, ze shaq nie zdobylby swojego tytulu gdyby nie kobe,wade czy lbj?:D

 

no i na gwiazdke dostaniemy lakers - cavs. bankowo. w la:)

 

ale wciaz mam wrazenie, ze to pol roku za pozno. shaq za rok bedzie mial 38 lat... nei powtorzy juz takiego sezonu, bo taki sezon shaqa kosztowal suns sezon.

 

i statystyka, dla tych ktorzy tak jak ja beda(chcac nie chcac) starali sie znalezc w tym transferze wiecej minusow. suns wygrali 1 spotkanie w playoffs z shaqiem. kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę nawet Wyborcza uważa, że dla Gortata najlepsze miejsce w SAS ;p

wyboracza ja bym sie na Twoim miejscu nie posiłkował w sprawach związanych z NBA (w szczególnosci o Gortacie), odradzam całe polskie media :P

 

Shaq w Cavs. Nazwisko w rosterze brzmi ciekawie, mam nadzieje, ze Shaq pomoze tej ekipie, ale z drugiej strony boje sie, że dla niego jest juz za późno. No cóz zobaczymy

jedno mnie zastanawia Kily (i znowu Ty ehhh)

już żaden Howard 40 punktów nam rzucał nie będzie

jak ty sobie wyobrazasz Shaqa blokujacego Howardowi możliwość zdobycie 40stu pts? powtórze- SHAQA GRAJACEGO DOBRĄ D PRZECIW HOWARDOWI!!!

Mało tego skad u Ciebie taki brak szacunku dla najlpszego C Ligi? Zaden to sie pisze o powiedzmy Pachulii, któremu sie uda jakis jeden mecz a nie Howardzie reularnie robiącym 20-10 :?

Dalej porazka boli czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaka defensywe Gruby zastosuje joseph? Flopy jak to probowal robic w ostatnim sezonie, po czym wywiazala sie ta slowna "awantura" Shaqa z van Gundym :)

Gruby zapewne sie przyda bardziej niz Ben Wallace, bedzie 3 opcja (chyba sie to zgodzi, a moze sie myle?), ale czy to wystarczy by przejsc Celtow (zdrowych?) i Magic?

 

edit:

I tak sobie wlasnie uzmyslowilem, Gruby w ostatnich 10 latach mial/ma to szczescie grac z trzema najlepszymi "niskimi" graczami ligi, jesli do niskich zaliczymy Bronka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily widze ze odzyskal wigor po upokorzeniu z nie tak dawna. Juz gadki o "zadnych" Howardach, juz przechwałki o tym jak to z Sahqiem by Królewna wygrała 8) No niezle, czyzby w tym roku te cale kwaleryjskie "zachwyty do pożygania" zaczynaly sie wczesniej? :)Joseph, Ty pewnie cieszysz sie wyjatkowo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty sobie wyobrazasz Shaqa blokujacego Howardowi możliwość zdobycie 40stu pts? powtórze- SHAQA GRAJACEGO DOBRĄ D PRZECIW HOWARDOWI!!!

Po prostu widząc co trzeba zrobić, aby go do brze bronić. 100% zagrożenia Howarda w serii z Cavs (pkt. na Ilgauskasie nie liczę, bo gra przeciwko wmurowanemu w parkiet to jak gra sam na sam z koszem) pochodziło z tego, że przy tych wszystkich Varejoke'ach i Wallace'ach (choć jemu i tak zdarzyły się udane akcje na Howardzie) pochodziły z tego, że upychał się pod sam kosz i pozostało skończyć z góry, ew. udało się sfaulować. Shaq jest zwyczajnie za silny, aby coś takiego Howardowi umożliwić. Łącząc tę siłę pod koszem z umiejętnym udzielaniem pomocy masz obraz zupełnie innego Howarda. Zresztą to się potwierdza przy każdej okazji, że przy podkoszowych klockach nie ma mowy o takich meczach Howarda. Piszesz tak, jakbyś nigdy Howarda na oczy nie widział, nie mówiąc już o serii Cavs-Magic. Przecież gołym okiem było widać, czego tam brakuje. "COTY" aż tak bardzo tego obrazu nie zamazał, dodając mismatche dwóm skrzydłowym Magic. Shaq to dla nas niemal zbawienne wzmocnienie w kontekście Magic, a i bardzo ważne przy ew. finale z Lakers.

 

Mało tego skad u Ciebie taki brak szacunku dla najlpszego C Ligi? Zaden to sie pisze o powiedzmy Pachulii, któremu sie uda jakis jeden mecz a nie Howardzie reularnie robiącym 20-10 :?

Oj przewrażliwiony jesteś. Po prostu Howard nie jest graczem na 40 pkt. przeciwko dobrze zorganizowanej obronie. Zresztą w finałach dokładnie pokazał jak wiele mu brakuje do bycia wielkim scorerem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily wszystko spoko, ale:

-za 12 miesiecy Shaq bedzie o te 12 miesiecy starszy, wolniejszy

-Howard będzie o te 12 miesiecy madrzejszy, bardziej doswiadczony

 

A sam przyznas, ze róznica w jego grze w tym i poprzednim PO jest znacząca na korzyśc tego, wiec chyba mogę pokusić sie o stwierdzenie, ze DH12 stanie sie lepszą podkoszową opcją, zwłaszcza, ze przebąkuje sie o jego usilnej chęci opanowania rzutów hakiem, których żaden (w tym przypadku to słowo pasuje jak ulał) Shaq nijak nie bedzie w stanie zablokować.

 

Oczywiście nie twierdze, ze Howard opanuje te trudną umiejętność, ale widac było już w tym sezonie wiele razy jak sie do tego uciekał z niezłym skutkiem, dochodzi do tego kolejny rok ogrywania sie pod koszem i w sumie 38letni O'Neal w PO'10. Moze być z tym różnie, na pewno bedzie ciekawie i juz sie doczekać nie moge choćby pierwszego meczu RS Cavs-Magic zeby zobaczyc jak to wszystko funkcjonuje

 

Powtarzam- Shaq to bardzo ciekawy pomysł, ale nie wpadałbym w hurraoptymizm, zwłaszcza znając wiek, upodobania i przywary O'Neala. Ograniczyłbym sie raczej do umiarkowanego optymizmu, no i przede wszystkim brał pod uwage fakt, ze Shaquille O'Neal to już nie jest MVP'00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla SAS za ten trejd. Pierwszą piątkę mają teraz absolutnie TOP 5 ligi. Ławka to inna sprawa.

 

Co do Shaqa w Cavs to panuje u mnie jak tak to już ktoś powiedział - umiarkowany optymizm. Lubię gościa i szanuję za to co zrobił, poza tym jak mu się chce to dalej jeden z najlepszych C ligi, ale ... no własnie ALE :)

 

Lat i kilogramów mu nie ubywa.

 

Dodatkowo łatwo wpada w foul trouble ostatnimi czasy.

 

Czy to już nie po prostu emerytura ?

 

Szczerze mówiąc jakoś nie wierzę szczególnie, ze ten trade diametralnie zmieni sytuację Cavs. Wiadomo, że to 100 razy lepsza opcja niż Illgauskas, ale jakoś wątpię, że są w stanie ograć tym składem zdrowych C's, ten sam co w tym sezonie albo dodatkowo wzmocniony team Magic, a już tymbardziej Lakers.

 

Pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph, tego jak to będzie za rok nie wiemy i na pewno istnieją obawy, że Shaq nie będzie dawał rady, co sam podkreślałem mówiąc, że Shaq tu powinien być od lutego. Nie można wykluczyć nawet tego, że Howard po upokarzających finałach zmieni się w mega atletycznego Gasola i będziemy mieli pograne. Ale póki co jest do tego daleko i nie ma się co zamartwiać na zapas. Właśnie nasz najpoważniejszy brak w składzie został uzupełniony przy jednoczesnym wzmocnieniu ofensywy, a z tego w sytuacji fana Cavs wypada się cieszyć i trzymać kciuki za możliwości Grubego, tym bardziej, że mobilizacja szykuje się ogromna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole wschod szykuje sie na mocniejszy niz rok temu. Magic - jak sami mowili - zostali po G5 na parkiecie zeby zobaczyc cieszacych sie Lakers i na wkurwie podejsc do nowego sezonu (z mega doswiadczeniem), Celtics po upokorzeniu wroca ze zdwojona mobilizacja i swiezym Garnettem, no a LeBucowi juz minal foch i badz co badz do nastepnej ucieczki do szatni tez bedzie mocno zmotywowany i co wazniejsze bogatszy w doswiadczenia.

 

Tymczasem na zachodzie co sie moze stac? Nuggets wydaja mi sie dziwnie podobni do Hornets AD2008, w Spurs nawet z Gortatem (;-) ) to ja juz nie wierze, a dalej jakos dlugo nic :roll: Choc wiadomo - to dopiero wstep do OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ci Cavs beda teraz grali z dwoma takimi wielkoludami, Shaq szeroki jak pomalowane Iglauskas wyższy niż niejedna polska hala :) Fajnie gdyby Cavs wymienili Big Z, najlepiej oczywscie do Utah :) A tak serio to bardzo fajny transfer, chociaż interesu Suns w tym nie widze jeśli Wallec postanowi dalej grać. No i ciekawe jak tam ego panienki Jamesa :) czy Shaq go nauczy podawać ręke, może nie bedzie musiał jesli bedzie grał dobrze do Cavs żadko będą przegrywać. Mam nadzieje że O'neal jeszcze na solidnym poziomie pogra z dwa lata, to wkońcu wporzo typ a w NBA coraz mniej takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cavs nastapi spowolnienie gry i granie na nie do końca ulubiony sposób dla LBJ bo albo w 5 sekundzie odda Mo LBJ rzut bez zbiórki albo zaczna klepać gdzie LBJ z miejsca shooterem nie jest

Wszędzie o tym czytam, tak samo jak o tym, że Shaq zepsuje spacing i nie rozumiem. Piszesz tak, jakby z super "szybkim" Zydrunasem Cavs grali uptempo i teraz nagle z Shaqiem gra ma się spowolnić. W filozofii gry nic się nie zmieni. Będą nadal dwa zestawy wysokich (Ilgauskas-Varejao i O'Neal-Smith), z których jeden będzie uczestniczył w pick'n'popach i groził półdystansem, a drugi będzie ustawiony blisko kosza. Z tym, że o ile Varejao czy Big Ben rok temu blisko kosza jedynie byli ustawiani, to Shaq stamtąd będzie już realnym zagrożeniem dla obrony rywali. Dlatego ja to widzę tak, że Cavs dostają dodatkowe ogniwo nic właściwie nie tracąc. Zaproponowana przeze mnie czwórka wysokich z rotacji oczywiście może się zmienić, bo Cavs wcale nie muszą podpisać Varejao (a chciałbym), mogą też wykorzystać MLE i wprowadzić do gry Hicksona, ale ogólna filozofia gry zostanie zachowana. I nie sądzę, by była gra jakoś dodatkowo spowolniana. Pytanie tylko czy możliwości Shaqa będą dostatecznie wykorzystywane, ale stracić Cavs na tym nie bardzo mają co.

 

trejd jest oficjalnym przyznaniem sie w Suns do błędu który skończył sie nawet loterią i tak sobie myslę czemu ma udać sie to w cavs jak nie wyszło z 2 lata młodszym Shaqiem w Suns?

Bo w Suns wszystko poza Shaqiem było zrobione pod r'n'g i Shaq całkowicie do tej reszty nie pasował? A w Cavs potrzeba właśnie tego typu wysokiego?

 

Ilgauka jedynie może odciązyć czas gry shaqa w RS co by gość był zdrowszy w PO ale tego nie widzę widze natomiast 20...000.000 salary Shaqa

Salary jest tu tylko dodatkowym atutem w tym transferze, bo te 20 baniek Shaqa spada po roku razem z 11,5 Ilgauskasa i Cavsom szykować się będzie sporo kasy do wydania na kogoś naprawdę konkretnego za rok, który wraz LeBronem, Mo i Delonte stanowiłby trzon zespołu na lata. Czyli innymi słowy jeśli ta drużyna z Shaqiem wypali i zdoła zdobyć tytuł, to w Cavs może być wszystko co trzeba, by mieć drużynę na miarę dynastii. Oczywiście to jedna z wersji, bo równie dobrze np. zdrowie może nie dopisać (odpukać), drużyna się posypać, a ostatecznie zrezygnowany LBJ odejść. A bez tego transferu w tym roku płaciliby podobnie, tylko że od Wallace'a i Pavlovica wiele pod względem sportowym by nie otrzymali, więc na salary nie ma co narzekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cavs nastapi spowolnienie gry i granie na nie do końca ulubiony sposób dla LBJ bo albo w 5 sekundzie odda Mo LBJ rzut bez zbiórki albo zaczna klepać gdzie LBJ z miejsca shooterem nie jest

Wszędzie o tym czytam, tak samo jak o tym, że Shaq zepsuje spacing i nie rozumiem. Piszesz tak, jakby z super "szybkim" Zydrunasem Cavs grali uptempo i teraz nagle z Shaqiem gra ma się spowolnić. W filozofii gry nic się nie zmieni. Będą nadal dwa zestawy wysokich (Ilgauskas-Varejao i O'Neal-Smith), z których jeden będzie uczestniczył w pick'n'popach i groził półdystansem, a drugi będzie ustawiony blisko kosza. Z tym, że o ile Varejao czy Big Ben rok temu blisko kosza jedynie byli ustawiani, to Shaq stamtąd będzie już realnym zagrożeniem dla obrony rywali. Dlatego ja to widzę tak, że Cavs dostają dodatkowe ogniwo nic właściwie nie tracąc. Zaproponowana przeze mnie czwórka wysokich z rotacji oczywiście może się zmienić, bo Cavs wcale nie muszą podpisać Varejao (a chciałbym), mogą też wykorzystać MLE i wprowadzić do gry Hicksona, ale ogólna filozofia gry zostanie zachowana. I nie sądzę, by była gra jakoś dodatkowo spowolniana. Pytanie tylko czy możliwości Shaqa będą dostatecznie wykorzystywane, ale stracić Cavs na tym nie bardzo mają co.

.

oczywiste że trejdu bedziesz bronił ale mimo wszystko grac wolnymi centrami ( zobacz jaki ciężar kasowy 31 baniek) przeciw Howardowi i Bostonowi bedzie trudne

co sie zmieni?

dużo bo w cavs kiedys schodził ilgauka i gra jak trzeba było była przyspieszana Varehe lub Smithem a teraz za wolnego Shaqa wejdzie ilgauka? pytanie który jest wolniejszy?

jezeli Ilgauki nie opchniecie co pisząc o planie 2010 nie jest wcale potrzebne ( bo na korcie jest potrzebne) to oceniam to za błąd jezeli bedzie korekta składu moze zadziałać

 

dalej brakuje wam zabójczej broni za 3, stopera z SG SF gwiazd przeciwnika jak i klasycznej jedynki tym bardziej potrzebnej przy Shaqu ni i teraz z Shaqiem szybkiego PF grożacego rzutem z dychy ala KG ale szybkiego zeby uchronić D przed niezdąrzeniem Shaqa do powrotu

takiej polisy nie macie....

lepszym pomysłem równie drogim było IMO handel z Raptors, Suns (Amare?) czy Clippers (taniej)

 

dla mnie zeszłoroczna ekipa była nawet z Litwinem ustawiona inaczej niz obecna z Shaqiem

 

i dla mnie to nie pasuje...dodatkowo para Shaq Ilgauka fajnie parują sie i uzupełniaja w ataku tak jak dramatycznie parują się w D

 

choć zgoda ze pozyskano go "za darmo" co uwazam za plus tak jak i salary 2010

ale jeśli piszemy o tytule dla Cavs 2010 mówie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były problemy Cavs?

 

 

Brak pewnej opcji w ataku pod koszem, pick and roll defense, brak shotblockera, powolni i wiekowi wysocy.

 

 

Jeden z nich rozwiązali, pozostałe wręcz pogorszyli. Shaq jest na Howarda na pewno lepszą odpowiedzią niż pozostali podkoszowi Cavs, w obronie zespołowej jest jednak przyspawany do podłogi i czy to Orlando, czy inne czołowe drużyny, będą go objeżdżać pick and rollami. Druga sprawa, jak ułoży się współpraca O'Neala z LeBronem. Picków nie pograją, inside outside też nie bardzo, przestrzeni pod koszem mniej. Trochę desperacki ruch, ale też za Wallace'a i Pavlovica więcej raczej się nie dało wyciągnąć. Jedno wydaje się pewne: zestaw drużyn na Christmas Game :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były problemy Cavs?

 

 

Brak pewnej opcji w ataku pod koszem, pick and roll defense, brak shotblockera, powolni i wiekowi wysocy.

 

 

Jeden z nich rozwiązali, pozostałe wręcz pogorszyli. Shaq jest na Howarda na pewno lepszą odpowiedzią niż pozostali podkoszowi Cavs, w obronie zespołowej jest jednak przyspawany do podłogi i czy to Orlando, czy inne czołowe drużyny, będą go objeżdżać pick and rollami. Druga sprawa, jak ułoży się współpraca O'Neala z LeBronem. Picków nie pograją, inside outside też nie bardzo, przestrzeni pod koszem mniej. Trochę desperacki ruch, ale też za Wallace'a i Pavlovica więcej raczej się nie dało wyciągnąć. Jedno wydaje się pewne: zestaw drużyn na Christmas Game :]

dla mnie pytanie najważniejsze jaki będzie Shaq za 12 miesięcy?

i w jakiej formie doczłapie do PO litwin który nijak mi pasuje jako backup Shaqa

nijak patrząc na skład PF ów cavs

 

choc na razie cavs mają podwójnie lepszy skład centrów niz San Antonio które chyba ruszy po Mcdyessa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z czego się kibice Cavs cieszą chyba nie zauważyli, że Shaq zostawia po sobie jedynie zgliszcza w kolejnych drużynach. Teraz tylko czekać na teksty jaki to Lebron najpiękniejszy jest , Mike Brown najlepszym trenerem, życie nocne i dupy w Cleveland są najlepsze itd a potem przyjdzie smutna dla kibiców Cavs rzeczywistość.

 

Moim zdaniem zawalili sprawę Shaq ich w żaden sposób nie przybliża do tytułu za kontrakt Bena starałbym się raczej ściągnąć kogoś kogo obecność przez najbliższych parę lat może zatrzymać Lebrona, a nie 38-letniego Shaqa, do drużyny z Lebronem, który nie bardzo nadaje się do grania z kimś kto gra jedynie pod koszem, ale przynajmniej będzie tam wesoło niekoniecznie dla kibiców tej drużyny, ale jednak to jedno wciąż Shaq swoją osobą gwarantuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.