Skocz do zawartości

Draft 2021


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęli coś tam grać w tym ensidabylej i coś tam obejrzałem, więc postanowiłem założyć se temat i wrzucić moje pierwsze wrażenia i (zbyt wczesne) prognozy.

Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Cade i Oklahoma State. No i w sumie żadne zaskoczenie, bo Cunningham wygląda jak future superstar i miażdży w transition od pierwszego dnia. Może nie jest najszybszy i najsilniejszy, nie będzie robił poster dunków, ale handles, footwork, court vision, decision making i jeszcze bym pewnie znalazł kilka innych profesjonalnie brzmiących zwrotów, ma na takim poziomie, którego nie da się nauczyć. On to po prostu ma, no i ma też lepszy rzut niż się spodziewałem. Na oko, obok Ziona najlepszy prospect z NCAA w ostatnich 6-8 latach.

Sprawdziłem też USC i Evana Mobleya, trochę nie byłem wcześniej do niego przekonany, bo to straszny patyczak, ale już się przekonałem. 7-footer z taką kombinacją mobilności, rzutu i pracy nóg nie był widziany w NCAA od czasów Anthony Davisa. Jeden mecz, a Mobley pokazał ponadto świetną grę na picku, nie tylko jako finisher/lob threat/shooter, ale też decision maker i passer. Jak na ten wiek to jest naprawdę imponujące.

Jeszcze Kentucky troszkę zerkłem i ten Boston całkiem spoko, Clarke nieco mniej, ogólnie obaj dość podobni do siebie, 3-way scorers, dobrze też, że trafili gdzie trafili, bo będą mieć blisko do KFC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie wyglądał Suggs z mocnym rywalem w debiucie: ciąg na obręcz, świetny passing, atletyzm, całkiem obiecujący jumper - chyba na sam początek nawet w większym stopniu występ in plus niż to, co pokazali Cade i Mobley. Oczywiście to początek, ale po tym co widziałem pewnie będę włączać przez jakiś czas mecze Gonzagi, bo cała ekipa kozacka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Duke opener przełożony wiec dopiero dzisiaj do zobaczenia JJ. Na niego czekam. Marzy mi się w spurs Johnson & Johnson. 

Na razie szybkie DD. 

Bardzo wstępnie mój człowiek w tym drafcie ;)

Btw, Suggs mi trochę zaimponował pierwszym meczem, ale oglądałem tylko analizy na twitterze. Drugi mecz już włączyłem i zapał ostygł. Widzę spore wady u niego i dziwi mnie, że po jednym meczu już go wrzucają w mockach do top5, a nbadraftnet nawet na #1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 21:15, january napisał:

Będzie w tym sezonie tankowanko po jak najlepsze rozstawienie przed loterią w przeciwieństwie do poprzedniego:)

No tylko trzeba pracować na to od początku bo Wschód w tym roku ma mocnych kandydatów

Knicks, Bulls Cavs a nawet Detroit to dla mnie pewniaki z Thunder do TOP 5. A jeszcze chyba bym wrzucił tu Kings. Spurs i Magic bo przy złym początku sezonu tez mogą szybko wiosłowac w kierunku dna tabeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 15:57, ignazz napisał:

Dlatego dziwie się braku ruchów ze strony spurs gdzie 4 weteranów w tym może przeszkadzać. Na razie sezon startuje bez 3 młodych którzy maja pomniejsze urazy wykluczające grę w pierwszym tygodniu. 

Ja to bym się zdziwił, gdyby jakieś ruchy zrobili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Suggs jest jeszcze surowy (może przez łączenie kosza i futbolu w HS?), i bez dwóch zdań mniej 'poukładany' niż Cade, ale w tych pierwszych meczach pokazuje przebłyski bardzo dużego potencjału właściwie w każdym istotnym elemencie (atletyzm, pullup, kreacja na pickach, łamanie linii obrony, transition, obrona). Cztery mecze, ale jak będzie w stanie regularnie trafiać takie rzuty, to Cade i Green wcale nie są pewniakami w walce o #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, człowiek...morza napisał:

gwoli wyjasnienai chodzi o teze cunningham = middelton

 

i w sumie z twojego postu wynikaja podobienstwa

Nie lubie szukania na sile sobowtorow w real NBA. Mozna zrobic reach, ze zarowno Cade jak i Khris sa all around graczami i stad mozna wnioskowac podobienstwo, ale przy bardziej szczegolowej ocenie, wychodzi ze Cade ma juz elite court vision(poziom Rubio w tym wieku) a Khris jest teraz tylko dobrym secondary kreatorem. Middleton stal sie swietnym shooterem, a Cade dopiero zaczyna rzucac po kozle. Przeczytales jakis click bait, albo ktos sie zagalopowal. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tangiers napisał:

Nie lubie szukania na sile sobowtorow w real NBA. Mozna zrobic reach, ze zarowno Cade jak i Khris sa all around graczami i stad mozna wnioskowac podobienstwo, ale przy bardziej szczegolowej ocenie, wychodzi ze Cade ma juz elite court vision(poziom Rubio w tym wieku) a Khris jest teraz tylko dobrym secondary kreatorem. Middleton stal sie swietnym shooterem, a Cade dopiero zaczyna rzucac po kozle. Przeczytales jakis click bait, albo ktos sie zagalopowal. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, człowiek...morza napisał:

a co w tym dziwnego?

Toppin byl zajebisty w collegu. Swietny atleta, najlepszy finisher w kraju, z potencjalem na pick'n'pop, mial bardzo dobry ball handling. W obronie byl tylko sztywny jak slup soli, kiepsko sie przesuwal (zle biodra;), nie wiem jak bedzie bronil w picki w NBA, raczej zle. W NCAA nauczyli go podstawowych coverages w tym zakresie, ale w nba bedzie musial grac  na 1.5 szybkosci co na pozycji PF moze byc koszmarem. Fit do Mitchella akurat dobry, a Thibbs z Boozerem gral dobra defensywe, ale Noah to byl przez chwile DPOTY level. Obi bedzie tu bardzo na swieczniku, a jako small ball C tez sie nie nadaje. W tym drafcie bralbym go w TOP10, bo dobrego w obronie C latwiej znalezc niz swietnego w ataku wysokiego. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.