Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mcreativo napisał:

Najlepszy news(fakenews) o Rosjanach, który Ukraińcy podali to:

Rosyjska armia była tak skorumpowana, że gdy czekali i ćwiczyli sobie przy granicy to opierdalali paliwo na lewo mieszkańcom. :P

To nie musi być fake. Jeszcze na początku lat 90 u nas w PL załatwiało się paliwo i (nie tylko) od rosyjskich żołnierzy z baz wojskowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

@polskignom Macron gra o rolę lidera w Unii przejmując rolę lidera z Niemiec po odejściu Merkel i przy niemrawym scholzu sle co ma z tego Turcja to nie mam pojęcia. 

Nie może się tak sam z siebie zrobić liderem UE. Niemcy i Sholz będą liderem UE bo są najwięksi. Gra sobie po prostu w swoją grę polityczną, pokazać się, patrzcie mam wpływy. 

 

A tak w ogóle to Chińczycy to muszą być mega wkur.eni na Putina.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał:

Prawda, ale nie macie poczucia ze tu jest coś dziwnego? No nie chce się wierzyć, żeby Rosjanie byli aż tak amatorscy.

O tym samym rozmawiałem z kolegą. Tak naprawdę wygląda to na celowe przeciąganie albo na pozorowany atak.

Naprawdę bajki o tym, że rosyjscy żołnierze nadal nie wiedzą, że to nie są manewry można włożyć między bajki - mijają zniszczone domy, rozmawiają z ludnością i co najważniejsze - na pewno mają kontakt z kolegami z frontu. Tak więc to jest bzdura. Druga to braki paliwowe - i logistyczne. Ta kolumna co ponoć stoi to jeszcze 2 dni miała być pełna cystern. To co puste jechały ? No i serio to jest 140 km od granicy, T-72 ma zasięg 250 w terenie a 500 km po drogach. Nie ma opcji żeby na takim odcinku tego paliwa zabrakło a w to, że wypuścili ich w bój "na oparach" nie wierzę. 

Gdzie jest lotnictwo ? Gdzie są śmigłowce ? Rozumiem, że Ukraińcy dostali trochę wyrzutni ziemia powietrze które dobrze sobie radzą z helikopterami ale bez przesady.  

Także wygląda to dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

@polskignom Macron gra o rolę lidera w Unii przejmując rolę lidera z Niemiec po odejściu Merkel i przy niemrawym scholzu sle co ma z tego Turcja to nie mam pojęcia. 

Tez mam takie wrazenie, ze gra o wpływy i ze gra na 2 fronty.

Turcja natomiast niby zamknęła Bosfor, ale de facto zamknęła okręty rosyjskie, które i tak by pewnie nie brały udziału, wiec bardziej to był ruch deeskalacyjny. Dowozi te drony, ale w sumie było zamówienie, to dowozi. A on Rosji i Chin przy inflacji 55% może potrzebować. 
 

@Sebastian

Celowe przeciąganie ma sens przy założeniu, ze są pewni, ze będą w stanie uspokoić nastroje w Rosji. Czyli jak długo będą czekać aż zachód pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kcp78 napisał:

Nie można wykluczyć, że Putin już swój cel osiągnął...

Już parę osiągnął:

  • zjednoczenie zachodu i Nato
  • izolacja Rosji, po kolei wszystkie firmy się wycofują
  • zniszczenie gospodarki
  • zjednoczenie Ukraińców 
  • zantagonizowanie do Rosji wschodniej części Ukrainy
  • wkur.ienie Chin

Normalnie agent zachodu.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sebastian napisał:

Naprawdę bajki o tym, że rosyjscy żołnierze nadal nie wiedzą, że to nie są manewry można włożyć między bajki - mijają zniszczone domy, rozmawiają z ludnością i co najważniejsze - na pewno mają kontakt z kolegami z frontu. Tak więc to jest bzdura.

Dowódcy na pewno wiedzą, ale do niewoli trafiają chłopaczki z pierwszych szeregów. Nie sądzę, że Ruscy są tak głupi, że im pozwolili zabrać smartfony. Więc ta łączność i kontakt może być ograniczona dla tych najmniejszych żołnierzy.

A narracja Putina, że nie było nalotów i to ukraińska prowokacja brzmi żałośnie dla nas, ale nie wiemy jaki jest poziom prania mózgu podczas szkolenia wojskowego w armii rosyjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cardi napisał:

https://www.onet.pl/sport/onetsport/wojna-rosja-ukraina-rosjanin-zdemaskowal-propagande-swego-kraju-tak-nam-mowili/c06blc1,d87b6cc4

Na potwierdzenie. Wiadomo, że to nic pewnego, ale to nie jakiś 17 letni chłopiec jednak.

Przypomina mi się scena z "Szeregowca Ryana", gdzie pojmany naziol zaczyna Amerykanom schlebiać i naśladować klasyków amerykańskiego kina.

To już jest dla mnie jakaś naciągana historyjka pod publiczne. Jakaś bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Przypomina mi się scena z "Szeregowca Ryana", gdzie pojmany naziol zaczyna Amerykanom schlebiać i naśladować klasyków amerykańskiego kina.

To już jest dla mnie jakaś naciągana historyjka pod publiczne. Jakaś bzdura.

Faszyzm, nazizm, reżim ukraiński pojawiał się też w słowach Putina argumentujących atak. Wcale bym się nie zdziwił. Tu się dzieją takie rzeczy, że chyba nic mnie już nie zdziwi.

 

Jest kamera na elektrowni atomowej. Oby nie było co oglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polskignom napisał:

Z takich ciekawszych rzeczy to:

- w co gra Erdogan?

 

 

To akurat w miarę proste

Turcja przez wojnę gospodarczą mocno traci. Inflacja to tam od dawna jest ok 20%... Turcja jest w NATO więc chcąc nie chcąc wchodza w pomoc. Po drugie oni zawsze byli mocno obecni na Ukrainie i teraz byliby główną siłą na odbudowie. Mają blisko. Mają dużo firm budowlanych i by mieli spory rynek zbytu.. Dla Turcji to szansa na wyjście z izolacji i kryzysu gospodarczego

Jeśli chodzi o wojne to ja rozumiem zmianę taktykę ale Rosjanie nawet tracą zdobyte miasta zarówno pod Donieckiem ale przede wszystkim w okolicach Kijowa. . Utracili Hostomel, Irpen, Bucze. Tak więc Rosjanie na razie są daleko od sukceów na północy i wchodzie . Jedynie południe to rzeczywiście ich sukcesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta elektrownia to trochę Zelenski i Kliczko przesadzili, rozumiem robią wszystko, żeby dostać pomoc (wiec chyba jednak jest dość kiepsko na froncie, mimo info), ale trochę kłamstwa o podwyższonym promieniowaniu, kiedy tak nie było i ciężko mi uwierzyć, ze nie mieli tego info, skoro info o braku podwyższonego promieniowania wyszło od Ukrainy. 
 

 

Godzinę temu, ely3 napisał:

To akurat w miarę proste

Turcja przez wojnę gospodarczą mocno traci. Inflacja to tam od dawna jest ok 20%... Turcja jest w NATO więc chcąc nie chcąc wchodza w pomoc. Po drugie oni zawsze byli mocno obecni na Ukrainie i teraz byliby główną siłą na odbudowie. Mają blisko. Mają dużo firm budowlanych i by mieli spory rynek zbytu.. Dla Turcji to szansa na wyjście z izolacji i kryzysu gospodarczego

W tym tyg był odczyt o 55%, ale pytanie czy jednak woda/porty na Morzu Czarnym nie sa ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

To akurat w miarę proste

Turcja przez wojnę gospodarczą mocno traci. Inflacja to tam od dawna jest ok 20%... Turcja jest w NATO więc chcąc nie chcąc wchodza w pomoc. Po drugie oni zawsze byli mocno obecni na Ukrainie i teraz byliby główną siłą na odbudowie. Mają blisko. Mają dużo firm budowlanych i by mieli spory rynek zbytu.. Dla Turcji to szansa na wyjście z izolacji i kryzysu gospodarczego

Dokładnie. Turcja ma tu najwięcej do ugrania. Właśnie pokazuje, że należy jej się miejsce w "Europie zachodniej". Nie dość, że mogą zarobić na odbudowie Ukrainy to sami też liczą na członkostwo w UE i mocnego kopa w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcreativo napisał:

Już parę osiągnął:

  • zjednoczenie zachodu i Nato
  • izolacja Rosji, po kolei wszystkie firmy się wycofują
  • zniszczenie gospodarki
  • zjednoczenie Ukraińców 
  • zantagonizowanie do Rosji wschodniej części Ukrainy
  • wkur.ienie Chin

Normalnie agent zachodu.

A Chiny to niby czym mają być wk...? Brednie jakies. Dla Chin ten konflikt to manna z nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.