Skocz do zawartości

Denver Nuggets 2020/2021


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, bo już po drafcie, a tematu o Nuggets nadal nie ma, więc z trzech kibiców w Polsce chyba w tym roku znów padło na mnie jeśli o założenie chodzi.

No i mimo, że tym razem będzie to sezon po Finale Konferencji i kapitalnych historiach z Playoffs to chyba zakładając zeszłoroczny temat o Nuggets miałem w sobie więcej optymizmu, bo przed Denver ciężkie lato, mało miejsca na błędy, a jesteśmy po drafcie, gdzie przynajmniej ja z jednego ruchu nie jestem zadowolony.

Wybór Zeke Nnaji moim zdaniem przynajmniej świetny i tu naprawdę nie ma się o co czepiać, bo wybór kogoś wysokiego był tu logiczny i liczyłem najbardziej na Zeke właśnie, ewentualnie na Tillmana. Trochę niechętnie podchodziłem do tych mocków z Greenem, bo na guard Denver wydaje się zabezpieczone, a w tym momencie budowy drużyny to w końcówce 1 rundy IMO powinno się brać fit nad talentem.

Zeke z tego co czytałem z rozmowy z jego indywidualnym trenerem to przybrał na wadze i mocno pracował nad rzutem, gdzie "proj NBA 3P%" i tak miał po NCAA oceniane dość dobrze, choć za wiele za 3 nie rzucał. No o niego jakoś spokojny jestem, dostanie minuty na C/PF i powinien się spokojnie rozwijać obok i za Jokiciem.

No ale jak wyżej pisałem o tym, ze fit > talent teraz i powinno się szukać już gotowych graczy to kompletnie nie rozumiem i nie kupuję pójścia po RJ-a Hamptona w tym drafcie i oddania za to wyboru z 2023 roku. Jak już tak bardzo się na niego napalili to mogli wybrać z #22 i zamiast Zeke poszukać veterana pod kosz po prostu. Minut dla Hamptona raczej nie będzie od razu (Murray, Morris, Dozier, Harris, może Barton jeśli byłby tłok na SF) i wiem, że on był bardzo wysoko w rakingach ESPN i uchodzi za wielki talent, ale nie wiem czy Denver "stać" na takie ryzyko w tym momencie budowy zespołu. Bardziej naprawdę rozumiałbym tę wymianę, żeby wybrać Bane'a choćby niż RJ-a, ale jak już jest to oby mi zamknął mordę i okazał się all-starem...

Tak generalnie wygląda kadra Denver teraz:

PG: Jamal Murray / Monte Morris
SG: Gary Harris / PJ Dozier (on i Morris mają niegwarantowane umowy, ale pewnie je zagwarantują Nuggets) / RJ Hampton
SF: Will Barton / Keita Bates-Diop (też niegwarantowana umowa, jego mogą zrzucic akruat) / Vlatko Cancar
PF: Michael Porter JR / Bol Bol
😄 Nikola Jokic / Zeke Nnaji

Wypisałem graczy, nad którymi Denver ma pełną kontrolę i cóż. Liczyłem mocno na to, że pozyskają Jrue, ale ciężko było przebić paczkę, potem liczyłem na wymianę Harris + pick za coś lepszego i np. pozyskanie Aarona Gordona, ale tego pewnie też nie zobaczymy jak jednego picku się już pozbyli, zeby tego Hamptona ściągnąć...

Pozostaje więc FA, gdzie nie ma kasy i pozostaje przedłużanie swoich zawodników.

Także FA są Torrey Craig, Jerami Grant, Mason Plumlee, Paul Millsap i priorytetem jest tu przedłużenie Granta oczywiście, jeśli Jerami odejdzie za nic do jakiejś Atlanty do Denver może być w bardzo trudnej sytuacji kadrowej. Plumleego raczej nie przedłużą jak Zeke wzięli, bo Mason za minimum raczej grać nie będzie, Millsapem z tego co widziałem to sporo zespołów się intersuje, więc zakładam, że więcej go w Denver nie pooglądamy.

Craig to zależy od ofert, gracz mający jednak spore ograniczenia, ale dający też na parkiecie D i Hustle, więc pewnie zależy od ofert innych drużyn, lecz on może zostać na dłużej w Nuggets. Oby tego Granta przede wszystkim przedłużyli, ale i tak ta rotacja może być dość krótka wtedy, bo zakładając, że Grant i Craig zostają to:

Murray - Morris
Harris - Dozier/Hampton
Barton - Craig (+ minuty Porter / Bol / Grant)
Grant  - Porter
Jokić - Nnaji

Tragedi moze nie ma, zwłaszcza że zrobili finały konferencji bez Bartona, a tu odszedłby tak naprawdę "tylko" Millsap i Plumlee, gdzie obaj jakichś cudownych PO nie zagrali, ale ten wynik z Playoffs był raczej ponad stan jeśli chodzi o sam potencjał kadrowy.

No i pewnie poszukaliby jakiegoś weterana pod kosz i na SF/PF jeszcze, bo w końcu kadrę czymś trzeba zamknąć, choć tych najlepszych pewnie ściągną jednak inne drużyny jak Lakers / Clippers / Bucks.

Co do wyborów to przy obu przytocze jeszcze opinię Hollingera oraz Vecenie z The Atletic na koniec.

Zeke Nnaji:

Vecenie’s scouting report: I’m concerned Hollinger is going to have a heart attack with another big coming off of the board. Nnaji has great touch around the basket and good feet, but I’m pretty concerned about his lack of true defensive position. He’s not really a 4 who is comfortable defending the perimeter, and he’s not really a 5 because he isn’t much of a rim protector. Scouts do believe that he will shoot from distance at some point though.

Hollinger’s team fit: Denver picked an American! There had been a lot of chatter about Nnaji here, and it makes some sense with Mason Plumlee and Paul Millsap likely leaving as free agents. Nnaji can shoot and plays hard, but he’ll have to show he can play some 4 to have value because Nikola Jokic isn’t going anywhere. I had him rated as a 2nd-rounder.

Vecenie: Desmond Bane| Hollinger: Paul Reed

RJ Hampton:

Vecenie’s scouting report: Hampton is extremely athletic, fluid and explosive. He has good ballhandling ability and will be able to get real separation if he has the threat of the jumper. If things were to really, truly break right for Hampton, he could be the kind of lead creator for stretches in the backcourt that every team is looking for right now. But he needs the shooting to come along. He’s working on it, but we haven’t yet seen enough results in the NBA to feel confident it’ll happen.

Ranking: No. 29

Hollinger’s team fit: Hampton slid relative to some expectations, but he gives Denver a long-term play as a potential ballhandling guard. He won’t give the Nuggets immediate help, but they love to have long-term projects and their player development system has borne fruit with raw players just like Hampton. I don’t love the player but I like the fit a lot.

Vecenie: Probably Desmond Bane. But Hampton is very Denver as they always shoot for upside| Hollinger: Desmond Bane

O obu są też dłuższe teksty, ale to sobie potem poczytam.

Jest sporo znaków zapytania co do tego lata w Kolorado, ale oby dali radę zarówno w office, jak i już później na parkiecie, choć to chyba moje najmniej optymistyczne nastawienie do offseason/offseaon w wykonaniu Nuggets od 3/4 lat :P Także liczę, że może będziecie mieć bardziej optymistyczny punkt widzenia i tylko marudzę, bo pewnie jak na takie Playoffs i na takie występy duetu Murray - Jokić to pewnie mozna optymistyczniej patrzeć na przyszłość.

Jakoś po prostu łatwiej się kibicowało zespołowi z młodym talentem i bez wielkich oczekiwań, który był niedoceniany niż drużynie po Finale Konferencji, gdzie presja rośnie na nich ;)

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Pamiętaj jeszcze ,że Morris to wybór drugorundowy więc on za rok będzie UFA . Więc Denver musi zdecydować chce mieć kontrolę nad kolejną umową czyli zerwać umowę i zrobić go RFA czy ryzykować utratę go za rok 

Wiem, ale biorąc pod uwagę, że Denver nie chce wejść w podatek i wzięli tego RJ-a to pewnie zrobią go UFA za rok, zeby taniej wyszło w tym sezonie.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen_Shot_2020_11_19_at_1.37.42_AM.png

Jeszcze tabela z Denver Stiffs, bo zapomniałem o Markusie Howardzie w 2 rundzie draftu :P  Cóż cyferki z NCAA robią wrażenie, ale czy dostanie szansę w NBA to zobaczymy, pewnie przy urazach dopiero ewentualnie.

Bol Bola pewnie zrobią z two-way "na stałego" gracza, bo tam jest wiara w jego rozwój.

No i mam nadzieję, że @LeweBiodroSmoka i @julekstep widzą to trochę optymistyczniej i w tym roku ja będę marudą :P

Widziałem już na Reddicie i Twitterze teorie, ze jeśli jest RJ to oznacza to i tak wymianę Harrisa/Bartona, lecz w sumie nie wiem za kogo mieliby dealować i czy dokładać do tego kolejny pick?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Campazzo to trochę lol 

Coraz więcej o tym Campazzo w Denver, a to trochę nie ma sensu (jak kolejny guard to po cholerę tej pick za RJ?), gdy potrzeby zespołu są inne, a jeśli Monte nie zostanie wymieniony to Campazzo i tak będzie 3 do grania na PG xD

Dodatkowo raczej za minimum nie zagra i nie rozumiem po co Denver kolejny guard, zwłaszcza że ten ma 180 cm, a w Europie to i Teodosic był super, a w NBA jednak zabrakło mu choćby fizyczności.

Nadal nic oficjalnego ale coraz mniej rozumiem ten offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argentinian guard Facundo Campazzo is indeed headed to Denver, HoopsHype has learned. The Real Madrid star, who's signing a two-year deal, will become the shortest NBA player ever with no college basketball experience.

Ruszyła maszyna ;) 

Moim zdaniem trochę zbędny ruch, chyba ze Monte jest na oucie. Nie chodzi o samego Campazzo, a potrzeby zespołu, ale może coś szykują, że będzie bardziej potrzebny.

Szukając plusów no i mam nadzieję, że wiedzą co robią i są gotowe deale, bo mamy okropnie duzo guardów nagle.

 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że stracicie na rzecz Pistons aż dwóch kluczowych zawodników Granta i Plumlee. Grant podobno dostał tę samą umowę od Nuggets ale uznał ,że ważniejszą rolę będzie mieć w Detroit i odszedł,,,

Teraz chyba kluczowe jest nie stracić Millsapa bo Craiga pewnie spokojnie przedłużą. Żle się układa ten listopad dla Denver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jakbym sam do siebie pisał, ale jeśli to faktycznie skończy się tak:

 

To no Nuggets wejdą w sezon słabsi niż w poprzednim sezonie (tak wiem, zabrakło Bartona w Playoffs, a zrobili WCF), gdzie normalnie to zespół powinien raczej szukać wzmocnień na tym etapie budowy, może nie aż tak agresywnie jak Bucks, bo oni przez umowę Giannisa są bardziej pod presją, ale no warto byłoby pokazać Jokowi i Jamalowi, że ten zespół chce być ciągle coraz to lepszy, a tu wydają pick na Hamptona, który może za 2 lata będzie wartościowym graczem rotacji, jeden z wyjątków idzie na trzeciego guarda, który może i kapitalnie podaje i będzie świetny do oglądania, ale nie jest jakiś niezbędny.

No a może to i tak skończyć się gorzej jeśli Millsap nie przedłuży, mimo jego gorszego sezonu poprzedniego.

Keita nie jest gwarantowany to może za niego jakiś wartościowy gracz typu Noel chociaż?

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malone od kilku lat gra dwoma stały piątkami. Jedna to starterzy druga to rezerwowi i rzadko je miksuje. O ile pamiętam to rok i dwa lata temu Denver było nr 1 w minutach gdzie startowało 5 starterów i zero starterów

O ile podstawowa piątka nadal będzie jedna z najmocniejszych w lidze o tyle ławka dostała potężny strzał.

Bardziej mnie zastanawia jak oni chcą grać Morrisem. Bo jakoś średio widzę Morrisa i Campazzo obok siebie. A Morris gra naprawdę bardzo dobre ostatnie sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 jak tak patrzę na ten roster to coraz mniej rozumiem deal z draft day, a już wtedy go nie rozumiałem.

Wydali pick i wydali wyjątek na graczy, którzy nie są jakoś wybitnie potrzebni teraz tej drużynie.

Co do rotacji to może będą jakoś mieszać i Jamal więcej na SG pogra? Ewentualnie może o czymś nie wiemy i Monte nie będzie w Denver, a pójdzie w jakiejś wymianie.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Monte na dłużej chętnie zostawię, świetny gracz. Scenariusz z dealem to zakładałem bez przedłużenia umowy, żeby za rok nie odleciał, bo go ktoś przepłaci.

Fajnie że chcą go przedłużyć i oby to zrobili, ale martwi mnie brak informacji o Millsapie, bo Denver zostało przedłużenie Millsapa i Craiga na sf/pf / minimum dla weterana / trade jeśli chodzi o te pozycje, gdzie jest biednie dość w rosterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.