Skocz do zawartości

Offseason 2009


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z ignazzem, bo Bosh bynajmniej, danp'ie przereklamowany nie jest :roll:

Oczywiście można mu wiele zarzucić (mała masa ciała przy 211 cm, słaba atletyka, taka sobie obrona) ale koleś jest niemożebnie szybki, waleczny, jest kapitalny w ataku, dobry zarówno w pomalowanym jak i póldystansie.

 

Jego problem to skrzyżowanie - jak pisał iggy - włosko/turecko/słoweńskich klimatów z absolutnym brakiem defensywy. Do tego dochodził fakt osamotnienia, bo ile można rżnąć gwiazdora w ekipie składającej się ze średniakow, na dodatek jedynej poza USA :wink: :?:

 

A poważnie mówiąc to support jest cienki jaki był - bo niby Belinelli, Bargnani, Calderon, a teraz jeszcze Evans czy Hedo to nie są byle jakie nazwiska, ale mam wrażenie, że Bosh i tak robi dobrą minę do złej gry i cały plan wzmocnienia Raps pójdzie z dymem... :roll: A jeszcze Ivaroni... :roll: Wzięliby Cara Fratello to może by ich za dupy wziął :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI w Memphis.

 

Podobno zostala papierkowa robota. Ciekawe jaki wplyw bedzie mial na OJ.Mayo

 

Z koszmarow to czytalem ze po przegranym sezonie Spurs nerwowo probowali trejdu z udzialem Manu do Wizzz

 

Za pick #5 I G-Force z Bobs w 3 stronnym trejdzie mial poleciec Jamison Bowen Oberto raze 11 nazwisk

 

Zamiast tego praktycznie za darmo pozyskano Jeffersona

Oczywiscie pick5 mial byc spozytkowany nie na Rubbio ale na albo wybor GSW lub NYK

Wystraszono sie jednak kibicow I reakcji TD ( coraz starszy a tu eksperyment z rookasem)

 

Ufffffff

 

Ale jezeli juz to rozwazano to moze pokombinuja I z Jaxem ( za Bonnera Masona Fina) a potem z wysokim za Manu....

 

Hmmmmm

 

TP Jax Jefferson TD I jakis masakryczny wysoki typu defensywni Camby Okafor Tyson a moze I Kaman?

Wlasnie clips poza wizz Manu pasowalby najbardziej ale nie ma gwarancji przedluzenia go w lato a czyszczacymi zainteresowani sa NYK I NJ ( ktorym malo juz zostalo)

Ciekawe jak z Boozerem?

Fani Jazz? Manu u Was fajnie co? Macie duzo lepiej bo I problem z glowy I nawet Will moze sie skupic na punktowaniu .....

 

Moze Milwakee I Bogut ???

Kiddin co do Bucks...kontrakt plus kontuzja choc para Manu Redd bylaby bardziej zabujcza niz Arenas Manu

Co do spurs to wtedy:

Na lawce zostaja Blair Teo Hill I rookasy oraz przesuniety na role Odoma Dice?

 

Kosztem Masona Finleya Manu G?

Moze Bonnera

Moze I lawka slabsza ale bardziej pasuje to I pod Lakers I pod Celts chyba 2 najgrozniejszych rywali a I jezeli bedzie to miecho pod Cavs (jakby co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisal ktos ze oficjalnie Rubbio graczem Regal Barcelony z kontraktem an 6 lat z opcja wykupu po 2 latach?

 

Szkoda ze nie zobaczymy go do 2011 w NBA

Eee o tym to mi się pisać nie chciało od momentu jak łepek beknął, że "NBA to za wysokie progi" na razie pewnie, ale mimo wszystko... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego twierdze ze jest tylko lekko przereklamowany, slaby w obronie, slabiutki lidership, wyniki zespolowe-brak komentarza, nie widze pasji, zaciecia, serca, charakteru do wygrywania na najwyzszym poziomie. Jasne fajny w ataku, wykreci fajne cyferki... i znowu nie awansuje do PO badz poleci w I rundzie. Duzo dymu, malo ognia czy jak to sie tam gada :)

Jasna sprawa ze kazdy ma prawo do wlasnej opinii i jak ignazz i ty Maxec uwazacie inaczej szanuje wasze zdanie, ja w kazdym badz razie nie placilbym mu maxa, nie uwazam go za franchise grajka i dopoty dopoki Bosh nie udowodni mi ze jest inaczej zdania nie zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica wynika ze sposobu oceny

 

Patrzysz na wyniki druzyny, jego cechy przywodcze I wplyw na swoja ekipe bo przeciez o wyniki w sumie chodzi a nie o ladne statystyki

 

Ale ja na Bosha spojrzalem indywidualnie ( z racji tematu I jego ewentualnego odejscia z Toronto)

 

W topiku "Toronto Raptors", "przywodcy" "Lidership" pojechalbym moze mocniej ale rozwazajac kwestie trejdu, zmiany klubu lub przedluzenia wazniejsze jest nie jak funkcjonuje tylko JAK BY FuNKCJONOWAL w nowym miejscu

 

Patrzac na cechy czysto koszykarskie (wyciagajac cale to liderowanie Toronto) widze Bosha

 

WYZEJ NIZ GASOLA !

 

Popatrz Pau tez mial latke miekkiej fajki, ze nic nie osiagnie, ze nie wygra zadnego meczu w PO a po przejsciu do Lakers ( wiem wiem to juz skrajny przyklada bo LA liczyliby sie I bez niego) facet eksplodowal I zaczal kariere praktycznie od nowa

 

Nawet Gortat majac stworzone idealne warunki potrafi wykorzystac to I popatrz jak zachowuje sie w kadrze!

 

Bosh tych warunkow nigdy nie mial, wyniki podobne do tych Gasola "przed" ale ja go stawiam wyzej koszykarsko niz PG

 

Pojada mnie nie tylko fani Lakers ale tak to widze.

Nie patrze na wyniki zespolu tylko na pojedynczego gracza

 

A ze w 2010 run po Free Agents bedzie nie w kontekscie pozyskania Bosha jako podstawy tylko dodatku do innej gwiazdy (Bulls Heat Cavs Mavs) NYK?hmm

 

To I ten lidership jest malo istotny.

Jezeli przejdzie jako uzupelnienie do gracza typu LBJ Wade Rose+Deng Dirk Nash to nie martw sie bo to inni beda brali cisnienie ktore Boshowi nie pasuje

 

Ale wtedy z cienia Bosh zagra conajmniej na poziomie Gasola I wcale nie powiedziane ze nie pociagnie koncowki game7

 

Do tego ma predyspozycje a motoryka bije Hiszpana na glowe a gra podobnie wykorzystujac IQ tylko do tego trzeba miec trenera z wysokim IQ ;-)

 

Uwazam ze Bosh jest bardziej niedoceniany niz przeceniany

 

Choc wyniki podobnie jak w Memphis Gasola temu przecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz otalnie sie z toba nie zgadzam

pau poprowadzil hiszpanow do mś2006

pau od malego byl wyrozniajacym sie graczem

w memphis brakowalo mu wynikow w playoffs. ale juz wedy byl allstarem na zachodzie gdzie ciezko bylo sie przebic wsrod takich skrzydlowych jak kg,duncan,webber,nowik,marion

pau w 7 lat pobil wszystkie rekordy grizzlies

imo jest jednym z 3 najlepszych podajacych wysokich w tej lidze(shaq, duncan)

ma najlepsze ruchy podkoszowe. iq przewyzsza tez wiekszosc skrzydlowych tej ligi. jedynie duncan i kg moga sie rownac

do tego pau potrafi bronic. zarowno 1on1 jaki zespolowo. nie jest to obrona na poziomie obroncy roku

ale to jest wysoki poziom. boshowi w tej kwesii duzo brakuje.

 

porownujesz tez wyniki, ze niby porownywalne. bosha w po dawno nie widzialem. pau byl chyba 4 sezony pod rzad ze slabymi grizzlies. jasne dosawali becki od spurs ale tamci spurs... sam wiesz jak grali. no i chyba 50w zrobil z tymi grizzlies. poprostu nie mial wsparcia. ale jako lider juz z espania wygrywal .

 

zatem sory bardzo ale gasol bije bosha moze nie na glowe, ale jest od niego lepszy w kazdym elemencie gry poza szybkoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowen idzie na emeryturę - może to i dobrze, już żal było go oglądać;)

Felton najprawdopodobniej podpisze na rok z Bobcast

 

Po za tym parę ciekawostek:

 

Pau Gasol will not play for Spain against Lithuania Thursday because his left index finger is still giving him problems.

According to the Miami Herald, the Heat spoke to the Nets about trading for Keyon Dooling or Rafer Alston.

Despite Blazers coach Nate McMillan saying Steve Blake will enter training camp as the starter, Andre Miller said Tuesday he expects to start.

Jordan Farmar expects to challenge veteran Derek Fisher for the Lakers' starting PG job.

"I want to run a team," Farmar said. "There's a lot of jobs out there. I feel I have a lot to offer."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz otalnie sie z toba nie zgadzam

 

porownujesz tez wyniki, ze niby porownywalne. bosha w po dawno nie widzialem. pau byl chyba 4 sezony pod rzad ze slabymi grizzlies. jasne dosawali becki od spurs ale tamci spurs... sam wiesz jak grali. no i chyba 50w zrobil z tymi grizzlies. poprostu nie mial wsparcia. ale jako lider juz z espania wygrywal .

 

zatem sory bardzo ale gasol bije bosha moze nie na glowe, ale jest od niego lepszy w kazdym elemencie gry poza szybkoscia

czyli PG lepszy od Bosha?

 

Bosh

PPG 22,7

RPG 10,0

APG 2,5

SPG 0,9

BPG 1,0

FG% 0,487

FT% 0,817

3P% 0,245

MPG 38,0

 

Pau

PPG 18,9

RPG 9,6

APG 3,5

SPG 0,6

BPG 1,0

FG% 0,567

FT% 0,781

3P% 0,500

MPG 37,0

 

zauważ że Bosh poza faktem że jest czołowym zbierającym na desce ofensywnym graczem Ligii ( lepszym od Gasola choc Hiszpan to też elita), lepiej zbiera, blokuje, biega, ma wiekszy dystans rzutu, lepszy jest takze w przechwytach i co nawet mnie zaskoczyło w FT%

 

Gasol bije na głowe CB4 w przeglądzie pola gry, podaniach i masakrycznie wysokiej skuteczności (FG%) ale lepsza obrona wynika nie z lepszych umiejętnosci indywidualnych ale juz duzo lepszego systemu gry i gry zespołowej ( i w mem i w LAL)

 

powtórzę IMO koszykarsko poza przewaga Pau w lidershipie asystach i skuteczności zamieniając im miejsca i druzyny - Bosh byłby jeszcze lepszym graczem bo nie ma po prostu warunków do lepszej gry podczas gdy Pau by powyzej tego co robił w memphis nie tylko nie podskoczył ale chyba nawet sie do swoich cyferek nie zblizył w Toronto gdzie nie podoba mi sie w grze zespoły praktycznie wszystko

 

niestety jest to gdybanie bo nie zamienia sie ale fani lakers doceńcie Bosha i zauważcie że szans w Raptors miał niewiele

 

dla mnie mimo sukcesów Hiszpanii i tytułu dla Pau Bosh koszykarsko jest lepszy ale wyniki ma poprzez mizerie Raps dużo słabsze

 

a że jej lideruje to niestety i jego wina

 

Sessions w minny? dziwne biorac pod uwagę wybory draftu

czyzby zainteresowani Sessionsem i Rubbio NYK wrzucili i Lee i Robinsona w jedym dealu z Minny?

 

 

Rubbio w NY to bajeczna informacja dla ...Jazz bo młokos moze ekipe z Jabłka wzmocnic dopiero za dwa lata i moze sie wyklarować wysoki pick draftu z NY dla Jazz

 

o jax cisza spokój tak jak o AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ignazz deske myślę, że obaj mają porównywalną, zauważ że spore znaczenie ma też z kim obaj grają. Bargniani tytanem trzech sekund nie jest, tak więc i Bosh ma odrobinę więcej szans na łapanie zbiórek. Gasol dla odmiany gra albo z Bynumem albo z Odomem czyli gośćmi, którzy na tablicach walczą bardzo dobrze. Jedyną wyraźną przewagą Bosha nad Gasolem przynajmniej moim zdaniem jest kozackie "wymuszanie" fauli Bosha plus świetna egzekucja osobistych. W tym względzie właściwie CB nie ma sobie równych wśród wysokich w całej NBA.

 

Poza tym z tego co tu przytoczyłeś nijak nie wynika, że Bosh lepiej blokuje ;) . A jeśli wziąć pod uwage uśrednienie liczby minut to Gasol prezentuje się w tym względzie odrobinkę lepiej. A to tylko ten sezon, biorąc pod uwagę poprzednie Pau jest od Chrisa w blokowaniu rzutów wyraźnie lepszy.

 

Generalnie i jeden i drugi tak czerpie jak i trochę traci na tym, że gra tam gdzie gra. Boshowi w lepszej ekipie tzn. takiej w której byłby drugą opcją numerki pewnie by trochę spadły, może w lepszym systemie lepiej by się w defensywie odnajdywał. Gasol z drugiej strony jako pierwsza opcja pewnie zdobywał by trochę więcej punktów i przy słabszych partnerach lepiej czyścił deskę. Zresztą wystarczy popatrzeć na czasy gry w Memphis. Co prawda punktów tyle co Bosh nie trzaskał ale na lepszym procencie. Tak więc no generalnie wszystko nam się tu uśrednia, przewaga Gasola polega na tym, że sprawdził się w contenderze, natomiast Bosh jeszcze nie miał tej szansy i nie wiadomo jak by z niej skorzystał.

 

No tak czy tak, dla mnie to gracze z tej samej półki, gdybym miał wybierać do drużyny to nie wiem na kogo bym postawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czy tak, dla mnie to gracze z tej samej półki, gdybym miał wybierać do drużyny to nie wiem na kogo bym postawił.

i o to mi chodziło

ja bym wybrał Bosha ktoś inny pau

ale na pewno nie mozna powiedziec że bosh jest przeceniony i słabszy " w kazdym prawie elemencie" jakie to zdania padły na tym forum

piłem do tego właśnie...

 

BTW lubie ich obu :idea: choc blizej duchowo mi do Europejczyka ktorego widziałem na zywo w debiucie Lakers....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz

nie bylo mnie kilka dni w polsce

juz ci odpisuje. spodziewalem sie, ze wyciagniesz cyferki.

dla mnie licza sie 2 rzeczy w tym momencie

% z gry i iq

w % z gry o az 8% roznicy. sam przyznasz, ze w przypadku graczy podkoszowych o przepasc.

druga sprawa to iq. cenie bosha. bylem zwolennikiem opcji bosh a nie carter gdy dochodzilo do przemian w klubie. ale gasol jest poprostu lepszy.

daj gasola do raptors o chlopak bedzie rzucal 25ppg. on w lakers jest 2-3 opcja momentami. czasami w ogole przez niego nie grano ak jak np w niekorych meczach z rox. bosh w raptors jest alfa i omega. gra wszystko, jemu podporzadkowana jest gra. dlaego ma te cyferki wyzsze.ale w wiekszosci zespolow gdy zamienisz bosha na gasola to zzobaczysz roznice.

 

tyle w tym temacie. zgadzam sie, ze moze to podobna polka, ok. ale gasol to jednak cos wiecej

mowisz o wiekszym zasiegu rzutu bosha. zasieg maja ten sam. jeden i drugi potrafi rzucac z poldystansu na swietnym procencie. imo gasol nawet lepiej rzuca z poldyski niz bosh. choc chyba rzadziej z tego korzysta.

 

piszesz o przewadze w blokach bosha. ja tego nie widze. wrecz widze cos innego.

 

i imo gasol jest minimalnie lepszym zbierajacym. kfadrat ci o tym napisal. daj boshowi bynuma i odoma i chlopak nie wyjdzie ze sredniej 8 zbiorek na mecz.

 

i doskonale rozumiem jak granie zawodnika i postrzegania go ma sie w przypadku, gdy gra on w slabym zespole i nie osiaga wielkich sukcesow. gasol przeszedl podobna droge ale przyznasz, ze na zachodzie, mocniejszym zachodzie zrobil 50 kilka zwyciestw z grizzlies. wqchodzil do playoffs i gdyby nie trafial na spurs pewnie 1 awans do 2 rundy by zaliczyl. o czyms takim w przypadku raps i bosha powiedziec nie mozesz. bo odpadal z duzo slabszymi rywalami w po niz spurs.

 

ale ja u nawet tych osiagniec nie chce porownywac, bo hiszpan mial duzo wiecej okazji i czesciej je wykorzystywal. wiec ego argumenu nie chce nawe podejmowac. chodzi mi o sama czysta gre.

 

1on1 gasol ogralby bosha

a w zespolowej grze obstawiam, ze 25/30 zespolow skorzysaloby bardziej majac gasola niz bosha w skladzie.

zreszta gdybys zapytal gm'ow kogo by wzieli bosha czy gasola mysle, ze wiekszosc postawilaby na gasola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj gasola do raptors o chlopak bedzie rzucal 25ppg

A skąd pomysł, że będzie tyle rzucał? Bo Raptors to taka dobra drużyna, czy taka słaba? Bo są tak nastawieni na atak w przeciwieństwie do Grizzlies Fratello? Czy po prostu tak palnąłeś bez zastanowienia nie patrząc ile punktów rzucał Gasol w Memphis? Ja tam nie wierzę w taki wzrost produktywności w ataku zawodnika jeśli nie wyjdzie na półdystans i nie zacznie walić jumperków właśnie w stylu Bosha czy Stoudamire. A to moim zdaniem u Gasola nie przejdzie, bo nie potrafi (nie ma takiej motoryki) grać przodem do kosza (5-6 metrów od niego) tak jak ta dwójka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co te kłótnie? Bosh za rok będzie w Miami, dostanie najlepszego guarda na Wschodzie, zejdzie z niego presja i wtedy będziemy mogli porównywać i dywagować czy jest lepszy czy może gorszy od Gasola. Skillset większy widzę u Gasola (jego post-up moves są świetne, do tego pewny jumper) za to Bosh nadrabia to motoryką. W obronie nie ma co porównywać bo Bosh jest niewiele lepszy od Amare w tym elemencie. Chris ma pecha, bo jak na razie prowadzą go trenerzy preferujący jumperki i totalne odpuszczenie obrony. Do tego jego waga (5kg więcej niż Wade :? ) predysponuję go raczej do bronienia fałszywych PF typu Rashard Lewis.

 

Rady na przyszłość: dużo gainera, przejście na Florydę :D Chyba, że chcę zostać w Toronto i tworzyć "twin towers" z Andreą... Swoją drogą chyba Raps już wiedzą, że CB opuści Kanadę bo chyba nie pakowaliby się w AB na 5 lat? Potrzebny im jakiś masywny, duży klocek (ala młodszy Dampier) który coś pobroni obok jumperkującego PF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol nie ma charakteru na to aby byc graczem 25PPG

 

Bardzo mocno przemyslalem zdanie CB jest lepszym blokujacym niz Gasol I statystyki ani fakt z kim gra nie ma znaczenia...

Ba grajac z pomocy Bynuma Bosh mialby wlasnie komfort o jakim mu sie nie snilo

 

I tu wracam do sedna WARUNKI

 

Gasol pokazal ze osamotniony na C gra duzo lepiej niz osamotniony niz na sile chudy Bosh

 

Ale na ich pozycji naturalnej PF I Bosh jest lepszy

 

Rzut ma mylicie sie duzo bardziej skuteczniejszy a I dodal rzut 3 punktowy ( fakt max to 20-40 trafien na sezon. Ale to jego rzut z niewymuszonych pozycji typu 3 na sezon ala Duncan I Gasol)

 

Dla mnie roznica spora choc nie po to jest Bosh na parkiecie aby sypac 3

 

Ma wiekszy zasieg?

 

BB2

 

Nie zgadzam sie z opinia: dla mnie wazne sa %FG I IQ

 

Bo odbije pileczke ze dla mnie czas na setke....;-)

 

Wybrales nieprzypadkowo dwa elementy duzo lepsze u Gasola

W reszcie lepszy jest juz Bosh grajacy na swojej pozycji PF

To tak jakbys Eatona I jego bardzo dobry % kladl wyzej niz Ewinga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI w Memphis. Po co (pytanie zarówno do niego jak i do włodarzy Memphis)? Zabierze czas gry i punkty młodym (szczególnie szkoda mi OJ), do tego nie wejdzie nawet do PO. Mam nadzieję, że totalnie nie rozwali zespołu wspólnie z Zachiem.

 

Hmm wydaję się, że nikt inny go nie chciał. 29 klubów nie chciało HOF za marną kasę. To daję do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.