Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Polacy chcą przesunąć granicę świata zachodniego aż do granicy świata rosyjskiego. Poczują się bezpieczni, jeśli tak się stanie a NATO, w tym Polska, będą mogły rozmieścić właściwe wojska na zachód od tej linii. Dlatego zaciekle popierają członkostwo Ukrainy w Sojuszu - powiedział w rozmowie z węgierskimi mediami tamtejszy premier Viktor Orban.

Pozazdrościł Baćce.

To koniec malwersanta w Warszawie.

 

Z kontekstu wynika też, że Węgry, to nie NATO. 

Wypada więc życzyć dalszych sukcesów w obci....u Putinowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:
Cytat

Polacy chcą przesunąć granicę świata zachodniego aż do granicy świata rosyjskiego. Poczują się bezpieczni, jeśli tak się stanie a NATO, w tym Polska, będą mogły rozmieścić właściwe wojska na zachód od tej linii. Dlatego zaciekle popierają członkostwo Ukrainy w Sojuszu - powiedział w rozmowie z węgierskimi mediami tamtejszy premier Viktor Orban.

 

W sumie prawdę powiedział, o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Pozazdrościł Baćce.

To koniec malwersanta w Warszawie.

 

Z kontekstu wynika też, że Węgry, to nie NATO. 

Wypada więc życzyć dalszych sukcesów w obci....u Putinowi. 

Przecież to prawda. Z tym, że bardziej chcą tego jankesi i szwaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

A nie?

Pewnie znadziesz dowody?

 

Rozumiem, że Szwecję i Finlandię też gwałcimy z wejściem do NATO?

A wnioski Gruzji i Moładawi o przyjęcie do EU, Morawiecki pisze po godzinach na kolanie dorabiając do pensji?

 

Orban Today, z kolei nadaje rosyjski przekaz o operacji specjalnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Pewnie znadziesz dowody?

 

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8154971,prezydent-andrzej-duda-ukraina-wsparcie-nato-ue.html

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Rozumiem, że Szwecję i Finlandię też gwałcimy z wejściem do NATO?

 

Nic mi nie wiadomo o tym, byśmy kogokolwiek gwałcili

 

4 minuty temu, starYfaN napisał:

A wnioski Gruzji i Moładawi o przyjęcie do EU, Morawiecki pisze po godzinach na kolanie dorabiając do pensji?

 

Podejrzewam, że od tego i Mołdawia, i Gruzja, mają własnych urzędników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8154971,prezydent-andrzej-duda-ukraina-wsparcie-nato-ue.html

Nic mi nie wiadomo o tym, byśmy kogokolwiek gwałcili

 

Podejrzewam, że od tego i Mołdawia, i Gruzja, mają własnych urzędników

Dostarczyłeś dowody, że Orban uprawia demagogię :)

Chyba, że uznasz "mapę drogową", "nic mi nie wiadomo" i "podejrzewam" za wściekłą ekspansję NATO pod polskim przewodnictwem :) 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, starYfaN napisał:

Dostarczyłeś dowody, że Orban uprawia demagogię :)

Chyba, że uznasz "mapę drogową", "nic mi nie wiadomo" i "podejrzewam" za wściekłą ekspansję NATO pod polskim przewodnictwem :) 

A co dokładnie stwierdził Orban?

Ekspansja NATO jest, ale pod amerykańskim przewodnictwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polskignom

Nadal uważasz ,że rosyjska armia prowadzi działania zgodnie ze sztuką wojenną?

Bo jak dla mnie to upada mit ,że armia rosyjska ogarnia jeszcze pole bitwy. Logistyka leży i kwiczy.. 50 kilometrowy konwój od 3 dni stoi w szczerym poliu bo brakuje paliwa, bo brakuje jednostek czyszczących teren .. Czernichów od 8 dni nie zdobyty a atakują go jednostki gwardyjskie. Co chwile oddzaiły na szpicy porzucają czołgii i ciężarówki bo skończyło sie paliwo czy amunicja i na piechotę wracają do swoich..Takiej prowizorki to można by się spodziewać po Ukraińcach a nie Rosjanach. Od miesiąca ćwiczyli uderzenie na Ukrainę i w sumie to nie wiem co ćwiczyli bo nie śa gotowi dosłownie na nic. Na południu robią postępy bo Ukraina nie ma sił by walczyc na 3 fronty więc na południu były najsłabsze siły

Ale armia rosyjska popełnia karygodne błędy, Niby zdobywa teren ale go nie kontroluje. Co chwilę ich transporty wpadają w zasadzki. JEśli gnie zastępca dowócy 41 armii to już pokazuje , że Rosjanie naprawdę nie zabezpieczyli terenu

Tak więc jak ktoś się bał ,że Rosja zaatakuje NATO to może odetchnąć z ulgą bo na dzień to nawet by nie zdążyli nam dać pstryczka

Oczywiście Rosjanie teran zdobywają ale realnie to się nei przekłada na nic bo Ukraina nie zkapituluje a długofalowo Rosji nie stać na okupację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

@polskignom

Nadal uważasz ,że rosyjska armia prowadzi działania zgodnie ze sztuką wojenną?

Bo jak dla mnie to upada mit ,że armia rosyjska ogarnia jeszcze pole bitwy. Logistyka leży i kwiczy.. 50 kilometrowy konwój od 3 dni stoi w szczerym poliu bo brakuje paliwa, bo brakuje jednostek czyszczących teren .. Czernichów od 8 dni nie zdobyty a atakują go jednostki gwardyjskie. Co chwile oddzaiły na szpicy porzucają czołgii i ciężarówki bo skończyło sie paliwo czy amunicja i na piechotę wracają do swoich..Takiej prowizorki to można by się spodziewać po Ukraińcach a nie Rosjanach. Od miesiąca ćwiczyli uderzenie na Ukrainę i w sumie to nie wiem co ćwiczyli bo nie śa gotowi dosłownie na nic. Na południu robią postępy bo Ukraina nie ma sił by walczyc na 3 fronty więc na południu były najsłabsze siły

Ale armia rosyjska popełnia karygodne błędy, Niby zdobywa teren ale go nie kontroluje. Co chwilę ich transporty wpadają w zasadzki. JEśli gnie zastępca dowócy 41 armii to już pokazuje , że Rosjanie naprawdę nie zabezpieczyli terenu

Tak więc jak ktoś się bał ,że Rosja zaatakuje NATO to może odetchnąć z ulgą bo na dzień to nawet by nie zdążyli nam dać pstryczka

Oczywiście Rosjanie teran zdobywają ale realnie to się nei przekłada na nic bo Ukraina nie zkapituluje a długofalowo Rosji nie stać na okupację

Prawda, ale nie macie poczucia ze tu jest coś dziwnego? No nie chce się wierzyć, żeby Rosjanie byli aż tak amatorscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, ely3 napisał:

50 kilometrowy konwój od 3 dni stoi w szczerym poliu bo brakuje paliwa, bo brakuje 

 

Najlepszy news(fakenews?) o Rosjanach, który Ukraińcy podali to:

Rosyjska armia była tak skorumpowana, że gdy czekali i ćwiczyli sobie przy granicy to opierdalali paliwo na lewo mieszkańcom. :P

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja tak nigdy nie uważałem (w sensie na tyle na ile wyczytałem), bo ze mnie żaden ekspert.
Natomiast ja wciąż mam duże wątpliwości czy to wszystko to faktycznie morale/zła strategia itd.

Wg mnie były 2 opcje na stole, ze albo zdobędą to w 24/48h co było marzeniem ściętej głowy albo będą powoli otaczać miasta, ale najwyraźniej są zdziwieni liczba ofiar, bo wprowadzają coraz ostrzejsze metody (zaczęły się naloty, Mariupol to równają z ziemia od kilkunastu godzin, dziś wleciały SU-30SM - jako ciekawostkę dodam, ze od 2 dni jest cisza jeśli chodzi o naloty w Syrii i oczywiście odcinają elektryke/ogrzewanie tam gdzie atakują, wczoraj Mariupol, dziś od 2h nir ma w Sumach (chyba tak to się odmienia), wiec mieli te możliwości od początku, po prostu z jakichś względów z nich nie korzystali).
I dlatego właśnie od początku uważałem, ze im dłużej konflikt będzie trwał tym gorzej, bo nic z Ukrainy nie zostanie. 

Co do tego konwoju to jest mindfuck (nawet jak maja problem z logistyka, to już by go rozwiązali - tak mi się zdaje przynajmniej). Wg mnie on tam stoi w innym celu, ale nie wiem w jakim. 

Chcieli to ewidentnie zrobić w inny sposób, nie wyszło, ale nastąpiły spore zmiany i Ukraine zakleszczaja. Dziwi mnie natomiast, ze nie odcinają dostaw broni. Tak jakby to wciąż traktowali jako poligon doświadczalny.

Ta cała wojna jest megadziwna. I duzo rzeczy mi tam nie gra. Łącznie z paniczna i emocjonalna reakcja zachodu, a potem reakcja Putina. Ewidentnie poziom eskalacji typowo regionalnego konfliktu zaskoczył wszystkich.

Z takich ciekawszych rzeczy to:

- w co gra Erdogan?

- w co gra Macron? Czy to tylko wybory? Czy może Francja chce wykorzystać słabość Niemiec? A może w tle jest Total?

A może ja najzwyczajniej w świecie za dużo pytań zadaje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.