Skocz do zawartości

beGM - RS 19/20 [ opisy po seeding games ]


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpeg.e659cbbc1193c310d7cbd93773877144.jpeg

Orlando Magic – seeding games

 

 

 

 

Zrządzenie losu zadecydowało, że dość nietypowe zakończenie sezonu ma miejsce w Disneylandzie w Orlando. Czy miejsce zgrupowań wszystkich grających 22 teamów miałoby wpływ na grę Orlando Magic? Myślę, że tak. W pewnym stopniu gracze mieliby w głowach, że są nieoficjalnym gospodarzem seeding games i playoffs. Z pewnością również ja jako GM pilnowałbym, żeby o tym nie zapominali. Banery i telebimy z kibicami są ok, ale zawsze na samym końcu gracze Magic wiedzieliby, że grają jednak w Orlando, a ich rodziny są najbliżej spośród wszystkich drużyn znajdujących się na kampusie. Zresztą nazwa Orlando przewija się wszędzie i bez przerwy. Moim zdaniem świadomość gry u siebie wzmocniłaby drużynę mentalnie i uczyniła z Magic silniejszy wewnętrznie team. Ponadto do seeding games przystępujemy z 2 seedu na bardzo silnym Wschodzie i mamy świadomość, że Magic mogą w tegorocznych nietypowych playoffs wygrać z każdym (tak naprawdę bać się możemy na Wschodzie tylko Bucks z Antkiem w swojej normalnej dyspozycji).

Drugą najistotniejszą kwestią jest powrót do drużyny po kontuzji lewego nadgarstka naszego młodego lidera Karla-Anthonego Townsa. Sądzę że grając w Orlando KAT, jak i całe Magic bardzo by chcieli ten pierwszy inauguracyjny mecz wygrać.

Roszady kadrowe:

KAT miał możliwość trenować i przygotowywać się do wznowionego sezonu z Nerlensem Noelem (z którym w oficjalnym meczu jeszcze nie grał) oraz z resztą graczy, która jest mu dobrze znana. Z gry w bańce zrezygnował Taurean Prince, który w ostatniej chwili przed przybyciem złapał covid i zastąpił go doświadczony weteran Luc Richard Mbah a Moute, który tak naprawdę również nie jest nowym graczem w drużynie, gdyż przygotowywał się z Magic do sezonu 2019/20 jesienią, drużynę opuszczając tuż przed startem sezonu w październiku. Do zdrowia po kontuzji wraca też Kelly Oubre Jr., którego powrót do rotacji szykowany jest na playoffy, ale rytm gry łapać ma również w seeding games.

 

Terminarz:

g1 Knicks

Lowry/Mitchell/Gordon/Noel/KAT-Joseph/Nunn/McGruder/Williams/Mbah a Moute/(Pelle)

Na duet Davis/Plumlee odpowiadam Noel/KAT, gdzie KAT w obronie nie namęczy się za bardzo z Plumlee, a Noela wspiera na Davisie Gordon, czy z ławki Williams/Mbah a Moute i jak trzeba to Pelle. Tu mamy genialny mecz na starcie Lowrego akurat przeciwko Davisowi, do tego to inauguracja w bąblu – w pewnym stopniu czujemy, że gramy u siebie. Gordon oczywiście na Leonardzie. Guardzi Knicks albo nie bronią, albo nie rzucają za 3; Raczej pewny W

g2 Sacto

Lowry/Mitchell/Gordon/Noel/KAT-Joseph/Nunn/McGruder/Williams/Mbah a Moute/Pelle

Biorę pod uwagę, że przy takiej mobilizacji w g1 mogłoby z moich graczy zejść nieco ciśnienie i tu możliwa porażka. Kings grają już bez Schroedera. Jestem w pełnym składzie i mam mocny obwód, choć na skrzydle przy Morrisie, Youngu i z ławki świetnych Sariciu i Bazleyu , to Kings mogliby uzyskać przewagę jakby odpoczywał akurat Gordon. Mbah a Moute jest jeszcze zardzewiały i Williams w większych minutach mógłby mieć tu problem, dlatego grałbym tu też coś pewnie Noel. Wynik mógłby być różny W/L

g3 Indiana

Lowry/Mitchell/McGruder/Gordon/KAT-Joseph/Nunn/Williams/Mbah a Moute/Noel

Indiana ga b2b I wykorzystuję tu zmęczenie Paula i problemy z obsadzeniem pozycji sf pod nieobecność Bartona (choć Keldon dałby tu solidne wsparcie). Mając lepszą ławkę odskoczyłbym pewnie w końcu Indianie. Raczej W

g4 Toronto

Lowry/Mitchell/McGruder/Gordon/KAT-Joseph/Nunn/Williams/Mbah a Moute/Noel

Normalnie w b2b z Toronto zakładałbym porażkę, ale akurat tu nieźle się z nimi matchupuję – mam całą gamę guardów na trio Fox/McCollum/Van Vleet, a pod koszem Raptors rotują tylko trójką Gallo/Siakam/Favors grając 4 mecz na dużych minutach. Co prawda tracę Gordona w 3qw. Ale KAT byłby tu trudny do powstrzymania. Zakładam W/L

Gordon kontuzjowany w 3qw. – jego minuty przejmują Mbah a Moute i McGruder

g5 Philly

Lowry/Mitchell/McGruder/Mbah a Moute/KAT- Joseph/Oubre/McKinnie/Williams/Pelle/Silva

Gordon(inj.), Noel(kontuzja) i Nunn (opuścił na chwile kampus) nie grają;

76ers traca Simmonsa, co zmienia im ustawienie w s5 i całą rotację. Rezygnuje tu z Noela bez Simmonsa w s5. Ja też gram bez Gordona i Nunna, ale trio Lowry/Mitchell/KAT przy wsparciu głębi rotacji powinni to uciągnąć. Na Klaya, który gra w kratkę po tak długiej przerwie i to na limitowanych minutach rzucam Josepha, a na LaVinea McGrudera – po to ich w końcu mam. 76ers pomimo nadal dobrej obrony zespołowej, są fatalni z dystansu, co oczywiście wykorzystuję. Fatalny jest Josh Jackson w bąblu, słabiej też spisują się Richardson i Korkmaz. Sybbolicznie w meczu gdzie gra Klay po zerwanym ACLu, na boisko wraca po przerwie Oubre, ale wprowadzam go ostrożnie na przełomach 1i2 oraz 3i4 qwart. Raczej W

g6 Boston

Joseph/Mitchell/McGruder/Mbah a Moute/KAT-Oubre/McKinnie/Williams/Pelle/Silva

Celtics są rozbici I pozbawieni rotacji. Pod koszem maja tylko Nancea (który ma jakieś uczulenie, czy coś i nie wiadomo co by z nim było w bąblu). KAT robi sobie piknik pod koszem Bostonu bez Adamsa.  Mogę dać odpocząć Lowremu i przy bardzo prawdopodobnym blowoucie więcej odpocząć mogą Mitchell i KAT. Daję z kwadrans pograć Oubre, żeby mi się przed playoffami ogrywał. Łatwe W.

Lowry dostaje wolne, Gordon, Noel i Nunn nie grają;

g7 Knicks

Lowry/Mitchell/McGruder/Noel/KAT-Joseph/Oubre/McKinnie/Williams/Noel/Pelle

Knicks grają bardzo wąską rotacją podkoszowych

Gordon I Nunn nie grają;

g8 Chicago

Lowry/Nunn/McGruder/Williams/Haslem-Joseph/Oubre/McKinnie/Mbah a Moute/Noel/Pelle/Silva

Mitchell I KAT dostają wolne, Gordon nie gra;

Mecz z najsłabszym teamem w bąblu na samym końcu daje mi możliwość kontrolowania tego, czy mogę sobie pozwolić na shut downy liderów, czy też nie. Ogólnie chciałbym tu dać wszystkim graczom nawet tym z końca ławki wyjścia na boisko i zagrania – szczególnie Udonisowi Haslemowi, dla którego to może być ostatni mecz sezonu regularnego w karierze. Tu liczę na to, że większe minuty będą mogli dostać – powracający po kontuzji Kelly Oubre, po qwarantannie – Kendrick Nunn oraz wspierający głównie głośno z ławki w poprzednich 7 meczach – Alfonzo McKinnie, Norvel Pelle i Chris Silva.

 

Opis graczy:

KAT 34min. 26,5pkt. 10,8zb. 4,4as. 1,2bl. 3,3x3 na 41,2% - to jego statsy z regulara z Wolves

Mój lider na którym opieram grę. Jak sami widzicie, do s5 jakim gram od 2 lat, dobrałem masę roleplayerów defensorów – McGruder, Haslem (pomimo 40 lat  - 2 ofensy wymusił w tym ostatnim meczu z rl Pacers), Joseph, Williams, Noel, Nunn,  Mbah a Moute, Pelle, Silva);  Jego minuty są uzależnione od potrzeb w danym meczu (ewentualnie od fauli, które lubi łapać). To już jego 3 playoffs oraz sam fakt turnieju właśnie w Orlando stawiają go tu na świeczniku. Oceniając KATa pamiętajcie, że ma zupełnie inne warunki niż w Minnesocie tu na słonecznej Florydzie.

Kyle Lowry 6 meczy 32,9min. 16,7pkt. 6,8zb. 5,7as. 2prz. 0,7bl. 1,8x3 na 32,4% ;

Jeden z najlepszych graczy w seeding games, poprowadził rl Toronto do bilansu 7-1. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jego inauguracyjny mecz przeciwko rl Lakers (u nas Knicks ale też z Davisem), gdzie miał 33pkt. 14zb. 6as. 5x3. Jego spryt I wyrachowanie z pewnością pozwoliłyby moim Magic odpowiednio kontrolować tempo gry. W meczach o stawkę prawie zawsze mam jednego z dwójki Lowry/Mitchell na boisku.

Donovan Mitchell 6 meczy 33,1min. 21,7pkt. 4,7zb. 5as. 2,8x3 na 37,8% ;

Najlepszym jego meczem był ten przeciwko r. Nuggets, gdzie miał 35pkt. 6zb. 8as. 5x3 i był świetny w końcówce 4qw i dogrywkach; 33pkt. 5zb. 4as. 4x3 miał przeciwko rl Lakers, ale trzeba docenić też łin z rl Pels na inaugurację, gdzie pomimo tylko 20pkt. 5/5/3/1 2x3 kreował i wyciągnął niemrawych rl Jazz w końcówce. Rl Jazz  w tych meczach praktycznie o nic nie walczyli, do tego borykają się z krótką ławką zatem właściwie tylko te 3 mecze nadają się do porównania do moich Magic. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że nie wyszedł mu mecz z Thunder (jak i całym Jazz); Ciężo mi też coś powiedzieć o jego urazie stopy na ile to zwykły rest, a na ile faktycznie jakieś dolegliwości, ale McCollum grał z poważniejszym urazem, do tego tez sadzam go na ławce w 1-2 meczach.

Aaron Gordon 4 mecze, 25,9min. 15,3pkt. 8,5zb. 3,3as. 1,3x3 na 45,5% ;

W g4 przeciwko Toronto w 3qw. kontuzjował mi go Lowry – iskrzyło między nimi cały mecz zresztą. Szczególnie w dwóch pierwszych meczach w rl grał małe minuty, bo tam Orlando łatwo wygrało. U mnie grałby około 34min. i te 4 pierwsze mecze są wg mnie najważniejsze – bo Boston i Chicago to już łatwe W, a borykająca się z kontuzjami Philly i pewne 6 seedu Knicks mogłyby wystawić słabsze teamy – zwłaszcza jak wolne dostał Leonard (lub grał mniejsze minuty) – to przebolałbym tu strate Gordona.

Rodney McGruder 6 meczy, 20,3min. 4,7pkt. 3,8zb. 1as.;

Już jego ksywa The Scavenger mówi wszystko o jego roli w drużynie. Zajmuje się tymi niewidzialnymi rzeczami nieuchwytnymi dla naszych speców od statystyk – my w Orlando uwielbiamy takich graczy. Podobnie jak przed rokiem w playoffs większości meczy gra za kontuzjowanego Kellego Oubre w s5 na sf. Jego zadaniem jest obrona i dawanie spaceingu – klasyczny 3&D – sporo gra wymiennie z Cory Josephem – staram się mieć przeważnie jednego z nich na boisku – pilnują oni z reguły najlepszego guarda, a czasami sfa drużyny przeciwnej. Warto pamiętać, że to jego trafiona trójka zadecydowała w końcówce o łinie nad Portland. To on krył wtedy w końcówce Lillarda. U mnie gra we wszystkich meczach naturalnie.

Nerlens Noel 6 meczy, 18,9min. 4,2pkt. 4,8zb. 1,5bl.

Nerlens zaczyna mecze z ławki przy KATie, chyba że gram przeciwko wysokiemu ustawieniu np. Knicks (Davis/Plumlee), pomimo to dostaje zawsze jakieś minuty z KATem na boisku oraz gra większe minuty jako center w meczu, gdzie KATowi pozwalam odpocząć (cały mecz lub drugą połowę w zależności od tego, czy 2 seed jest już pewny). Jak gra z ławki – to jego rola jest już dobrzez znana i wiemy jaką wnosi wtedy energię.

Kendrick Nunn 5 meczy, 23,3min. 10,8pkt. 2,4zb. 2as. 1prz. 0,8bl. 1,2x3 na 20,7%

Mój pierwszy rezerwowy opuścił ze względów osobistych na krótko kampus i musiał odbyć 4-dniową qwarantannę – dlatego w  g5,6,7 nie grał. Jest po covidzie i było widać, że był w nieco słabszej dyspozycji. U mnie jego rola się nie zmienia i wiadomo, że grałby z ławki. Dałbym mu pograć więcej, tak jak w rl w g8 z Bulls w s5. W obronie było ok, ale coś nie mógł się wstrzelić z dystansu. Nie było tez tej dynamiki z sezonu – widać lekkie braki w treningach. Licze na to, że w playoffs złapie odpowiedni rytm.

Grant Williams 7 meczy, 10,5min. 2,7pkt. 1,9zb.

Udaje mi się go wprowadzać do rotacji wręcz podręcznikowo. Od samego początku sezonu stopniowo zwiększam mu minuty i rolę na boisku. Williams ma przede wszystkim bronić i switchować – w czym jest bardzo dobry. Jego wszechstronność i dojrzałość pozwala mi czasem na boisku ukryć nie zawsze korzystne dla mnie matchupy. W pierwszych 4 meczach gra nieco mniejsze minuty, ale rosną one po kontuzji Gordona w g4 oraz pod nieobecność Noela (g5 i g6), gdzie gra mi z Philly i Celtics również jako smallbollowy center. Niech Was nie zmylą w bosxscorach jego małe minuty w kilku meczach, bo to były minuty gracza playoffowej rotacji, a nie żadne garbage time. Robi na boisku mnóstwo rzeczy, których nie dostrzeże się w statsach – chociażby swoim grubym dupskiem torując droge do wbiegającego pod kosz guarda, albo zastawiając wysokiego przeciwników  przy zbiórce, gdzie zbiórkę sobie nabije któryś z kolegów. Widziałem jego każdą sekundę w tych meczach. W klasyfikacji roockiech jest nr2 jeżeli chodzi o +/- (ma +135). Spokojnie mogę nim grać w końcówkach meczy, czy kwart. W Celtics jest ta sama sytuacja – brak ofensywnego wysokiego (wybacz mi Enes), przy KATie mogę Granta dużo lepiej wykorzystać. Jak gra Gordon, to ładnie wygląda mi piątka: Lowry/Mitchell/Gordon/Williams/KAT – ale to już będę szlifował w nowym sezonie bardziej.

Cory Joseph 8 meczy, 27,6min. 6,6pkt. 3,1zb. 4,1as. 0,9prz. 1,1x3 na 36%

Nominalnie jest moim backup pg, ale tak naprawdę ma grać obok Mitchella lub Lowrego i bronić najlepszego ofensywnie guarda przeciwnika, żeby moi liderzy nie tracili zanadto sił w obronie i mogli tą energię spożytkować w ataku. W pierwszych 4 meczach szukałem też matchupów, gdzie mogłem grać 3 guardami żeby przyspieszyć grę i wtedy Joseph grał obok dwójki z trójki Lowry/Mitchell/Nunn. Od g5 gdy nie gra mi Nunn, jego rola na boisku znacznie wzrosła bo zmuszony jestem grać rotując tylko 3 guardami (gdzie czasem tym trzecim jak przeciwko Bostonowi jest McGruder);

Luc Mbah a Moute 3 mecze, 8,3min. 1,7pkt.

Mam nadzieję, że podpisałem go odpowiednio wcześnie, żeby rozegrał mi choć jeden mecz preseason przed seeding games. W rotacji u mnie jest od samego początku, ale początkowo dostaje w sumie po 10-12min. przeciwko rezerwom przeciwnika. Gra w tych minutach u boku KATa, chyba że mogę go też wpuścić w garbage time. W 3qw. G4 przeciwko Toronto, gdy łapie kontuzje Gordon, to właśnie Mbah a Moute przejmuje sporo jego minut. W pozostałych 4 meczach jego minuty tylko rosną i docelowo gra około 20-22min. w tych meczach. Oczywiście daję mu pograć więcej przeciwko Celtics i Bulls, bo zaprocentuje mi to w playoffs. Rl Houston ma Covingtona i Tuckera na jego miejsce – zatem Mbah a Moute nie dostaje tam w tym mikroballu minut w rotacji. U mnie jest inaczej – przy KATie potrzebny mi jest defensywny power forward, dlatego w zależności od matchupu rotuje trójką Noel/Williams/Mbah a Moute.

Norvel Pelle 4 mecze, 13,3min. 3,8pkt. 3zb. 1,5bl.

Przydatny jest zwłaszcza w g5(Philly) i g6(Celtics), gdy nie ma Noela, wtedy to on jest rezerwowym centrem, choć część minut na centrze gra w smallballu wtedy również Williams. Może też grać w g7 (Knicks) i z pewnością daję mu pograć przeciwko Bulls w g8. Bardzo mobilny rim protector. Jego zmora są szybko łapane faule, zatem ciężko u niego tu o duże minuty, ale pod obręczą mi zawsze coś wybroni, zablokuje i zbierze, a w ofensywie kończy spod kosza praktycznie wszystko.

Chris Silva 3 mecze, 13,2min. 4,3pkt. 5,7zb. 1bl.

W seeding games w rotacji jest za Pelle i wchodzi do gry tylko wtedy, kiedy Pelle ma problem z faulami. Tak naprawdę mogę dać mu jakieś minuty tylko w g5 (Philly) i g6 (Celtics) – gdy nie ma Noela oraz w g8 przeciwko Bulls. W swoich minutach może być tak samo produktywny, jak w rl Miami, gdzie gra w sumie w już rozstrzygniętych meczach.

Alfonzo McKinnie 14,8min. 4,6pkt. 2,8zb – to jego statsy z regulara z Cavs

Gracz z tzw. końcówki ławki rezerwowych, ale to mój jedyny sf z tej grupy i po kontuzji Gordona od g5 potrzebny mi jest na boisku przez te kilka minut. Podobnie jak z Oubre – większe minuty mogę mu dać przeciwko Celtics i Bulls. Gra oczywiście głównie przeciwko rezerwowym lineupom przeciwnika.

Kelly Oubre Jr. – tu jego statsy mają drugorzędne znaczenie, chodzi o samo łapanie rytmu gry;

Kontuzja znów mu pokrzyżowała końcówkę sezonu, ale podczas seeding games chce go ogrywać, by wrócił do gry już na większych minutach jako pełnoprawny gracz rotacji w playoffs. Teraz znajdują się dla niego minuty po kontuzji Gordona od g5. Z Philly w g5 i Knicks w g7 wchodzi na przełomach 1 i  2 kwarty oraz na przełomie 3 i 4 kwarty. Z Celtics w g6 oraz z Bulls w g8 chcę, żeby w sumie zagrał po około 15min. wchodząc również na przełomie kwart. Nie mam względem niego oczekiwań odnośnie stats. Kelly ma łapać rytm meczowy. Oczywiście w treningach bierze już normalnie udział i gra 5 na 5.

Udonis Haslem

Mój lider szatni, grający asystent trenera. Gra tylko w g8 przeciwko Bulls rozpoczynając w s5 gra 24min. 7pkt. 8zb. 1x3

 

Rotacja:

Normalnie gram tak:

pg Lowry/Joseph

sg Mitchell/Nunn

sf Gordon (McGruder)/McKinnie/(Oubre)

pf Gordon (Noel)/Mbah a Moute/Williams

c KAT/Noel/Pelle/Silva

W normalnych warunkach moja s5 w tych meczach to: Lowry/Mitchell/McGruder/Gordon/KAT, ale jak przykładowo Knicks wychodzą w s5 z Davisem i Plumlee, to do s5 za McGrudera idzie Noel (a w g7 jak nie ma Gordona to obaj McGruder i Noel grają w s5); Rozdzielam minuty tak, żeby praktycznie zawsze na boisku był ktoś z dwójki Lowry/Mitchell.

Po kontuzji Gordona zwiększam też od g5 minuty KATa, który ma obok siebie wtedy kogoś z grupy Mbah a Moute/Williams/Noel

Jak mecz jest rozstrzygnięty, to Lowry/Mitchell/KAT dostają mniejsze minuty, żeby odpoczęli.

Oubre z Philly w g5 i Knicks w g7 dostaje małe minuty (5-7min.), a w g6 z Bostonem i w g8 z Chicago po około 15min.

Sporo gram niskim ustawieniem z McGruderem lub Josephem jako sf co przyspiesza grę.

Staram się mieć przeważnie 3 graczy ofensywnych i 2 defensywnych roleplayerów na boisku.

 

Plusy i minusy:

Plusy:

- powrót do zdrowia KATa

- odbywanie się dokończenia sezonu w bańce w moim Orlando

- brak znaczących osłabieni (tylko Prince, a Oubre wraca do zdrowia i będzie gotowy na playoffy)

- stabilny skład

- absolutny prime w jakim jest Lowry

- dość łatwy kalendarz seeding games (większość teamów z którymi gram nie walczy już o nic, albo ma problemy z kontuzjami)

 

Minusy:

- kontuzja Gordona od 3 qw. g4 z Toronto (kontuzjował mi go o ironio losu Lowry)

- nadal brak Oubre w grze o stawkę

- słabe wsparcie w ofensywie z ławki (brak Princea, średnia dyspozycja Nunna, dopiero wprowadzany jest do gry Oubre)

 

Proponowany bilans: 

Bilans: 6-2 lub 5-3 – wszystko uzależnione od równoległych meczy Toronto, Charlotte i Miami – jeżeli 2 seed bezpieczny, to mogę robić shut downy. Najważniejsze, żebym nie miał gorszego bilansu niż 3 powyższe drużyny – spokojnie mogę mieć taki sam jak najlepsza z nich. Kalendarz nie jest trudny i tak naprawdę tylko w 3-5 meczach teamy grające przeciwko mnie mogłyby grać tu o zwycięstwo.

 

edit. Wywaliłem kwestie osobiste KATa (słusznie - skupmy się na czystym sporcie), ale jak ktoś będzie pisał, że KAT psychicznie nie podoła bo 3 lata temu miał 2 słabe mecze w swoich pierwszych w życiu playoffs i nie może słabej Minnesoty zaciągnąć do playoffs), to będę napierdzielał downvote.

 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

Depth Chart:

PG: Oladipo 30,  Satoransky 16, Arcidiacono 2

SG: Middleton 32, Ross 16

SF: Doncic 34, Satoransky 10, Ross 4

PF: Crowder 28, Portis 16, Patterson 2, Dudley 2

C : Vucevic 30, Holmes 18, Spellman

Komentarz:

Jest to tylko orientacyjny podzial minut w Banće, wzorem real NBA pewnie dam komus odpoczac w 1 meczu badz zmniejsze minuty. Ponadto podwyższam minuty dla Oladipo, ktory fizycznie wyglada znacznie lepiej niz w marcu i bedzie to dla niego dobre przetarcie przed play offs. Scalam 9 osobowa rotacje na PO tzn. Dipo/Sato/Middleton/Ross/Doncic/Crowder/Portis/Vucevic/Holmes, a zestaw Arcidiacono/Patterson/Dudley dostaje minuty w garbage time i w razie foul trouble. 

Gwiazdy graja minuty na poziomie normalnego RSu, a na podstawie meczow w real NBA golym okiem widac, ze sa w dobrej formie dlatego te 7-8 meczow wykorzystam, zeby poprawic wspolprace o komunikacje na boisku po takiej przerwie.

Randomowe staty:

V. Oladipo : 6 GP, 31.8 mpg, 16 pts, 5.7 zb., 2.8 ast., 34 3p%, 52 TS%

K. Middleton: 7 GP,  28.5 mpg, 19.7 pts.,  5.9 zb., 5.7 ast., 39 3p%, 62 TS%

L. Doncic: 7 GP, 35.5 mpg, 30.0 pts., 10.01 zb., 9.7 ast., 30 3p%, 60 TS%

J. Crowder: 7 GP, 25.7 mpg, 11.7 pts., 4.4 zb., 1.4 ast., 56 3p%(sic!), 79 TS%

N. Vucevic: 8 GP, 29.5 mpg, 20.4 pts, 9.6 zb., 2.5 ast., 40 3p%, 62 TS%

T. Ross: 6 GP,  27.7 mpg, 13.3 pts., 3.2 zb, 1.3 ast. 30 3p%,  54 TS%

R. Holmes: 5 GP, 23.3 mpg, 7.8 pts., 6.6 zb., 0.6 ast.,  63 TS%

P. Patterson 8 GP,  21.2 mpg, 7.3 pts., 3.8 zb., 1.3 ast., 40 3p% 59 TS%

J. Dudley 5 GP, 10.6 mpg, 2.0 pts., 1.8 zb., 1.8 ast., 25%, 50 TS%

C. Clemons(2way), 4 GP, 9.9 mpg, 5.0 pts., 1.8 zb., 1.3 ast, 31 3p%,  56 TS%

J. Reaves(2way) 2 GP, 13.4 mpg, 4.0 pts., 1.5 zb., 1.5 ast., 45 TS%

Satoransky, Portis, Arcidiacono, Spellman nie mieli mozliwosci zagrania w Orlando. 

Komentarz:

Wszyscy liderzy sa zdrowi i w zaskakujaco dobrej formie jak na taka przerwe. Na maly uraz narzeka Holmes, ktory w zwiazku z tym dostal shutdown od grajacych o nic Kings. Ross i Crowder juz wrocili do treningow, wiec powinni byc gotowi na PO. Szczegolnie cieszy mnie to, ze nie musze grac jakimis wynalazkami z waiverow po 20 minut, tylko mam na tyle wszechstronna rotacje, ze brak takiego Brunsona nie jest tu widoczny. Luka pokazuje basket na poziomie jesiennej kampanii, Vucevic gra na miare kontraktu, a Middletona czeka na nominacje do all nba 3rd team. Joker to Oladipo, bo swietnie uzupelnia skillem reszte S5 i fizycznie wyglada znacznie lepiej niz w marcu. Daje przy tym dodatkowa przewage grajacym na niskim kozle na picku. Crowder jest 5ta opcja w ataku, a odkad gra w Miami to trafia praktycznie wszystko, i to na duzym volume. Rywale beda musieli wybrac czy pomagac od niego czy Oladipo/Middletona z rogu.

Gdzies na twitterze mignela mi informacje, ze Luka wykrecil z Dallas najlepsza ofensywe w skali all time, a wystarczy spojrzec na moj roster i zobaczyc, ze dolozylem do niego jeszcze lepszy support. Jestem przekonany, ze mam najlepsza ofensywe w lidze, co powinno zaowocowac dobrym bilansem na zakonczenie sezonu.

Proponuję bilans 7:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Spurs

  • vs. Sacramento Kings on Friday, July 31 (8:00 p.m. ET)

  • vs. Charlotte Hornets on Sunday, August 2 (4:00 p.m. ET)

  • vs. Philadelphia 76ers on Monday, August 3 (8:00 p.m. ET)

  • vs. Denver Nuggets on Wednesday, August 5 (4:00 p.m. ET)

  • vs. Utah Jazz on Friday, August 7 (1:00 p.m. ET)

  • vs. Chicago Bulls on Sunday, August 9 (3:00 p.m. ET, ABC)

  • vs. Houston Rockets on Tuesday, August 11 (2:00 p.m. ET, NBA TV)

  • vs. Utah Jazz on Thursday, August 13 (TBD, TBD)

Tu pojawi się opis który edytuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS:

Plusem jest to że WSZYSCY zawodnicy których mam w rotacji byli starterami w zespołach które awansowały do seeding games, także nie muszę wrzucać statystyk z RS i dopowiadać co by było gdyby zagrali. Ciężko oceniać spotkania w bańce gdzie praktycznie w każdej drużynie oszczędzano najlepszych zawodników, np Gallo nie zagrał w żadnym meczu chociażby 30min a jego średnia minut to 20. Dużo się ostatnio mówiło u nas o śmierci bliskich osób, Harrellowi zmarła babcia przez co zmuszony jestem grać small ballem gdy schodzi Favors. Skład ten sam od początku sezonu także gramy swoje i nic nie zmieniamy.

Statystyki:

OBROŃCY:

De'Aaron Fox - 26,2pts 7,3as 2,5rb 57,4% TS%

C.J. McCollum - 20,1pts 3,3as 5,4rb 53% TS%

Fred VanVleet - 17,8pts 6,7as 3,8rb 60% TS%

SKRZYDŁOWI:

Pascal Siakam - 16,9pts 5,7rb 2,3as 50,8% TS% 

Troy Brown Jr. - 15,3pts 7,3rb 4,5as 49% TS%

Danilo Gallinari - 14,7pts 2,9rb 0,9as 65% TS%

James Ennis - 11pts 5,8rb 1,1as 61,9% TS%

Derrick Favors - 7,3pts 9,3rb 1as 64,3% TS%

Justin James, Dewan Hernandez, Thanasis Antetokounmpo zagrali po dwa spotkania

Minuty:

Siakam 35

Fox 33

McCollum 33

Favors 32

VanVleet 30

Gallinari 26

Brown Jr. 25

Ennis 18

w meczach rozstrzygniętych dużo wcześniej wpuszczam na te cztery minuty Hernandeza czy Jamesa

+ brak kontuzji w trakcie meczów

+ Fox, rekord kariery vs Spurs - 39 punktów

+ Brown Jr. był razem z Bryantem najlepszym graczem Wizz 15 - 7 - 4

+ clutch McCollum w decydujących meczach 

- słaby rzutowo Siakam

- babka Harrella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Mavericks

Opis z telefonu, raczej nie będzie zbyt obszerny.

Rotacja:

PG Young; D. Wright

SG DiVincenzo; Shamet

SF Harkless; Isaac

PF Zion; McDermott

C Allen; Collins

Pomimo kontuzji Isaaca, mam bardziej zdrowy zespół niż w poprzednich okresach. Na plus na pewno rotacja podkoszowa, Allen był bdb w bańce, Collins zresztą też. Na pewno też w lepszym stopniu uda mi się ukryć słabą obronę Ziona w stosunku do Pels. Na minus forma strzelecka mojego obwodu. Przed bańką w ciemno bym strzelał, że mój atak > moja obrona, a wyszło inaczej. 

Takie 4-4 bym jednak wykręcił na luzie grając z zespołami traktującymi mecze jak preseason. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w żadnych RL Wizzards się nie bawiłem, tylko walczyliśmy niczym RL Suns. Kilku z mojego składu wypadło naprawdę imponująco. Nurkić na współę z Lillardem wciągnęli Portland do PO. Zmiennikiem Nurka dalej solidny Marc Gasol pomagający w rozgrywaniu. Wysokie skrzydło to OG Anunoby prezentujący naprawdę solidną formę. Skoro nie bawię się w RL Wizzards to uznać należy, że gra u mnie Bertans, czyli zmiennik na 4, miotacz za trzy. Idealny fit do Marca z ławki. Na niskim skrzydle duża wymienność pomiędzy SGA/Powellem/KCP. Ten ostatni z racji braku formy mniejsze minuty. Guardzi to klasycznie Graham ( który w bańce nie grał ) na rozegraniu, jego zmiennikiem zaskakujący dobry Brad Wannamaker, ewentualnie gałę poklepie multi SGA. SG to przede wszystkim Norman Powell zmieniany Brooksem. Generalnie mocno rotuję na obwodzie.

S5: Graham - Powell - SGA - OG Anunoby - Nurkić

key res: Wannamaker - Brooks - KCP - Bertans - Gasol

 

Reszta dogrywa końcówki, jakieś garbage time.

Co proponuje? Pierwszą dwudziestkę z całej bańki bo kilku moich naprawdę wyskoczyło. 4-4  wygląda tu sprawiedliwie gdzie w regularnych trymestrach ślizgałem się lekko pod .500 nie mając wysokich, a teraz mam do dyspozycji i Jusufa i Marca. Ważne by być wyżej niż Bulls i Celtics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio Spurs

na szczęście okazało się ze praktycznie poza LMA oraz niewykorzystywanym Little mogłem w bąblu skorzystać z 13 nazwisk w tym biorąc pod uwagę walkę o PO dostosowuje taktykę do dzisiejszych trendów jakim jest smallball  

gra wtedy jest szybka

S5: smallball

Monte Morris

Malcolm Brogdon / 2 nieobecności /

Dejounte Murray 

Rudy Gay

John Collins 

Bardziej klasyczne ustawienie to S5: bigball 

Brogdon

murray 

Gay

Collins

Ivica Zubac 

rezerwy:

albo Monte Moris albo Zubac

Wiggins

Reddish

Len

Eubanks

Bradley 

Little

Stanley Johnson

Schoefeld

 

Brogdon staty w bąblu już ma przyzwoite:

18,6/6/6,5 na słabym 44%FG ale już znacznie poprawionej skuteczności za trzy (35,8% z 5,6 rzutu)

John Collins mogę tylko przypomnieć RS 21,6/10,1/1,5/1,6bl na wysokich procentach 58,6/40,4/80 efg 63,3% Sezon życia 

Murray ( 13/5/4/1,6 i 36,8% za trzy)

& Morris (15/2,8/3,2)  51,6%FG!!! 39% za trzy

Zubac 11/11/2 na 68% FG

Gay 18/5,7/2 45,7% za trzy z 5,0 rzutu i  91,4% z FT

w dalszym ciągu konsekwentnie mam Wigginsa i Reddisha jako pierwszych rezerwowych a przecież dosyć dobre bąble zagrali : Eubenks Bradley Len śmieciowe wstawki: Stanley Johnson i Admirał Schoefeld 

Wiggins Staty sezonu 21/5/3,8  ( rekordy kariery w asystach)

z Andrew jest o tyle ciekawie ze poprawił skutecznosci (1,8% z pola i 1,1% za trzy) przechodząc do Golden oraz skoczyły mu niesamowicie przechwyty do 1,3 i bloku do 1,4  ogolnie w ciekawszym i ułożonym klubie gra po prostu lepiej 

Eubenks 7/7/1,5 bloku 55% FG Bradley 6,7/6/1bl

Len 5/5 2 opuszczone gry 

Ogolnie sporo nazwisk  w tych 8 spotkaniach grało bardzo dobrze 

nawet mój ostatni w rotacji Schofield dostał w bąblu 14 minut (średnio nie łacznie ) ;)

i zamienił ten czas na 38,5% za trzy z 2,6 rzutu

po prostu u mnie nagle tych co mam dostali minuty i tak się złożyło że grają dużo więcej, dużo lepiej bardzo dobrze zbierając i trafiając za trzy...

 

plusy:

szeroka rotacja 13 nazwisk

wysoki procent trafień za trzy ale i FG 

niski poziom strat

swietnie zbierający obrońcy 

wady:

brak LMA i ogolnie superstara

brak kreatora w typie Cp3

wynik: bardzo udany bąbel 5:3

gracze dający ponad stan i oczekiwania:

Monte Morris & Zubac i przede wszystkim rewelacyjny Rudy Gay 

gracze poniżej oczekiwań:

mimo wszystko Murray no i brak LMA

Collinsa Wigginsa i Reddisha czyli grubo ponad 50ppg Musicie sami ocenić ale zobaczcie ze używam Wigginsa i Reddisha z ławki przeciw raczej słabszym rezerwowym 

 

 

 

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wklejam terminarza, bo nie wiem skad, bedzie tylko rotacja i krótki opis:

 

rotacja:

pg - paul 33/ rose 15

sg - galloway 20/ rose 15/ holiday 13

sf - holiday 18/ k.johnson 28/ Sampson 2

pf - randle 32/ Ilyasova 12/ Sampson 4

c - turner 30/ McGee  10/ boban 8

garbage: cook, a. Johnson

 

Statystyki w realu:

Jak wiadomo wypadł barton, a trzech z moich nie grało w realu w bubble: 

rose - to doświadczony gracz, i przypominam ze miał najlepszy sezon w karierze od czasów sprzed kontuzji. Liczę na jego 20pts z ławki.

galloway - wyjdzie u mnie w s5, bo preferuje dwóch niższych guardów razem na parkiecie przez cały czas, liczę na jego catch n shoot i przyzwoitą obronę. Podobnie jak Rose miał dobry sezon, i byl jednym z lepiej wyglądających zawodników pistons z RealNBA, wiec zakładam ze do bubble wraca w formie.

 

randle - liczę na jego punkty, oraz zbiórki. Nie ma doświadczenia w poważnych meczach, co bedzie lekkim minusem. 

 

Paul - 29,2mpg 16,9ppg 5,6rpg 6,6apg 1,9spg 3,4topg 48,8%FG 40% 3fg 96,6%ft

seeding games miał bardzo udane,  wszyscy się nim zachwycali. ostatni mecz go restowali ale u mnie nie ma odpoczynku raczej, bo walczę przecież o PO.

 

Justin Holiday - 26,1mpg 6,9ppg 4,0rpg 0,8apg 1,5spg 33,3%fg 27,9% 3fg, 87,5%ft 

moj 3&d, niestety zaliczył slumpa rzutowego w seeding games, ale po drugiej stronie parkietu wyglądał wyśmienicie, a oddaje raczej mało rzutów na mecz, wiec mi za bardzo nie zaszkodzi.

 

Keldon Johnson - 26,1mpg 14,1ppg 5,0rpg 1,1apg 1,1spg 63,8%Fg 64.7% 3FG, 82,4%FT

 

zdecydowanie muszę powiedzieć i nieskromnie - największe objawienie w bubble, solidnie przepracował przerwę pandemiczną i to zaowocowało. Idealnie wkomponuje się u mnie w lukę po bartonie, bo może zagrać 1vs1 i solidnie broni. 

 

Myles Turner - 28,2mpg 14,0ppg 6,7rpg 1,6apg 1,7bpg 50%FG 42,7% 3fg 76%Ft 

 

gral swoje, wiadomo, moj rim protector. pacers w realu zaliczyli pozytywny bilans, a turner jest ich jedynym wlasciwie big manem w tej chwili, wiec ten gracz na plus jak najbardziej. mogę zwrócić uwagę ze wreszcie rzuca na  niezłych procentach, brawo.

JaKarr Sampson - 16,3mpg 5,9ppg 3,6rpg 1,5apg 0,9spg 58%Fg 100%ft 

w realu wypełnia sporą wyrwę na pf po sabonisie, u mnie dostanie trochę minut mniej, ale dostaje tą szanse bo w realu wyglądał niezle. Wiadomo jest to raczej defensor, bez fajerwerków w ataku aczkolwiek procenty miał dobre. 

Boban Marjanovic - 12,1mpg 8,1ppg 6,3pg 1,0apg 65,8%FG 70%Ft

 

Bobi udowadnia w realu, ze w niektorych matchupach jest bardzo przydatny, co mnie cieszy. Czekam na takie matchupy bo yo są  momenty, kiedy zrobi miazgę w ataku i na tablicy. Per36 robił 24ppg/18rpg ;]

 

Javale McGee - 15,3mppg 4,6ppg 5,1rpg 0,7spg 60,9%Fg 57%Ft

 

poki co gra średnio w bubble, wiadomo u mnie gra jak potrzebuje więcej rim protection, a jak jest potrzeba punktów to wrzucam za niego Bobana.

ersan Ilyasova - 12,8mpg 4,2ppg 3,6rpg 37,8% FG 25% 3Fg 75%ft

tu również niestety slump rzutowy i obniżka formy. Na szczęście mam tego Sampsona i jak Ersan nie ma dnia to mam jakieś tam zastepstwo. 

 

Taktyka: 

gramy swoje, paul to na tyle uniwersalny grajek ze może podzielić się piłką z Rose, który gra trochę role Schroedera kiedy są razem na parkiecie, a gdy Paul odpoczywa wtedy atak oparty jest bardziej na Rose z piłą w łapach. Keldon również dostaje akcje sam na sam, Justin i Galloway grają jako moi catch n shooters, oraz zapieprzaja w obronie. Randle jak zwykle robi za poor man’s sabonisa w ataku, czyli gra idzie również sporo przez niego. Paul ma za zadanie również karmić Bobana w ataku pod koszem, wiec graja te jego kilka minut zawsze razem. 

 

Plusy: 

* raczej dobra forma moich w bubble i dobre wyniki w seeding games ich zespołów z Real 

* jak zwykle jedna z lepszych ławek w begm, rotacja jest 11-osobowa i żaden gracz nie przeholuje z minutami, co jest ważne po takiej przerwie przecież

* keldon Johnson babyyy - staty to jedno, ale wizualnie na prawdę wyglądał również zacnie. Jaram się bo jest potencjał na bdb startera na lata. Spójrzcie proszę na jego efektywność raz jeszcze.

 

minusy: 

* brak bartona który był moim drugim najlepszym graczem bądź co bądź zaboli nieco. 

 

Proponowany bilans:

nie żartujcie z tym 4:4 co większość dała do tej pory. Mój team zaliczył solidne seeding games, paul, Johnson - na ich cześć  były pisane peany, holiday, Sampson, turner to elementy krótkiej rotacji pacers z realu, a jedynymi bez formy są może Ilyasova i McGee. Proponuje uczciwe 5:3. Pacers w realu mieli bardzo dobry bilans z o wiele krótsza rotacja, a o ile nie mam Oladipo, to Paul to wyraźny upgrade nad Brogdonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.