Skocz do zawartości

PLAYOFFS 2009


HSN

Rekomendowane odpowiedzi

Nastawienie Lakers do tego meczu świetnie obrazuje pierwsza akcja spotkania. Porażka w ogóle mnie nie zdziwiła, kontuzja Yao i wyraźne zwycięstwo w g3 to najlepszy sposób na rozluźnienie - to nasza wada od lat i mam nadzieję, że tak jak za czasów 3-peatu, tak i teraz zespół nauczy się sobie z tym radzić. Mnie generalnie interesuje tytuł, a nie styl w pojedynczych meczach. Takie pojedyncze upokorzenia są wkurzające, nie powinny się zdarzać, ale przestrzegam przed wyciąganiem pochopnych wniosków. Bardziej martwi mnie to w kontekście finałów, gdzie czekają nas trzy mecze pod rząd we własnej hali. Historia pokazuje, jak ciężko się wygrywa w takiej sytuacji, a z naszą psychiką może być to szczególnie trudne.

 

 

Anyway, prawda jest taka, że możemy polegać na 5 graczach (o ile Odom będzie cały i zdrowy. Swoją drogą, dziwne, że nikt jeszcze nie skrytykował Battiera za to zagranie, niby zgodne z przepisami, ale bardzo niebezpieczne). Fisher, Farmar, Vujacic, Walton i Bynum są w tym momencie po prostu słabi i nie wiadomo, czy jeszcze w tym sezonie ich forma ulegnie poprawie. Tak czy inaczej, Shannon Brown powinien być w tym momencie naszym pierwszym pg, drugim pg i zmiennikiem Bryanta. A przynajmniej zabrać minuty Vujacica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b2b nie przesadzaj. ja w teorie spiskowe nie wierze. no way. nikt nie podejmie takiego ryzyka. nie na tym etapie.

 

tez mam niesmak. a co wiecej, mam wiecej watpliwosci. na rox moze to wystarczyc, na nuggets podobnie ale jezeli trafimy na cavs to juz moze zabraknac czegos. to nie jest zabawa. mam wrazenie, ze jest problem w mentalnosci tego zespolu. z 1 strony byl to nasz najgorszy wystep w po wiec nie ma co z tego robic dramatu.

 

ale zdaje sobie sprawe, ze z taka obrona rockets, jezeli szybko nie dokonamy jakichs adjustments i nie bedziemy egzekwowali w 100% naszych zalozen to skonczy sie na bardzo ciezkim g5 i huj wie jak to sie moze rozwinac. rox pokonali nas juz 2-krotnie defensywo. moga to zrobic jeszcze 2 razy. i to spokojnie. gdyby bynum byl w 100% i odoma wystep nie wisial na gwizdku to bylaby inna mowa. bynum zrobilby 30/15 i byloby fajnie. ale to nie jest styczen. bynum wyglada jak w rookie season. a my nie gramy najlepszego basketu. najgorsze jest to, ze sa mecze kiedy faktycznie nie ma na kim polegac. rok temu zawsze sie ktos dolaczal. niemal co mecz. w tym sezonie za czesto dochodzi do takich wpadek ja kwczoraj (portland, denver, noh,) i rozumiem, ze druzyna nie jest maszyna. ze na 100 spotkan zdarza sie takie mecze gdzie nie bedzie poprostu szlo. ale jak przegladam druzyny mistrzowskie to nie zdarzalo sie to niektorym tak czesto jak nam w tym sezonie.

 

i ekipy takie jak denver,rockets,c's czy cavs maja nad nami ta przewage, ze qrwa bronia. nawet orlando. oni wszyscy bronia, zapieprzaja. u nas z czesto zapomina sie o defensywie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że słabo orientujesz się w lidze, to nie jest tak jak w Polsce, że stracisz 1 czy 2ch graczy - nawet jeżeli są to gwiazdy - i przegrywasz nagle wszystko 20punktami. Dodatkowo kontuzje kluczowych graczy, są często bardzo motywujące dla graczy drugiego planu, którzy zwykle mają mało okazji żeby się pokazać, a już w szczególności na własnym boisku, w playoff przy ogólnokrajowej telewizji

Nie znam nikogo poza Toba, kto by w pewniaka postawil na rakiety. Zaznaczam, ze wczesniej stracili Mutombo, teraz najwieksza gwiazda i glowny atak i obrona rakiet poszla na lawe, bez praktycznie zadnego centra Rakiety moim zdaniem nie mialy szans. Motywujaca mogla byc utrata Wafera, a nie glownego filaru druzyny. Tak czy siak duzo niespodzianka, przynajmniej dla mnie.

 

b2b, zebys za kilka, klikanascie lat nie przeczytal nawiekszego spisku w dziejach sportu z udzialem najwiekszych bukow na swiecie. To jest globalny rynek, ludzi z calego swiata obstawiaja na takim serwisi jak i w naziemnych bukach, to sa miliony dolarow kazdego dnia. Ja wierze :)

 

teraz gramy w Lakers, zgadzam sie, ze trzeba Vujacica ograniczyc, jak dla mnie to do zera, zrobic to samo co z Farmarem w 1 rundzie. Vujacic nie dosc, ze nie trafia, to lapie szybko faule po jego bledach w obronie i pozniej sa najlepsze te jego miny i odchodzenie w druga strone. Dla mnie najlepiej jakby odszedl od razu do szatni. Brown do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie bede sie tu rozpisywal jezeli chodzi o bukmacherke, wiele spotkan moze byc i prawdopodobnie jest ustawianych, ale trzeba patrzec na szerszy obraz.

 

Co do kwestii motywujacej to wyobraz sobie taka kwestie. Jestes rezerwowym graczem, grasz po max 5 min w meczu bo gwiazda zespolu musi byc na boisku. Nagle, w niezwykle waznym meczu gwiazda nie moze zagrac, cala hala jest z Toba, patrza na Ciebie wszyscy znajomi i polowa kraju - powiem Ci tak, ja bym sie czul zmotywowany zeby pokazac, ze potrafie grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobrazam, ale w PO najwazniejsze jest doswiadczenie i to ono jest na wage zlota. Oczywiscie sa przypadki, ze gracze grajacy po 5 min w rs, na PO dostaja szanse i robia swoje jeszcze lepiej, ale to sa wyjatki, a w meczu z rakietami nie widzialem, kto moglby taki wyjatek spelnic, szczegolnie, ze juz i tak wiekosz jest po szpitalu i nie gra. To co sie stalo wczorajszej nocy pozostanie dla mnie zagadka. Gratuluje nosa, ale IMO to nie bylo do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze jest problem w mentalnosci tego zespolu

 

no pewnie, że w mentalności. i to przecież nie od dziś. bo w czym innym?

 

 

oczywiście, to nie znaczy, że wszystko inne jest w najlepszym porządku, bo nie jest. ale nie to jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy.

 

 

 

ile dobrych meczów w tych play-off rozegrali Lakers? tak na dobrą sprawę 3. kiedy? dwa po porażkach i jeden w sytuacji, w której musieli wygrać na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nieodgwizdanym faulu Antoine Wrighta rzekł on:

 

 

co oznacza że Derek Fisher wszedł do słownika:

 

to derek fisher (v) - to do a blatant, unecessary, flagrant foul at the cost of your team’s success

 

w artykule podają też alternatywne znaczenie zwrotu:

 

to derek fisher (v) - to allow the person you’re guarding to blow by you consistently and tally a career-high point total

 

oba są genialne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam ndzieje, ze ten g6 cos przelamal. ze ta koncowka g5 i seria 23-5 cos przelamala.

ogolnei lakers do mnie wciaz nie przemawiaja. wciaz brakuej mi bynuma, fishera, farmara i vujacica. ci goscie razem nie graja 20% tego co mogliby grac. wtedy bylbym duzo spokojniejszy.

 

4-1(?),4-3,4-2

nareszcie przetestowani.

nareszcie wiedza, ze bez bynuma tez moga zdobyc mistrzostwo.

pamietacie co pisalismy przed sezonem? jak sie klocilismy o to, ze zamiast odoma, arizy i waltona moglibysmy miec 2 poseyow? czego wtedy nam najbardziej brakowalo? trojek.

nie spodziewalismy sie, ze tak zawali sasha. ale sa i pozytywy.

to, ze ariza bedzie naszym xfactorem w playoffs to nas nie dziwi. ale patrzyliscie ile trojek trafil?

30/60. wow. rok temu malo kto by pomyslal, ze chlopak moze tak rzucac trojki. ale to nie koniec. odom ma 14/27 za 3. troche niestety shannon przychamowal po tym co robil w serii z jazz ale nie jest zle.

 

w ogole zastanawia mnie ktory rywal bardziej nam lezy ze wzgledu na pg. magic nie maja juz nelsona, ale alston... alston moze peknac w finalach albo robic po 20-15. z 2 strony cavs typowej jedynki nie maja co nam sprzyja... ale to hca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemiana Arizy w ogóle jest nieprawdopodobna - do tego sezonu koleś trafił chyba z 8 razy za trzy w poprzednich 4 sezonach :) A teraz w playoff jest najpewniejszym strzelcem, czasem się zastanawia za długo przed rzutem mając czystą pozycję jakby nie do końca wierząc w swoje umiejętności, coś jakby: "w poprzednim meczu weszły m i3 trójki, nie ma szans, aby to powtórzył" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne. orlando magic. cieszy mnie hca. ale te finaly dot. ekip dla ktore hca nic nie znaczy:) obawiam sie dwighta. obawiam sie alstona. obawiam sie trojek magic. to sa 3 rzeczy, ktore kazdy przeciwnik potrzebuje by z nami wygrac. czyli:

1.szybki rozgrywajacy (brooks!). bedzie mijal mijal i mijal az w koncu ok. g5 phil wpusci szybszego farmara. na johnosa powinnismy wystawiac browna.

2.dominujacy center(yao, momentami nene i okur) foul trouble bynuma murowane. pytanie jak poradzimy sobie bez niego. czy gasolowi uda sie wpedzic w ft howarda?

3.trojki. od tego w zasadzie powinienem zaczac. naswza defensywa nie radzi sobie gdy trafiamy na zespol trafiajacy trojki. pamietacie mecz z pistons? mecz z hornets? czy spurs? defensywa ustawiana przez phila nie broni trojek. a gdy przeciwnicy trafiaja...... jest po nas.

 

ale wierze. mamy hca. mamy kobego. kobe stoi przed wielka szansa odkupienia. jest tam gdzie powinien byc. jezeli teraz nie wygra, to moze ostatecznie pogrzeba swoje szanse na to by sie odkupic. odkupic wszystkie swoje winy. lakers wtedy sie nie rozsypia. magic mistrzostwa zdobywac nie musza. oni i tak juz sa daleko. jezeli lakers wygraja, za rok rywalizacja bedzie wygladala swietnie. wzmocnieni cavs. celtics zdrowi, magic, ktorzy przejda juz droge lakers sprzed roku. broniacy misia lakers, nugggets tez bogatsi o doswiadczenie i z jakims wzmocnieniem. no zobaczymy.... g1 bezsprzecznie najwazniejszy. jezeli lakers wygraja 44. seria phila bedzie sie dopelniala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Angeles Lakers point guard Shannon Brown is being sued in civil court for an alleged sex-related incident with a woman in Denver, Brown's agent, Mark Bartelstein confirmed to ESPN's Shelley Smith on Sunday.

Całe zdażenie z 30go stycznia a policja anwet nie zaczęła na pwaznie sietym zajmować,gdyz nie było zadnych dowodów. Najlepszy komentarz od adwokata

 

"I find it very interesting all of a sudden Shannon Brown has some success and someone decides to sue him civilly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

b2b- teraz mozesz pozdrowic ode mnie forum ebasketu:D

 

no i wygralismy. z bynumem grajacym 30% tego co potrafi. z defensywa, ktora wciaz nie wygladala tak jak chcialbym aby wygladala ale bylo juz bardzo dobrze.

orlando tylko raz w tej serii przekroczylo 100 punktow. swietna praca na dwighcie.

 

co do defensywy, moze jest lepiej niz mi siewydaje?

42% z gry tracilismy. baardzo dobry procent. w po tylko hheat tracili na mniejszym procencie. 95 ppg traconych to 8 wynik w lidze.w sezonie tracilismu 99 przy 45% z gry. zatem faktycznie dobra robote wykonalismy.wyszlo na to, ze gdy gramy z mocnymi przeciwnikami koncentrujemy sie bardziej i gramy lepiej.

 

swietne playoffs. nie przegralismy 2 razy pod rzad. poza meczami z rockets zawsze wygladalismy przynajmnije solidnie. troche zabraklo mi wiekszego wsparcia tych najbardziej rezerwowych(sasha,powell, farmar) ale i bez tego sie obylo. generalnie same plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jebie mnie e-basket, tam jest caly czas ta sama stara spiewka, dlatego na koniec finalow moga pocalowac pierscien :]

 

Lakers zagrali dobry basket, swietnie dostosowali obrone na orlando. Tak jak z Denver zostawiali obwod, tak z Magic nie bylo juz tych luk, dobrze sie rotowali, ograniczyli do minimun Lewisa i innych 3jkowiczow. Bynum z Howardem sobie radzil, ale jak juz jestesmy przy nim, to musze stwierdzic, ze Howardowi bardzo duzo brakuje, zeby dominowac w tej lidze. Miesnie, warunki fizyczny to nie wszystko. Technika i glowa u niego kuluje, ale moze z biegiem czasu, sie czegos nauczy.

 

Kobe zdobywa 4 mistrzostwo jako lider, bez Shaqa, ale z dobrze poukladana druzyna, ktora mysle, ze ma szanse powotrzyc kolejny sukces w kolejnych latach. Kobe pokazal, ze jest swietnym liderem, na ktorym mozna polegac i ktory potrafi wszystki poukladac i nakrecic. Zdobywa swoje upragonione MVP finalow, mam nadzieje, ze nie ostatnie. W Lakers caly czas rosnie chemia i w przyszlym sezonie moga byc jeszcze mocniejsi, szczegolnie jesli zainwestwuja w PG

 

 

 

Z jeden strony fajnie, ale troche smutno, ze NBA dopiero w pazdzierniku.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw. pamietacie nasze rozmowy na poczatku sezonu?

jak to sie wyklocalismy o idealnego sf w naszej s5? wypisz wymaluj mial byc posey. ani ariza ani odom nie mieli trojki. i gdyby mi ktos powiedzial, ze ariza w playoffs bedzie trafial 47% trojek a odom 51% to bym go wysmial.

 

faq czym jest contract year....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.