Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Pablo81 napisał:

No to zajebiście ciekawe, że Rosjanie przekazali prywatnej firmie więcej sprzetu, która w ich imieniu załatwiała interesy Kremla, kiedy ten politycznie tego nie mógł zrobić, niż sobie zostawili.

Jeżeli by się okazalo, że najemników przepłaciło i dozbroilo USA i ich rękami chce załatwić swoje interesy, to już inna kwestia.

Ale, że co? Że Putin stworzył swojemu kelnerowi większą armię niż ma on sam? 

Czy Ty się w ogóle czytasz? Czy tylko paplasz w każdym temacie bez choć minimum wiedzy?

Po 1 Trwa wojna na Ukrainie. Wg Ciebie kto tam walczy? Że wg Ciebie Rosja nie miała tam wysyłać swoich czołgów?

Po 2 W Rosji została Rosgwardia, SBOR i inne tego typu oddziały, Te oddziały nie dysponują cięzkim sprzętem

Po 3 Rosja ma oddziały wojskowe w Azji Centralnej i na Dalekim Wschodzi ale nie ściągną tych oddiziałów od ręki

Po4

26 minut temu, Pablo81 napisał:

Jeżeli by się okazalo, że najemników przepłaciło i dozbroilo USA i ich rękami chce załatwić swoje interesy, to już inna kwestia.

Ręce mi opadły, Takiej głupoty to nawet u Deltusia nie czytałem. Szacun pobić Deltusia w temacie najbardziej absurdalnego wpisu to trzeba umieć

Czyli wg Ciebie USA przerzuciła do Donbasu czołgi T-90M , rosyjskie systemu obrony pplot. Rosysjkie transporty. A możesz mi powiedzieć jak USA potrafiła przerzucić rosyjskie uzbrojenie w głąb terytorium rosyjskiego?

Możesz mi wyjaśnić co się kryje za takim rozumowaniem?

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Reuters chyba solidne źródło?

Ale zacytowałeś je by wesprzeć którą ze swoich tez? Bo nie widze prawie żadnego punktu stycznego pomiędzy tym co pisze Reuter a tym co Ty tworzysz?

Tak a propos Wagner już jest w Jelec czyli już mają tylko 300km od Moskwy.

Wg Ciebie ktoś ich zatrzymał przez te 800 km które już pokonali od wczoraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Reuters chyba solidne źródło?

Tam nie ma nic na poparcie tego o czym piszesz, a jest tylko to co lata od wczoraj w tych 2 ligowych tweetach. 

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Co za bzdury piszesz!

Hahah, co za typ. 🤣

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Tam nie ma nic na poparcie tego o czym piszesz, a jest tylko to co lata od wczoraj w tych 2 ligowych tweetach. 

To co dziś sie zdarzyło dziś jest w drugoligowych twittach. Nie mówiac o tym że dyskredytowanie analityków twitterowych w ten sposób jest obrazliwy dla tej cześci z nich która jest fachowcami i nie mieli wiekszej wtopy jak na razie. Jakbyś wskazał konkretniej to ok może myślisz o kontach w stylu Wolskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Putin to już dawno nakręcał spirale i był atakowany przez takich jak Prigożyn ,ze jest za łagodny. Więc dla nas Lepiej jakby się Wagnerowcy do władzy nie dostali . Oprócz były ataki ,ze Rosyjska armia źle prowadzi wojnę, Że robi bez sensu ataki, Że vuhledar był jatką. A Ukraina potrafi im nawet porywać żołnierzy pod Kachowką.

……

Zobaczymy co z tego wyjdzie .Co do zasady większość polityków jest za Putinem ale jak widać już armia jest podzielona

 

Ten Prigozyn to kawal c***a, zawierucha ok ale on jako beneficjent, yikes.

wieksze pytanie - gdzie sa chinczycy? Jak ruscy az tak sie wytrzepali z wojska/sprzetu ze jakies ruskie randomy atakowaly przy granicy to tu zaraz chinczyc na bialym koniu moze wjechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, memento1984 napisał:

Ten Prigozyn to kawal c***a, zawierucha ok ale on jako beneficjent, yikes.

wieksze pytanie - gdzie sa chinczycy? Jak ruscy az tak sie wytrzepali z wojska/sprzetu ze jakies ruskie randomy atakowaly przy granicy to tu zaraz chinczyc na bialym koniu moze wjechac?

AKurat na Dalekim Wschodzie jakaś armia jest . Do tego Rosja ma Flotę. Ma tam lotnictwo straategiczne. Wagnera nie zbombardują atomówką ale Chinoli już tak...

Rosja wysłała praktycznie całą Okręg Połudnowy i Zachodni na wojnę. Większość Połnocnego ale Centralny i Wschodni wysłały swoje najlepsze brygady niemniej tam wciąz jest spora siła bo nie chcieli czyścić  sobie granicy z Chinami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ely3 napisał:

Czy Ty się w ogóle czytasz? Czy tylko paplasz w każdym temacie bez choć minimum wiedzy?

Po 1 Trwa wojna na Ukrainie. Wg Ciebie kto tam walczy? Że wg Ciebie Rosja nie miała tam wysyłać swoich czołgów?

Po 2 W Rosji została Rosgwardia, SBOR i inne tego typu oddziały, Te oddziały nie dysponują cięzkim sprzętem

Po 3 Rosja ma oddziały wojskowe w Azji Centralnej i na Dalekim Wschodzi ale nie ściągną tych oddiziałów od ręki

Po4

Ręce mi opadły, Takiej głupoty to nawet u Deltusia nie czytałem. Szacun pobić Deltusia w temacie najbardziej absurdalnego wpisu to trzeba umieć

Czyli wg Ciebie USA przerzuciła do Donbasu czołgi T-90M , rosyjskie systemu obrony pplot. Rosysjkie transporty. A możesz mi powiedzieć jak USA potrafiła przerzucić rosyjskie uzbrojenie w głąb terytorium rosyjskiego?

Możesz mi wyjaśnić co się kryje za takim rozumowaniem?

Ale zacytowałeś je by wesprzeć którą ze swoich tez? Bo nie widze prawie żadnego punktu stycznego pomiędzy tym co pisze Reuter a tym co Ty tworzysz?

Tak a propos Wagner już jest w Jelec czyli już mają tylko 300km od Moskwy.

Wg Ciebie ktoś ich zatrzymał przez te 800 km które już pokonali od wczoraj?

Podchodze dość sceptycznie do tego, co piszesz w tym temacie, bo widze twoje nawiedzenie w tej kwestii. Od początku wojny wrzucasz treści o sukcesach tylko jednej ze stron. Gdyby dla kogoś było to jedyne źródło informacji, to pomyślałby, że siły Ukraińskie są już gdzieś pod granicą Chinsko-Rosyjska.

Jeżeli nie będzie tak jak piszesz, to mnie ładnie przeprosisz. 

A i to twoje posty mimo maksymalnej wiedzy autora spotykają się masowowym niezrozumieniem w każdym innym temacie, w którym piszesz.

Poczekamy.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Podchodze dość sceptycznie do tego, co piszesz w tym temacie, bo widze twoje nawiedzenie w tej kwestii. Od początku wojny wrzucasz treści o sukcesach tylko jednej ze stron. Gdyby dla kogoś było to jedyne źródło informacji, to pomyślałby, że siły Ukraińskie są już gdzieś pod granicą Chinsko-Rosyjska.

Jeżeli nie będzie tak jak piszesz, to mnie ładnie przeprosisz. 

A i to twoje posty mimo maksymalnej wiedzy autora spotykają się masowowym niezrozumieniem w każdym innym temacie, w którym piszesz.

Poczekamy.

Ta jaka jest teraz prawda? Co sie dzieje? Prosze podziel się swoja wiedza.

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Od początku wojny wrzucasz treści o sukcesach tylko jednej ze stron.

A to jest po prostu kłamstwo.

Ciekawe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzemo napisał:

Pierożyn wczoraj puścił m.in. takie bomby:

"Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej próbuje oszukać opinię publiczną i prezydenta i wmówić im, że Ukraina była ogromnie agresywna i razem z NATO planowała atak na Rosję"

"Nikt nie zniszczył 60 lampartów, to nonsens. Jedyny przypadek, gdzie zniszczo dwie sztuki, pokazano pod różnymi kątami"

"Ukraina nie bombardowała Donbasu, ostrzeliwała jedynie rosyjskie pozycje"

"Donbas jest plądrowany od 2014 roku przez ludzi z administracji Putina, FSB i oligarchów. Ci ludzie okradali mieszkańców nieuznanych republik, otrzymane pieniądze zamiast dawać na korpusy milicji (na wypadek ataku Ukrainy), rozdwali między spore ilości generałów, którzy je przepijali. Wojska były małe, a generałowie bogaci"

"Po co była wojna? Wojna była potrzebna, aby Szojgu otrzymał „order bohatera”. Wojna była potrzebna oligarchicznemu klanowi rządzącemu Rosją. Wojna była potrzebna do zainstalowania Medwedczuka na stanowisku prezydenta Ukrainy" 

Brzmi to pozytywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubbas napisał:

Brzmi to pozytywnie...

Prigozyn powiedzial, ze rozprawi sie z Szojgu i Gierasimowem i wraca na Ukraine walczyc z wrogiem, takze w sumie obojetnie kto tam bedzie tlukl Ukraincow.

Inna sprawa, ze jak to potrwa i sie przeciagnie, to za chwile rosjanie beda musieli sciagnac front z Ukrainy, zeby bronic swojego kraju :D Z tym, ze armia Rosyjska w 100% pod Prigozynem to za 10 lat moze byc na prawde potwor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gregorius napisał:

Ta jaka jest teraz prawda? Co sie dzieje? Prosze podziel się swoja wiedza.

A to jest po prostu kłamstwo.

Ciekawe:

 

Nie wiem jaka jest prawda. I Ty też tego nie wiesz. Wywiad i informacja to ważna, jak nie kluczową sprawa. Więc trochę pokory w szafowaniu wyrokami. Na początku mieliście jakiegoś historyka bez dyplomu, który wiedział więcej niż wywiad USA, potem na podstawie tweetów sami tak jak on zaczęliście antycypować. 

Po prostu ciężko mi uwierzyc, że człowiek, który jest na szczycie tyle lat, robi tak szkolne błędy. 

Po drugie jest dla mnie zadziwiajace, jak można kibicować takiej sprzedajnej i nieprzewidywalnej kurwie jak Prigożyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

 

Po prostu ciężko mi uwierzyc, że człowiek, który jest na szczycie tyle lat, robi tak szkolne błędy. 

Po drugie jest dla mnie zadziwiajace, jak można kibicować takiej sprzedajnej i nieprzewidywalnej kurwie jak Prigożyn. 

Byl czas sie przyzwyczaic, troche tych bledow juz narobil
Nikt nie kibicuje Prigozynowi bo to diabel w ciele czlowieka. Kibicujemy zeby Rosja upadla i sobie glupi ryj rozwalila oraz temu zeby tlukli sie ze soba, niz Ukraincow.

2a3a4007-7327-41bc-a8f3-50ae4ce2fe16

W rosyjskim obwodzie Lipieckim, siły rosyjskie miały rozkopywać drogi po to, by nie przejechali nimi wagnerowcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Nie wiem jaka jest prawda. I Ty też tego nie wiesz. Wywiad i informacja to ważna, jak nie kluczową sprawa. Więc trochę pokory w szafowaniu wyrokami. Na początku mieliście jakiegoś historyka bez dyplomu, który wiedział więcej niż wywiad USA, potem na podstawie tweetów sami tak jak on zaczęliście antycypować. 

Po pierwsze nikt nie mówił że on wie więcej niż wywiad USA. Po prostu nikt nie wiedział co wie wywiad USA. Po drugie do czasu kiedy za pysk zostały wzięte osoby masowo publikujące informacje z wojny akurat Wolski miał dużo materiałów do pokazania. Od tego momentu jest już fatalny.

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Po prostu ciężko mi uwierzyc, że człowiek, który jest na szczycie tyle lat, robi tak szkolne błędy. 

I na podstawie Twojego przeczucia fakty mają nie mieć znaczenia?

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Po drugie jest dla mnie zadziwiajace, jak można kibicować takiej sprzedajnej i nieprzewidywalnej kurwie jak Prigożyn. 

NIkt jako takiemu mu nie kibicuje. Przynajmniej mam taką nadzieje. Po prostu zły walczy ze złym. Każda strata jest pozytywna. I każda jest z korzyścią dla UA. Jeżeli oskarzasz np @ely3 o propagandę  wypadało by podać jakiś przykład tego. A tak kontestowanie dla kontestowanie jest dziwne. Wiem że na początku wojny dużo osób cały czas oczekiwało kiedy druga armia swiata pokaże się druga armia ale po tym jak ten mit runał myslę że wrto po prostu patrzyć na fakty (gdzie ich interpretacja może być rózna) ,a nie cały czas je negowac jak nie pasują do teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Po pierwsze nikt nie mówił że on wie więcej niż wywiad USA. Po prostu nikt nie wiedział co wie wywiad USA. Po drugie do czasu kiedy za pysk zostały wzięte osoby masowo publikujące informacje z wojny akurat Wolski miał dużo materiałów do pokazania. Od tego momentu jest już fatalny.

I na podstawie Twojego przeczucia fakty mają nie mieć znaczenia?

NIkt jako takiemu mu nie kibicuje. Przynajmniej mam taką nadzieje. Po prostu zły walczy ze złym. Każda strata jest pozytywna. I każda jest z korzyścią dla UA. Jeżeli oskarzasz np @ely3 o propagandę  wypadało by podać jakiś przykład tego. A tak kontestowanie dla kontestowanie jest dziwne. Wiem że na początku wojny dużo osób cały czas oczekiwało kiedy druga armia swiata pokaże się druga armia ale po tym jak ten mit runał myslę że wrto po prostu patrzyć na fakty (gdzie ich interpretacja może być rózna) ,a nie cały czas je negowac jak nie pasują do teorii.

Nie oskarżam nikogo. Po prostu nie chcę, żeby ktoś oskarżał na prawo i lewo z chorym poczuciem misyjnosci.

Nie chodzi o przeczucie. Nie lubię nie doceniania wroga. Wy wiele razy to juz robiliście. 

Kto wg Ciebie pierwszy mógłby predzej użyć atomu, gdyby miał taką możliwość - Prigożyn czy Putin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.