Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2020/2021


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Lucas napisał:
 

Jestem w tym klubie od dawna.

Wiem ale Denver nie ma problemów w obronie pod koszem bo tu Sap choć już coraz starszy to jeszcze daje radę ale problemem jest to że Barton czy Jamal nie bronią w ogóle a Harris jak na razie nie daje tego co dawał w PO. Jak nie masz nikgo kto ci zatrzyma rozgrywającego to jest źle. 

Zresztą popatrz na czołówkę Zachodu - Gordon nie powstrzyma Lillarda. McColluma, Mitchella, czy Bookera lub CP3. Może by się nadał do spowolnienia Kawhi czy Jamesa ale to już lepiej wysłać Bartona z wyborem 21 lub 22 do Thunder za Hilla i np Bazleya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BullsFaN napisał:

ALe dalej potrafi dać dobre minuty, a i w ofensywie swoje rzuci. Young też byłby jakąś opcją.

Nuggets nie potrzebuja dobrych minut, bo generalnie nawet teraz maja 6ty NetRtg w lidze, potrzebują stopera na Lebrona/Leonarda/Donka inaczej nie ma sensu się w nic pakować, zwłaszcza w takiego Otto

dlatego ja jestem zdania, ze ten sezon będzie przechodni, a zaatakujemy za rok, gdy już może i LBJa nie będzie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

weż sobie Danny tego Aarona do Minny, oddawać jeszcze pick za co? za rok gry typa, który się nie rozwija?

To akurat teraz nie ja pisałem i nie widzę potrzeby picku ;) 

Wymiana za Harrisa to ciągle win-win, bo w miejsce Harrisa wchodzi Dozier i mogą grać Murray, Dozier, Barton/Porter, Gordon, Jokic. Osobiście Barton z ławki z Campazzo, Monte i Greenem i wtedy Hartenstein nie przeszkadza nikomu - jest balans ofensywy z defensywą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BullsFaN napisał:

ALe dalej potrafi dać dobre minuty, a i w ofensywie swoje rzuci. Young też byłby jakąś opcją.

Ale nikt nie da pierwszej rundy za spadającą umowę ... Bo za rok nikt nie chce stawać do licytacji o swoich FA dlatego większość poważnych zniknęła z rynku więc nagle taki Conley może dostać 90/3 a Porter dostanie od kogoś 80/4 . Nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Nie byłby bo problem Denver jest jak bronić na obwodzie graczy typu Mitchell, Conley ... Gordon im nie rozwiąże tego problemu. Więc Denver odda swojego ostatniego sensownego obrońce. (wiem ,że jest Dozier ale on raczej do s5 nie nadaje się ale zonaczymy) by pozyskać lekki upgrade nad millsapem? I  to jeszcze przy wątpliwej trójce Gordona?

jeżeli chodzi o teorię to w obrona na obwodzie wywodzi się z tego jak dobrze chroniona jest przestrzeń 6-24ft, jeżeli tam zespół jest w stanie przekazywać krycie i kasować linie podań to wartość obrony rośnie, bo zawsze za plecami jest rim protector, w tym przypadku bardzo inteligentny, który jest w stanie wspomóc blokowanie ruchu piłki. Gordon to inwestycja w przyszłość (oby nie taka jak Grant), który może spowalniać skrzydłowych rywali z powodzeniem. Jednak skoro radzi sobie z chronieniem Vucevićia przed atakami rywali to nie widzę przeciwskazań aby taka zależność nie występowała obok Serba. Ponadto w ofensywie może funckjonować jako ball-handling big a przede wszystkim jako corner shooter&cutter co przy Jokiciu znacząco zwiększa wartość takich graczy

22 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

weż sobie Danny tego Aarona do Minny, oddawać jeszcze pick za co? za rok gry typa, który się nie rozwija?

co z tego że się nie rozwija? ma 26 lat, prezentuje poziom startera a w drafcie i tak wątpliwe jest wyłowienie gracza lepszego rpzez najbliższe 3 lata a myślałem że taki jest zamysł obudowy Jokićia a nie dążenie do świetego nigdy z niczym

summa summarum: przeciętny starter, który genialnie wpisuje się w potrzeby Denver

5 minut temu, ely3 napisał:

Wiem ale Denver nie ma problemów w obronie pod koszem bo tu Sap choć już coraz starszy to jeszcze daje radę ale problemem jest to że Barton czy Jamal nie bronią w ogóle a Harris jak na razie nie daje tego co dawał w PO. Jak nie masz nikgo kto ci zatrzyma rozgrywającego to jest źle. 

przecież Gordon to jeden z najbardziej uniwersalnych obrońców obok Bena Simmonsa i PJ Tuckera w lidze, zadaniem Malone'a byłoby to zmaksymalizować, w ogóle ciekawe, że tak jara się Grantem lub po nim płacze a gracz o podobnym poziomie i roli jaką by pełnił w zespole jest niechciany, nie rozumiem tego

5 minut temu, dannygd napisał:

Osobiście Barton z ławki

nie jestem fanem Denver i tegoż osobnika, ale kolega mi zwrócił uwagę to w defensywie on wykonuje sporo bardzo dobrych ruchów, ale niestety za plecami trochę biednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dannygd napisał:

To akurat teraz nie ja pisałem i nie widzę potrzeby picku ;) 

Wymiana za Harrisa to ciągle win-win, bo w miejsce Harrisa wchodzi Dozier i mogą grać Murray, Dozier, Barton/Porter, Gordon, Jokic. Osobiście Barton z ławki z Campazzo, Monte i Greenem i wtedy Hartenstein nie przeszkadza nikomu - jest balans ofensywy z defensywą ;)

 

wybacz, za dużo się dzieje

nie wiem po co Magic Harris z jeszcze jednym rokiem kontraktu, wyższego kontraktu 1:1 za Gardona, to byłby jakiś koszmar z perspektywy Magic

3 minuty temu, KyleLowryass napisał:

summa summarum: przeciętny starter, który genialnie wpisuje się w potrzeby Denver

on się w nic nie wpisuje, on w obronie nie będzie nadwyżką nawet nad takim Greenem, a do tego jego trójka znowu leży i kwiczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Zresztą popatrz na czołówkę Zachodu - Gordon nie powstrzyma Lillarda. McColluma, Mitchella, czy Bookera lub CP3. Może by się nadał do spowolnienia Kawhi czy Jamesa ale to już lepiej wysłać Bartona z wyborem 21 lub 22 do Thunder za Hilla i np Bazleya

Jakbyś tam zamiast Hilla wrzucił Dorta to zgoda :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

on się w nic nie wpisuje, on w obronie nie będzie nadwyżką nawet nad takim Greenem, a do tego jego trójka znowu leży i kwiczy

z narożników w tym sezonie 40%, w karierze co prawda wahania, ale myślę, że ustabilizowanie roli pomogłoby zdecydowanie bardziej niż rzucanie po zadaniach i pozycjach :)

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie wiem po co Magic Harris z jeszcze jednym rokiem kontraktu, wyższego kontraktu 1:1 za Gardona, to byłby jakiś koszmar z perspektywy Magic

Harris to bardzo dobry fit do Fultza, Vucevicia, Isaaca i potencjalnego PG/SG/SF z draftu a do tego miałby okazję sobie przypomnieć, że w ofensywie coś potrafi, bo Denver go marnuje niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KyleLowryass napisał:

Harris to bardzo dobry fit do Fultza, Vucevicia, Isaaca i potencjalnego PG/SG/SF z draftu a do tego miałby okazję sobie przypomnieć, że w ofensywie coś potrafi, bo Denver go marnuje niestety

rola Harrisa wcale nie jest mała, rzekłbym, że znowu zaczyna więcej grać na piłce

ale to miłe, ze ktoś widzi go jako dobry fit gdzieś indziej, większość postawiła na nim krzyżyk a i kluby nie były raczej zainteresowane pozyskaniem go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

rola Harrisa wcale nie jest mała, rzekłbym, że znowu zaczyna więcej grać na piłce

ale to miłe, ze ktoś widzi go jako dobry fit gdzieś indziej, większość postawiła na nim krzyżyk a i kluby nie były raczej zainteresowane pozyskaniem go

bardzo mnie to cieszy, ale mam wrażenie, że formuła się wyczerpała a też wysokość kontraktu skorelowana z jakością zdrowia nie służą jego wartości, dlatego osztem win now i zabezpieczenia przynajmniej roku propozycja słabego picku jest małym kosztem

3 minuty temu, KyleLowryass napisał:

w istotnych minutach jedni mają 108.3 drudzy 117.1 grając razem, więc kłóciłbym :) 

a najwiecej z tym duetem grali kolejno: Bacon Fultz Anthony Ross Fournier więc krótko mówiąc nie ma znaćzego spadku jakości względem personelu Denver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lucas napisał:

Jakbyś tam zamiast Hilla wrzucił Dorta to zgoda :P 

Jak oddajecie MPJ za Dorta i Bazleya to ok 

5 minut temu, KyleLowryass napisał:

w istotnych minutach jedni mają 108.3 drudzy 117.1 grając razem, więc kłóciłbym :) 

PRzecież ci napisałem ,że za ostatnie 2 lata. Jedni mają 111 ci z Magic a ci z Denver 110.. Więc nie nie ma jakiejś istotnej różnicy.. I ba za te 2 lata ( większa próbka niż 100 minut) to Vuceive bez Gordona ma lepszy defrtg niż  z nim więc ta protekcja to chyba jednak trochę Twój wymysł. Gordon jest mega przeciętnym obrońcą. Wśród startujących PFów nie miałbym go w czołowej 15 a tu jeszcze chciałbys by Denver oddało swoje najlepszego obwodowego obrońce tj Harrisa? Gary ma kryzys ale potencjalnie i o statnie lata był lepszym obrońcą niż Gordon

I proszę nie wyciągać ,że Gordon  ma trójki z rogu ma na poziomie 44 % bo rok temu miał na 33% i to jest tego typu gracz. Raz trójke ma a raz jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ely3 napisał:

PRzecież ci napisałem ,że za ostatnie 2 lata. Jedni mają 111 ci z Magic a ci z Denver 110.. Więc nie nie ma jakiejś istotnej różnicy.. I ba za te 2 lata ( większa próbka niż 100 minut) to Vuceive bez Gordona ma lepszy defrtg niż  z nim więc ta protekcja to chyba jednak trochę Twój wymysł. Gordon jest mega przeciętnym obrońcą. Wśród startujących PFów nie miałbym go w czołowej 15 a tu jeszcze chciałbys by Denver oddało swoje najlepszego obwodowego obrońce tj Harrisa? Gary ma kryzys ale potencjalnie i o statnie lata był lepszym obrońcą niż Gordon

całe szczęście napisałeś o próbce 2 lat wcześniej :) a jak powołujesz się na próbkę to warto podać tło, bo póki co to pięknie i bezcelowo opisana próżnia. Gordon przede wszystkim spędził sporo minut jako man defender grajac na SF (+- grając jak Grant ze Sapem i Jokiciem - cała trójka grając razem z nóg w obronie też nie zwalała) i grał sporo out of position, w tym sezonie gra jako power forward grając głębiej a do tego z racji braku rozgrywających gra jako point w niektórych ustawieniach. Wspomniałbym też, że na PF między Gordona i Vucka Cliff potrafił grać Birchem (198 minut razem w zadanym okresie), Isaaciem (319)  a był też Aminu czy Gary Clark, jakościowi obrońcy (jednocześnie niesamowicie upośledzeni w ataku). Poza tym preferuję dobrego/bardzo dobrego, atletycznego i inteligentnego obrońcę na skrzydło i przeciętnego na obwód niż w odrowtną kombinację, ponieważ możliwości łączenia ustawień sa po prostu większe. Zresztą moje notatki podpowiadają, że Gordon w poprzednim sezonie krył 9% czasu point guardów, 16% shooting guardów, 28% small forwardów, 42% power forwardów i 5% centrów, więc można mu zaufać, że sobie poradzi w różnych sytuacjach jeżeli przyjdzie taka potrzeba. Sama defensywa na obwodzie jest przesadnie wychwalana, bo to zazwyczaj wynika ze schematów stosowanych przez trenerów oraz komunikacji między graczami, plastrowanie jest fajne i przydatne w niektórych sytuacjach, ale nie powinno być fundamentem obrony (dopóki nie jesteś Lu Dortem czy Mikalem Bridgesem), bo jest to rzadszy element a sam Gordon ma też bardzo dobrą kombinację: size, strenght, footwork & positioning aby w razie potrzeby podobnie jak PJ Tucker sprostać nieustannym przekazaniom 

PS. splits Granta z poprzedniego sezonu jeżeli chodzi o krycie pozycji przedstawiają się następująco: PG 9% SG 11% SF 22% PF 46% C 11% a obrona z nim i Jokiciem razem traciła 116pkt na 100 posiadań w RS oraz 115.8 w PO także szału nie ma a chwalony był niesamowicie

Edytowane przez KyleLowryass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.