Skocz do zawartości

Orlando Magic 2020/2021


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: nie wymieniałbym go. Mimo wszystko. Lepszego zawodnika za niego nie dostaniemy, a mimo jego pewnych ograniczeń, jest to jeden z lepszych centrów w tej lidze, który dodatkowo poszerzył repertuar zagrań. No i jest najrówniejszym zawodnikiem Magic w ofensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły jakieś w głowie się rodzą, ale też bym go raczej nie oddał. Po pierwsze, za dużo znaków zapytania z Bambą. Bez Vucka ten zespół to byłoby dno, a wygrzebać się z dna wcale nie jest tak łatwo. 

Btw, tak dobry ofensywnie center, mający jeszcze obok takiego skrzydłowego jak Isaac to ogromna wartość dla zespołu. Trzeba szukać innej formy ulepszenia tej drużyny, niż robienie dwóch kroków wstecz bez pewności czy zrobią za jakiś czas trzy do przodu. 

A co myślicie, żeby ruszyć młodzież, pakiet picków, jakby pojawiła się okazja wyrwać jakąś rozkapryszoną wielką gwiazdę do zespołu? Jakby np. była szansa na Hardena? Mimo wszystko Isaaca chciałbym zachować. Widzicie taki deal oparty na paczce Gordon, Fournier, Fultz (może być jeszcze ktoś z młodych) + picki czy raczej nie ma szans? Ewentualnie jakiś multiway mógłby też być. 

Albo, czy chcielibyście powrotu Oladipo? Jak tak to kiedy? Wymiana jeszcze w tym sezonie oddając np. Fourniera z pickiem czy czekać na FA i spróbować go podpisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wskakiwać w tankathon to dobrze, że teraz ten ACL Fultzowi strzelił. To extension dla Magic wygląda gorzej a dla Fultza dobre zabezpieczenie. szkoda

6 godzin temu, Braveheart22 napisał:

A co myślicie, żeby ruszyć młodzież, pakiet picków, jakby pojawiła się okazja wyrwać jakąś rozkapryszoną wielką gwiazdę do zespołu? Jakby np. była szansa na Hardena? Mimo wszystko Isaaca chciałbym zachować. Widzicie taki deal oparty na paczce Gordon, Fournier, Fultz (może być jeszcze ktoś z młodych) + picki czy raczej nie ma szans? Ewentualnie jakiś multiway mógłby też być. 

"it didn't age well" teraz pewnie Fourniera gdzieś sprzedadzą i tyle z tego bedzie #roadtoCade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciągle był solidny starter a teraz będą mieli raczej słabego rookie o zupełnie innej charakterystyce, który dostaje szansę o jakiej mógł marzyć, tak po ludzku go szkoda a na boisku pomimo ograniczeń też dość sprawnie się uczył (nauka u point guardów trwa i wymaga regularnej gry co widać po Foxach,Sextonach czy Garlandach tego świata), więc nawek jeżeli all-star to była już zamknięta droga to jednak w założeniu stanowił integralną część przyszłości Orlando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się dobrze czujecie ciesząc się z ACL Fultza? Teraz to będzie wrak już. Zaczynał wyglądać naprawdę legit. Wystarczająco by być za rok dwa PG z ławki w dobrym teamie, teraz to już w ogóle wątpię, by się podniósł kiedykolwiek.

Co musi mu siedzieć w głowie, to aż straszne.

No ale jeśli Cade będzie nagroda pocieszenia to ehhh. 

Jeszcze raz. Szkoda Markelle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, liczba kontuzji w Orlando to jakaś katastrofa.

Inną sprawą jest, że Fultz i Isaac mieli być motorem napędowym Magic. A tu d... blada. Sorki, ale wygląda na to, że chyba nic z nich nie będzie. Skoro jest kontuzja za kontuzją, to raczej nie jest to przypadek, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaszan napisał:

Masakra, liczba kontuzji w Orlando to jakaś katastrofa.

Inną sprawą jest, że Fultz i Isaac mieli być motorem napędowym Magic. A tu d... blada. Sorki, ale wygląda na to, że chyba nic z nich nie będzie. Skoro jest kontuzja za kontuzją, to raczej nie jest to przypadek, niestety.

To tez jest klątwa Zazy jakby ktoś pytał. Wybraliście go w drafcie i macie krew na rękach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, the_secret napisał:

Nie wydaje wam się, że w ostatnich latach jest jakoś zbyt wiele kontuzji typu ACL czy Achilles?

Albo kluby oszczędzają na składzie, chociaż jak widać Phoenix od dawna nie odwalili żadnej kaszany, mimo opinii najlepszego zaplecza  medycznego w lidze...

Albo sposób gry obecnie forsuje nadmiernie organizmy graczy...

Albo poprostu się zwaliło coś. Pamiętam kiedyś jak miałem 7-8 lat i patrzyłem na 7-8 klasy podstawówki, chłopy po 180-190 a teraz analogicznie w czasach gimby czy jak to teraz? Znów 8lat? I mają chłopaki w wieku 18-19 lat 180 w butach, a bez nich 170-175. 

Coś jest na rzeczy.

Tylko co?

Edytowane przez KeepItDirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, co teraz zrobią w Orlando. Myślę, że startu 6-2 nikt się nie spodziewał, a powinno być 7-1, bo mecz z Thunder powinien był być wygrany. Podejrzewam, że gdyby nie kontuzje, mogłoby być i 8-0. Wiem, że kalendarz był sprzyjający, ale i w sprzyjającym kalendarzu nie wszyscy potrafią wygrywać. No a teraz zagwozdka. Nie śledzę jakoś szczególnie wszystkich drużyn, ale chyba mogę iść spokojnie w zakład, że takiego szpitala, jak w Orlando nie ma nigdzie indziej. Dwóch podstawowych graczy wyleciało na cały sezon, kolejni leżą dłużej lub krócej. Spisać sezon na straty i tankować, licząc, że a nuż widelec i w next roku Isaac i Fultz się nie połamią i wrócą do formy, którą zaczęli prezentować?  Czy walczyć z całych sił, chociaż - nie czarujmy się - jest to raczej skazane na porażkę? W tym składzie podejrzewam, że kolejnych 6 meczów może być w plecy, bo terminarz jest masakryczny (w ogóle z następnych 9 meczów aż 8 na wyjeździe - kurcze, ma ktoś tak jeszcze w tej lidze, bo serio nie wiem???😱). Obym się mylił, ale można się zatem spodziewać po tych meczach bilansu mocno ujemnego. A naprawdę szkoda, bo fragmentami Magic pokazywali niezłą koszykówkę i wydawało się, że idzie to w jakąś stronę. No i co dalej? Znów wybór w okolicach 15 miejsca? nie wiem, naprawdę trudno coś wymyśleć. Podejrzewam, że zawodnicy Magic będą się starać, ale w tym składzie raczej sukcesów nie ma co wróżyć, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomaszan napisał:

Spisać sezon na straty i tankować, licząc, że a nuż widelec i w next roku Isaac i Fultz się nie połamią i wrócą do formy, którą zaczęli prezentować?

O ile w przypadku Knicks jestem zwolennikiem tanku o tyle w przypadku Magic to byłaby katastrofa. Zwłaszcza ,że wypadł im tylko Fultz/ Orlnado gra pewnie ponad swój stan ale to nie jest moment przy drugim bilansie w lidze by zaciągać hamulec. Niech ci młodzi/niemłodzi poczują smak zwycięstw. Niech grają jak najdłużej ponad stan. Vucevic gra fantastycznie i trzeba liczyć ,że Bamba za chwilę wróci. Można też spróbować i spakować Isaaca z Fournierem i wyborami za Hardena . Rockets mogliby się skusić ale ponownie trzeba by poszukać 3 zespołu np Hornets które z chęcią by brało Vucevia i mogliby oddać za to np PJa i Roziera i da sie skombinować wymianę typu Isaac PJ i Fournier do Rockets . Harden z Tuckerem i Rozierem do Magic. A Hornets biorą Vucevia i jakieś wypełniacz np Aminu... To czysto teoretyczne bo Harden może finalnie i tak olać Magic. Bardziej chodzi mi o to ,że Magic mogą spróbować dokonać wymian . Może z Torotno bo ci tez coś musza zmienic  w drużynie / Tank to jest najgorsza opcja w ich sytuacji. Oddanie Vucevica za drobne to samo. To jest czas Orlando .

A kontuzjowani kiedyś przecież wrócą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ely3 napisał:

O ile w przypadku Knicks jestem zwolennikiem tanku o tyle w przypadku Magic to byłaby katastrofa. Zwłaszcza ,że wypadł im tylko Fultz/ Orlnado gra pewnie ponad swój stan ale to nie jest moment przy drugim bilansie w lidze by zaciągać hamulec. Niech ci młodzi/niemłodzi poczują smak zwycięstw. Niech grają jak najdłużej ponad stan. Vucevic gra fantastycznie i trzeba liczyć ,że Bamba za chwilę wróci. Można też spróbować i spakować Isaaca z Fournierem i wyborami za Hardena . Rockets mogliby się skusić ale ponownie trzeba by poszukać 3 zespołu np Hornets które z chęcią by brało Vucevia i mogliby oddać za to np PJa i Roziera i da sie skombinować wymianę typu Isaac PJ i Fournier do Rockets . Harden z Tuckerem i Rozierem do Magic. A Hornets biorą Vucevia i jakieś wypełniacz np Aminu... To czysto teoretyczne bo Harden może finalnie i tak olać Magic. Bardziej chodzi mi o to ,że Magic mogą spróbować dokonać wymian . Może z Torotno bo ci tez coś musza zmienic  w drużynie / Tank to jest najgorsza opcja w ich sytuacji. Oddanie Vucevica za drobne to samo. To jest czas Orlando .

A kontuzjowani kiedyś przecież wrócą

O ile generalnie się zgadzam, to:

1. nie wypadł "tylko" Fultz, ale przede wszystkim jedyny sensowny rozgrywający, który zaczął jakby łapać formę (chociaż ostatnie mecze słabsze), a nadto Isaac, o którym w zasadzie nie pamiętają już najstarsi górale, bo tyle, co on meczów zagrał dla Magic, to szkoda słów, ale cały czas w Orlando w niego wierzą;

2. czy kontuzjowani "kiedyś wrócą", to jest właśnie pytanie: czy znów na kilka meczów i czy złapią formę, czy będą w stanie zagrać bez kontuzji, w co - osobiście - wątpię, bo jedna kontuzja to przypadek, ale powtarzające się kontuzje, to już ciąg technologiczny;

3. wymiana ok, ale tak naprawdę Orlando nie bardzo ma kim handlować, bo Vucevica raczej nie oddadzą (jednak jest zbyt cenny) - zostaje w zasadzie Gordon, ale w sytuacji kontuzji Isaac'a nie sądzę, aby był na sprzedaż;

4. Anthony zderzył się ze ścianą w NBA, musi sporo zmienić w swojej grze; wydaje się, że nie puszczą go na głęboką wodę, zatem może Orlando pójdzie po jakiegoś DSJ z Knicks;

5. jak najbardziej, próbować zwyciężać, ale jest to skazane na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 03:51, dapunk20 napisał:

 aspiracje i potencjał Magic

:)
 

 

20 godzin temu, matek napisał:

Byle w czasie rehabilitacji Fultza nie kombinowali jakiejś kolejnej cudownej nowości z jego rzutem

Ja akurat mam nadzieje ze będzie na odwrot. Ten rzut to efekt tego ze nie podobno do lipa zeszłego roku nie specjalnie mogl zbyt wyoko podnosićta kontuzjowana rękę. Na podstawie rzutu z półdystansu i osobistych widać ze może rzucać podobnie do tego jka rzucał przed kontuzja ,jak popatrzy sie na trojke to wygląda na rzut który sobie wypracowal na tyle na ile był wstanie żeby oddawać rzut... jeżeli ma rozkurwione kolano a nie ma już sladu po kontuzji  reki rzucajacej to ja wlasnie chce zeby nie rzucal z klaty jak laska tylko wlasnie tak jak to wygląda gdy wali z mid range.

 

 

5 godzin temu, ely3 napisał:

Tank to jest najgorsza opcja w ich sytuacji.

W roku kiedy sa same kontuzje potencjal tej druzyny to maksymalnie pierwsza runda PO i bardzo mocny draft tankowniane jest najgordsza opcja? Nie rozumiem.
 

NIe widzę tego żeby magic wyciągnęli Hardena gość musi tu chciec być a na to sie nie zanosi poza tym mogą dostać za niego więcej gdzie indziej.

Natomiast z przyjemnością oddam Vucevica od dawna uważam  ze można go zastąpić rotacją birch/gordon/bamba/isaac na C jeżeli dostanie sie kogos kto potrafi rzucac i bronic na obwod. Jak bym go oddal za Roziera nawet. Vucevic kladzie limit na tym teamie a potencjal jest jak będą zdrowi żeby grac najlepszy D w lidze. Z vucevicem tego nie osiągniemy tak samo możnaby grac o wiele szybciej dac gale w rece fultza i cole i tego kogo dostalibyśmy w zamian za vuca i Fourniera... Doceniam postep jaki zrobil Nikola i to ze gratrzyma poziom w prawie każdym meczu ba naewet gra jak all star ale oglądam to od 8 lat i mam już seecznie dość. Jak mamy być przeciętni i bez przyszłości to chce kogos na obwod kto potrafi zdobywac punkty bo jak wiele razy jzu to przypomniałem nie było w tym zesople guarda który zdobywalby ponad 20 pkt na mecz od czasów kiedy zrobil to Steve Francis.

Atakuja nas kontuzje najgorsze od samego początku wrezmy to wykorzystajmy i wciśnijmy przycisk reset.

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PH#1

Bo będziesz marnowac kolejny rok rozwoju zawodników. Zwłaszcza Gordona

Założmy ,że tankujesz. Latem Magic nie ma żadnych szans na wzmocnienia. Masz ostatni rok Gordona potem jest UFA. Czym go będziesz chciał przekonać by został? Poza tym masz w dobrej formie Vucevica, Rossa . Ross w ogóle jak najlepszy rezerwowy ligi. Wypadł Fultz ale umówmy się on był tylko dodatkiem i nie stanowił o wygranych Magic. Żeby twardo tankować musieliby zrobić rozsprzedaż typu Vuc do Hornets za Zellera i jakies wybory draftowe . Ross też do kogoś itd.. Twady reset wiąże się z tym ,ze stracicie Gordona. I zostaniecie z kontuzjowanym Isaacem. Ja bym teraz handlował nim póki wielu wciąz uważa go za duży talent . Hardem pewnie nierealny ja to wiem ale na pewno sa inne ekipy od których możnaby pozyskać ... rozgrywającego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.